DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

30 Pages « < 26 27 28 29 30 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Calitatea service-urilor Dacia, impresii despre service-uri

Catalinu'
post 30 Jan 2009, 17:08
Post #811


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 26 April 07
From: Bucuresti




Pentru cine vrea un service de calitate cu baieti bine pregatiti pentru revizii sau alte probleme cam la orice masina inclusiv la logan va recomand sa mergeti unde am facut si eu revizia de 60k la jumate de pret fata de dealer ca manopera si calitate a serviciilor f buna.
S-au schimbat kitul de distributie, curea accesorii, filtre, ulei, verificare stare motor, discuri frana, placute plus recomandari viitoare.
Recomand acest service pentru toata lumea. Se numeste DNC Auto Service, zona Republica din Bucuresti. Cautati pe net si veti gasi detalii!!!




--------------------
Dacia Logan 1.4 Mpi Full Option 2005 - B-43-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
voinicel
post 24 Mar 2009, 17:21
Post #812


Noua mea pisica


Group: Members
Posts: 149
Joined: 9 June 06




QUOTE(Catalinu' @ 30 Jan 2009, 18:08)
Pentru cine vrea un service de calitate cu baieti bine pregatiti pentru.......
*



Intiderea curelei de distributie ti-au verificat-o cu DIAPAZ sau la mana?


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 28 Apr 2009, 14:23
Post #813


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Ma duc ieri la service-ul Auto Cobalcescu de pe Splai. Intreb la poarta unde trebuie sa merg pentru controlul caroseriei si aud "mergeti la mecanica". laugh.gif Ma duc. biggrin.gif De acolo normal ca m-au trimis la tinichigerie. Dau de un potoi arogant. Cand l-am intrebat ce verifica exact la ea si cum vor rezolva problema cu rugina din jurul dopurilor, s-a uitat obraznic la mine si mi-a spus ca e treaba lor, nu a mea. Pe cuvantul meu ca mi-a venit sa sar peste masa la el, sa-i dau o bucata. Cu greu m-am abtinut. Plus ca ma uitam la tenul ala ca un cur de copil, nebarbierit niciodata... In sfarsit. Las masina, ii las cheile, imi zice ca nu-i cazul sa iau casetofonul, il las si plec. Mi se spune clar sa vin miercuri dupa ea. Astea toate pe la 9.30. La 17.02 primesc telefon. "Buna ziua, sunt Sorin Stoica, masina e gata". Apoi pauza. Buun, cand sa vin? Imi zice ca pana-n 17.30. N-am cum sa ajung, maine la ce ora sa vin? Imi spune sa vin la 9. Azi ma trezesc si bucuros de rapiditatea lor, plec sa-mi iau cazanul. Ajung. Nici urma de domnul Sorinel. Vine un coleg de-al lui, ii spun ca am venit sa-mi iau cazanul petru ca am fost sunat, cauta ala de-i vine rau prin hartii, apoi imi spune ca masina nu e gata. Ii spun sa-l sune pe Sorin ca sa-i confirme ca el m-a sunat. Ii arat la apeluri preluate data de ieri, ora si numarul lui. Il suna pe nea Sorinel al meu, asta cere cu mine si-mi zice "da, care-i problema?" blink.gif blush.gif blink.gif blush.gif Cum care-i problema, m-ai sunat ieri si mi-ai spus ca-i gata masina, sa vin s-o iau, iar aici vad ca nici nu s-au apucat de ea. "Cine domne, io? Nu v-am sunat io domne, nu-mi aduc aminte". i-am explicat foarte amabil (in timp ce ma apucase tremuratu') ca-l voi astepta cu banii de taxi, iar daca tine mortis sa-si bata joc de mine, vedem noi care pe care. In sfarsit... Putoiul a mers cu impertinenta pana la capat. Asa m-a enervat de rau ca am fost la un pas sa-l astept sa se intoarca la munca. biggrin.gif Noroc ca au fost super ok colegii lui, care nu stiau ce sa mai faca ca sa repare situatia. Scuze, cafea, tralala... Dupa vreo doua ore de asteptat, a venit cineva si, f amabil mi-a facut hartiile, m-a condus la masina, mi-a zis in 3 cuvinte ce i-au facut si gata.
Asa ca daca va nimeriti pe la Cobalcescu avand probleme la caroserie, nu ezitati sa cereti repartitie la dl. Sorin Stoica. Io la astia-n ograda nu mai calc.
Poze cu capodopera Cobalcescu, pe topicul dedicat.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 4 May 2009, 15:17
Post #814


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Deci e belea laugh.gif
Primesc telefon la 8.30. "Sunt Sorin Stoica de la Dacia, e gata masina dvs, puteti s-o luati". Zic, pai am luat-o de-o saptamana. Mai am una? blink.gif "Nu aveti nr If...?". Nu frate, n-am. "Bine, ma scuzati". Si asta dupa ce m-a mai sunat si saptamana trecuta odata, tot asa. Sa vin sa-mi iau masina. Normal ca tot cu altcineva voia sa vorbeasca. radmasa.gif Asta e batut in cap rau de tot. Ar trebui sa vorbesc cu astia de la ZU sa-i faca o aroganta. laugh.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 4 May 2009, 15:57
Post #815


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




Era luat in freza omu' de o saptamana, ce-ai? radmasa.gif
Vorba aia, unu mai, alea-alea, "viata frateeeee"! biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ralukutza
post 6 May 2009, 17:06
Post #816


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 4 May 09




Sa va povesc patania mea cu acelasi bine cunoscut Sorin Stoica.

Miercurea trecuta am avut accident din cauza unui pustan cu permis de 8 zile si eu posesoare a unui logan cu 2500 de km la bord. In fine, nu de asta vroiam sa va zic.
In ziua urmatoare ma duc la Cobalcescu pe Splai ca acolo s-a nimerit sa fie agentul constatator de la Asiban. Rezolva hartoagele cu agentul care-mi spune ca politistul nu a trecut pe hartia aia de reparatii o anvelopa, 2 jante si 2 capace dar imi spune ca nu e problema si ca sunt 10% sanse sa ma duc sa-l caut pe politistul care a facut hartiile (Mentionez ca in ziua cand am avut accidentul politistul a fost avansat in grad si cazul meu a fost peultimul la el in acea sectie.... deci.... de unde sa-l iau pe politist in caz ca am nevoie de el). Las masina la Sorin Stoica si plec. Nu apuc sa ajung la intersectia cu Mihai Bravu ca ma suna Sorin si imi spune ca e problema. Ei nu pot schimba anvelopa capacele si jantele deoarece trebuie sa ma duc la politist sa le treaca si pe alea. M-am intors la service si dupa 5 drumuri dus-intors intre service si agentul constatator reusesc sa-l conving pe tip ca nu e nici o problema si ca aia de la asigurari o sa aprobe schimbarea deoarece se vede in fotografii ca e in urma impactului.
Imi iau "la revedere" dar ma hotarasc sa nu plec deoarece imi era frica sa nu ma sune si sa ma intoarca din nou din drum. I-au decizia sa ma asez pe o bordura sa fumez o tigara la umbra si mare mi-a fost minunea cand am vazut ca in sectia de politie de la Cobalcescu intra politistul care se ocupase de cazul meu cu o zi inainte. Vorbesc cu el si-mi rezolva problema, dupa care ma duc iar la service sa-l asigur pe Sorin ca s-a rezolvat tot.
Ajung acasa si constat ca pe hartiile intocmite tot de Sorin Stoica scrie ca eu am predat masina fara roata de rezerva, triunghiuri, trusa de prim-ajutor si extictor, dar eu le-am lasat in masina. Acuma stau si ma gandesc daca le mai gasesc in masina cand o sa ma duc sa o iau.

Stau si ma gandesc ca teoretic nu ar avea cum sa-mi dispara daaaaaaaaarrrrrrrrrr, suntem in Romania si totul e posibil.

Poate ma ajutati si pe mine cu un sfat ca eu nu stiu ce sa fac. wacko.gif Multumesc mult. mellow.gif







--------------------
Dacia Logan 2009/Laureat - SJ-01-JYT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 6 May 2009, 17:10
Post #817


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Pai te duci la ei si le spui sa-ti treaca pe hartie ca ai alea. In plus ar trebui sa-ti treaca numarul de km la prezentarea masinii si nivelul carburantului din rezervor. De asemenea daca masina mai are alte zgarieturi, etc.


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ralukutza
post 6 May 2009, 17:14
Post #818


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 4 May 09




QUOTE(nh1980ro @ 6 May 2009, 17:10)
Pai te duci la ei si le spui sa-ti treaca pe hartie ca ai alea. In plus ar trebui sa-ti treaca numarul de km la prezentarea masinii si nivelul carburantului din rezervor. De asemenea daca masina mai are alte zgarieturi, etc.
*




Nivelul carburantului si kilometrii parcursi sunt trecuti si zgarieturi nu prea am avut unde sa fac intr-o luna. Totusi sper ca Sorinel sa nu-si ia lumea in cap si sa ma faca fara alea netrecute in hartoage. Ce s-o gandi el....."E gagica si nu are ea treaba cu asa ceva..." Deja imi clocoteste sangele in vene numai cand ma gandesc mad.gif


--------------------
Dacia Logan 2009/Laureat - SJ-01-JYT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 6 May 2009, 21:41
Post #819


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




bine ca nu ai vazut live cum se sparge bieleta de directie care abia ai schimbat-o in service (nu dau numele serviceului meridian in care am fost smile.gif ), cretini in mare parte in atelierele romanesti, daca nu cunosti pe cineva nu rezolvi nimic..


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vasile1498
post 13 May 2009, 19:54
Post #820


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 10 January 08




M-ar interesa si pe mine un Service in judetul Hunedoara sau Alba unde sa poti sa stai langa masina,la ultima revizie la care nu am putut sa stau langa masina deja nu imi merge bine pompa de la parbrizul din fata.(Nasol e ca am vazut dupa cateva zile )Adica inainte totul OK si dupa revizie bazaie mai tare si e infundat unul din orificii.Adica cum in aproape 3 ani nu a fost nici o problema si acuma brusc.Am de gand sa ma duc sa vad care e treaba .
Adica nu stiu cum sa va spun dar dai 300 milioane si dupa aia joci alba neagra cu masina ta.Adica cum sa stai tot cu frica sau sa te certi cu aia pe acolo.Nu merge.De cand ma stiu mi-am facut treaba cu o mare seriozitate ce am castigat am castigat cu transpiratie la greu si alti isi baga picioarele in munca mea.

This post has been edited by Vasile1498: 13 May 2009, 20:04


--------------------
Dacia logan 1.5 dci Ambience
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 13 May 2009, 20:25
Post #821


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Domnul Stoica Sorinel mi-a trecut in foaie doar zgaibele de pe masina. Nu tu roata, nu tu stingator... Era masina plina cu lucruri. Am lasat pana si radoiul. Nu mi-au furat absolut nimic. Nici macar monedele din usa.
In schimb la Dacoserv mi-au trecut in foaie tot, dar mi-au furat stergatoarele. radmasa.gif Ma rog, le-au inlocuit...


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vicentiu.stan
post 14 May 2009, 10:56
Post #822


Membru


Group: Members
Posts: 115
Joined: 24 April 09




...si ai plecat cu stergatoare noi biggrin.gif .(cadou de la Dacoserv).
"Astazi am fost sunat de cineva de la marketing. S-a recomandat politicos si m-a intrebat daca sunt multumit de calitatea lucrarii. (Eu n-am facut nicio reclamatie, nimic, nimic). ".Eu te-am sunat de la marketing.Trebuia sa spui ce nemultumire ai .De ce?!Cum ai vrea sa aflam despre probleme ?Scopul acestor telefoane este sa aflam ce nemultumiri aveti si sa incercam sa le rezolvam.

This post has been edited by vicentiu.stan: 14 May 2009, 12:20


--------------------
sandero sandero 2009,1,4 - B53TGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 14 May 2009, 17:56
Post #823


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




E, nu chiar cadou. Ale mele aveau doua saptamani si nu plouase inca. wink.gif Plus ca voi ati insistat cu telefoanele, nu eu. Io va "laudasem" nitel si ma resemnasem.
Am spus clar. Sunteti primul service din care am plecat multumit de modul in care-si trateaza clientii. Si de modul in care mi-au facut revizia am fost foarte multumit, dar nu stiu ce a contat mai mult. Milionul dat drept atentie mecanicului, sau telefoanele voastre. tongue.gif
Ca fapt divers, as baga mana-n foc ca ala care mi-a facut tinichigeria la voi, adica mi-a montat bara din fata dar "a uitat" sa-mi schimbe un ornament, desi era comandat, mi-a pus ceara-n usi si aparatori, la Cobalcescu. Cum le-a pus se vede din poze. E, licheaua aia a primit 1 milion de la mine si tot nu si-a facut treaba (la Dacoserv). Cand a primit mecanicul 1 milion, mi-a facut masina de n-am mai vrut s-o vand. Deci sunt oameni si oameni. Sau oameni si lichele. biggrin.gif

This post has been edited by Victoras2001: 14 May 2009, 18:03


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 14 May 2009, 21:26
Post #824


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Cum arunca unii cu milioanele. Trebuie sa fii bogat daca arunci asa cu milioanele. Tu in cat timp castigi 1 milion, de ai considerat ca mecanicul merita spaga 1 milion pe langa salariu?


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vicentiu.stan
post 15 May 2009, 07:15
Post #825


Membru


Group: Members
Posts: 115
Joined: 24 April 09




eu am rugamintea la voi .....cand veniti in service la DACOSERV si aveti probleme sa imi scrieti la adresa vicentiu.stan@dacoserv.ro despre nemultumirile voastre.(noi incercam sa tinem cont de parerile dvs. si sa facem tot posibilul sa fiti foarte multumiti cand plecati din service-urile noastre).Atentie! Nu sunteti obligati sa dati nimic la mecanici.Daca ei nu isi fac treaba pentru care sunt platiti ei trebuie sa raspunda. wink.gif !

This post has been edited by vicentiu.stan: 15 May 2009, 14:36


--------------------
sandero sandero 2009,1,4 - B53TGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 15 May 2009, 18:49
Post #826


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




1. Erau doi mecanici.
2. Pe ce lume traiti?
3. Acum am aflat ca nu-s obligat sa dau atentii la mecanici. Multumesc forumului Daciaclub si in special domnului Vicentiu Stan, nu stiu ce ma faceam fara informatia asta.
4. Haidi pa, ca n-ai cu cine!
5. Domnu' Stan. Am rugamintea la dumneavoastra, cand mai vin in service, sa stati la curu' mecanicului, sa-mi faca toate operatiile cum mi le-a facut pentru 1 mil. Da? Ca io n-am chef sa plec cu masina rupta-n doua, apoi sa ma sunati Domnia Voastra, sa-mi explicati ca ma pot reintoarce-n service (PE BANII MEI, TIMPUL MEU, NERVII MEI SI LIPSA VOASTRA DE BUN SIMT), sa-mi remediati cenzuraturile pe care trebuia sa mi le faceti bune de la prima vizita-n service.
Asa ca mai subtire cu "nu sunteti obligati sa dati atentii", ca-mi sfidezi inteligenta.




--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vicentiu.stan
post 18 May 2009, 07:34
Post #827


Membru


Group: Members
Posts: 115
Joined: 24 April 09




O sa tinem cont de parerile dvs.(mesajul pe care doream sa il transmit este mai sus).

This post has been edited by vicentiu.stan: 18 May 2009, 10:24


--------------------
sandero sandero 2009,1,4 - B53TGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vasile1498
post 1 Jun 2009, 20:42
Post #828


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 10 January 08




Scriu din nou cu mare intarziere ca am fost in concediu si multe treburi am avut de rezolvat.

QUOTE
la ultima revizie la care nu am putut sa stau langa masina deja nu imi merge bine pompa de la parbrizul din fata


Ce sa zic am vorbit cu un cunoscut si am facut-o rapid amandoi a fost ceva infundat si a avut el ceva cu care puteam scoate tot felul de mizerii din duzele de stropit parbrizul.
Lumea cred ca e un pic stresata poate mai mult decat e cazul din cauza ca s-a mai prajit mai de mult, si nu vede nici un motiv important ptr care sa nu poti intra in service sa stai langa ea .Care e problema??? daca ai ideea asta fixa ca vrei sa vezi cum o trateaza si daca au uitat din indeletniciri care le aveau mai demult la Daciile vechi.Eu am intalnit un caz de incompetenta crasa(cu masina veche) da banii au fost bani acolo factura a mers.
Ce ma stresam ptr ca in 3 ani a mers tot timpul(pompa de stropit parbrizul) si tocmai acum nu a mers dupa ce am adus-o din service.Dar nu a fost o problema importanta .S-a rezolvat rapid.


--------------------
Dacia logan 1.5 dci Ambience
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gingis
post 2 Jun 2009, 22:45
Post #829


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 16 August 08




radmasa.gif Asta ca reclama 'voalata" inca nu dau inca numele servicelui dar...nu stiu daca a patit careva sa ii piarda cheia...in service ! Asta am patit-o eu lasand masina ptr.reparatii...la vreo 3 zile ma suna sa vin cu cheia a2-a...-ptr.ce le raspund doar v-am lasat cheie la masina...raspuns:- va spun cand veniti cu cheia....eu:- stai linistit,aveti cheie eu vin cand e gata masina...el: -domne nu se poate ..am pierdut cheia si nu putem muta masina... ohmy.gif wacko.gif Va dati seama ca am amutit...eu:-ma asteptam sa schimbati o baterie,o planetara,dar sa-mi pierdeti cheia....n-am mai patit; el: -nici noi....-in fine ma duc cu cheia...vad lucrare de tot rahatul...nervi...timp pierdut...stres (LAUDA FIRMEI DACIA CA AGREEAZA ASTFEL DE SERVICE SI ASFEL PIERD PROCENTE DIN CLIENTI).Dupa alte cateva zile de remediere a problemelor si schimbatul setului de incuietori +contact(pe cheltuiala lor bineinteles),ajung acasa..si surpriza a 2-a zi inflorea vopseaua pe spoiler; ma intorc si le arat...a nici o problema il revopsim la care eu: -ce incredere mai am daca dupa o zi se exfoliaza?? O rezolvam si asa a si fost ca si in ziua de azi(dupa cateva luni) mai descopar cum sare vopseaua din locuri unde nu ajunge dacat apa poate. Ar fi multe de povestit despre acesti "meseriasi" cu diploma si care ori habar nu au ori interesul lor ptr. aceasta meserie e ZERO si aceasta se va reflecta in numarul de clienti care le va trece pragul si in reclama care se face din "gura in gura" si care este cea mai veche reclama si cea mai tare. Ar mai fi multe patanii de povestit cu si despre acest service dar cu alta ocazie....si poate in final o sa le fac si reclama cu numele firmei lor.


--------------------
Dacia Logan 2006 - XX-00-YYY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 4 Jun 2009, 12:05
Post #830


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Pai cine te opreste? Da-i in gat, ca nu merita clienti.


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misu78
post 5 Jun 2009, 14:48
Post #831


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.392
Joined: 19 May 08
From: voluntari




Gingis, da nume sa ne ferim si noi de ei, nu fi rautacios.


--------------------
Ford Focus 2015 - IF-44-VOI
Membru cu armă!
Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucaeugen2005
post 5 Jun 2009, 20:13
Post #832


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 29 December 08
From: iasi




hai sa va zic ceva si despre Caremil Iasi; am luat un stalp de ala mic, de vreo 40 cm cu portiera dreapta spate; logan nou de 2700km; asiban imi da cu reparatie, nu era cine stie ce, zgariat si putin infundat deasupra dungii; ma asigura un nene de la caremil ca se rezolva fain, prin tragere( nu m-a lamurit cu ce exact "au baietii ceva"; "de ala cu sudura?" zic; "nu"; "da cu ce? doar nu ventuze?"; "nu"; " da cu ce?"; "nu stiu, au baietii acolo..."); ma duc sa o iau ieri; naspa, si dunga nu mai era dunga; chiar suspectez de schimbarea portierei; nu am ridicat masina; cica perfect nu poate sa iasa;zic"pai spuneti la Asiban ca nu se poate (a se citi "nu puteti") si sa dea cu schimbare; azi m-au anuntat ca repeta operatia si ca pe marti; eu i-am anuntat ca mi-am facut RCA la dacia veche si nu ma grabesc; e masina noua si vrea treaba calumea; hai ca v-am plictisit; fugiti de tinichigerie la Caremil


--------------------
dacia logan f2 2009 laureate
WHO DARES WINS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionut.C
post 18 Jun 2009, 12:57
Post #833


Membru incepator


Group: Members
Posts: 68
Joined: 20 November 07
From: bucuresti




Stie cineva ceva de TURBO CAR ,serviceul de pe ritmului? caci trebuie sa duc ligheanul la reparat ca l-am gasit lovit in parcare, iar cei de la omniasig mi l-au recomandat !!


--------------------
dacia logan kiss fm 1.4 22.12.2007 - rouge de feu - B 76 HXJ
fara semnatura!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bill
post 14 Jul 2009, 13:37
Post #834


Membru autentic


Group: Members
Posts: 771
Joined: 28 March 06
From: Bucuresti




QUOTE(Victoras2001 @ 28 Apr 2009, 14:23)
Ma duc ieri la service-ul Auto Cobalcescu de pe Splai. .............. "Buna ziua, sunt Sorin Stoica, masina e gata"
*



biggrin.gif Ma duc si eu azi la service-ul asta de pe Splai si dau si eu tot de un fel de "Sorin Stoica" (daca nu o fi fost chiar el).
ZIc, as dori sa schimb si eu uleiul de motor la un Logan. Doar uleiul, zice interlocutorul? Trebuie facuta si o revizie. Pai zic, nu vreau, vreau doar uleiul si filtrul de ulei. Sa stiti ca nu o sa faca atunci si alte verificari. Pai zic, nici nu vreau.
Ulei de motor Dacia Oil aveti? Omul spune: avem dar e mai scump mai bine puneti Elf ca e la butoi si e mai ieftin. Bine, zic, dar aveti 5W30?
Omul spune: nu, ca nu se foloseste la Logan ulei 5W30. Zic, haide dom'ne chiar nu aveti? ca eu numai d'asta pun.
Omul imi raspunde: puteti sa puneti si ulei de masline, dar la Logan nu se pune 5W30 si nici nu avem din asta.

Nimeni nu se naste invatat, putea macar sa intrebe pe cineva de pe acolo (ca doar erau o armata de oameni)

Atunci am plecat..........tot asa cum venisem.
Intr-adevar cladirea e frumoasa, mare, cred ca si foarte scumpa investitia, .............dar pacat ca oamenii nu prea stiu cum sa isi atraga clientii.



--------------------
Dacia Logan SL Techroad TCe 90 - B14xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 14 Jul 2009, 13:39
Post #835


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Auzi... daca tot zici ca era o armata de oameni pe acolo, de ce ti-ai mai pierdut vremea cu distinsul domn?


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bill
post 14 Jul 2009, 14:00
Post #836


Membru autentic


Group: Members
Posts: 771
Joined: 28 March 06
From: Bucuresti




QUOTE(vijelie @ 14 Jul 2009, 13:39)
Auzi... daca tot zici ca era o armata de oameni pe acolo, de ce ti-ai mai pierdut vremea cu distinsul domn?
*



biggrin.gif Tipul era undeva mai in spate. Initial am intrebat pe cineva ...... mai in fata. Ma trimis la distinsul domn pentru ........... informatii.
E impardonabil. Pacat, astia sunt pe langa serviciu, ar fi fost in drumul meu.

Am sunat acum la Dacoserv, unde am fost si anul trecut, cica ar fi 250 lei Dacia Oil 5W30, filtrul de ulei si manopera. Mi se pare cam scump.


--------------------
Dacia Logan SL Techroad TCe 90 - B14xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sp!ke
post 26 Aug 2009, 11:02
Post #837


Membru dreptaci


Group: Members
Posts: 421
Joined: 13 October 07
From: Bucharest




Hai sa-mi spun si off-ul despre faimosul dealer APAN din Braila...
-Pe data de 3 august 2009, ma duc la ei sa comand o tinichea, toate bune si frumoase, amabilitate, masini prezentate cu lux de amanunte tehnice (care... sincer sa fiu, ma lasau rece), stabilesc cu domnul Daniel Mocanu (reprezentatul APAN din showroom) ce si cum si plec multumit.
-Pe data de 5 august 2009, revin la ei cu urmatoarele: logan berlina 1.4 mpi, laureate, in leasing prin programul Rabla. Pana aici nimic nou sub soare, numai ca de acum incepe circul... domnul Daniel Mocanu imi spune ca trebe sa merg la banca sa depun 2000 lei in contul DACIA (desi am precizat foarte clar ca vreau masina in leasing!!!) pentru rezervarea rablei... zic: "ok!... numai sa nu ma puneti pe drumuri aiurea!", ma duc la BRD, depun cei 2000 de lei in contul DACIA + un comision mic de 8 lei (despre care nu mi s-a spus nimic!), revin la APAN cu chitanta pentru a a o transmite la DACIA si pentru a demara discutiile cu RCI in vederea achizitionarii masinii (contract, proforma... etc).
-Pe data de 6 august 2009, ma suna domnul Daniel Mocanu si-mi spune ca trebe sa vin la APAN sa fac o cerere de rambursare de la DACIA a celor 2000 lei pentru ca trebuia depusi in contul RCI Leasing! ("WTF!!! Ce-am discutat ieri domnule Mocanu? N-am spus sa nu ma puneti pe drumuri aiurea?")... in fine, ma duc fac cererea de rambursare si ma pregatesc sa duc tinicheaua veche la REMAT.
-Pe data de 7 august, duc tinicheaua la REMAT, fac si radierea, si revin la APAN cu certificatul de distrugere, radierea si chitanta de 6100lei (o parte din avansul de 25%) si ii spun domnului Lucian Carnaru (domnul Mocanu si pus palma-n dos si a plecat in concediu!) ca vreau sa iau masina! "Nu puteti pana nu depuneti si cei 2000 de lei care i-ati depus in contul Dacia, in contul RCI." Zic "Ok... astazi sau maine primesc banii, asa mi-a spus domnul Mocanu cand am facut cererea de rambursare"... da de unde! a trecut o zi, au trecut doua... bani... ciuciu. Ma imprumut de 2000 de lei si ma duc la APAN cu spume la gura... "Uitati banii... cand sa revin sa iau masina?".... "Pai va anuntam noi, maine sau poimaine!"... "Domnule! La ce ora sa revin ASTAZI sa iau masina!".... in fine dupa mai multe parlamentari si discutii inutile convenim ca pot lua masina in ziua respectiva...
In concluzie... am ridicat masina pe data de 12 august si.... nici urma de cei 2000 lei... am zis sa mai astept... si am tot asteptat, pana cand am dat telefon la Vocea Clientului si mi s-a spus ca banii se returneaza in termen de 30 de zile de la data depunerii cererii de rambursare... sad.gif dar ca vor face tot posibilul sa imi ramburseze banii in ziua respectiva (cred ca pe 20 august). Dupa 30 de minute aveam banii in cont...

Doar atat vreau sa-l intreb pe domnul Mocanu (daca urmareste topicul asta)... de ce dracu nu puteti fi sinceri cu clientii? de ce dracu trebuie sa aburiti cu tot felul de adevaruri spuse pe jumatate? De ce NU informati clientul despre comisioanele bancare? De ce puneti clientii pe drum aiurea? 1200km (56L motorina = 207 lei) in trei zile vi se pare putin pentru a achizitiona o masina? si ar mai fi, dar ma opresc aici.
Daca si service-ul functioneaza la fel ca departamentul de vanzari, adio si-un praz verde, nu ma ve-ti mai vedea la fata.

This post has been edited by Sp!ke: 27 Aug 2009, 10:04


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCI 77kw & Logan 1.4 MPI 55kw 2007/2009 Laureate
Renault Logan... by Dacia...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misu78
post 26 Aug 2009, 23:38
Post #838


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.392
Joined: 19 May 08
From: voluntari




Cred ca deja ai citit cum functioneza serWC-urile si ai parerea formata. icon_mrgreen.gif


--------------------
Ford Focus 2015 - IF-44-VOI
Membru cu armă!
Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 12 Oct 2009, 20:41
Post #839


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Capota vopsita, anul trecut, la Dacoserv Militari.
11.jpg ( Size: 23.73k ) Number of downloads: 310

Nu are urme de lovitura. Si chiar daca ar avea, ma gandesc ca ar fi trebuit sa se indoaie, nu sa-i sara vopseaua...


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misu78
post 12 Oct 2009, 21:23
Post #840


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.392
Joined: 19 May 08
From: voluntari




Domnu Stan....domnu Stan....ia uitati-va bre! La-ti uitat pe om?


--------------------
Ford Focus 2015 - IF-44-VOI
Membru cu armă!
Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
30 Pages « < 26 27 28 29 30 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 14:35
Forum Renault