DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

36 Pages « < 33 34 35 36 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> 30 mil pentru masina veche casata

romulus
post 21 May 2005, 15:10
Post #1021


membru fost posesor de Dacie


Group: Members
Posts: 460
Joined: 11 January 05
From: Targu Mures




Pana la urma, cate masini se accepta in programul asta?


--------------------
Daewoo Cielo 1997 - MS 06 BCL
pana la urma, totul se rezuma la obisnuinta...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 21 May 2005, 15:12
Post #1022


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




in jur de 15 mii , 8040 numai la Dacia .. dar nu mai sunt disponibile, dar daca vrei si te grabesti mai gasesti citroen si inca cateva ...


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Xplode
post 21 May 2005, 15:33
Post #1023


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 5 January 05




postase cineva un mail de la VC in care scria ca incepand cu 9 mai masinile se echipeaza cu Kormoran si Ambitionul cu Michelin. deci noua, care inca nu ne-a venit maina cu cauciuce d-astea o sa vine. parerea mea un punct in plus pt Dacia. montana alea erau de tot rahatul.Kormaoran apartine grupului Michelin. Deci sa speram ca sunt bune. incontestabil peste Montana, dar nu am cunoscut pe nimeni cu Kormoran. Din auzite cica ar fi bune (nu astea de pe Logan ci in general).

This post has been edited by Xplode: 21 May 2005, 16:14


--------------------
Dacia Logan Laureat - B-77-xxx
Logan=Renult vs Logan=Dacia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 21 May 2005, 16:59
Post #1024


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




Bine ar fi dar eu nu am gasit postul ala:( ,dar daca e asa , ar fi super, hai nu pune si GPS :)si DVD in scaune pt locurile din spate..glumesc, nu cred ca am sa ajung vreodata sa vad o masina {ROMANEASCA}echipata full options...la nivelul BMW sau Volvo

This post has been edited by Bianca: 21 May 2005, 16:59


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai100
post 21 May 2005, 18:33
Post #1025


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 26 February 05
From: Timisoara




Am participat la program intr-o luni- 18.04.05-parca, am inceput sa urmaresc programul in urma cu 5 luni, masina trebuia sa soseaca conf. BC IN 28.05.05. A SOSIT IN 11.05.05, NO OPTION- MICHELIN SERIE


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 - xxxxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 21 May 2005, 18:35
Post #1026


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




programul a inceput pe 25 aprilie
ar fi bine sa ne vina masinile asa repede la toti , tie ti-a venit cu 17 zile mai devreme , asta inseamna ca voi avea masina asa cum am preconizat in jurul datei de 7 iunie ..bine ar fi sa vina si atunci...smile.gif

This post has been edited by Bianca: 21 May 2005, 18:38


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Xplode
post 21 May 2005, 20:45
Post #1027


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 5 January 05




Mihai stai ca nu prea inteleg. 1-programul a inceput pe 25 si 2- cum e cu cauciucurile ca nici cu alea nu am inteles. Adica a ta are Michelin? E cumva Abition sau Ambiace?


--------------------
Dacia Logan Laureat - B-77-xxx
Logan=Renult vs Logan=Dacia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai100
post 21 May 2005, 20:57
Post #1028


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 26 February 05
From: Timisoara




Dovada ca sunt MICHELIN

This post has been edited by mihai100: 21 May 2005, 20:58

Attached thumbnail(s)
DSCI0076.JPG ( Size: 193.81k ) Number of downloads: 153
DSCI0078.JPG ( Size: 211.44k ) Number of downloads: 102


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 - xxxxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Xplode
post 21 May 2005, 21:12
Post #1029


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 5 January 05




Pai e exact ce am spus eu mult mai sus. Ambiace, Preferance, Laureat au Kormoran si Ambition au Michelin. Dupa cum vad, dupa jante (aliaj) tu ai Ambition. Deci Michelin.


--------------------
Dacia Logan Laureat - B-77-xxx
Logan=Renult vs Logan=Dacia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laur
post 21 May 2005, 22:12
Post #1030


Membru autentic


Group: Members
Posts: 359
Joined: 8 July 02
From: Iasi




QUOTE
Kormaoran apartine grupului Michelin

Si Montana la fel !!!


--------------------
Peugeot 206 1,4 HDI - .
"parerea mea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Xplode
post 22 May 2005, 02:53
Post #1031


Membru autentic


Group: Members
Posts: 256
Joined: 5 January 05




Montana erau facute de Tofan Group. Nu stiu ce s-a intamplat cu Tofan, daca mai e. Dar Tofan-ul facea niste cauciucuri pt export care erau comparabile cu niste cauciucuri medii, dar net inferioare ca pret. Montana nu se exportau erau doar pt tara. Tatal unui prieten era actionar la Tofan si de aceea stiu. Mi se pare ca Michelin a cumparat fabrica Tofan, dar nu fac decat acele modele pt export. Montana nu stiu de unde au reaparut. Ma rog asta e cam off-topic asa ca hai sa nu o lungim pe tema Michelin Montana. Scuze pt OFF-TOPIC.


--------------------
Dacia Logan Laureat - B-77-xxx
Logan=Renult vs Logan=Dacia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 22 May 2005, 06:52
Post #1032


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




mai bine mi-ar aduce masina descultza numai sa mi-o aduca mai repede , ca ii pun eu gume ...prea putine masini livrate , chiar nu se sesizeaza nimeni de la Dacia?...asta e lipsa de respect pentru clienti , la renault iti da masina in maxim 3 saptamani , si culmea o aduc din afara tarii... la noi fara spaga nu se face nimic...


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 22 May 2005, 11:22
Post #1033


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




AM O VESTE BUNA!!!
Sursa National TV- Auto- mobile ora 12:20 directorul Dacia pe Romania ( unfrancez) a anuntat ca Solenza a fost scoasa din productie mai devreme decat se preconiza datorita succesului de care se bucura modelul LOGAN , mult peste asteptarile lor, si peste capacitatea de productie , drept pentru care liniile de fabricare a Solentzei au fost preluate de Logan capacitatea de productie fiind in prezent de 600 de bucati pe zii, iar de la 1 iunie va fi de 640 bucati pe zi...eu cred ca e o veste buna ..


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diesel2002
post 23 May 2005, 08:00
Post #1034


Membru autentic


Group: Members
Posts: 252
Joined: 9 February 04
From: Galati




Cauciucurile Kormoran nu sunt originale. Sunt romanesti si sunt identice cu Montana (la profil, etc.).
Deci numai numele este schimbat.
Eu am vazut un Peugeot cu niste Kormorane...adevarate.


--------------------
Toyota Auris 1,6 dual VVT-i, 124cp - 2007 ...si un amarat de Logan..adica doua..si un Guster
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jarrive
post 23 May 2005, 08:55
Post #1035


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 18 May 05




Eu am primit masina pe 18.05. Ambition. Cauciucuri Montana...
Ce e de facut? Sa ma cert cu ei sau nu?


--------------------
Logan Logan - ph-08-jyl
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diesel2002
post 23 May 2005, 11:25
Post #1036


Membru autentic


Group: Members
Posts: 252
Joined: 9 February 04
From: Galati




Nu te certa. Masina a fost facuta inainte de 9 mai, de-asta ai montane. Oricum gumele sunt la fel.


--------------------
Toyota Auris 1,6 dual VVT-i, 124cp - 2007 ...si un amarat de Logan..adica doua..si un Guster
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logan_laureat_fanatic
post 23 May 2005, 11:35
Post #1037


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 22 April 05




Voi la ce alarme va-ti horat si la ce firma de asigurari ca se apropie termenu si io sunt inca indecis. Parca nu as vrea sa inghit tot ce imi baga dilaru pe gat !

scuze pt off topik da topiku de alarme e mare,mare rau.


--------------------
dacia logan logan - B 34 JIU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 23 May 2005, 12:39
Post #1038


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




A mai sunat cineva la vocea clientului, nu mai da nimeni nici o veste buna?..a mai primit cineva masina?


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 23 May 2005, 12:53
Post #1039


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Oameni buni, ati cam luat-o pe aratura. Imi pare rau sa ma pun sa va stric operele, asa ca va rog reveniti la subiectul 30 mil .... Daca nu mai e nimic de zic, il inchid.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 23 May 2005, 12:56
Post #1040


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




eu vad ca se vorbeste inca , fi dragutz si tine-l pana ne luam masinile prin program toti, sa vedem daca nu cumva mai apar probleme

This post has been edited by Bianca: 23 May 2005, 12:57


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 23 May 2005, 13:03
Post #1041


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




@Bianca

Da, se vorbeste, dar nu la obiect.

Eu inteleg ca esti nerabdatoare si este normal, dar mai abtine-te. Deja pui aceleasi intrebari pe cel putin 2 thread-uri (din ce am vazut eu). Daca vrei sa intrebi de masini primite, exista thread-ul termen de livrare, pe care sunt a naibii de sigur ca il stii prea bine. Aici se discuta probleme specifice predarii masinilor vechi. Nothing more.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 23 May 2005, 13:07
Post #1042


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




Ok atunci inchide-l pe asta si lasa-l doar pe cel cu termenele de livrare, oricum se vorbeste acum in amandoua de aceeasi problema si anume daca s-au mai primit sau nu masini prin program...


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laur
post 23 May 2005, 14:41
Post #1043


Membru autentic


Group: Members
Posts: 359
Joined: 8 July 02
From: Iasi




Era cineva care daduse masina la remat (un urma notei de acceptare) si dupa aia nu fusese admis in programul cu rablele pt. ca nu putea dovedi data primei inmatriculari. Ceva noutati???


--------------------
Peugeot 206 1,4 HDI - .
"parerea mea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
egox
post 23 May 2005, 16:26
Post #1044


Membru și atât


Group: Members
Posts: 176
Joined: 14 April 05




QUOTE(victor23ro @ 20 May 2005, 09:27)
Si mai anormal mi se pare felul in care s-au distribuit cele 15mii de buc. din care 8 k dacia (unde ar fi trebuit ce putin 14k) si 3 k la citroen (ala lu' tariceanu), ci abia 1000 al daewoo, si restu la restu in fct de vanzarile de anu trecut.
*

Afirmatia e incorecta. In 25 aprilie Dacia a primit vreo 4000 si Citron 3000 (sau chiar 4000?). In 26 aprilie Dacia a urcat la 8000 in special pe seama scaderii Citron la 300 de bucati (zice-se ca Tariceanu ar fi cerut socoteala pentru exagerarea cu pricina si nu mi se pare exclus).Exista si date exacte la AFM pe site.
QUOTE(Bianca @ 20 May 2005, 09:37)
Pentru cei ce nu cunosc , acest program va continua si dupa 31 auguest , etapa a doua , din cate am inteles ,in fuctie de popularitatea de care s-a bucurat programul in prima etapa , si in functie de vanzarile firmelor inscrise , se for distribui alte masini in vederea innoirii parcului auto
*


Programul e - deocamdata - de fix 15000 de bucati care au fost impartite proportional cu cota de piata a producatorilor si importatorilor inscrisi in program.
In 25 august se va face o reevaluare. Cei care n-au reusit sa vanda 80% din masinile alocate pierd toata cota ramasa; masinile "recuperate" in acest fel se repartizeaza celor care au consumat mai mult de 80%, proportional cu cate au vandut.


--------------------
Dacia Logan 2005 Laureate 1.4 - (S)B
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 23 May 2005, 16:45
Post #1045


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




QUOTE(egox @ 23 May 2005, 16:26)
Afirmatia e incorecta. In 25 aprilie Dacia a primit vreo 4000 si Citron 3000 (sau chiar 4000?). In 26 aprilie Dacia a urcat la 8000 in special pe seama scaderii Citron la 300 de bucati (zice-se ca Tariceanu ar fi cerut socoteala pentru exagerarea cu pricina si nu mi se pare exclus).Exista si date exacte la AFM pe site.

Programul e - deocamdata - de fix 15000 de bucati care au fost impartite proportional cu cota de piata a producatorilor si importatorilor inscrisi in program.
In 25 august se va face o reevaluare. Cei care n-au reusit sa vanda 80% din masinile alocate pierd toata cota ramasa; masinile "recuperate" in acest fel se repartizeaza celor care au consumat mai mult de 80%, proportional cu cate au vandut.
*


Ambele afirmatii pe care le-ai facut , iarta-ma ca iti spun dar sunt partial incomplete...intra-adevar datorita lui Tariceanu dacia a ajuns la cifra de 8000 dar citroenul a ramas cu 400 de masini, dintre care au dat deja 100 dupa spusele ofiterului de presa in emisiunea automobile de la Nationaltv.
In legatura cu continuarea programului, iti spun mai mult ca sigur ca el nu se v-a opri la aceste 15.000 ( din spusele dealerului)...intre 1-15 septembrie se va aloca o noua transa, in functie de vanzarile facute , mai mult ca sigur ca nu vor mai ramane masini la nici o alta firma pentru a se redistribui, pentru ca acum pe timpul verii vor fi promotii(daca nu au aparut deja) foarte tentante si la celelalte modele

This post has been edited by Bianca: 23 May 2005, 16:46


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cconiac
post 23 May 2005, 17:05
Post #1046


Membru drept


Group: Members
Posts: 66
Joined: 28 April 05
From: Iasi





Salutare onorati posesori de permis.

Este cineva caruia dealerul nu i-a cerut Cartea de Identitate a Vehiculului ?
Eu sunt in curs de obtinere a unui duplicat (cea veche e de negasit) si pana atunci nu pot demara actele la Bras - dealer Renault pentru ca aia vor neaparat C.I.V unde chipurile ar fi date ce nu sunt prezente in Cert de Inmatriculare.
Cert de Inmatriculare are si data primei inmatriculari si seria caroseriei asa ca baietii sunt prea precauti sau intr-adevar le trebuie C.I.V.?
Merci
Catalin


--------------------
KIA Cee'd 1.4 2008 / Clio II Symbol 1.4 2005 . - .
Better late than sorry.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ds_vision
post 23 May 2005, 18:49
Post #1047


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 14 March 05
From: DR TR SEVERIN




QUOTE(Xplode @ 21 May 2005, 11:33)
postase cineva un mail de la VC in care scria ca incepand cu 9 mai masinile se echipeaza cu Kormoran si Ambitionul cu Michelin. deci noua, care inca nu ne-a venit maina cu cauciuce d-astea o sa vine. parerea mea un punct in plus pt Dacia. montana alea erau de tot rahatul.Kormaoran apartine grupului Michelin. Deci sa speram ca sunt bune. incontestabil peste Montana, dar nu am cunoscut pe nimeni cu Kormoran. Din auzite cica ar fi bune (nu astea de pe Logan ci in general).
*


cu 9 mai masinile se echipeaza cu Kormoran si Ambitionul cu Michelin ai made in ROMANIA (Tofan Grup)!


--------------------
DACIA LOGAN Preference 1.4MPI - MH-01-UXU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
egox
post 23 May 2005, 19:21
Post #1048


Membru și atât


Group: Members
Posts: 176
Joined: 14 April 05




QUOTE(Bianca @ 23 May 2005, 17:45)
citroenul a ramas cu 400 de masini, dintre care au dat deja 100 dupa spusele ofiterului de presa in emisiunea automobile de la Nationaltv.
*


Am scris din greseala 3 in loc de 4. Dar in postul initial se spunea ca Citroen-ul lui Tariceanu ar fi ramas cu 3000 de masini; asta e informatia pe care eu am contestat-o.
QUOTE(Bianca @ 23 May 2005, 17:45)
In legatura cu continuarea programului, iti spun mai mult ca sigur ca el nu se v-a opri la aceste 15.000 ( din spusele dealerului)...intre 1-15 septembrie se va aloca o noua transa, in functie de vanzarile facute , mai mult ca sigur ca nu vor mai ramane masini la nici o alta firma pentru a se redistribui, pentru ca acum pe timpul verii vor fi promotii(daca nu au aparut deja) foarte tentante si la celelalte modele

Programul e in valoare de fix 450 de miliarde de lei (15,000 x 30,000,000 lei). Redistribuirea se face intr-adevar la inceputul lui septembrie, si atunci "mai mult ca sigur" vor mai veni niste masini la Dacia. La un moment dat va fi un nou program de genul asta (sub incidentza unei alte legi, care va fi elaborata la vremea respectiva) dar la momentul asta (si, indraznesc eu sa spun, anul asta) astia sunt banii, astea sunt masinile.

Cam la asta se refera "spusele dealerului".

(apropo, numai mie mi se pare ca "mai mult ca sigur" si "dupa spusele dealerului" reprezinta o contradictie in termeni?)


--------------------
Dacia Logan 2005 Laureate 1.4 - (S)B
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bianca
post 23 May 2005, 19:34
Post #1049


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 25 April 05




daca asa a zis dealerul, inseamna ca stie el ceva ,nu ar arunca cu vorbe aiurea, mai ales ca dupa ce m-am inscris eu, la o saptamana l-am sunat din nou pt un unchi de al meu de data asta,mi-a spus ca deja s-a epuizat stocul rezervat dacia, dar a zis ca daca nu se grabeste unchiu' in tomana va mai fi transa...logic ar fi sa inceapa de anul viitor asa cum spui tu, odata cu aprobarea bugetului pe anul urmator alocat ministerului mediului, dar asta mi-a zis , asta va spun, probabil ca va mai fi vreo modificare de buget in toamna...


--------------------
Logan Laureate 1.4 MPI Egee - B 80 -xxx
multa hotie si prostie in tara asta...ne meritam soarta ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanstate
post 23 May 2005, 19:49
Post #1050


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 16 February 05




Intr-adevar, si mie mi-a spus dealer-ul ca o sa mai fie o transa in septembrie. In caz ca nu stiti eu am luat masina vineri si azi ma suna dealer-ul si mi-a spus ca hartia de la Remat nu e buna. smile.gif Asa a fost dar dealerul de la Galati nu a putut sa anunte dealer-ul de la Braila cum ca Remat-ul a trimis hartia corecta la ei. Asadar chiar si dupa ce iei masina poti sa mai ai probleme.


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - GL 10 STA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
36 Pages « < 33 34 35 36 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 12:40
Forum Renault