DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Se pot plia oglinzile?, mi-a venit Loganul

d_andrei
post 9 May 2005, 20:53
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 25 April 05
From: BRASOV




Salut!

Azi a fost ziua cea mare. A venit LOGAN-ul comandat de parintii mei. Evident ca am fost prezenta la ridicarea masinii. Desi conduc de 1 an un Golf 4, va spun adevarat ca sunt f incantat si placut impresionat de aceasta masina, LOGAN 1.4 Laureat.

Prima intrebare, oglinzile astea electrice se pot plia, rabata cumva ? ca incape MILIMETRIC in garaj...

O sa mai postez curand ! acu tre sa ies la plimbare, cu LOGAN-ul, evident tongue.gif


--------------------
VW / Dacia Golf 4 / Logan - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy LGN
post 9 May 2005, 21:35
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 28 August 04
From: Bucuresti




Sistemul "electric" functioneaza doar asupra oglinzii (sticlei) nu asupra intregului sistem format si din plasticul de la exterior.
De pliat se pliaza cu forta si de asezat in pozitiile obisnuite cu .............si mai MARE forta. wink.gif


Sa o stapanesti sanatos. (cred ca esti baiat desi ai spus ca ai fost "PREZENTA" la ridicarea masinii)
Salutare


--------------------
Skoda Octavia 2 TDI 2007 - B-xx----
Noi, romanii, am stat pe malurile istoriei si ne-am uitat la altii.


User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
d_andrei
post 9 May 2005, 22:23
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 25 April 05
From: BRASOV




Salut !

Da, sunt baiat, imi cer scuze pentru greseala scapata.

Eu incercasem sa le pliez cu "forta", am vazut ca daca trag de oglinda parea ca ar vrea sa se plieze spre geam, dar nu am fortat si mai tare ... ma gandeam ca mecanismul nu cere asa forte "supranaturale" smile.gif

Trecerea de la Golf 4 la LOGAN a fost fara nici un fel de probleme. Ca si cum veneam de acasa, pe Golf avand motor tot de 1.4 75CP. Problema a fost tetiera centrala care imi obtura vederea in retrovizoare, e drept ca si forma TARE ciudata a oglinzilor laterale m-a cam secat putin, dar m-am obisnuit. In rest, a fost o placere...servo directie buna. DAR VAI, mi-am adus aminte, FRANA....NASPA, nu spun ca nu e buna, Doamne fereste, dar venind de la ABS si frana pe 4 discuri, adica frana ADEVARATA, la Golanas trebuia sa cam fac muschi la picior pentru frane mai prompte. apropo, are servo frana ?
Imi place tinuta pe drum. Se incadreaza frumos in curbe, desi inca nu am iesit la drum intins cu ea. Pentru transeele de la noi e importanta garda inalta, chiar putin in detrimentul stabilitatii,dar cum aceasta masina va fi condusa de parinti, nu se prea pune problema vitezei.

Consola centrala e chiar OK la calitate si aspect, dar felul in care se termina plasticele alea pe dedesubt lasa de dorit.

Cass-ul functioneaza chiar bine, cele 4 boxe isi fac datoria la fel de frumusel, adica decent pentru pretul & calitatea masinii.

Butonul e AC e aruncat din pod, dar macar bine ca are AC, care merge bine.

Personal m-am indragostit de computerul de bord cu care m-am jucat o gramada. Eu la golf nu am computer din pacate si asta mi se pare f bine pus la punct.

Deocamdata am un consum mediu de 8,3 % pe o distanta de ~80 km numai in oras. avea 5 km la bord de noua.

Parere personala: chiar imi place mirosul interior cat e noua smile.gif

Despre motor deocamdata nu pot spune decat ca imi place ca e silentios si toarce chiar f frumos. E drept ca nu am trecut de 3000 rpm niciodata, vreau sa-i fac un rodaj normal, ca sa nu se trezeasca ai mei cu belele mai tarziu.

Nu am vazut, e drept ca nu am insistat, dar nu are nici un fel de reglaj al volanului ? mie personal nu-mi trebuie, dar tatalui meu i-ar trebui.

Imi place f mult ca ambreiajul cupleaza destul de jos, la Golf punctul de cuplare e sus si cursa completa a ambreiajului e a dracului de mare.

Trebuie sa cumpar covorase si pachetul oblibatoriu cu triunghi, trusa si extinctor

Un alt neajuns, stergatorul din dreptul pasagerului mi se pare de 2 lei. nu lamela in sine, ci traiectoria ce o are. e total aiurea si nu acopera k lumea tot parbrizul, pacat, ca nici lamaela mai mare nu merge ca da pe afara.

A venit cu cauciucuri Kormoran, zic eu bunute, nu ? Am avut aceeasi marca la vechea dacie 1310 si eram multumit.

Culoarea albastru azur din pacate nu seamana cu cea vazuta in pliantele de prezentare, dar e placuta (recunosc, mai mult imi palce albastru egee).

Eh, cam atat deocamdata. astea ar fi primele pareri. Nu o compar cu golf-ul, dar asa cum este ea, este foarte buna, foarte dotata si daca va fi si fiabila, isi merita toti banii.






--------------------
VW / Dacia Golf 4 / Logan - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 10 May 2005, 17:26
Post #4


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Ai aflat raspunsul, deci aici se inchide.

Vezi ca mai sint si alte topicuri unde sa te lauzi cu Loganul. Cauta-le... tongue.gif


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 06:29
Forum Renault