DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

50 Pages « < 44 45 46 47 48 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dacia 1310 -Green Frog, 1984

Victor3001
post 27 Mar 2017, 18:35
Post #1351


Membru autentic


Group: Members
Posts: 324
Joined: 4 February 15
From: Medias, Sibiu




Astea-s ceva obisnuit deja, si nu numai Dacii, ci si straineze...


--------------------
Dacia 1300 1975/ 1976 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 27 Mar 2017, 20:10
Post #1352


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




de-a lungul timpului am mai vazut dacii strambe la sosea da' asta le intrece rau pe toate,totusi e dupa 2000,e pe injectie,asa veche nu-i .....la camioane e alt scenariu,la rabe se rupea surubul centru bulon si intr-adevar stateau strambe......


Revenind la "oile noastre" ,DUC DACIA LA REMAT,m-am hotarat......o sa incerc s-o vand ,am maxim doua saptamani la dispozitie....dac-o vrea careva sa ma sune sau sa-mi lase un mesaj....

This post has been edited by sobolan: 27 Mar 2017, 21:10


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
om_bland
post 28 Mar 2017, 00:03
Post #1353


Membru autentic


Group: Members
Posts: 671
Joined: 15 December 09




Cu Dacia pe injectie ce vei face ? O vei mai pastra macar pe aceea ? rolleyes.gif


--------------------
dacia Berlina 1984 dacia berlina
RESPECTA DREPTUL la opinie indiferent daca esti de acord sau nu , cu parerea celui de langa tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 28 Mar 2017, 00:09
Post #1354


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




Pe aia cu injectie o s-o mai tin ,am treaba cu ea la greu smile.gif ......e pacat s-o dau,nu iau nimic pe ea si e masina buna si aia! pe aia o omor lent biggrin.gif ,o sa-si scoata banii ......pe asta verde am pupat-o in dos de multe ori si unde-am ajuns sau unde ajunge ?
Am ajuns la concluzia ca masina e sluga omului si nu invers....daca ajungi sluga masinii e de rau,pierzi timp,bani ,tocesti nervi si n-ajungi nicaieri decat dac-o tii la un muzeu pe undeva conditii in care trebuie sa fie IMPECABILA ,la vanzare nu mai recuperezi mai nimic.....

Chiar nu-i mai inteleg pe-astia care investesc si modifica/imbunatatesc logan-uri,e baiatul ala din TM ,cristi,respect total ,e mester dar sa ne intelegem.....din kkt nu faci bici si sa mai ai si pretentia sa pocneasca..... biggrin.gif ,logan-ul e masina saracului ,e fiabila,trage cu casa daca e ingrijita macar mediocru dar trebuie tratata ca atare.....

As da dacia verde si de pomana ,jur,ma pish pe ei de bani dar timpul pierdut pe sub ea si nervii mei fac mai mult decat banii,asta sa fie clar,am o bicicleta pe-acasa care cred ca face cel putin o mie de euro....ce sa mai zic,nu cred ca 6000 ron e o suma mare,masina asta nu e cazan si are o tona de piese noi pe ea......m-as bucura s-ajunga la un pasionat si s-o tina in garaj .....eu nici conditii nu am,o tin in curte cu prelata sau prin hala la remat....nu mai am loc,megane-ul e pe la tara......vreau sa vand tot,iau una noua si-s multumit,ma potolesc cel putin pe moment,am injectata deci raman daciot smile.gif ......

Incerc s-o vand cu motorul de 1300 cu tot nemontat(deci doua motoare),la pachet,dau si o cutie in 4 la nevoie tot in banii astia adica ofer "suport" in limitele mele doar ca s-o vad la cineva care o s-o ingrijeasca....incerc asa ca s-o salvez,da nu o dau la topit,ies mai castigat la remat,ma scad de 8000ron......

This post has been edited by sobolan: 28 Mar 2017, 01:19


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BLUE R 19
post 28 Mar 2017, 01:41
Post #1355


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.244
Joined: 12 August 10
From: Pitesti




Dacia aia stramba cred ca a avut desprins din planseu (accident sau lovitura puternica in roata) un suport al puntii, si s-a sudat ( Dorel icon_mrgreen.gif ) s-au prins in suruburi in alta pozitie, mai in spate. Treaba facuta cu puntea montata si pe fuga.

This post has been edited by BLUE R 19: 28 Mar 2017, 09:47


--------------------
Dacia 1310 /1900
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 28 Mar 2017, 01:50
Post #1356


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




nu cred,e fugita toata,nu doar puntea,uite-te atent la poza aia....si ca dacia aia am mai vazut.....e caroserie autoportanta,n-ar fi greu de dereglat smile.gif trebuie pusa toata pe "cal" ,exista un fel de banc de indreptat/tras la unghiuri caroseria dar costa.....mult...mai mult decat masina aia,nu merita....

This post has been edited by sobolan: 28 Mar 2017, 02:07


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvan1985
post 28 Mar 2017, 20:30
Post #1357


membru...unic


Group: Members
Posts: 2.046
Joined: 18 May 11
From: bucuresti




QUOTE(sobolan @ 28 Mar 2017, 01:09)
Pe aia cu injectie o s-o mai tin ,am treaba cu ea la greu smile.gif  ......e pacat s-o dau,nu iau nimic pe ea si e masina buna si aia! pe aia o omor lent biggrin.gif  ,o sa-si scoata banii ......pe asta verde am pupat-o in dos de multe ori si unde-am ajuns  sau unde ajunge ?
Am ajuns la concluzia ca masina e sluga omului si nu invers....daca ajungi sluga masinii e de rau,pierzi  timp,bani ,tocesti nervi si n-ajungi nicaieri decat dac-o tii la un muzeu pe undeva conditii in care trebuie sa fie IMPECABILA ,la vanzare nu mai recuperezi mai nimic.....

Chiar nu-i mai inteleg pe-astia care investesc si modifica/imbunatatesc logan-uri,e baiatul ala din TM ,cristi,respect total ,e mester dar sa ne intelegem.....din kkt nu faci bici si sa mai ai si pretentia sa pocneasca..... biggrin.gif ,logan-ul e masina saracului ,e fiabila,trage cu casa daca e ingrijita macar mediocru  dar trebuie tratata ca atare.....

As da dacia verde si de pomana ,jur,ma pish pe ei de bani dar timpul pierdut pe sub ea si nervii mei fac mai mult decat banii,asta sa fie clar,am o bicicleta pe-acasa care cred ca face cel putin o mie de euro....ce sa mai zic,nu cred ca 6000 ron e o suma mare,masina asta nu e cazan si are o tona de piese noi pe ea......m-as bucura s-ajunga la un pasionat si s-o tina in garaj .....eu nici conditii nu am,o tin in curte cu prelata sau prin hala la remat....nu mai am loc,megane-ul e pe la tara......vreau sa vand tot,iau una noua si-s multumit,ma potolesc cel putin pe moment,am injectata deci raman daciot  smile.gif ......

Incerc s-o vand cu motorul de 1300 cu tot nemontat(deci doua motoare),la pachet,dau si o cutie in 4 la nevoie tot in banii astia adica ofer "suport" in limitele mele doar ca s-o vad la cineva care o s-o ingrijeasca....incerc asa ca s-o salvez,da nu o dau la topit,ies mai castigat la remat,ma scad de 8000ron......
*


plange.gif
in momentul de fata,am alte prioritati,dar jur ca daca as fi putut,as fi luat-o fara sa stau pe ganduri !...


--------------------
Dacia/Delta 1410/1310/L/MLS 1996/1988 - B 91 RZN/B 191 RZN
decat una proasta,mai bine mai multe bune...(masina)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 28 Mar 2017, 21:10
Post #1358


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




repet : renunt la niste bani ca sa n-o dau la remat pentru 8000ron in minus la o masina noua si ca s-ajunga pe mana unui pasionat care s-o mai tina,oarecum e o mica parte de istorie....nu m-am lovit la cap.....nu ma ating de ea,jur,nu scot/inlocuiesc nimic de pe ea,o dau cu sufletul impacat oricand doar sa stiu ca o mai vad in poze macar....am impresia ca batranul de unde am luat-o nu mai este,l-am cautat sa-i arat masina dar nu mai dau de el sleep.gif ,ceva nu pare a fi ok.....masina ar trebui sa mai fie mult timp de acum incolo,asa ar fi normal.....

@Razvan ,eu mai pot astepta daca e ceva la sigur ,pentru tine bag si niste piese bune in portbagaj pentru ca ai fost domn cu mine si te vad un om corect.......


Inca ceva: cineva d-aci mi-a oferit un voucher pe ea,e a doua persoana care se ofera sa-mi "faca un bine" si dupa ce explic ce cred eu aceeasi persoana imi spune ca e clar si ca "amenint clasic" ca o duc la remat......da' eu tot nu inteleg ce amenintare e masina asta ???sau cum pot eu sa amenint pe cineva cu masina mea ????? blink.gif

Ce cred eu :Deci s-ar da ea cumva ,doritori ar fi dar daca se poate la un pret derizoriu sau pe un voucher obtinut moca.....toti vrem bun si ieftin ,asa este,cu masina asta n-o sa fie asa.....jur si pun si pariu smile.gif
Dragi facatori de bine va anunt ca si eu pot sa iau un tichet pe ea ducand-o acolo fara usi/motor/planetare etc......deci pe langa tichet mai pot lua si niste bani pe piese,am posibilitatea sa fac ce cred eu.......dupa un an de stat pe sub ea si bagat bani si tocit nervi am dreptul sa fac asta wink.gif
HAI S-O CLARIFICAM : e lucrul meu,fac ce vreau eu cu ea,e logic,nimeni nu e obligat la nimic......
Poate ora asta tarzie imi baga ceata la creier dar parca acum ma simt "vinovat" ca incerc sa-mi vand propria masina.......




This post has been edited by sobolan: 29 Mar 2017, 10:10


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex1300BV
post 29 Mar 2017, 10:41
Post #1359


Membru autentic


Group: Members
Posts: 674
Joined: 20 November 08




nu te mai tot supara, si pastreaz-o, ca-i misto!


--------------------
Dacia 1410 1991 1397 cmc TLX Break - xxxxxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 29 Mar 2017, 23:06
Post #1360


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




cum sa nu ma supar man cand vad cum "ataca" unii "problema"...... dar,in fine,n-are rost sa ma consum .....mersi de apreciere !!! smile.gif

Azi am curatat filtrul de benzina,halal benzina de la peco sad.gif ,mai bine luam de la malul cu cioate....asa de tare era infundat incat nu mai venea benzina pe furtun la carburator si-mi murea motorul....

si inca ceva : aveam eu un carburator caruia nu-i placea mersul la ralanti decat cu jiclerul de ralanti usor desfilatat sau cu saiba pusa.....deja il pusesem sa-l arunc dar fara sa vreau m-a pus curiozitatea sa-i dau jos cartusul de deasupra surubului de aer,l-am scos cu un holsurub apoi am astupat gaura la cartus cu cositor ca era din alama si a prins.....apoi am pus la fiert in apa cu pur tot corpul,a stat cam 30 de minute......l-am suflat bine la compresor,l-am asamblat si merge CEAS....... laugh.gif laugh.gif laugh.gif

This post has been edited by sobolan: 29 Mar 2017, 23:55


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 2 Apr 2017, 20:48
Post #1361


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




Ieri am luat o cutie de ARGINPOL de la Policolor....vis frate....ca un fel de bronz bun ,o vopsea care tine pana la 150C .....am vopsit la pistol jantele de pe spate,bineinteles dupa ce le-am dat jos lacul original si au ramas cu grundul lor pe ele(asta e ok,grundul ala e bun si previne oxidarea-aluminiul face un oxid alb a dracului de nenorocit)......au iesit ele,acum am alta problema : cele de pe fata care aratau binisor acum arata ca doua rebuturi fata de cele din spate.....deci mi-am facut de lucru,trebuie sa le fac si pe cele din fata si le-as face si pe celelalte din tabla care acum is negre.....

BTW: pe ele scrie ca-s din AL 100% ,de aia-s asa de usoare smile.gif

This post has been edited by sobolan: 2 Apr 2017, 20:51


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Raduchu
post 2 Apr 2017, 21:49
Post #1362


Nu-mi arde becu'


Group: Members
Posts: 1.445
Joined: 21 April 09




De unde alimentezi?


--------------------
Renault 25 '86 2 x Volkswagen Passat '08 Highline '10 R-Line
There is a light somewhere, it may not be much, but it beats the darkness!
Rage, rage against the dying of the light!

500.000 km and counting.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 2 Apr 2017, 22:56
Post #1363


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




.....de regula pun de la MOL si n-or fost probleme cu nici o masina dar in ultima vreme cand mergeam cu ea zi de zi am pus cam de peste tot ,pe unde prindeam benzinarie puneam,nu pot sti clar care mi-a dat teapa radmasa.gif ,pe rosu n-am mers,nu obisnuiesc si mai ales la dacie.....ideea e ca nu am dat rezervorul jos si sunt sigur ca are numai serpi/soparle si paianjeni prin el de atata vreme si trebuie curatat si nici n-am de gand sa-l inlocuiesc ca e de ala bun/gros din tabla comunista .....un singur lucru s-ar impune si sper sa nu ma lase la drum : furtunele tur/retur dintre rezervor si tevi ,alea cred ca-s originale ale masinii si tare mi-e frica sa umblu la ele ca au coliere de alea din tabla cu clema si-s intepenite si n-as vrea sa rup vreun stut pe la rezervor.....acolo tre' sa-mi fac eu timp si sa intru sub masina cu biaxul ala mic si sa-i pun o piatra de taiat diamantata si sa omor colierele mai intai...or sa fie furtunele intepenite....e greu acolo,am mai patit-o cu o dacie din 78 de-am stat 2 ore sub ea ca sa fac totul cum trebuie.....2 ore....in timpul asta schimbam un motor sau o cutie radmasa.gif
Cretinii pardon inginerii de la Dacia s-au gandit ca logan-ul merge fara filtru de benzina si l-au lasat asa....fara.....inafara de o plasa mica in sorbul pompei n-are nimic pana la injectoare......ma mir cum de n-are nimic.....La renault e si sita in pompa,e si filtru sub punte,e si sita la intrarea in rampa injectoarelor......adica afara benzina e mai ok dar totusi se pun filtre si site,in romania benzina e de kkt si loganul poate merge doar cu o sita amarata......ordinari !

In alta ordine de idei m-apuc sa pun la punct dacia asta cu tot ce cred eu ca ar mai trebui(mici rahaturi),o pun la 4 ace si vad eu ce si cum,poate fac rost de vreun garaj,desi prelata a scos-o si a ferit-o de multe intemperii consider ca nu e metoda ideala...vara asta vreau s-ajung la Milano si cred ca plec cu ea o fuga......de vandut vad ca se-nghesuie lumea de n-ai aer ,o mai las un pic la vanzare desi am ajuns sa ma simt scarbit la propriu de treaba asta si nu de actiunea mea in general ci mai mult de feed-back-uri sleep.gif ,aprecierile mele tuturor,consider treaba asta un subiect inchis si fara rost....la remat as duce-o si n-as duce-o wacko.gif asa ca ,dupa cum am spus mai sus,m-am casatorit cu ea,asta e........ up.gif
Cred ca m-apuc si de logan,o sa caut sa cumpar un kit rally ca s-o transform un pic la suspensii/mecanica,poate un rollcage,etc....n-o s-o mai fie in slujba familiei ,o fac jucaria suprema biggrin.gif

This post has been edited by sobolan: 2 Apr 2017, 23:26


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Raduchu
post 3 Apr 2017, 19:39
Post #1364


Nu-mi arde becu'


Group: Members
Posts: 1.445
Joined: 21 April 09




Pai aia la MOL ar trebui sa aiba benzina buna, din ce zic altii. Eu alimentez de multa vreme de la Lukoil, de care, culmea, fug toti, insa 25-ul meu nu sughita cu benzina de la ei huh.gif .

Am alimentat odata la un Rompetrol de pe langa Craiova si atunci a fost singura data cand am simtit o diferenta intre benzine, parca tragea altfel motorul. Eu tind sa cred ca a avut ceva aditivi, ca a si consumat-o cam repede, ori a fost talpa mea mai grea tongue.gif .


--------------------
Renault 25 '86 2 x Volkswagen Passat '08 Highline '10 R-Line
There is a light somewhere, it may not be much, but it beats the darkness!
Rage, rage against the dying of the light!

500.000 km and counting.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 3 Apr 2017, 22:27
Post #1365


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




la Mol e ok,asa este......
Azi mi-am gasit si eu un mic timp .....am terminat cu jantele...
Rezumat :
-roluit
-echilibrat
-cumparat piulitele corespunzatoare
-curatate/slefuite
-vopsite la pistol cu Arginpol

Concluza mea personala e ca sad mult mai ok pe masina asta decat cele OEM ,is mai late,au offset-ul mai mic,dau un aer usor sportiv dar modelul le face sa se adapteze,asa cred eu.....daca le luam pe alea CMS Cupido imi luam o mare teapa,is si mai grele,arata ca dracu pe masina asta dar is mai rezistente(asa cred eu) ....

Acum vin de la ea,i-am tras o cheie,merge parfum,nici motorul de la Logan nu toarce asa frumos,jur,motorul asta s-a nimerit bun si a fost facut bine .....spun s-a nimerit pentru ca am desfacut cateva motoare de dacie dar cam la toate am dat de bube(filete stricate,arbori cu suprafata de contact la axial "intrerupta"/defecta ,nealinieri de capace palier ,abateri/ovalitati/uzuri la fusurile axei,am vazut cu ochii mei bloc de 1300 care la cilindrul 2 scapa apa in ulei,pana nu s-au pus doua inele de hartie la baza cilindrului in loc de unul nu s-a rezolvat-bloc deformat=gunoi/rebut) ....
Cu asa CTC de fabrica consider ca mi-a pus mana in cap Dumnezeu cu motorul asta ,chiar si cu ala mic,a fost boboc si ala,chiar virgin....
De aia s-a dus dracului tot in tara asta,lipsa de interes,de investitii,dintr-o tara care era productiva odata am ajuns piata de desfacere a gunoaielor venite din alte tari.......aci la noi toti vin,se pisha si apoi pleaca.... radmasa.gif

Azi am vazut intamplator la un amic in atelier si am incercat sa imi dau seama ce dracu' se intampla cu un motor de U650,ceva nu era ok la linie,la ultimul capac palier nu cade ok cuzinetul de la bloc in bloc,orice cuzinet puneam noi in el degeaba,parca era mai lung cuzinetul cu cateva zecimi bune/vizibil .....serajul .....pe dracu',s-ar compensa diferenta de lungime la capac(posibil) dar nu era cazul la noi ......cuzinetii erau ok,romlag nu da gres....stiu exact cum se fac/alineaza capacele la un bloc "brut" dar nu-mi explic ce e acolo,practic nu se mai "inchidea" capacul palierului pefect la bloc cu semicuzinetii pusi......s-a rezolvat frumos dupa doua ore si pus-scos arborele in bloc de ne-au cazut oo-le,linia e ok ,motorul o sa fie stas........ce spuneam mai sus,cartea nu explica asa ceva,cartea e doar o umila referinta,era ea buna cartea daca nu trageau buleli astia din fabrica dry.gif ......
Concluzia :oricine face motoare dar nu oricine le poate face sa functioneze timp indelungat si fara efecte secundare.....a face un motor e o arta (nu ma refer la mine,eu-s mic,sunt altii mai mari de la care invat si eu ).

This post has been edited by sobolan: 3 Apr 2017, 23:02


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M.C.
post 4 Apr 2017, 07:01
Post #1366


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




Personal, ma bucur ca ai hotarat sa o tii ! up.gif
Era pacat, la cati bani ai investit si cata munca ai depus la ea ! 053.gif
Frumoasa baba ! up.gif


--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
Alfa Romeo 159 1,9 JTS, 2007 , Ford Mustang 2,3 Ecoboost, 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 4 Apr 2017, 08:31
Post #1367


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




Mersi up.gif .....banii ca banii,da' nervii mei si timpul is mai pretioase.....

Cred ca vand rotile ei oem si capacele,anvelopele-s noi,au 3000km,TIGAR,155/80 ......daca e cineva doritor sa-mi zica,nu mai am loc de depozitare ,ma incurc de ele......

This post has been edited by sobolan: 4 Apr 2017, 08:31


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DACIOTUL_97
post 4 Apr 2017, 11:20
Post #1368


Ne plac femeile,dar iubim masinile !


Group: Members
Posts: 1.648
Joined: 8 July 13
From: Bd-ul Dacia




Capacele le dai separat ?


--------------------
Dacia 1310/Logan/ MLS 1986/MLS 1985/1.4 Preference 2006
"Voi lupta pana la ultima mea picatura de sange,ca sa ai dreptul,sa nu fi de acord cu mine"
#Pasionat de fiare vechi#
Ex.Dacia 1310-CN3 & 1310-ph1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 4 Apr 2017, 21:43
Post #1369


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




nu prea,daca ia cineva tot setul adica capace+antifurt/cheie+jante+anvelope e ok si facem pretul impreuna,daca nu le tin ,le gasesc eu un loc,vad eu.....


am si un set de presuri ILBO 1983 ,in stare buna,doar fata......astept oferte ! smile.gif

This post has been edited by sobolan: 5 Apr 2017, 20:41


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin105
post 6 Apr 2017, 09:16
Post #1370


Membru autentic


Group: Members
Posts: 937
Joined: 7 October 11
From: Pitesti




QUOTE(sobolan @ 4 Apr 2017, 22:43)
nu prea,daca ia cineva tot setul adica capace+antifurt/cheie+jante+anvelope e ok si facem pretul impreuna,daca nu le tin ,le gasesc eu un loc,vad eu.....
am si un set de presuri ILBO 1983 ,in stare buna,doar fata......astept oferte !  smile.gif
*


O bere radmasa.gif

Eu zic sa le păstrezi! Ca nu se stie cand vei avea nevoie de ele.


--------------------
dacia 1100/1300 dacia 1410 sport(under constructione) 71/84
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 6 Apr 2017, 10:15
Post #1371


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(sorin105 @ 6 Apr 2017, 10:16)
...nu se stie cand vei avea nevoie de ele.
*



nu prea cred , n-am de gand sa ma mai apuc vreodata de o dacie si pentru a mea nu merg ,is din alt film smile.gif
Tre' sa scap de tot ce nu am nevoie,o sa fac niste poze deseara,ma incurc rau de multe "repere" bune ...


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 9 Apr 2017, 13:46
Post #1372


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




dac-am vandut loganul si papucul e in lucru cu pragurile si o aripa ma mai folosesc si eu de ea,mai bag si eu o lada de bere,doua cola,trei fanta etc.... laugh.gif smile.gif motorul trage super,numa' gaz de 95 ii bag in el,asa de-a naibii radmasa.gif ca si bonus am un cui infipt bine in roata dreapta fata,nu umblu acolo ca raman pe janta.....luni dac-oi avea timp....

This post has been edited by sobolan: 9 Apr 2017, 14:03


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex1300BV
post 9 Apr 2017, 16:04
Post #1373


Membru autentic


Group: Members
Posts: 674
Joined: 20 November 08




Ai chiar mai multe lazi in portbagaj, parca...


--------------------
Dacia 1410 1991 1397 cmc TLX Break - xxxxxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pistritu
post 9 Apr 2017, 16:57
Post #1374


Membru autentic


Group: Members
Posts: 520
Joined: 8 May 14




QUOTE(sobolan @ 9 Apr 2017, 13:46)
papucul e in lucru cu pragurile si o aripa ma mai folosesc si eu de ea,mai bag si eu o lada de bere,doua motorul trage super,numa' gaz de 95 ii bag in el,asa de-a naibii radmasa.gif

up.gif baga poze cu papucul si detalii despre el smile.gif


--------------------
-- -- --
Gil26 este bolnav psihic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 9 Apr 2017, 17:07
Post #1375


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.986
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




Ai vandut loganul pana la urma? Banuiesc ca nu aici pe forum. Zi-mi si mie formula magica, pe mine nu m-a intrebat nimeni de el de 3 saptamani, desi am scazut pretul...


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 9 Apr 2017, 19:55
Post #1376


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(pistritu @ 9 Apr 2017, 17:57)
up.gif  baga poze cu papucul si detalii despre el  smile.gif
*



1304- - - 1600i smile.gif ,alb 13,nimic de bagat in seama....


QUOTE(Alex1300BV @ 9 Apr 2017, 17:04)
Ai chiar mai multe lazi in portbagaj, parca...
*




doua si alte acareturi,e dacie totusi,nu incape asa mult in ea...

QUOTE(Victorine @ 9 Apr 2017, 18:07)
Zi-mi si mie formula magica, pe mine nu m-a intrebat nimeni de el de 3 saptamani, desi am scazut pretul...
*




pe OLX l-am dat....cu 2100E ,o suma corecta tinand cont de piata......formula magica ? nu stiu.....tu scazi prea mult pretul,o fi si asta o chestie care da de banuit.....habar n-am,eu am scazut pretul la dacie,eram de acord cu orice inspectie tehnica si verificare dar tot nimic.....ce sa zic......

Intre timp m-am intors la vechile obiceiuri....

This post has been edited by sobolan: 9 Apr 2017, 20:13


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victorine
post 9 Apr 2017, 21:29
Post #1377


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.986
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




Ai grija, sa nu mai mergi cu usile deschise smile.gif
Eu scad pentru ca vreau sa o dau pana incepe rabla si isi ia sora-mea o Skoda Rapid, astfel ca eu o sa iau Prestige-ul lor cu 4 ani mai tanar si doar 90.000km. Deci imi trebuie bani, ca si lor le trebuie pentru noua achizitie. Aia e... totusi, mai jos de 1800 nu vreau sa o dau.


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 9 Apr 2017, 21:52
Post #1378


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




usa aia e de belea,trebuie "trantita" mai tare,nevasta-mea se da jos si deabia o impinge,m-am obisnuit cu ea asa,cand o iau pe drumuri rele clantane si trebuie sa fac un efort s-o deschid din mers si s-o trag mai energic.....deh,bmw ,o masina ok,fosta mea masina,ma mai folosesc de ea pana imi iau zilele astea una noua......cica daciile is rele dry.gif

Referitor la logan....m-au sunat n bisnitari cu vrajeli in cap,cu mangleli ofilite,cu texte de tichilesti....mama ce m-am injurat cu unu' .....is niste ordinari care cauta sa profite de pe urma altora ,sunt cazuri in care dai masina ca sa rezolvi o problema rapida,ai un necaz,atunci apar si ei cu vrajeala clasica " iti dau pe loc ....euro " .....pisham-as pe ei !!!
Am ajuns la concluzia ca un anunt de vanzare al unei masini trebuie sa fie cat mai scurt,obiectiv si fara multe explicatii.....cand incerci sa fii sincer si sa explici de ce-ai schimbat aripa oamenii cred ca ai avut un mare accident cu ea si fug,o laie,in realitate am schimbat segmentul ala din cauza ruginii,deci n-am smenuit nimic,am pus si poze,n-am "facut-o de vanzare" ,n-am astupat gaurile cu kit,am facut o treaba ca la carte.....da' ai cu cine ? blink.gif mai bine nu spui nimic si gata up.gif .....o masina la mana a doua nu e ca una noua,cine ia masina la mana a doua isi asuma anumite riscuri,exclus bisnitarii,astia o varuiesc si o dau mai departe....
Daca as vrea sa-mi iau logan iar ti-as da 1800E pe ea,am vazut ca preturile merg pana la 2400E la ce ai tu,asa poti cere si 2700 dar o dai greu sau n-o dai....eu am dat-o cu 2100E si gata,oricum,cine a luat-o o sa fie multumit de ea.....eu zic sa insisti pe 2200E negociabil,parerea mea....
Aici n-ai sanse s-o vinzi,aici lumea vorbeste mult sau vrea de pomana......
Eu as vinde si Dacia si m-as apuca de una pe injectie dar aiurea,pomana n-o dau,am rabdare,nu ma grabesc,nu-mi cere de mancare,ma folosesc de ea cat oi mai putea....am o promisiune de la cineva interesat cu adevarat dar mai astept,graba nu e buna.....

This post has been edited by sobolan: 9 Apr 2017, 21:55


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pistritu
post 10 Apr 2017, 11:27
Post #1379


Membru autentic


Group: Members
Posts: 520
Joined: 8 May 14




de evitat olx-ul. Te suna toti cu "Care e ultimul pret?"
Mai bine pui anunt in geam si lasi masina prin oras,iar in weekend mergi la targ cu masina.

This post has been edited by pistritu: 10 Apr 2017, 11:27


--------------------
-- -- --
Gil26 este bolnav psihic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 10 Apr 2017, 19:59
Post #1380


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(pistritu @ 10 Apr 2017, 12:27)

Mai bine pui anunt in geam si lasi masina prin oras,
*



ca s-o gasesti fara oglinzi sau bandouri......


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
50 Pages « < 44 45 46 47 48 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 12:01
Forum Renault