DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Problema delicata

roana
post 6 Jan 2010, 06:56
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 6 January 10




Buna, sunt noua aici dar sper sa fiu ajutata cumva. sunt disperata crdeti-ma
Am achizitionat prin credit auto o masina Dacia
Sandero Ambiance. Azi dimineata am ridicat
masina. spre surprinderea mea modelul ales nu are servo directie. Eu doar
astazi am aflat asta.
Totul s-a facut foarte in graba deoarece trebuia sa inmatriculez masina
pana in 30 decembie. Nu am avut timp sa ma interesez de toate detaliile.
am mers pe incredere.Nici macar un drive-test nu am facut. Dealerul care
mi-a vandut masina mi-a propus acest model dar eu nu am stiut ca optiunea
servo nu e in standard ( cand am avut o discutie de principiu cu el am
spus ca mi se pare inadmisibil sa nu am servo la masina si am zis ca punem
aceasta optiune, ulterior am vazut insa ca nu s-a facturat varianta cu
servo directie ). Nu am crezut ca in 2010 mai exista masini fara servo.
Noi vroiam o varianta ieftina dar cu un minim de dotari totusi. Adica nu
tineam neaparat la AC, casetofon , geamuri electrice dar servo chiar nu mi
se pare o optiune. E o necesitate in zilele noastre.
Problema mea se reduce la faptul ca as dori sa imi fie montata optiunea de
servo, adica sa platesc cash cei 405 euro cat era aceasta optiune deoarece
nu pot schimba masina fiind luata pe credit cu o anumita serie. Daca stiam
ca nu am servo nu mai luam nici un credit. Dar mi se pare o cerere
intemeiata tinand cont ca masina are 20 de km in acest moment, deci e
noua. Eu nu am avut practic nici o sansa de a alege altceva dupa semnarea
creditului.
Stiu ca e un caz special si dificil dar oare ce pot sa mai fac?
Mi se parea normal ca inainte de emiterea facturii catre banca sa fiu
sunata sa ma intrebe ce optiuni doresc exact, daca exista modificari, etc.
Va rog ajutati-ma in aceasta problema delicata. Singura mea sansa este sa
imi fie pusa aceasta optiune acum la Dacia pentru a nu pierde garantia si
a fi totul in regula.
Cum ii pot determina pe cei de la dacia sa faca asta? e clar si vina mea ca nu am citit cu atentie oferta dar credeti-ma totul s-a petrecut foarte repede. si nu am crezut ca la 7000 de euro imi iau masian fara servo in ziua de azi.

Multumesc


--------------------
dacia sandero 2009, ambiance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 6 Jan 2010, 09:36
Post #2


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




nu prea ai ce sa mai faci. poate sa pui servo dupa in vreun service, dacia nu cred ca o sa cheme masina sa ii puna servo, asta se face in fabrica. doar sa refuzi masina daca nu cumva ai ridicat-o.

optiunea 2: tragi tare de fiare sa faci brandul mare si sa nu mai ai nevoie de servo.

ps: data viitoare casca ochii ca altfel casti punga.

This post has been edited by GABONE77: 6 Jan 2010, 09:37


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 6 Jan 2010, 09:43
Post #3


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.765
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Nu prea mai ai ce face in afara de a refuza livrarea masinii. Si daca vrei modificarea masinii dupa vanzare, te va costa mult mai mult de 405 euro.
In situatia de fata, nu e in nici un fel vina Automobile Dacia SA, ei au livrat ce s-a comandat. Deci ori tu estiu de vina ca nu ai citit ce ai semnat ori a vanzatorulyui care nu te-a informat corect/complet despre echiparea masinii (eu inteleg ca totul s-a facut repede, insa nu era greu sa te uiti aici:http://www.dacia.ro/#/modele-si-preturi/sandero/date-tehnice sau http://www.dacia.ro/#/modele-si-preturi/sandero/configurator )
Gabonne, directia fara servo face bine la pectorali.

This post has been edited by einstein1984: 6 Jan 2010, 09:43


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roana
post 6 Jan 2010, 09:44
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 6 January 10




Am fost de dimineata acolo si am vb la telefon cu cel cu care am discutat initial. Eu i-am spus de la inceput ca imi tb servo. si-a amintit si el asta dar el sustine ca mi-a zis ca nu poate sa imi puna pana in 30 ca tb sa dea o alta masina in fabricatie. Dar nu mi-a spus. Eu crezand ca a inteles asta nu am mai insistat cu servo, el smecherul s-a facut ca a uitat. El nu a negat asta dar sustine ca mi-a zis ca nu se poate. Cum pot io demonstra ca ne-a pacalit de fapt?Ca el vroia sa scape de stoc si mi-a bagat pe gat o masina pe care io nu o dorema de fapt.
La 3 ne intalnim cu directorul sa vedem ce se mai poate face. Tinand cont de cele de mai sus mi s-ar parea normal sa imi puna optiunea la ei in service la pretul ei de oferta. ca nu imi tb piese after market. masina e noua doar.
Pana la urma e un compromis dar tb sa recunoasca ca e si vina lor, nu?
Nu ma las oricum. incerc tot ce pot.


--------------------
dacia sandero 2009, ambiance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ag02cws
post 6 Jan 2010, 10:15
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.443
Joined: 2 December 06
From: Bucuresti / Pitesti




Incearca la vocea clientului...


--------------------
Dacia 1310 L 1994 / Dacia Sandero 1.4 MPI 2008 / Kia Cee'd 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EUGEN2008
post 6 Jan 2010, 10:37
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.889
Joined: 19 August 08
From: Brasov




pai incearca la Vocea Clientului , 0248 500000 si poate obtii ceva facilitati gen piese fara adaos si manopera zero , sau cheltuiala jumatate tu jumatate dealerul , uzina nu prea are motiv sa te fiannteze cu ceva ca sigur nu e vina lor , o alta idee ar fii sa pastreze dealerul caseta veche si ce mai ramane in urma upgradeului si tu sa platesti doar diferenta , altfel te costa peste 2000 euro cu totul facut ca la carte.


--------------------
LOGAN LAUREATE 2006
La omu sarac nici boii nu trag !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 6 Jan 2010, 10:50
Post #7


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Fără supărare, dar un autoturism nu se cumpără cu atenția necesară achiziționării unui bec. Și în ziua de azi, nu se poate merge pe încredere.

Cât despre AC, eu cred că era mai util decât servo, dar evident că-s bune ambele...

Nu cred că mai poți face mare lucru acum, și oricum prea ieftin. Te vei obișnui și fără servo, și fără AC, iar la viitoarea achiziție vei alege mai bine cele necesare. smile.gif

Nu te mai necăji acum, e târziu și fără rezultat, așa că mai bine te bucuri de noua mașinuță... Drum bun!


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roana
post 6 Jan 2010, 10:50
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 6 January 10




Am scris mail la vocea clientului. O sa si sun imediat. Multumesc de numar. Problema e ca eu nu vreau gratis. dar as vrea sa platesc optiunea la pret de lista nu 2000 cat zic ei ca e cu piese after market. masina e noua, ce naiba?
E asa complicat sa schimbe piesele astea? Mie mi s-ar parea logic sa faca asta ca un upgrade. E ca si cum as fi luat masina inainte de 30 ca ei sa -si faca targetul eu sa scap de taxa de inmatriculare si acum o fac la ce aveam eu nevoie. E ilogic ce cer? Poate nu mai gandesc eu limpede.
Acum sa vad ce solutie imi da si directorul de la dacia de aici cu care am intalnire pe la 3. Omul vine din concediu sa se vada cu mine deci sper ca are ceva solutie salvatoare.
Eu sper. ce naiba sa mai fac altceva?


--------------------
dacia sandero 2009, ambiance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 6 Jan 2010, 10:52
Post #9


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Nu e chiar logic ceea ce ceri, pentru că piesele au alt preț în fabrică, montajul e mult mai facil pe banda de asamblare decât în service, și tot așa...


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 6 Jan 2010, 10:55
Post #10


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.765
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Nu au cum sa faca upgrade! Ei ce fac cu caseta veche si cu suportul accesorii motor? Trebuie alta curea de accesorii, calibrare injectie... o gramada de manopera. Masina nu e calculator cu piese plug and play.
Ori accepta sa-ti schimbe masina (nu prea cred, si oricum vei plati taxa la cea noua) ori primesti vreun gest comercial ca sa te impaci cu ea asa


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roana
post 6 Jan 2010, 11:32
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 6 January 10




Cum ce fac cu piesele vechi? Nu sunt vechi piesele masina are 20 de km. ei le pot folosi la alta masina. stiu si eu ca e mai usor pe linia de asamblare dar daca s-a facut greseala asta. a fost si greseala mea dar si a dealerului ca nu m-a informat corespunzator. mai ales ca am vrut servo si el pentru ca nu avea pe stoc s-a facut ca ploua si a crezut ca vad masina si gata ce entuziasmata voi fi nu voi baga de seama. se face asa ceva?
Deci cred ca daca vor o solutie de compromis s-ar putea.
Nu se pune problema de schimbat modelul ca e luat credti cu seria masinii si etc...
Dar mi s-ar parea de bun simt sa recunoasca chestia asta si sa rezolve cumva problema.


--------------------
dacia sandero 2009, ambiance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul_bipolar
post 6 Jan 2010, 12:00
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.667
Joined: 23 July 08




Trebuia sa te uiti la ce cumperi si apoi sa dai banii. Dupa parerea mea Dacia nu are nicio vina, nu are nicio obligatie fata de tine si nu cred ca o sa-ti puna servo. In ceea ce priveste dealerul este tot vina ta pt ca ai avut posibilitatea sa verifici masina daca ea corespunde cu cerintele tale inainte de a semna contractul si a da banii. Fara suparare dar vina este numai a ta.


Aaa, tie ti-ar conveni daca te-ai duce intr-un service si ti-ar pune pe masina niste piese care provin de pe alta masina, fie ele si cu 20 km la bord? Sincer nu cred, asa ca mai moale cu sfaturi de genul ca pot fi folosite la alte masini.

This post has been edited by ursul_bipolar: 6 Jan 2010, 12:03


--------------------
Toyota RAV4 HSD Elegance 2018
Toyota Highlander HSD Exclusive 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roana
post 6 Jan 2010, 12:59
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 6 January 10




E si vina mea nu zic nu. Dar atata vreme cat eu am zis clar ca vreau servo, pe foaia care el mi-a dat-o a incercuti servo, calculatia initiala era cu servo...Unde e vina mea ca factura a facut-o fara servo?
Nu e pacaleala. pana la urma nu e pb mea ce fac ei cu piesele. pe mine ma intereseaza sa am ce am cerut.
Pb. e ca nu am cum demonstra asta si sunt la mana lor ca sa zic asa. in sensul ca foaia aia data de el e printata de pe net si pe spate scris cu pixu niste sume. nici o stampila, nimic oficial.

6 Jan 2010, 13:01:
Si nu, nu am avut posibilitatea asta. exact asta am spus. el a trimis facturea direct la banca. acolo am semnat contractul. nu am semnat nimic la dacia si nici macar factura nu e semnata de mine. Ei mi-au trimis intai doar cartea masinii sa o pot inmatricula si primi creditul si abea ieri masina.
De aceea mi se pare ca e si vina lor. ei vroiau sa scape de ce aveau pe stoc si stiau ca nu am cum s averific nimic.

This post has been edited by roana: 6 Jan 2010, 13:01


--------------------
dacia sandero 2009, ambiance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 6 Jan 2010, 13:35
Post #14


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




si eu zic ca daca nu au facturat opriunea si nu apare niciunde orice efort este inutil. Si nu prea mai exista masini fara servodirectie inafara de Dacia.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 6 Jan 2010, 13:56
Post #15


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Ai ridicat mașina? Dacă da, atunci când ai ridicat-o, ai semnat un proces verbal de predare - primire? Ai verificat mașina înainte de a semna?


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roana
post 6 Jan 2010, 14:02
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 6 January 10




Am ridicat masina dar nu am semnat nimic.
Inafara de actele de la credit la banca la dacia nu am semnat nimic nimic. nici macar factura.
Si agentul recunoaste ca am cerut cu servo dar el zice ca nu avea timp sa imi prepare masina asa si atunci mi-a dat-o ce avea pe stoc. Dar a uitat sa ma intrebe daca sunt de acord.
Sa vad acum la 3 cand ma vad cu directorul. cu ce solutie vine el? Agentul a zis ca imi modifica la ei in service nu stiu ce la fulii si merge mai usor. Dar fac inventii acum pe masina noua ca sa se scoata ei? No way. Sper sa rezolv cumva pana la urma. Cei de la Dacia nu mi-au dat inca nici un raspuns si tel e tot ocupat.


--------------------
dacia sandero 2009, ambiance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 6 Jan 2010, 14:04
Post #17


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




QUOTE(roana @ 6 Jan 2010, 14:02)
Agentul a zis ca imi modifica la ei in service nu stiu ce la fulii si merge mai usor.
*




asta e o prostie, te-a vazut femeie credula...grija mare, si du-te cu un barbat care se pricepe la orice intalnire si discutie cu ei.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roana
post 6 Jan 2010, 14:14
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 6 January 10




Eu cred de fapt ca cea mai mare pb e ca masina e deja inmatriculata si creditul dat pe seria asta ca altfel nu o ridicam si gata. Deci masina era platita inainte sa o vad eu.
Deci singura mea sansa e sa puna cumva servo pe asta. eu nu zic ca nu e greu, dar nu e imposibil. Si mecanicii sunt platiti in functie de cate masini repara sau au salar fix? ma refer aici la manopera care probabil ca e greoaie dar daca seful de la Dacia de aici decide sa o faca oare nu se poate? Nu stiu ce sa mai zic.
Sunt foarte dezamagita de tot

6 Jan 2010, 14:17:
Nu merg singura stai linistit. merg cu sotul meu care mai stie. dar a fost si el cu mine si cand ne-am hotarat la optinui. si e si el martor ca am zis cu servo.
Of, in loc sa ma bucur de masina (prima mea masina noua) uite ce probleme.
Jur ca am crezut ca astia de la dacia s-au mai desteptat si mi-am calcat pe principii luand o Dacie dar am zis na...e masina noua, etc...dar tot niste ciubucari au ramas. sper sa imi rezolve cumva prob;ema ca altfel nu stiu ce ma fac. ca asa nu imi tb masina asta.

This post has been edited by roana: 6 Jan 2010, 14:17


--------------------
dacia sandero 2009, ambiance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 6 Jan 2010, 14:19
Post #19


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Nu e tocmai vina Dacia, decât poate faptul că au model fără servo... În orice dealer, la orice marcă, toți consilierii sunt mânați să vândă ce au pe stoc, uneori chiar dacă le iese un comision mai mic...

Trebuie să nu mergi niciodată pe încredere când comanzi / cumperi ceva, și întotdeauna să verifici înainte de a plăti...


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 6 Jan 2010, 14:20
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Eu nu i-as lasa pe astia sa-mi puna servodirectie la masina.
Faptul e deja consumat iar vina iti apartine in proportie de 99%. Pana la urma sa stii ca nici nu-i foarte mare diferenta intre un Sandero cu servo si unul fara, o sa te obisnuiesti fara probleme.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 6 Jan 2010, 14:21
Post #21


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




QUOTE(Manuel @ 6 Jan 2010, 14:20)
nu-i foarte mare diferenta intre un Sandero cu servo si unul fara
*


pentru un barbat..


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 6 Jan 2010, 14:30
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Sor-mea a condus cativa ani o berlina din '83 si n-am auzit-o plangandu-se.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 6 Jan 2010, 14:32
Post #23


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




in primul rand ar trebui sa fii dezamagita de tine ca nu casti ochii. si nu sa fii asa indignata ca nu pot schimba aia la comanda. e normal ca pretul de pe linia de productie sa nu fie la fel cu pretul unui montaj ulterior. nu suntem la magazin sa schimbam o bluza ca nu ne place sau ca am luat ceva ce nu vroiam. e mai complex si dealurul si dacia si-au vazut interesul de a vinde... de aia exista google si internet sa te informezi. sa ne anunti si pe noi daca reusesti sa schimbi ceva in povestea asta, dp meu dv sansele sunt minime.


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul_bipolar
post 6 Jan 2010, 15:41
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.667
Joined: 23 July 08




QUOTE(roana @ 6 Jan 2010, 15:14)
Deci masina era platita inainte sa o vad eu.


Cum sa platesti inainte sa vezi si sa testezi ca totul e in regula? Asa ceva nu trebuia sa faci nici daca iti luai mercedes... si cu dealerii dacia vai de mama lor, in ei ai avut tu incredere?


--------------------
Toyota RAV4 HSD Elegance 2018
Toyota Highlander HSD Exclusive 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roana
post 6 Jan 2010, 16:16
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 6 January 10




Tocami ce vin de acolo.
Seful lor a fost super de treaba si a zis ca incearca sa imi monteze pe masina asta servo la ei in service cu piese de la dacia. a zis ca spera sa obtina un pret apropiat de cel din lista de 405 euro si asa se rezolva problema. Au fost foarte cooperanti. au zis ca asa ceva nu a mai patit si ca e vina comuna.
eu sper sa imi rezolve. semnalul e pozitiv


--------------------
dacia sandero 2009, ambiance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 6 Jan 2010, 16:19
Post #26


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




ursule tu cand ti-ai luat ultima data masina noua? pt ca sa se produca trebuie un avans, iar la data ridicarii masina trebuie sa fie achitata. facand schema prin credit adica prin banca, banca a platit dealer-ului suma inainte ca masina sa vina. la momentul cand te duci sa o vezi si sa o ridici masina e achitata 100% inclusiv taxe si alte balarii obligatorii (ca nr provizorii de ex). la ridicare doar constati ca e ce ai platit si e totul sau nu ok. in cazul lor problema e ca nu s-au uitat la ce comanda, nu ca amasina comandata avea o problema. din punctul tuturor de vedere e totul ok mai putin al ei care nu s-a uitat ce dotari are sau nu are masina.


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ag02cws
post 6 Jan 2010, 17:00
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.443
Joined: 2 December 06
From: Bucuresti / Pitesti




QUOTE(Manuel @ 6 Jan 2010, 15:30)
Sor-mea a condus cativa ani o berlina din '83 si n-am auzit-o plangandu-se.
*



Nu am condus sandero sau logan fara servo, dar am auzit ca se misca mai greu decat dacia clasica.


--------------------
Dacia 1310 L 1994 / Dacia Sandero 1.4 MPI 2008 / Kia Cee'd 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 6 Jan 2010, 20:02
Post #28


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




din cauza rotilor de 185/15, Dacia avea 155/13.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 6 Jan 2010, 21:35
Post #29


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




trista povestea.
macar spune la ce dealer ai fost si cine a fost agentul de vanzari.
nu ma mira povestea asta,cand te duci al un magazin si ceri ceva,vanzatorul va spune ca iti ofera ce are mai bun la un pret mai mic.


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLP
post 7 Jan 2010, 06:09
Post #30


Sef de trib


Group: Members
Posts: 1.120
Joined: 8 April 04
From: Bucuresti-Titan




1) Agentul de vanzari a fost smecher, hapsan, lovit de criza, ti-a bagat sandelul de pe stoc pe gat. Urat din partea lui dar e de asteptat din partea unui agent de vanzari.

2) Tu aveai de cheltuiala 7000 de euro. Pe dacia.ro, la dealer in brosuri, pe foile printate, etc, sunt 5 (parca) variante de Sandero. Din moment ce nu ai stat sa le studiezi f mult nici tu, nici sotul concluzia care o trag eu e ca nu prea iti pasa de aia 7000 de euro si mare lucru nu sunt ptr tine. Asa ca ori cu servo, ori fara servo tot aia e. Peste un an o vinzi si iti iei alta mai frumoasa. Ca doar 7000 de euro nu sunt mare lucru.


--------------------
. . .
Ex Dacia Berlina 1998 Carburatie
Half Man, Half Pig, Half Bear
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 10:43
Forum Renault