DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Atentie! Casco., Hotii la Casco !

crownyboy
post 29 May 2005, 10:42
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 11 February 05




Atentie la asigurari !Am doua intamplari de povestit pt. punerea in garda a celorlalti posesori de logan !
Mi s-a furat cd-playerul de pe logan cu geam fata spart(profesionist),fara nici un fel de urme sau zgarieturi! Am fost la casco(Aliantz Tiriac) si mesterul care mi-a deschis dosarul de daune ,dupa constatare i-mi spune ca asigurarea este de 150euro pt cd.nestiind valoarea reala am plecat destul de multumit.A doua zi i s-a furat cd-ul unui coleg. Asigurarea(BCR) l-a despagubit cu 300 euro!
Am dat tel. la Aliantz sa intreb la cat este asigurat cd-playerul dar nu a stiut nimeni sa-mi spuna(dubios nu?).Pana la urma mi s-a dat un nr de tel. al unui broker care se ocupa de Aliantz. I-am spus despre ce este vorba si a fost de acord cu mine ca suma este prea mica, ca s-a interesat la Cobalcescu si valoarea ar fi undeva la 500 euro.Acesta a vorbit si cu individul care mi-a deschis dosarul, replica acestuia fiind ca mi-am luat un cd-player la fel de bun ca cel furat, chiar daca acesta nu-l vazuse iar pe factura in nici un caz nu-i scria performantele ohmy.gif .Brokerul mi-a spus ca pot depune o plangere dar ca restul de bani nu ii mai recuperez si ca el ma sprijina dar nu mai pot face mare lucru odata ce am bagat factura pt. cd si au inceput procedura de plata. Macar i-mi restituie toti banii, valoarea fiind de 6.800.000lei iar ei mi-ar fi dat 5.500.000 lei !!!!

A doua intamplare legata de prietenul meu caruia hotii i-au spart butucii de pe fata,(stanga -dreapta) asigurarea ,in loc sa-i schimbe butucii,contactul,porbagajul, etc. si sa-i dea o alta cheie( cum ar fi normal dealtfel), i-au scris pe factura doar butuci fata.
Cand s-a dus sa-si ridice masina de la service a constatat ca avea cate o cheie pentru fiecare usa + cheia de contact= 3chei si ca sa fie tacamul complet vopseaua de pe usi era "coaja de portocala"(a avut tabla indoita si usile au necesitat revopsire)!
Acum ma intreb daca-i sparg" baietii" si porbagajul=> inca o cheie; busonul de la benzina=> inca o cheie si tot asa ca la romani wacko.gif !
Asadar mare atentie la asigurari, interesati-va de preturi inainte,uitati-va bine ce scrie pe factura respectiva etc. si atentie si la service-uri, cred ca treaba buna o fac mecanicii tineri decat comunistii aia batrani!


--------------------
Logan 1.6 Ambition - ----------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 29 May 2005, 14:08
Post #2


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.462
Joined: 1 November 04
From: sat




500 de euro CD playerul de pe Logan? Eu inteleg ca Dacia-Renault are niste preturi umflate, dar 500 de euro un CD player banal?

Faza cu "uitatul" schimbarii intregului sistem de incuietori e de toata jena.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nairam
post 29 May 2005, 16:14
Post #3


Posesor de bebelus...


Group: Members
Posts: 570
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




curios intradevar ... si eu auzisem numai de bine despre astia de la Alianz. Cu 10 mil gasesti in Metro sau Sellgros cd playere foarte bune ... cam mult 500 euro pentru un cd player .... Mari snapani asti de la dacia iar de asigurari ce sa mai vorbim ..... au misiunea de a da cat mai putini bani...


--------------------
Toyota Avensis 2009 Executive - 1.8 129 horses
Benzina, Culoare Light Olive, antijeg ....

Daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te, daca vrei sa fii fericit o viata, iarta !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zetu
post 29 May 2005, 16:27
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 633
Joined: 18 December 04




Hai sa-ti spun ca eu am patit cam acelasi lucru. Adica mie mi-au furat radio Cdu si mi-au stricat si butucu de la usa. Radio Cdu de la dacia costa cam 8 milioane...deci nu e chiar 500 de euro dar nici 150 e cam 200 fara tva.
Iar butucii nu se vand de la Dacia decat in colectie ...pentru a putea sa fie toti schimbati...numa ca asiguatoru il despagubeste numai pe ala stricat. Eu am depus o plangere la Comisia de Control a Asigurarilor pentru ca nu mi se pare normal sa dai 2.8 milioane pe o colectie (ca asa se comercializeaza, nu exista nici macar posibilitatea sa faci comanda) si cei de la asigurari sa imparta asa dupa capu lor la 5 si sa vada pretul unui butuc (fara nici o factura).


--------------------
NISSAN QASHQAI 1.3 dct Tekna 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 29 May 2005, 20:15
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




radio Cdu de Solenza costa 8 milioane, cel de Logan e cam 17 milioane.
daca ai primit doar 8, e greseala lor


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zetu
post 29 May 2005, 22:18
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 633
Joined: 18 December 04




QUOTE(KarM'ac @ 29 May 2005, 20:15)
radio Cdu de Solenza costa 8 milioane, cel de Logan e  cam 17 milioane.
daca ai primit doar 8, e greseala lor
*



Lol eu zic sa te mai interesezi ...COSTA ~ 8 milioane cel de LOGAN...inrtreaba si tu un dealer


--------------------
NISSAN QASHQAI 1.3 dct Tekna 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 29 May 2005, 22:38
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




QUOTE(Zetu @ 29 May 2005, 23:18)
Lol eu zic sa te mai interesezi ...COSTA ~ 8 milioane cel de LOGAN...inrtreaba si tu un dealer
*



lol eu zic sa te mai interesezi...COSTA exact cat am zis unul de Logan. intreaba si tu un dealer biggrin.gif .daca ti-au dat 8 milioane da-le in cap. sunt patit si stiu.difera codul intre cel de Soleza si cel de la Logan. au mai zis si altii la fel. cauta ca s-a mai vorbit

This post has been edited by KarM'ac: 29 May 2005, 22:40


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_m
post 29 May 2005, 23:09
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




Asigurarile au interesul de a da cat mai putini bani. Asta e business-ul lor, sa ia putini bani de la multi si sa dea inapoi putini bani la putini. Beliti bine ochii cand semnati contractul, cand semnati constatarea de daune, cand semnati receptia lucrarii.


This post has been edited by cosmin_m: 29 May 2005, 23:10


--------------------
Lada / Logan 1200 / 1.6 8v ABS - B-NN-MMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 30 May 2005, 16:24
Post #9


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




KarM'ac: RadioCD-ul de Solenza costa 8 milioane, cel de Logan e cam 17 milioane.

Dar radiocasetofon codat 4x15 W ce pret are ?

This post has been edited by ironickSQUAD: 30 May 2005, 16:25


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 30 May 2005, 17:21
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




QUOTE(ironickSQUAD @ 30 May 2005, 17:24)
Dar radiocasetofon codat 4x15 W ce pret are ?
*



imi pare rau dar nu stiu. pretul pentru al meu l-am aflat chiar fara voia mea => spart masina exact ca lui crownyboy.
oricum, un dealer care stie ce vinde stie si cat costa piesele

de firmele de asigurari nu discut, pentru ca nu e interesul lor sa te despagubeasca cat ar trebui. au mai patit si altii ca zetu

This post has been edited by KarM'ac: 30 May 2005, 17:23


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady624
post 30 May 2005, 21:00
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 14 May 04
From: București




Am si eu o poveste tot cu Alianz Tiriac.
Miercuri noaptea mi-au spart geamul pasager si mi-au umflat cd-playerul "default".
La CASCO, aceeasi poveste: 150 EUR cu tot cu TVA.

Vocea clientului: cd player original 452 EUR de Logan. Cel de Solenza este intr-adevar cca. 8 milioane.
Insa cei de la CASCO au spus asa: daca pun alt model de cd-player, AT plateste doar 150 EUR, restul je. La IPSO unde am fost eu aveau si cd-playerele SONY oferite de Dacia. Respectiv S2000 si CDX-R3300 (mp3). CDX-R3300 costa fix 205 EUR plus TVA. Dupa cca. 30 de minute de scandal in telefon la CASCO, dupa ce i-am explicat respectivului ca AT castiga din asta si am cerut insistent sa vorbesc cu un superior (s-a lasat cu raspunsuri de genul: nu pot sa va dau nici un nr. de tel., etc. < raspunsul meu: acest raspuns nu ma satisface, va rog sa-mi spuneti numele superiorului dvs. sa-i explic...)... A trebuit sa-i atrag atentia asupra urmatoarelor:

1. AT plateste 7.6 milioane in loc de 17 (aici el a sustinut ca e vorba de 8 milioane, dar ala e cd player de solenza < exista diferente?!?) in orice caz, 8 > 7.6
2. AT castiga pt. ca am fata detasabila si scade riscul de furt.

Dupa aceste doua enumerari, coroborate cu dorintea mea de a vorbi cu un superior, mi s-a oferit cd-playerul SONY CDX-R3300 fara sa platesc absolut nici o diferenta. Suna mult mai bine si stie mp3 smile.gif E adevarat ca este scump la 7.6 milioane (am vazut la Flamingo (scump magazin!) cu 6.5 milioane). Sincer sa fiu si cd-playerul original e foarte bun, dar nu prea se potriveste la impedanta cu boxele. Parerea mea. O prima observatie: cd-playerul original sarea mereu cand treceam liniile de tramvai de la intersectia Traian cu Pache Protopopescu. Sony nu a sarit niciodata. Desi am incercat sa iau niste gropi sa vad cand sare... Ntz ntz ntz...

Asadar, tineti-va tari. Scopul brokerilor de la Asigurari este sa se scoata cat mai ieftin. Tineti cu dintii de ce va apartine de drept! smile.gif

Adrian


--------------------
Dacia Logan Ambition - B-42-TWK
Culmea lenei este să te scoli mai devreme ca să ai mai mult timp să stai degeaba...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 30 May 2005, 23:18
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




QUOTE(ady624 @ 30 May 2005, 22:00)
La CASCO, aceeasi poveste: 150 EUR cu tot cu TVA.
Vocea clientului: cd player original 452 EUR de Logan. Cel de Solenza este intr-adevar cca. 8 milioane.
Dupa aceste doua enumerari, coroborate cu dorintea mea de a vorbi cu un superior, mi s-a oferit cd-playerul SONY CDX-R3300 fara sa platesc absolut nici o diferenta
*



nu trebuia sa renunti. cereai in scris de la V.C. sa-ti dea pretul pentru cd player si mergeai cu el la asigurari.
nu erai obligat sa-ti pui alt cd prin casco, puteai doar sa ceri banii si era treaba ta ce faceai cu ei.
in final s-au simtit cu musca pe caciula si au mai dat 400.000 cand trebuiau sa dea vreo 10 milioane. maare marinimie 022.gif


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
testike
post 31 May 2005, 08:05
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.452
Joined: 18 March 05
From: Cluj




Eu zic sa nu va lasati, sa vorbiti cu sefii agentilor de asigurare.
Am un prieten care este agent, si eu am tot la AT, si mi-au spus ca nu exista sa comenteze la daune.
Un coleg chiar si-a reparat sapt trecuta un geam crapat + bara spate zgariata (~1 cm) = 23 mil la Megane 2, nu i-au zis nimic. Mi s-au parut OK la treaba asta, si din ce am auzit pana acum.. :/

This post has been edited by testike: 31 May 2005, 08:06


--------------------
Mazda 3 2018 Prestige 2009 1.5 DCI 85CP Ambition 2004 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skoda
post 31 May 2005, 08:23
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 10 October 04




Este foarte important la ce sediu ati fost pentru constatare.
La fel cum degeaba va plangeti ca la nu stiu ce service DACIA si-au batut joc de voi si la altul ati fost tratat corect, daca nu spuneti UNDE !!


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - Toreador
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Loghy
post 1 Jun 2005, 00:14
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 203
Joined: 27 April 05
From: Bucuresti




Si mie mi-au furat RCD din dotare si m-am tepuit cu cei de la allianz-tiriac care mi-au spus ca nu e nici o problema, sa merg la dealer-ul de la care am cumparat masina, sa cer un deviz cu valoare RCD original si sa imi cumpar ceva in banii aia. Daca dau mai mult suport diferenta.
Si m-am dus frumos la Ipso am cerut deviz: 19 mil.
M-am dus mi-am cuparat un JVC si cand am dus facturile la allianz mi-au spus ca eu nu-mi platesc decat 9.5 mil.
Motivul (comunicat de Ipso): pana la 1.01.2005 pe logan s-au montat 2 tipuri de RCD intre care era o singura diferenta: unul avea cod de piesa dacia (pret 9 mil) unul de renault (pret 18 mil). Cum le deosebesti? Nu poti! Ce model ai (avut) pe masina? Nu-ti poate spune nimeni!
Eu m-am certat 3 luni cu ei si am ajuns cu reclamatiile si la Comisia de Supraveghere a Asigurarilor si nu s-a schimbat nimic.
Si atentie: chiar daca CSA iti da dreptate soc de asigurari nu e obligata la nimic!


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI 2004 - Ambition - B XX RRJ
Good things come to those who wait...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
angel35
post 1 Jun 2005, 09:58
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 2 February 05




ma pune pe ginduri ce citesc aici...
Mi-au furat radio-cd-ul si Asiban ma despagubeste cu 200 de euro...nu stiu inca daca este corect sau nu dar incep sa ma interesez.....


--------------------
Logan Ambition - B-xx-CHE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yonutz84
post 1 Jun 2005, 10:19
Post #17


never stop thinking...


Group: Members
Posts: 160
Joined: 6 May 04
From: Iasi




Stie cineva cu ce service auto lucreaza ASIBAN in Iasi?


--------------------
Opel Astra 1.6 twinport 2006 - IS-07-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bomicabomic
post 1 Jun 2005, 12:09
Post #18


Ex-membru DaciaClub


Group: Members
Posts: 1.072
Joined: 7 September 04




Voi sunteti siguri ca RCD-ul face 425 de Euroi? Ia cititi aici : http://www.dacia-logan.fr/fr/DaciaSITe/log...ices/index.html si e in Franta.


--------------------
x x - x
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zetu
post 1 Jun 2005, 14:39
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 633
Joined: 18 December 04




Buna ziua,
Stimate domnule******,

Va multumim pentru interesul dumneavoastra fata de produsele si
serviciile Dacia.
Referitor la solicitarea dumneavoastra, va aducem la cunostinta
urmatoarele:
Preturile recomandate de Dacia pentru sistemul audio Dacia Logan
Ambition este :
Pret radio CD PN 4x15W = 363,09 Euro;
Atentie: Aceste preturi includ TVA si sunt recomandate de Automobile
Dacia. Producatorul isi declina orice raspundere fata de adaosurile
precticate de concesionari la aceste preturi.

====

Deci cam atat ar trebui sa plateasca si asigurarile 363,09 Euro adica sa-ti poti cumpara un radio cd de 363,09 euro cu tot cu tva..pentru ca asa este normal ..nu asigurarile stabilesc preturile. Eu care vroiam sa-mi schimb firma de asigurare ...dar acuma sunt in mare dilema ca vad ...ca e o chestie generala ...in romania s-a inteles gresit ideea de asigurare casco. Tu platesti asigurarea la valoarea totala a masinii ..si dupaia mai platesti si ce hotaraste asigurarea ca nu ar trebui sa-ti despagubeasca sau ca e prea scump ... wacko.gif ciudat nu ?


--------------------
NISSAN QASHQAI 1.3 dct Tekna 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 1 Jun 2005, 18:52
Post #20


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.462
Joined: 1 November 04
From: sat




Off: Pai si nu poti comanda accesorii direct de la Dacia ca sa scapi de corvoada adaosurilor puse de distribuitori?

On: aia de la asigurari probabil nu calculeaza pretul componentei noi ci introduc in calcul niste coeficienti care scad valoarea (parerea mea...)


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fan3
post 1 Jun 2005, 20:07
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 619
Joined: 1 January 05




aia de la asigurari sunt niste HOTI !!!
cat spune producatoru'...atat despagubeste...
nu vrajeli gen 150E...parca-i pretu' din targ...


--------------------
* * * - *
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bomicabomic
post 1 Jun 2005, 21:44
Post #22


Ex-membru DaciaClub


Group: Members
Posts: 1.072
Joined: 7 September 04




Sincer, eu sunt Toma Necredinciosu si am apelat la CASCO de 2 ori si mi-au dat de fiecare data banii. Ca sa nu vorbesc, ca, cind mi s-a furat roata de rezerva, n-am stat sa umblu prin magazine sa studiez preturi. Am luat-o de la dealer, cu vreo 600.000 mai scump ca la magazinul de pe Mihai Bravu si vreo 750.000 ca in Vitan.
Am dus factura la societatea de asigurari si mi-au dat banu. La fel cind mi-au luat casetofonul.

Asa ca eu zic sa incercati si urmatorul truc. Nu cereti banu, pur si simplu ii spuneti agentului constatator ca vreti sa puneti tot un RCD de Renault. Si sa vedeti ca nu mai comenteaza.

Dar la cite preturi date pe aici, de RCD, Logan, nu mai stiu ce sa iau de bun sau nu. Pe bune.


--------------------
x x - x
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
V.Radu
post 3 Jun 2005, 15:07
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 19 October 04




Probleme de clasa a 2 a.
Ce vorbiti voi aici nici nu se compara cu ce se confrunta familia mea din data de 7 ianuarie A.C.
Logan Preferance radiocasetofon. Au lucrat baietii curat si anume au fortat putin butucul de la sofer, au deschis usa, au ciordit casetofonul.
Mergem la politie sa declaram furtul, mergem la asiguratorul CASCO ( care este R.A.I - sa nu faca careva prostia sa faca la ei casco ), dupa 2 luni ... ""alo, alo cu polita mea ce se mai aude .. pai stiti ca de la politie a venit hartia pe care o asteptam dar nu reiese ca a fost furt prin efractie asa cum scrie in polita casco... asta inseamna ca nu va despagubim pana politia nu scrie ca a fost furt prin efractie smile.gif , i-am amenintat cu datul in judecata dar au dreptate si in polita scrie ca furtul trebuie sa fie prin efractie
Politia a zis ca ei nu pot scrie prin efractie pana nu se incheie cazul.
Acum va intreb eu daca politia a facut poze la butucul fortat, au luat amprente dar kknarii astia de la casco nu dau nimik, ce este de facut.. nu de alta dar pe 7 iunie se fac "doar" 5 luni de la furt.

ASTEPT IDEI


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 3 Jun 2005, 15:31
Post #24


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




TE duci si faci scandal la politie...ameninti cu depunerea de memoriu la minister pentru abuz in serviciu in cazul persoanei desemnate sa se ocupe de dosarul tau la politie!... ei aveau termen legal sa rezolve cercetarea preliminara si sa-ti dea "Anexa 2", adica documentul de care ai nevoie pentru despagubire... pe acela trebuie sa scrie prin efractie sau altceva... iar documentul asta poate fi de asemenea contestat la politie!

recomand www.avocatnet.ro sau un avocat real...


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 3 Jun 2005, 15:45
Post #25


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




Am tot citit despre agentii de asigurari in acest thread ...eu voi avea masina in maxim 2 saptamani, si sunt obligata sa fac asigurarea CASCO..prin urmare am vazut ca toti agentii de asigurari sunt hoti, exista totusi o companie pe care mi-o recomandati?...Va multumesc


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 3 Jun 2005, 15:59
Post #26


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(Bianca @ 3 Jun 2005, 15:45)
exista totusi o companie pe care mi-o recomandati?...Va multumesc

Sunt vreo cateva topicuri despre asigurari. Daca ai putin timp de citit, s-ar putea sa-ti faci o parere. E imposibil sa recomande cineva o societate de asigurari garandandu-ti ca vei fi 100% multumit.


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 3 Jun 2005, 16:03
Post #27


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Bianca... exista topicuri dedicate...la Diverse exista chiar unul pentru acordarea de consultanta.. te rog citeste si eventual scrie acolo!!!!...

P.S. personal consider ca OMNIASIG si ASIBAN sunt decente... dar "omul sfinteste locul"...adica depinde cu cine vii in contact... si de natura problemelor pe care le-ai putea avea... la OMNIASIG recomand sa mergi la sediul central (pe Aviatorilor)... in general recomand sa mergi la sediu si nu sa faci asigurarea prin brokeri de asigurari!


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gamezcdr
post 3 Jun 2005, 18:38
Post #28


Membru


Group: Members
Posts: 170
Joined: 5 June 04




Am o intrebare. Daca masina e pe numele mamei mele dar eu o conduc practic tot timpul si fac un accident se aplica CASCO ? Sau e valabil doar ptr persoana car e propietara masinii ?


--------------------
Reanault Kadjar 1.2 TCE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 3 Jun 2005, 18:54
Post #29


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Despre asigurari se discuta in acest topic. Aici se inchide.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 06:22
Forum Renault