DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Eroare kilometraj, nu afiseaza prima cifra, eroare kilometraj

adrianbucos
post 20 Apr 2017, 17:05
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 20 April 17




Salut tuturor . Sunt nou aici si as avea cateva intrebari referitoate la problema kilometrajului.
Am o dacie logan 1.4 mpi din 2005 cumpara din autovit in 2008 cu 29.000 km . Dupa mai multi ani cand am depasit 100.000km (teoretic) ar fi trebuit sa afiseze si kilometrajul corect. Insa am aflat tot de pe acest forum ca este o practica destul de des intalnita , la samsari, sa umble la kilometraj prin diferite moduri (imi apare x06000 km ...nici macar x nu se vede... foarte probabil a fost acoperita prima cifra) . Doresc sa vand acum masina si nu as dori sa o dau cu aceasta problema . Nu ma pricep si nu vreau eu de unul singur, sa dau bordul jos . Daca stie cineva vreun service autorizat sau este cineva in masura sa ma ajute (particular) astept sugestii. Mentionez ca nu am avut alte probleme cu kilometrajul in decursul celor 9 ani de cand am masina.

Multumesc anticipat. smile.gif

This post has been edited by adrianbucos: 20 Apr 2017, 17:08


--------------------
Dacia Logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roland
post 25 Apr 2017, 15:24
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.704
Joined: 18 November 04




Pai, dupa cum pare, cand ai cumparat-o masina avea probabil 129.000 km (ma gandesc ca nu 229.000 smile.gif ) si samsar-ul a acoperit prima cifra.

Trebuie dat tabloul de bord jos si vazut ce e acolo, nu e mare filozofie, orice electrician auto ar trebui sa o poata face.

Recomandari poti primi, dar nu ai specificat unde stai. Ma gandesc ca nu vrei sa te duci in orice oras... macar sa fie in range de 100km...


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
torquemada
post 25 Apr 2017, 19:38
Post #3


torquemada


Group: Members
Posts: 1.875
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




Ai meniu de diagnoză (sau de service), în care se poate face testul segmentelor de pe display, abia apoi se trece la reparare.


--------------------
DACIA Logan II 2012 / 0.9 TCe Laureate - B-xxx-xxx
Există două feluri de oameni:
1 - Cei care pot extrapola din date incomplete
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roland
post 26 Apr 2017, 07:39
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.704
Joined: 18 November 04




Da, ai dreptate...


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 09:53
Forum Renault