DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Grija Mare, Securitate

adysh
post 30 Dec 2008, 21:49
Post #1


The future's mother fucker bright !!!


Group: Members
Posts: 38
Joined: 31 March 07
From: Tournai,Belgia




Salutare la toti forumistii , daciotzii si nu numai.Nu prea este locul pentru acest topic aici dar nu am stiut unde sa postez.Doresc doar sa vedeti repercusiunile unei tamponari frontale stanga dintre o Solenza si un BMW 316(va spun de pe acum ca nu eu am fost vinovat-omu cu bmw-ul nu a vazut o caruta nesemnalizata pe timp de noapte bineinteles plus neatentie ).Ca o alta paranteza bmw-ul ma pocnit cam cu 120-130km/h eu avand cam 90km/h.Va mentionez ca niciunul din noi nu a pus frana.Rezultatul acestui frontal!!!!!!!! :Solenza - dauna totala , eu spitalizat cu dubla fractura antebrat drept,fisura de bazin,contuzii la nivelul toracelui din cauza centurii de siguranta si a volanului pe care l-amsi rupt cu pieptul,contuzii serioase membre inferioare , sotia mea care era pe locul din stanga spate contuzii cranio-cerebrale si aproape pe tot corpul,un cumatru de al meu care era in dreapta fata ,contuzii membre inferioare ,torace si intestin subtire rupt(de la centura de siguranta) .Diferenta este ca cei patru ocupanti din BMW au scapat doar cu cateva zgarieturi.Imi cer scuze daca v-am indispus s-au v-am stricat ziua .Tot ce vreau sa spun este sa.......deschideti ochii mari pe unde va plimbati sau calatoriti.

Multa sanatate, La Multi Ani si tot ce va doriti.

P.S. Aveti si niste poze


Attached thumbnail(s)
PICT0739.JPG ( Size: 864.7k ) Number of downloads: 2905
PICT0740.JPG ( Size: 905k ) Number of downloads: 2983
PICT0741.JPG ( Size: 971.23k ) Number of downloads: 2952
PICT0742.JPG ( Size: 976.44k ) Number of downloads: 2861
PICT0743.JPG ( Size: 729.34k ) Number of downloads: 1458
PICT0746.JPG ( Size: 735.34k ) Number of downloads: 2977
PICT0752.JPG ( Size: 959.5k ) Number of downloads: 1373
PICT0753.JPG ( Size: 885.54k ) Number of downloads: 1251
PICT0750.JPG ( Size: 877.48k ) Number of downloads: 1185
PICT0751.JPG ( Size: 986.89k ) Number of downloads: 1287
PICT0745.JPG ( Size: 853.82k ) Number of downloads: 1166


--------------------
Renault Megane Cabriolet , 2008 , 1.5dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abc
post 30 Dec 2008, 21:53
Post #2


old school kid


Group: Members
Posts: 651
Joined: 28 November 08
From: Bucuresti




adi ...doamne ...imi pare rau omu'..sa te faci bine cat mai repede...

cand s-a intamplat ?


--------------------
solenza scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adysh
post 30 Dec 2008, 21:56
Post #3


The future's mother fucker bright !!!


Group: Members
Posts: 38
Joined: 31 March 07
From: Tournai,Belgia




20 decembrie.....


--------------------
Renault Megane Cabriolet , 2008 , 1.5dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
abc
post 30 Dec 2008, 22:00
Post #4


old school kid


Group: Members
Posts: 651
Joined: 28 November 08
From: Bucuresti




2007 sau 2008 ? ca pe poze scrie 8.1.2007...

This post has been edited by abc: 30 Dec 2008, 22:01


--------------------
solenza scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adysh
post 30 Dec 2008, 22:12
Post #5


The future's mother fucker bright !!!


Group: Members
Posts: 38
Joined: 31 March 07
From: Tournai,Belgia




2008(aparatul a stat mult fara batarii)


--------------------
Renault Megane Cabriolet , 2008 , 1.5dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
augustin87r
post 30 Dec 2008, 22:32
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 865
Joined: 18 June 06
From: Rm.Valcea




Multa sanatate!!! Uite ca centura de siguranta si-a facut cat de cat rolul.....Ar fi fost bun si un airbag......


--------------------
Dacia Solenza Clima 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mirciulik
post 30 Dec 2008, 23:09
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 378
Joined: 11 March 06
From: Galati




Insanatosire grabnica si bine ca nu au existat victime.

Sper ca nu spun prostii insa

Viteza BMW > Viteza DACIA
Masa BMW > Masa DACIA

Cred ca BMW -ul a avut o decelerare mai mica decat ai avut tu...si de aici diferenta de traumatisme suferite.

PS: De apreciat ca BMW-ul desi e din 93-95 s-a comportat bine accident. De obicei masinile din Vest sunt ciocnite,reparate si aduse in Est. Daca ar fi fost lovita anterior cred ca altfel ar fi aratat acum.

Multa sanatate.....


--------------------
Dacia 1310 Break 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
83_vly
post 30 Dec 2008, 23:33
Post #8


Viteza ucide...


Group: Members
Posts: 14
Joined: 18 March 07
From: Campulung-Muscel




multa sanatate Adi!Bine ca nu afost mai rau...Am trecut si eu prin asa ceva.A intrat un Logan in mine(nu a acordat prioritate in intersectie)si m-am rostogolit de trei ori.AM AVUT CENTURA DE SIGURANTA PUSA!!!Din fericire nu am avut nimic,multumesc lui Dumnezeu!Insa masina....... popa.gif

Attached thumbnail(s)
IMG_2612.jpg ( Size: 266.45k ) Number of downloads: 1268
IMG_2610.jpg ( Size: 250.54k ) Number of downloads: 1052
IMG_2608.jpg ( Size: 201.75k ) Number of downloads: 956


--------------------
dacia solenza 1.4 MPI Clima 2004 - AG-00-VLY
Atentie la lucrurile marunte!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
benkenobi
post 31 Dec 2008, 16:52
Post #9


benkenobi


Group: Members
Posts: 842
Joined: 13 April 06
From: bucuresti




doamne cat de fragila este solenza. ma bucur ca desi sunt posesor solenza mi-am luat si o pisicuta ( bmw 316) din 1995. uite ca este mult mai sigra decat tigaia de solenza.
miciulika- in linii mari nu zici prostii dar mai sunt multi alti factori de care trebuie tinut seama. de exemplu rigiditataea diferita a caroseriei celor masini, bmw are dublu airbag, elementele de siguranta pasiva la solenza lipsesc, masa mare a bmw-ului creaza un impuls mare asupra daciei ( p= m*v) si bineinteles mai creaza si o mare inertie, fapt ce duce la o decelerare mai putin violenta.
gandeste-te la impactul unui tren ciu un camion de exemplu. niciodata nu o sa vezi mecanicul de locomotiva aruncat prin geam tocmai datorita inertiei mari a trenului ( decelerare mica).
pacat ca se intampla totusi asa ceva p edrumurile noastre. si pot sa bag mana in foc ca posesorul bmw-ului abia o cumparase si era un putoi de copil de pana in 25 ani cu figuri de doi lei in el. gresesc?
la multi ani tuturos si multa sanatate, rulati cu grija si fara incidente.


--------------------
solenza solenza rapsodie rapsodie 2003-august
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobi19xx
post 31 Dec 2008, 16:56
Post #10


Membru


Group: Members
Posts: 170
Joined: 8 April 08
From: Bucuresti




Bine ca ai scapat cu viata si insanatosire grabnica.


--------------------
Dacia Solenza 2003 - B-34-PMN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romanvs
post 1 Jan 2009, 20:17
Post #11


membru autentic


Group: Members
Posts: 1.248
Joined: 14 January 08
From: CRAIOVA




@adysh ---insanatosire grabnica.

Referitor la masina eu zic ca nu s-a comportat chiar atat de rau ,daca intradevar vitezele au fost reale.De asemenea este adevarat ca conteaza mult si masa vehiculelor.
Caroseria Solenzei este prima de conceptie romaneasca si totusi are unele calitati,cei de la BMW fac masini de mult timp si au mult mai multa experienta in constructia de autoturisme.

Este adevarat ca nu este locul topicului in aceasta sectiune si cred ca ar fi utila o sectiune cu "diverse" in cadrul "Dacia Solenza".


--------------------
Hyundai Elantra 2021
D A C I A S O L E N Z A
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florin22
post 2 Jan 2009, 12:46
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 2 January 09




imi pere rau frate.cat era limita de viteza unde s-a produs accidentul?daca bmw-ul o respecta putea evita?intre o ciocnire frontala si caruta mergeam pe mana carutei...


--------------------
dacia solenza 2003 clima
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
benkenobi
post 2 Jan 2009, 13:25
Post #13


benkenobi


Group: Members
Posts: 842
Joined: 13 April 06
From: bucuresti




pacat de ambele masini si mai ales de ocupantii lor. dar am totusi o nelamuire. vitezele chiar erau asa cum zici? ca 90 + 130 fac cam 22o km/h. si sincer dacia aia nu prea arata ca si cum ar fi izbita la o viteza de 220km/h. la viteza asta cred ca nu mai scapa nimeni.
nici macar cu centuri de siguranta.
in locul celui ce bmw as fi preferat un sant ( daca as fi avut loc) in locul tamponarii frontale si asta datorita compunerii relative a vitezelor.
pacat, mare pacat ca exista asa ceva pe drumurile patriei.


--------------------
solenza solenza rapsodie rapsodie 2003-august
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puiu82
post 2 Jan 2009, 13:58
Post #14


MOTANU'RAPIDIST!


Group: Members
Posts: 1.939
Joined: 15 August 05
From: bucuresti,giulesti




QUOTE(bobi19xx @ 31 Dec 2008, 17:56)
Bine ca ai scapat cu viata si insanatosire grabnica.
*



Subscriu.

Totusi nu cred ca vitezele spuse de tine sunt reale......daca intradevar asa e ....solenza a rezistat prea bine la impact.
@ Benkenobi,eu nu stiu ce as fi ales intr-o secunda......cred ca a fost mai degraba un reflex....cu urmari destul de nefericite,dar cred ca se putea si mai rau daca lovea caruta cu 130 la ora.


--------------------
Toyota Auris 2011 - B-999-CGS
Mandru posesor de doua maini stangi!!!
Ex-clima verde jad.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mirciulik
post 2 Jan 2009, 14:57
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 378
Joined: 11 March 06
From: Galati




e discutabila problema, si doar initiatorul topicului ne poate lamuri.

Santul era de preferat insa probabil bmw-ul a crezut ca se poate replia la timp...cine stie.

Vis-a-vis de lovit caruta..... iarasi sunt multe variabile. Multe scanduri care pot trece prin parbriz, poate chiar carutasul fiind la o inalitime mai mare......


La 100 la ora cu dacia din semnatura am vazut un cal pe mijlocul strazii, eram cu faza scurta si am oprit relaxat la mare distanta de cal. Chiar si de carute nesemnalizare am dat...si nu pot spune ca le-am vazut prea tarziu. POate soferul nu era atent la drum....si a vazut prea tarziu.


--------------------
Dacia 1310 Break 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
benkenobi
post 2 Jan 2009, 17:10
Post #16


benkenobi


Group: Members
Posts: 842
Joined: 13 April 06
From: bucuresti




ma tot gandesc si nu gasesc explicatii logice la ceea ce s-a intamplat. inteleg ca era noapte ( daca era ziua soferul bmw vedea caruta). caruta nesemnalizata. sa presupunem acum ca suntem soferi in acel bmw avand in fata o caruta nesemnalizata. din sens opus vine o dacie solenza cu farurile aprinse ( ca doar este noapte). dacia este destul de aproape ca distanta de bmw ( deoarece imediat ce bmw a iesit in depasirea carutei a lovit frontal dacia fara sa aibe timp niciunul sa franeze. acum vine partea pe care nu o inteleg-in aceste conditii soferul bmw-ului ar trebui sa vada caruta ca o pata neagra ce obtureaza lumina farurilor solenzei. deci vede ca are un obstacol in fata si mai vede si lumina farurilor solenzei. in aceste conditii ar fi trebuit sa franeze demult. dar mai degraba as crede ca a adormit o secunda , suficient sa produca dezastrul. sau poate nu avea destula experienta care sa-l ajute la sofatul pe timp de noapte?
am dreptate?
personal cand rulez noaptea zaresc obstacolele din fata masinii luminate de farurile masinilor din sens invers ( sau mai bine spus paravane in calea luminii farurilor lor).
nu stiu daca sunt bine inteles. tocmai de aceea spun ca acest accident este cam dubios.
fereasca dumnezeu de asa ceva si slava lui ca ocupantii masinilor au scapat cu viata.
raman totusi la ideea ca masinile nu aveau vitezele mentionate cu mult mai mici. explicati-mi cum poate cineva sa conduca cu 130 km /h noaptea si probabil cu putina experienta la volan.
sau poate ar trebui sa intelegem altceva din cele spuse de adysh? iata cele scrise acolo-" bmw -ul m-a lovit cam cu 120-130 km/h eu avand cam 90 km/h" .
sa intelegem ca 120-130 km/h a fost de fapt viteza relativa rezultata in urma compunerii vitezelor celor doua autovehicule? dupa cum arata masinile as putea crede acest lucru , altfel este cam greu.


--------------------
solenza solenza rapsodie rapsodie 2003-august
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vlpvlp06
post 2 Jan 2009, 18:10
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 549
Joined: 16 March 08
From: Slobozia




Dupa razboi multi viteji se arata!!!
Voi discutati acum din fata tastaturii chestii care sunt pur teoretice.Omul a avut un accident care s-a intamplat intr-o secunda sau poate mai putin,eu zic sa ne bucuram ca a scapat intreg si sa speram ca unii vor invata ceva din aceasta poveste.

Numai bine!!!


--------------------
ex:dacia solenza/ volvo for life!!!/ T-5 power
Magazin de piese auto on-line.

http://vlpauto.ro/
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
benkenobi
post 2 Jan 2009, 19:25
Post #18


benkenobi


Group: Members
Posts: 842
Joined: 13 April 06
From: bucuresti




QUOTE(vlpvlp06 @ 2 Jan 2009, 19:10)
Dupa razboi multi viteji se arata!!!
Voi discutati acum din fata tastaturii chestii care sunt pur teoretice.Omul a avut un accident care s-a intamplat intr-o secunda sau poate mai putin,eu zic sa ne bucuram ca a scapat intreg si sa speram ca unii vor invata ceva din aceasta poveste.

Numai bine!!!
*



pai tocmai asta incercm sa facem . sa intelegem si noi unde si cine a gresit ca sa putem sa targem invataminte. chestiile nu sunt deloc pur teoretice- accidentul este cat se poate de "paractic" , de "faptic" daca vrei.
de ce crezi ca " multi viteji se-arata"?
si nu in ultimul rand- ai vazut pe cine care se bucura de accident? eu nu. dupa cum vezi toti au zis acelasi lucru- bine ca au scapat.
trezeste-te !


--------------------
solenza solenza rapsodie rapsodie 2003-august
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexu7
post 2 Jan 2009, 19:40
Post #19


zân


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 20 February 07
From: Europa




la cum arata masinile, slava domnului ca n-a murit nimeni !
groaznic eveniment!


--------------------
DACIA POPnituita 1310 L 1998 - B6
incurajez efractia de bine in mintea omeneasca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andr3y_yoo
post 2 Jan 2009, 19:49
Post #20


Membru ma


Group: Members
Posts: 1.060
Joined: 18 November 08
From: Bucuresti




doamne fereste
daca as pati asa ceva:
in primu rand m-am bucura daca as scapa cu viata dar as plange dupa masina sad.gif sad.gif wacko.gif
era sa o patesc de 2 ori :
o data intr-o depasire si era sa intre un tir in mine
si alta data cand depaseam un tir intr-o curba (erau 2 benzi) aveam cam 120 si era sa ma duc cu spatele masinii sub rotile lui DOAMNE MULTUMESC CA AM FRANAT SI NU AM CONTINUAT SA ACELEREZ CREZAND CA SE VA REDRESA!!
(alta poveste): si o data am derapat pe o sina si m-am intors pe contasens (slava domnului ca nu venea nimic)

This post has been edited by andr3y_yoo: 2 Jan 2009, 21:33


--------------------
Dacia Solenza 1.4 GT Turbo - B-68-BMD

Daca Ai cap Iese Altfel

Dacia 4 ever :X
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexu7
post 2 Jan 2009, 19:51
Post #21


zân


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 20 February 07
From: Europa




casco nu cred ca aveai, ala unde e asigurat?
ce despagubiri urmeaza sa primesti ?

cat mai valoreaza o solenza in ochii asiguratorilor?

This post has been edited by Alexu7: 2 Jan 2009, 19:51


--------------------
DACIA POPnituita 1310 L 1998 - B6
incurajez efractia de bine in mintea omeneasca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvan solenza
post 2 Jan 2009, 21:19
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 288
Joined: 6 April 08




QUOTE(Alexu7 @ 2 Jan 2009, 19:51)
casco nu cred ca aveai, ala unde e asigurat?
ce despagubiri urmeaza sa primesti ?

cat mai valoreaza o solenza in ochii asiguratorilor?
*


dacia solenza scala casco la omniasig valoreaza 4200 euro an fabricatie octombrie 2003

Bine ca ati scapat si insanatosire grabnica

This post has been edited by razvan solenza: 2 Jan 2009, 21:20


--------------------
ARO dacia 10,4 solenza 1,4 mpi scala 2004 - bh o4 frb
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andr3y_yoo
post 2 Jan 2009, 21:31
Post #23


Membru ma


Group: Members
Posts: 1.060
Joined: 18 November 08
From: Bucuresti




QUOTE(razvan solenza @ 2 Jan 2009, 21:19)
dacia solenza scala casco la omniasig valoreaza 4200 euro an fabricatie octombrie 2003

Bine ca ati scapat si insanatosire grabnica
*


destun de putin dry.gif
ce zgarciti biggrin.gif


--------------------
Dacia Solenza 1.4 GT Turbo - B-68-BMD

Daca Ai cap Iese Altfel

Dacia 4 ever :X
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ford_V6
post 2 Jan 2009, 22:55
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 425
Joined: 11 August 04




Bine ca nu a patit nimeni nimic ireparabil .... in alta ordine de idei nu ai cum sa compari o solenza cu un BMW ... care btw in caz de impact sunt cam cele mai fragile masini vestice ... cel putin botul la bmw la 30 la ora se face muci ...


--------------------
Opel Vectra Turbo 4x4 1993 - B 79 VIT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adysh
post 2 Jan 2009, 23:20
Post #25


The future's mother fucker bright !!!


Group: Members
Posts: 38
Joined: 31 March 07
From: Tournai,Belgia




Scuze ca nu am mai postat niciun raspuns dar am avut (am ) ceva probleme .Am citit aici parerile voastre .Ce vreau sa va spun este ,ca pe drumurile astea ale noastre sunt multi care nu au ce cauta pe strada nici ca pietoni,exemplu persoana care ma lovit ; prea usor se dau permisele iar unul din factorii care duc la asemenea accidente sau incidente , este politia care nu-si face treaba.Se multumesc sa stea trasi pe dreapta cu radarele INCHISE si pe care ti le deschid in fata,ei nu stiu ce-i aia patrulare.O sa incerc sa va dau unelele raspunsuri:cine este de prin jud.Galati sau cine stie portiunea de pe DN 25 la intrare in com.Sendreni spre loc. Galati (acolo s-a intamplat),acolo este ocurba usoara si in lung.A postat cineva ca vede obstacolele nesemnalizate ca niste pete negre sau ca farurile celor din fata sunt obturate de obsacol.In cazul meu nu se putea merge pe aceasta chestie avand in vedere curba care era(pt cel care ma lovit , era curba spre stanga deci eu rulam spre dreapta). Amandoi , adica eu si cel cu BMW am vazut caruta in acelasi timp (adica eu eram in dreptul calului si el in fundul carutei) intr-o fractiune de secunda "mi-au trecut tot felul de scenarii prin cap" eu am apucat doar sa trag un sfert de tura de volan dreapta fara frana in conditiile in care nu stiam exact ce se afla dincolo de carosabil in locul respectiv iar cel din BMW a preferat sa traga cat a putut stanga de volan ca sa evite caruta dar fara sa mai schiteze vreo repliere sau franare deci s-a dus foarte mult in stanga.Cand am iesit din spital am fost la locul accidentului si nu este numai parerea mea.......se putea evita daca la volanul BMW-ului era cineva care avea un picut de experienta(omu' are 20 ani si permis de 11 luni iar eu am 31ani permis de 12 ani am batut cred ca aproape toata Europa cate un pic din Korea de Sud , China si toata Romania atat cu turisme cat si cu furgoane - va rog sa-mi scuzati modestia).Referitor la viteza ; acul BMW-ului era blocat la 120 iar eu abia schimbasem treapta cinci si stiu ca aveam 80-90 pentru ca abia ce-mi aruncasem ochii sa vad cat este ora.Si va mai spun ca masina mea din impact a fost aruncata in afara carosabilului cu spatele spre directia mea de rulare.In speranta ca mam facut cat de cat inteles , va salut si va urez numai bine si un an mai bun.


--------------------
Renault Megane Cabriolet , 2008 , 1.5dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radiozipp
post 2 Jan 2009, 23:49
Post #26


Membru Cu Solenza !


Group: Members
Posts: 560
Joined: 10 November 07
From: Bucuresti




pfff... nu pot sa cred asa ceva .... :| la cum arata masinile... :| sanatate... sper sa te faci bine... si tu si sotia ta.. si cumatrul tau ...


--------------------
Dacia Solenza Scala 2003 , Scala - 1
Noul Opel Astra 1.4 benzina full !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 3 Jan 2009, 00:07
Post #27


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




adysh

Bine ca ai scapat. Daca BMW-ul avea 120-130 respectiv tu aprox 90 la ora fix inainte ca masinile sa isi atinga primii atomi, crede-ma ca tu acuma nu ne mai vorbeai (decat daca urlai destul de tare din sicriu). Scuze ca is macabru, dar vorbesc serios. Masinile fix in momentul impactului aveau mai putin. Probabil atata aveati pana ce lantul evenimentelor a inceput sa se imputa. Aia e altceva. Dar asta nu e impact de 120 + 90 la ora. Cu totul altfel aratau masinile. Mai ales a ta, la care se vede si de la sute de metrii distanta ca a cedat toata structura. Ai avut maaaaare noroc.

Nici BMW-ul nu e nu stiu ce mai breaz. Pe el cred ca l-a ajutat ceva masa proprie mult mai mare ca a Solenzei si tu ai preluaaat mult din energiile masinilor. Plus o structura ca lumea, nu gluma aia de la Solenza, cu barile de ranforsare sau fara.

This post has been edited by driverx: 3 Jan 2009, 00:07


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
benkenobi
post 3 Jan 2009, 01:48
Post #28


benkenobi


Group: Members
Posts: 842
Joined: 13 April 06
From: bucuresti




deci am avut dreptate referitor la soferul bmw-ului. legat de locul producerii accidentului- farurile solenzei au "maturat" curba la dreapta deci (cel putin teoretic) ii dezvaluia pozitia carutei celui cu bmw-ul.
daca soferul acestuia avea experienta accidentul nu se producea.
pacat ca exista astfel de oameni.
un an bun fara accidente tuturor.


--------------------
solenza solenza rapsodie rapsodie 2003-august
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Amedeus
post 3 Jan 2009, 11:35
Post #29


Membru cu Logan


Group: Members
Posts: 1.907
Joined: 13 December 04
From: TM




Putine BMW-uri cu numere provizorii mai apuca inmatricularea definitiva. Si prin TM sunt multe accidente cu protagonisti in BMW-uri.

Exemplu: DSC01931.jpg ( Size: 101.43k ) Number of downloads: 956


Tipul e samsar si facea o proba cu masina proaspat adusa. radmasa.gif

This post has been edited by Amedeus: 3 Jan 2009, 11:35


--------------------
Renault Megane Sedan IV Tce 116 2019 Business
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romanvs
post 3 Jan 2009, 14:15
Post #30


membru autentic


Group: Members
Posts: 1.248
Joined: 14 January 08
From: CRAIOVA




@benkenobi ---Ai perfecta dreptate asa se conduce pe timp de noapte,dar cu toate acestea "neprevazutul" pandeste.Poti sa conduci excelent si sa te loveasca altcineva.
Ceea ce este prost,este ca,la masinile astea puternice nu au ca optiune experienta in conducere. wink.gif
Doamne fereste sa intalnim "obstacole"(pietoni, carute,soferi teribilisti si/sau fara experienta ,etc)pe drumurile patriei.

La multi ani !


--------------------
Hyundai Elantra 2021
D A C I A S O L E N Z A
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 10:22
Forum Renault