DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Logan 0,9, Doresc sa deschid o discutie cum sunteti multumiti

dani_77
post 4 Jan 2019, 23:42
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 37
Joined: 3 October 10




Am un logan de 0,9 tce si as vrea sa stiu daca sunteți mulțumiti de acest motor am in 24 luni 250000 km cu gpl si are un consum de 8 %,benzina


--------------------
dacia dacia laureat 2006/laureat - b91suy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
JeanJr
post 7 Jan 2019, 11:39
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 7 January 19




Salut,

Detin un Logan SL Black&White 0.9 Tce din 20 noiembrie 2018.
Momentan am 3500km cu el si nu am intampinat nicio problema.
Il folosesc pentru naveta Ploiesti- Bucuresti zilnic. Merg linistit 80km/h localitate, 90-100 km/h in afara si obtin un consum de 4,7-4,8 afisat pe CB. La pompa consumul real este undeva la 5.0. Mentionez ca merg fara functia ECO. In mod normal depasesc 900km cu un plin de benzina pana la aprinderea martorului de benzina.

Intrebare: instalatia GPL este din fabrica sau montata ulterior? Si eu doresc o instalatie GPL dar din considerente personale nu am putut astepta sa vina cu GPL din fabrica pentru ca dura foarte mult.
Stiu ca difera motoarele daca vine cu GPL din fabrica si de aceea intreb.

Multumesc frumos! Salutari!

P.I Pentru orice posesor sau viitor posesor va pot oferii raspunsuri punctuale din experienta proprie cu acest vehicul daca doriti.


--------------------
Dacia Logan II SL Black&White 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sc_danut
post 6 Jun 2020, 05:49
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 6 June 20




Salut,

Sunt posesorul unui Logan SL Techroad 0.9 tce din luna octombrie 2019. In momentul de fata am cam 3400 de km. Mașina este folosita majoritatea timpului în oraș. Singura problema este afișajul eronat al autonomiei (cati km mai poți face cu câtă benzina ai in rezervor). Am rezervorul plin și îmi arată că mai pot face 10 km. Nu am găsit pe forum un topic deschis pentru această anomalie deși este o problemă generala de soft din cate am înțeles de la reprezentanta Dacia.
Daca cineva a reușit să rezolve această problemă cu afișajul eronat al autonomiei am rugămintea să scrie aici sa îmi indice unde găsesc mai multe informații.
Am fost la reprezentanta Dacia anul trecut prin iarna și mi s-a spus că trebuie rescris softul dar că nu au primit noua versiune care ar rezolva anomalia.

Mulțumesc.


--------------------
Dacia Logan SL Techroad 0.9 TCe 2019 - MM11SCA
Logan 0.9 TCe, SL Techroad
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alfabit
post 6 Jun 2020, 09:47
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 447
Joined: 26 September 09




Ar trebui întâi dat un reset la soft din tabloul de bord

Merge cu un laptop de diagnoză bazat pe DDT ( e.g ddt4all, pyren ,,, ) sunt mai multe, se găsesc free pe la ruși

Nu știu dacă reprezentanța are cu ce, ei au doar testerul CAN-CLiP de uzină

Cauți un prieten să te ajute


--------------------
Dacia patru cilindri 201x
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 14:48
Forum Renault