DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cei care vor primi gratuit "accesoriile", Cei ce au comandat inainte de 17.09.2004

Zetu
post 2 Mar 2005, 12:24
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 633
Joined: 18 December 04




Si eu tot atunci am comandat. S-a intamplat ceva "ciudat" ieri le-am trimis mail celor de la VC si mi-au trimis mail tot ieri cu fraza asta ca analizeaza. Insa azi SURPRIZA m-au sunat cei de la firma de unde am luat masina (Adras) sa ma duc la service sa-mi iau "accesoriile"


--------------------
NISSAN QASHQAI 1.3 dct Tekna 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 2 Mar 2005, 13:07
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Tocmai am fost sunat de Costel Din de la Dacia, care incerca sa ma convinga ca nu am nici-un drept la accesorii. Au dreptul cei care au comandat inaintea mea, in iunie si iulie, si cei care au comandat in 9-17 septembrie. Eu eram in golul din triunghiul Bermudelor. Foarte interesant!


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 2 Mar 2005, 13:34
Post #63


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu zic sa nu te lasi. daca te-a sunat, ceva e putred in Danemarca...
Daca era OK, trimiteau mail si gata, da daca te-a sunat chiar nenea DIN, miroase a vrajelnitza... Cred ca de fapt trebuie sa mai primeasca si altii decat au zis ei...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 2 Mar 2005, 13:51
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Am primit si vre-o doua mailuri, dar la fiecare ii mai trimiteam si eu cate unul. Iar la telefon, nu prea avea argumente. Mi-a zis ceea ce scria in mail, parca eu nu stiam sa citesc.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 2 Mar 2005, 13:58
Post #65


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Pai Sony, vorbeste la ANPC. Argumentul e simplu: "Eu am intrebat dealerul daca se dau accesoriile cand am dat comanda, si mi-a zis ca se dau! Puteam eu sa nu-l cred?". Ai intrebat dealer-ul, nu-i asa? Gandeste-te bine, ca sigur-sigur l-ai intrebat!


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 2 Mar 2005, 14:05
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Evident ca l-am intrebat! Si pe-ala de la care am luat masina si inca vreo 2 in perioada portilor deschise!


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 2 Mar 2005, 14:06
Post #67


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Pai nu? Ca doar l-am intrebat si eu...De altfel cred ca toti dinainte de 17 sept am intrebat acelasi lucru si am primit acelasi raspuns...

Si ca o informare de mare porcime din partea mea: din cate stiu, Dacia a informat dealerii ca nu se mai livreaza "accesoriile" atunci cand nu le-a mai livrat, nu si innainte. Se pare ca nu exista documente doveditoare ca inainte de 17 sept. le-a comunicat dealerilor ca nu se vor mai livra accesoriile. Aici am impresia ca e calcaiul lui Ahile, ca sa zic asa...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan75
post 2 Mar 2005, 15:08
Post #68


Membru


Group: Members
Posts: 103
Joined: 6 September 04
From: Bacau




Sper sa nu ma prosteasca cu data comenzi ca este undeva dupa 17.09.2004.In perioada aia ,daca tineti minte,comenzile pentru Ambition nu se puteau prelua,se preluau initial pe Laureat si dupa deblocarea sistemului se modificau pe Ambition.Mama lor ! nu vreau decat trusa medicala ca restu' oricum le-am cumparat.


--------------------
DACIA LOGAN AMBITION - BC75---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fluc
post 4 Mar 2005, 08:59
Post #69


Membru incepator


Group: Members
Posts: 65
Joined: 11 November 04




Tocmai am fost sunat in aceasta dimineata de VC si mi-au zis sa ma duc saptamana viitoare dupa accesorii. Am comandat masina pe 16.09.
Deci... sariti pe ei cu emailuri si tel.

PS: KLAUS esti cel mai tare. Le-ai tras-o.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - Albastru Egee VL-74-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisstian
post 4 Mar 2005, 10:10
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 25 January 05
From: Bistrita




Am platit avansul la sfarsitul lunii august. am trimis mai multe mailuri si IN FINAL NU VOR sa-mi dea accesoriile. A zis de perioada aia 9-17 septembrie (m-a aburit).
Eu i-am cerut sa-mi spuna ce-i cu decizia ANPC (le-am trimis pe mail si raspunsul dat ANPC lui klaus),am insistat pe punctul 2 din aceea decizie, raspunsul a fost unul indirect, ocolitor- zise ca ala e pentru Klaus asa ca........
Mai mult mi-a zis ca pana la acea perioada 17 sep. -ATENTIE- DACIA NU ERA OBLIGATA sa doteze autove. cu accesoriile repective. Ala probabil credea ca-s unu de la tara care habar nare cu ce se mananca painea. In fine nu l-am contrazis, ce dracu sa fac, ca daca aveam o hoatorare din care se reiasa inversu a ceea ce mi-a zis i-o plasam pe mail asa am tacut......(ajungeam sa discut de altceva, tehnica de diversiune.....)
Dar i-am zis, presupunand ca ANPC-ul ala era penumele meu (in loc de Klaus) ce-ar fi facut ,la care el imi zize ca nu exista hartia...., ca nu putem presupune...bla..bla...si asa ca l-am intrebat daca fac reclamatie la ANPC ce-o sa faca .......si prin combinatii specifice celor antrenati de la departamentul de relatii cu clientii sa abureasca clientul atunci cand e interesul firmei si in dafavoarea clientului (ceva in gen . ORANGE, CONNEX) m-a invartit m-a sucit si tot nu mi-a raspuns ....insa oarecum am dedus ca daca fac reclamatie la ANPC si primesc un raspuns vavorabil de la ANPC ,,terecem la un alt nivel " (stagiul urmator smile.gif ) asta nu inseamna ca le-as primi......
Acum sunt curios daca e cineva a primit accesoriile iar comanda facuta sa fie inainte de 9 septembrie.
Ma gndesc ca aici se joaca pe doua planuri.
Planul 1 Incearca sa te abureasca sa te dezinformeze..... daca ai aflat (cati din tara asta stiu de decizia respectiva) ca sa nu-ti dea acceso.
Eu le-am cerut in mail sa-mi dea o hartie oficiala cu semnatura stampila nr de inregistrare,prin care sa-mi spuna clar nu-ti dam, insa nu au facut-o. De.. ce ....oare? smile.gif
Acum ma intreb astia de la ANPC stiu de magaria celor de la DACIA?

Planul 2. Te apuci si scrii la anpc astepti raspunsul dupa care il pui in brate astora de la Dacia si astepti rezultatul procesarii inf. super firmei Renault...... in speranta unei bune colaborarii.........ASTEPTI.
Bine acum sincer daca n-ai ce face cu timpul....poti sa ii bati la cap.
Iar pentru noi cei care stim de forumul asta nu stiu daca ar fi mai bine sa facem o petitie comuna sau fiecare cu cererea lui adresata ANPC-ului?
Va spun asta ca sa nu mai pierdeti timpul ca mailuri la VC, ca va plaseaza raspunsul ala sablon in care se schimba doar numele destinatarului.
Treaba sta in felul urmator, daca vrem ceva trebuie sa ne miscam repede altfel.......stit zicala aia : bate fierul pana-i cald....
Asadar pace sau razboi?
Voi ce spuneti?
La urma urmei sunt doar niste accesorii. Hmmm.
Si am si eu o intrebare presa stie de decizia respectiva(anpc).?

Astept raspunsuri, intrebari si sugestii.


--------------------
Logan Ambition 1.6l noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariachi
post 4 Mar 2005, 13:00
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 238
Joined: 8 November 04
From: Cluj-Napoca




io zic RAZBOI!!!
cred ca petitia facuta in comun este o idee foarte buna. io ma bag


--------------------
Dacia Logan 1,5 dCI 2006 - nr de CJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 4 Mar 2005, 13:03
Post #72


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu zic sa faceti scrisori separate la ANPC. Daca au mai multe scrisori pe aceeasi tema, pb. devine stringenta pentru ei (pentru ANPC). In mod sigur mai multe scrisori cu aceeasi poroblema faca mai mult decat o scrisoare pe care semneaza x cetateni ...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisstian
post 4 Mar 2005, 13:50
Post #73


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 25 January 05
From: Bistrita




Probabil e mai buna separat. Asa fiecare isi pune toate documentele necesare si ...asteapta. Daca ANPC ia facut dreptate lui Klaus atunci si noi ceilalti avem sanse mari sa ni se faca dreptate.
De fapt Dacia mizeaza pe faptul ca nu suntem bine informati incerca sa ne prosteasca si nu avem acces foarte usor la ei. De aceea cred ca e bine sa trimitem cata o sesizare de ,,caciula" la ANPC.
Eu am facut astazi o sesizare la ANPC insa in prima faza mai mult informativa pentru ca nu am pregatit documentele necesare pentru o plangere ,,oficiala".
Astept sa vad ce-mi spun.
Daca ANPC imi da un raspuns favorabil sa vezi atunci teapa la Dacia.
Iar ca desert le pun si presa-n cap.
Eu daca eram in locul lor le dadeam la astia care fac gura, asa daca imi da castig de cauza ANPC atunci sigur vor fi si altii si-apoi sa vezi distractie......pe capul Renault.
Eu zic sa scrieti si voi, cei care va aflati in situatia de la punctul 2 din decizia ANPC.
Vorba lui Klaus cu cat suntem mai multi cu atat se ingroasa gluma.
Asa ca nu mai stati si asteptati sa faca altii in locul vostru ceea ce puteti face voi ! MOBILIZATI-VA! Ce-i asa greu sa faci o sesizare.
Pai ce noi romanii suntem mai prosti ca altii!
Inca odata va spun MOBILIZATI-VA!

This post has been edited by crisstian: 4 Mar 2005, 14:31


--------------------
Logan Ambition 1.6l noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan75
post 4 Mar 2005, 14:57
Post #74


Membru


Group: Members
Posts: 103
Joined: 6 September 04
From: Bacau




Ba si cand ma gandesc ca era sa dau comanda inainte de 09.09.2004,noroc ca nu le mergea programul(Ambition).Azi primit telefon de la VC si saptamana viitoare ridic accesoriile.Pentru Klaus OFERTA ESTE INCA VALABILA (1 BAX BERE).


--------------------
DACIA LOGAN AMBITION - BC75---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 4 Mar 2005, 16:27
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Haideti cu totii pe ANPC ca trebuie sa avem castig de cauza!


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 4 Mar 2005, 17:14
Post #76


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Observ un lucru pe aici: lumea scrie doar ca sa-si faca curaj sa mearga la ANPC!
Va atrag atentia ca eu nu am primit scrisoarea aia de la ANPC si accesoriile de la dacia doar pentru ca am stat acasa pe scaun in fata tastaturii! Am facut demersuri.
Daca toti cei care s-au plans pe aici, si si-au plans de mila tot pe aici, ar fi facut scrisori la ANPC, cred ca acum aveau si raspuns...
Topicu devine patetic; haideti sa mergem, haide sa facem, haide o petitie colectiva etc.
Atata va zic: destepti sunt aia de la dacia ca dau cu flit. Ca au cui... Ce naiba va plangeti ca niste babe. Treceti draqu la actiune.

Sper ca acest mesaj sa nu fie perceput ca o adresare mai putin ortodoxa la adresa userilor, ci sper sa fie perceput ca un imbold, ca o mobilizare "la lupta".


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisstian
post 9 Mar 2005, 08:34
Post #77


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 25 January 05
From: Bistrita




Asa cum am zis in 4 martie am trimis un mail la ANPC, dar pana astazi (azi am verificat mailul- fusei plecat o vreme...). nu am primit nici un raspuns.
Nu stiu cum s-o iau, n-au avut timp batietii fiind Week-endul , 8 martie, sau ,,lucreaza la proiectul meu".
Intreb si eu pe cei cu experienta in ala ANPC-ului -ca pana acum n-am facut plangere la ANPC online-, ANPC iti raspunde in general la problemele pe care le ai chiar daca nu ai date suficiente, pentru ca eu am trimis un mail formal fara actele doveditoare si....nu stiu ce sa cred.
O a doua varianta la care ma gndesc e sa ii sun am vazt un nr. pe sitte-ul lor ceva cu 0800.....apel gratuit. Nu de alta dar nu prea am rabdare.
Si inca ceva asa cum zicea si Klaus dintre cei care va plangeti pe forum ca n-ati primit accesoriile: ATI FACUT PLANGERE la ANPC?
Daca nu macar intrebati si voi aveti dreptul sau nu? Ce-i asa greu sa tirmiti un mail la ANPC?
Ce bine ar fi daca as mai gasi pe aici macar o persoana care sa trimita un mail la ANPC. Iar ca motivatie ganditi-va la Klaus; el a primit un raspuns pozitiv.
Stiti voi ...unde-s doi puterea creste..... smile.gif
Asadar astept un curajos.Sau sunteti fricosi? smile.gif
Oricum eu nu ma las pana nu imi raspunde cineva de la ANPC.
Insa fiti atenti cei care stati la panda asteptand sa vedeti ce se intampla cu ,,scrisorica" trimisa de mine la anpc. Daca eu voi primi un raspuns pozitiv asta nu inseamna ca voi nu trebuie sa scrieti la ANPC ca sa primiti accesorile. De ce va spun eu asta pentru ca eu degeba le-am timis si povestit de mailul primit de klaus. Fiecare cu hartia lui ca deh, suntem in Romania, tara hartiilor.
Si dupa cum stiti proverbul ala ,,ulciorul nu merege de multe ori la apa" s-ar putea ca la un moment dat sa se infunde treaba si n-o sa mai primiti nimic! (am spus eu intr-un alt REPLY bate fieru pana-i cald.....)
Ca de fapt chiar la ora asta DECIA PITESTI face fite desi ANPC a luat o decizie in privinta asta. Asa ca o paranteza sa va dau o sugestie, desi mie nu imi place genul acela de muzica e o melodie cu refrenul ,,ROMANIA TREZESTE-TE....." ascultati-o.
Deci SA NU MAI VAD SCRIS hai sa facem.... hai sa scriem......, vreau sa citesc am facut....am scris.....altfel tot o lungim pana ....completati voi voi ce ce doriti ca eu m-am saturat sa tot scriu acceasi poveste de fiecare data cand citesc topicul asta.
Sper ca macar un ,,forumist" sa fi mobilizat.


--------------------
Logan Ambition 1.6l noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionitagelu
post 10 Mar 2005, 13:43
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 264
Joined: 4 March 05
From: Breaza




QUOTE(crisstian @ 9 Mar 2005, 09:34)
Asa cum am zis in 4 martie am trimis un mail la ANPC, dar pana astazi (azi am verificat mailul- fusei plecat o vreme...). nu am primit nici un raspuns.
*



Si eu am trimis mail la ANPC si inca astept raspuns.
Anterior am trimis la VC si mi-au raspuns clasic ca nu pot beneficia de accesorii deoarece nu am comandat in perioada 09-17.09.2004


--------------------
Renault Koleos 2 Intens 2.0 dCi 4WD 2018 - PH27AUS
Megane 4 1.6 dCI 130CP Bose - 2017
Megane 2 1.5 dCI 106CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 10 Mar 2005, 13:56
Post #79


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




La noi prin romania, mailul in relatii oficiale are mai putina putere de impulsionare a organelor de stat... Inca la noi este sfanta petitia, inregistrata cu nr (care intra astfel sub incidenta ordonantei de rezolvare a petitiilor). La petitia scrisa exista un termen de raspun de 30 de zile de la inregistrare, ai dovada primirii ei de catre "organul abilitat" - numarul de inregistrare.
Mailul azi este, maine nu mai este (ca sa nu zic ca poate sa nu mai fie de astazi). Mailul nu obliga anpc-ul la raspuns! Daca sunt baieti destepti, ca sa nu se incarce cu cazuri de rezolvat, sterg niste urme pe ici pe colo si gata cu mailul. La petitia scrisa trimisa cu confirmare, nu se prea poate...

Sper ca sa trageti concluziile care trebuie din ce am zis eu...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisstian
post 10 Mar 2005, 14:24
Post #80


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 25 January 05
From: Bistrita




Da ai dreptate Kalus. Dar poti sa-i verifici cat de cat. Adica trimit mailul si dupa aceea ii suni si ii intrebi ati primit ......dupa care ii poti suna din cand in cand sa vezi ce fac.
Astazi am timis un mail la ANPC ca la carte cu tot ce trebuie (la primul din 4 martie n-am nici o veste dar ala l-am trimis fara documente) toate hartiutele scanate inclusiv hartia primita de tine (Klaus) ca se le usurez munca (improspatez memoria) de care m-am legat si printre altele am zis ca Automobile Dacia nu si-a respectat angajamentul luat fata de ANPC (punctul 2).
Insa nu cred sa faca disparut mailul ca doar din astea traiesc. Nu? Iar daca Doamne fereste nu ,,ajunge'' mailul la ANPC la fac si scisoare ,,palpabila" cu ,,sent'' prin posta clasica.
Azi daca am timp iii si sun sa-i intreb (daca mai gasesc pe cineva) de mail. Au un nr. cu rosu gratis sper sa nu i-au teapa sa fie taxabil. smile.gif
In timp ce scriam plangerea la ANPC ma gandeam daca as merge OPC in oras la mine oare as rezolva ceva..... sau tot mai bine e sa scrii la ,,centru"?
Pana atunci stau in standby......
Si pe langa Klaus pe care il felicit inca odata pentru initiativa lui il salut pe ionitagelu care intra la categoria -AM SCRIS mail......- Bine ai venit smile.gif . Sper sa mai fie si altii doritori!
Va spun ca mi-e o ciuda pe astia de Dacia. Hmmm vor sa faca bani pe seama mea.
Altfel de masina sunt multumit.
Pacat ca umbla cu ocaua mica altfel as fi ramas cu o imagine buna despre ei dar asa ce sa mai zic .... Sa n-ai de-a face cu ei ca serviciile sunt execrabile.

This post has been edited by crisstian: 10 Mar 2005, 14:25


--------------------
Logan Ambition 1.6l noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisstian
post 11 Mar 2005, 11:51
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 25 January 05
From: Bistrita




off topic

Mariachi ti-am trimis plangerea facuta de mine la ANPC. Am raspuns mai tarziu ,,apelului'' tau deoarece nu-mi verificasem adresa de email. Am mai multe adrese smile.gif
Daca cumva o dai si la ALTII de pe forum macar modificatile putin. Nu trimiteti reclamatii sablon. Putina creativitate va rog.
Bafta!

,,on topic"
P.S. Am zis ieri ca sun la ANPC. Am sunat la nr. ala 0800.080.999 si am crezut ca-mi rapunde cineva insa mi-a raspuns robotul care iti cere numele, adresa, si nr. de telefon dupa care auzi un bip si ai 3 minute sa spui ce te nemultumeste. V-am spus ca sa stiti in caz ca e cineva care vrea sa sune la nr. respectiv. Eu am sunat si am cerut sa-mi confirme faptul ca a ajuns reclamatia mea. Pana acum tacere.....
Insa cu cat trimitem mai multi mailuri cu atat sansele sa-i trezim sunt mai mari. Bine acum ii las un pic sa ,,analzeze'' reclamatia mea.....probabil ca i-o fi sunat deja pe astia de la Dacia sa-i anunte ca le-a mai sosit un set de plangeri......
Saptamana viitoare ma gandesc sa ,,culeg'' de la informatii un nr. ,,normal'' de la ANPC sa vorbesc cu cineva in legatura cu reclamatia facuta de mine.
Eu nu ma las, ori alba ori neagra! ANPC e arbitru!

This post has been edited by crisstian: 11 Mar 2005, 11:53


--------------------
Logan Ambition 1.6l noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 11 Mar 2005, 13:29
Post #82


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(crisstian @ 11 Mar 2005, 11:51)
Saptamana viitoare ma gandesc sa ,,culeg'' de la informatii un nr. ,,normal'' de la ANPC sa vorbesc cu cineva in legatura cu reclamatia facuta de mine.
Eu nu ma las, ori alba ori neagra! ANPC e arbitru!

Cand se primeste un document oficial de la o institutie, de principiu documentul are si un antet cu niste date de contact (adresa, telefon etc). Ia uita-te la documentul postat de mine pe prima pagina...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariachi
post 11 Mar 2005, 14:03
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 238
Joined: 8 November 04
From: Cluj-Napoca




crisstian fi linistit in privinta plangerii. Bineinteles ca o voi modifica, am fi penibili daca am merge toti cu plangere tip.
multumesc mult.
ti-am trimis si pm

azi trimit si eu plangere la dacia sa vedem ce raspuns primesc, trebuie intai sa vad exact data de pe bonul de comanda, undeva pe la inceputul lui iulie.

bafta tuturor celor care mai incearca!!!


--------------------
Dacia Logan 1,5 dCI 2006 - nr de CJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ice cube
post 12 Mar 2005, 19:46
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 265
Joined: 13 November 04
From: Tg-Jiu




Am trmis mail la ANPC inaintea ta si n-am primit nici un raspuns. Nici nu cred ca raspund asria la mailuri. Le trebuie scrisori, care se inregistreaza la registratura. La alea cred ca trebuie sa raspunda.


--------------------
dacia logan ambition - Gj-03-XYB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisstian
post 14 Mar 2005, 07:48
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 25 January 05
From: Bistrita




Si atunci la ce mai au pe www.anpc.ro optiunea reclamatii online. Asa de forma?
Iar nr. cu 0800....le fel. E dat numai asa. Atunci ce reclamatii poti sa faci online?
Mai stau un pic si pe urma tre sa gesesc eu un nr. de la anpc la care raspunde un om nu o ,,masina'' ca sa-i intreb cum doresc sa le timit reclamatia si sa-i intreb de ,,reclamatii online'' - ce fel de reclamatii se fac acolo? mad.gif
Pana acum observ s-au trimis mail de 3 personae: Eu, ice cube si ionitagelu.
Inceputul e promitator. Daca nu merge online trecem pe varianta clasica. Ce-i asa greu sa scriem o scrisoare. Sa nu va descurajati. As fi recunoscator daca imi da cineva un nr. de la ANPC (sa nu mai bajbai pe la informatii),dar nu mi-l dati pe acela de pe adresa (anpc) trimisa lui Klaus ca acela e de la opcBucuresti. Sau sediu central al anpc e la aceiași adresa cu cel de pe raspunsul dat lui Klaus ca atunci as putea suna la nr. respectiv. Klaus tu stii cel mai bine.



--------------------
Logan Ambition 1.6l noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 15 Mar 2005, 14:56
Post #86


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Amanunte despre ANPC... telefoane, audiente, organizare etc. in fisierul alaturat (sursa: site-ul ANPC)



Attached File(s)
Attached File  organizare_si_telefoane_ANPC.doc ( 46k ) Number of downloads: 82


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionitagelu
post 18 Mar 2005, 08:53
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 264
Joined: 4 March 05
From: Breaza




QUOTE(crisstian @ 14 Mar 2005, 08:48)
Si atunci la ce mai au pe www.anpc.ro optiunea reclamatii online. Asa de forma?
*



Am primit raspuns de la ANPC, la reclamatia on-line, dar nu am atasat toate documentele ci doar factura. Probabil nu au "inteles" ca Logan-ul a fost comandat inainte de 17.09 dar si inainte de 09.09 si mi-au subliniat ca se recomanda DOTAREA autoturismelor noi cu accesorii. Nu o sa ma opresc aici le voi trimite si bonul de comanda din care poate vor intelege mai mult.


--------------------
Renault Koleos 2 Intens 2.0 dCi 4WD 2018 - PH27AUS
Megane 4 1.6 dCI 130CP Bose - 2017
Megane 2 1.5 dCI 106CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisstian
post 18 Mar 2005, 10:51
Post #88


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 25 January 05
From: Bistrita




Hmm ce bafta. Cand ai trimis mailul?. Tu n-ai avut nici toate actele iar mie ca le-am pus toate documentele inca nu mi-au raspuns. Si culmea eu am sunat si la nr. ala cu 0800xxxxx
Iar ,,poezia'' cum ca ,,se recomanda'' e cam cu cantec. Adica ANPC recomanda, pai la ei scrii ca sa-ti spuna clar ai sau n-ai dreptul la problema pe care le-o expui nu sa vina cu vrajeli din astea.
Daca baietii de la ANPC fac treaba asta adica ei zic se recomanda inseamna ca au fost manariti de automobile Dacia. SCURT!

Pai cu ce fata scrii la VC . Aia o sa zica pai nu scrie SE OBLIGA ci SE RECOMANDA.
Inca odata baieti daca toti vom primi cam acceleasi raspunsuri inseamna ca ANPC a luat spaga ca sa inchida ochii la reclamatiile noastre. Eu la asta m-am gandit mai demult. Pai pentru francezi e mai ieftin sa le dea la aia de la ANPC ceva ,,bagaj'' decat sa distribuie accesorii in valoare de nr. automobileXpret accesorii ......ia caculati cam cate miliarde ar trebui sa scota Dacia sa ne de-a noua accesoriile. Si asa Klaus cu reclamatia lui le-a facut o gaura bunicica in buget. Mai bine ii indoapa pe aia de la ANPC si scapa mai ieftin.
TRAIM IN ROMANIA! Sa speram ca scenariul pus de mine nu e adevarat dar.......cine stie.
In al doile mail sa le spui sa-ti ,,traduca'' ce inseamna SE RECOMANDA? E obligata DACIA sa-ti dea accesorile alea ori ba?
Alte pareri va rog.


--------------------
Logan Ambition 1.6l noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cataiff
post 18 Mar 2005, 10:54
Post #89


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 23 July 04
From: Bucuresti




e la fel de obligata cum e sa puna faruri si stergatoare.


--------------------
Logan Laureate 1,4 - B 82 MLD
urasc mirc'u....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariachi
post 21 Mar 2005, 07:31
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 238
Joined: 8 November 04
From: Cluj-Napoca




am semnat bonul de comanda in data de 17 iulie. le-am trimis mail la WC si am primit "clasicul" raspuns ca primesc accesoriile doar cei care au comandat in perioada 09-17.09.2004.
crisstian, sa sti ca nici eu nu am primit raspuns la mail-ul trimis la anpc, dar le-am trimis si o plangere in scris (scrisoare la posta), cu copii dupa toate documentele relevante.
astept raspunsul lor, daca la mail nu mi-au raspuns, macar la scrisoare s-o faca!!


--------------------
Dacia Logan 1,5 dCI 2006 - nr de CJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 20:40
Forum Renault