DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Apaaaaaa

Razvan.jbl
post 15 Jun 2003, 03:41
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 5 January 03
From: Buc-PL si retur




Pana ieri, nu am avut probleme cu apa. (decat un pik pe la haion da s-au rezolvat). E, ieri pe o ploaie de nedescris, a inceput sa-mi intre apa prin stanga pe langa tablou de sigurante ca de la robinet. In 5 minute, "efectiv" baltea apa pe la picioarele mele. Stiu ca s-a discutat mai de mult pe forumul celalat dar nu am retzinut metoda. Help me pls
(Promit sa fiu atent :shock: d'aci inaite la toate belelele ca invariabil ce se intampla la alta DSN se va intampla si la mine laugh.gif )

10x

Bafta


--------------------
Dacia Logan 1,6 Ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 15 Jun 2003, 12:13
Post #2


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




QUOTE
Pana ieri, nu am avut probleme cu apa. (decat un pik pe la haion da s-au rezolvat). E, ieri pe o ploaie de nedescris, a inceput sa-mi intre apa prin stanga pe langa tablou de sigurante ca de la robinet. In 5 minute, \"efectiv\" baltea apa pe la picioarele mele. Stiu ca s-a discutat mai de mult pe forumul celalat dar nu am retzinut


apa intra pe la chederul parbrizului.... acesta trebuie izolar cu mastic prin injectare din acele binecunoscute tuburi.... trebuie bagat atat intre cheder si tabla cat si intre cheder si sticla parbrizului, ina ambele cazuri, de jur-imprejurul parbrizului ...unii mecanici de la service-uri dau numai partea de jos....daca nu vrei sa faci de doua ori operatiunea, pune-i sa o faca de jur imprejur!

la sfarsit, er fi bine sa pui pe cineva sa curete urmele lasate de apa pe placa cu sigurante si relee...altfel s-ar putea sa ai surprize neplacute de natura electrica


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Razvan.jbl
post 15 Jun 2003, 19:06
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 5 January 03
From: Buc-PL si retur




10x a lot !


--------------------
Dacia Logan 1,6 Ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristiV
post 15 Jun 2003, 21:08
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 359
Joined: 26 November 02
From: Bucuresti




chestiile astea mi le-au facut si mie in service pe garantie, problema e ca mi-au bagat silicon la greu, intrebarea mea este cu ce se curata siliconul de pe vopsea ptr ca sa lipit al dracu de bine pe vopsea dar nu si pe cheder 052.gif


--------------------
RENAULT Laguna III GT 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 16 Jun 2003, 08:04
Post #5


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




QUOTE
chestiile astea mi le-au facut si mie in service pe garantie, problema e ca mi-au bagat silicon la greu, intrebarea mea este cu ce se curata siliconul  de pe vopsea ptr ca sa lipit al dracu de bine pe vopsea dar nu si pe cheder  052.gif


Banuiesc ca te referi la surplusul de mastic... teoretic trebuia curatat pana sa se intareasca.... acum e mai greu...si exista riscul de a afecta vopseaua...eu am migalit-o cu un varf de cutit (cu care am indepartat partea groasa) apoi cu o carpa moale imbibata cu putina benzina... cuc are am sters urmele...


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 14:36
Forum Renault