DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ridicare masina pentru parcare pe spatiul verde, (sau, ma rog, asa zic ei…)

Sorinator
post 3 Mar 2009, 23:18
Post #1


Toriphile (EWF)


Group: Members
Posts: 188
Joined: 23 June 06




Am o intrebare si ii rog pe cei care sunt in tema sa ma ajute. Mi-am parcat azi-dimineata masina in parcarea din fata institutiei unde lucrez si, e adevarat, am iesit cu doua roti in afara spatiului parcarii deoarece acolo masinile sunt parcate haotic si n-am vrut sa blochez pe altcineva parcand numai pe asfalt. Spatiul unde am iesit cu rotile nu e spatiu verde, adica e pamant batatorit, nu iarba. M-am trezit cand am iesit de la serviciu fara masina. Firesc, am dat telefon la politie (ma temeam ca a fost furata) si de acolo mi-au zis ca a fost ridicata de politia comunitara (nu rutiera) si a fost dusa la un depozit al ADP-ului in baza unei hotarari de consiliu local (al Timisoarei) care cica le permite asta. Nu am recuperat-o inca pentru ca se terminase programul lor de lucru, astfel ca o sa o pot lua doar maine dimineata. Ce e o bataie de joc e faptul ca amenda in sine e 250 de RON, iar taxa de ridicare si transportare a masinii e mai mult decat dublu, adica 550 de RON. Normal ca o firma privata trebuie sa traiasca pe spinarea contribuabililor…

Dilema mea e asta: eu vreau sa contest (in instanta) amenda si taxa respectiva. Desigur ca as prefera sa nu platesc niciuna dintre ele si sa astept decizia instantei. Insa daca nu platesc, nu-mi pot ridica masina. Cum se poate proceda in situatia asta? Sa platesc doar taxa de ridicare si amenda nu, ca sa-mi pot lua masina, apoi sa le contest in instanta? Sau sa le platesc pe amandoua si apoi sa astept decizia instantei? In cazul asta nu stiu cand si daca o sa le primesc inapoi… Ce ma sfatuiti (in afara de sfaturi de genul “pe viitor fii atent unde parchezi”)?

This post has been edited by Sorinator: 3 Mar 2009, 23:34


--------------------
Dacia Logan Prestige 1.6, 16 V, 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 3 Mar 2009, 23:23
Post #2


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




De obicei taxa de ridicare se mărește cu fiecare zi de întârziere în a ridica mașina. Cu amenda nu știu când încep a se adăuga penalizările, sau dacă ridicarea mașinii nu e condiționată cumva și de plata amenzii.

Oricum eu le-aș plăti, iar apoi aș căuta căi de atac, dacă ar fi șanse de recuperare.


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sorinator
post 3 Mar 2009, 23:27
Post #3


Toriphile (EWF)


Group: Members
Posts: 188
Joined: 23 June 06




Multumesc pentru raspuns. Orice sfat si mai ales experienta personala (sau a cunoscutilor vostri) imi sunt folositoare.


--------------------
Dacia Logan Prestige 1.6, 16 V, 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 4 Mar 2009, 08:05
Post #4


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




plateste frumos, ridica masina si alta data nu mai parca pe spatiu verde(care nu mai e verde ca lumea parcheaza pe el).


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sorinator
post 4 Mar 2009, 08:35
Post #5


Toriphile (EWF)


Group: Members
Posts: 188
Joined: 23 June 06




1. Masina a fost ridicata din parcare, nu de pe spatiul verde.
2. Citeste ce-am scris la urma, concentreaza-te tare pe ultima propozitie a primului meu mesaj.
3. Sa reluam: daca sunt si alte consideratii care sa ma ajute in cazul acestui abuz, ele sunt binevenite.


--------------------
Dacia Logan Prestige 1.6, 16 V, 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreis
post 4 Mar 2009, 08:38
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.686
Joined: 30 June 06
From: B u c u r e s t i




Daca o lasi acolo platesti mai mult si stai si fara masina. Daca platesti o scoti, si atunci poti face o actiune in instanta pentru recuperarea sumei achitate.


--------------------
ex Renault Megane 2.2 1,6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 4 Mar 2009, 08:41
Post #7


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(Sorinator @ 4 Mar 2009, 09:35)
nu de pe spatiul verde.
*



nu pe naiba, am inteles ca nu era verde la culoare, cum sa fie verde daca parcheaza cetatenii abuzati pe el, legal se considera spatiu verde, indiferent de culoare, inteleg ca rotile alea doua din afara spatiului parcarii nu levitau deasupra pamantului ala batorit pe care probabil ar fi fost iarba daca nu se parca pe el si care la primarie figureaza spatiu verde.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logan1.5dci
post 4 Mar 2009, 08:47
Post #8


Nu Există Informații


Group: Members
Posts: 881
Joined: 29 September 05
From: Dobrogea




Parerea mea e ca initiatorul topicului are dreptate, ridicarea masinii este un exces in cazul dansului. Puteau sa-i dea doar amenda, pentru ce au ridicat-o, incomoda circulatia?

Mentiune: pentru a-mi clarifica pozitia, daca as judeca eu, as pastra amenda, as da banii inapoi pentru ridicare/transport/depozitare dar as obliga contravenientul sa repare/replanteze tot spatiul verde. (indiferent daca era verde sau nu)

This post has been edited by logan1.5dci: 4 Mar 2009, 14:13


--------------------
Nu Există Informații Nu Există Informații Nu Există Informații - Nu Există Informații
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 4 Mar 2009, 08:53
Post #9


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




daca ii dadea amenda, nu o platea si facea contestatii peste contestatii, asa este obligat sa o plateasca cat mai repede sa-si ia masina, asa e logica lor.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 4 Mar 2009, 08:56
Post #10


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




Cunosc un caz in care s-a ridicat autoturismul din fata Spitalului Matern Timisoara, in timp ce omul isi interna sotia.
Deoarece nu se putea ocupa de problema, autoturismul a fost "depozitat" cateva zile iar suma a crescut vertiginos.
Nu mai retin sume dar toata tarasenia s-a lasat cu proces si despagubiri. Omul a castigat procesul, a facut imparteala cu avocatul si am inteles ca a ramas pagubit cu timpul pierdut - vreo 8 luni.

Sincer sa fiu, zilnic ma intristez vazand cum putinele petice de spatiu verde sunt masacrate de autoturisme parcate.


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Thanatos
post 4 Mar 2009, 09:15
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 301
Joined: 22 July 08




Evident ca pe om il doare in dos de spatiul verde pentru ca altfel nu ar fi parcat acolo. Evident ca daca nu parca el, parca altul. Evident ca nu o sa-l sensibilizati daca il aratati cu degetul, la urma urmei omul (in general) e o fiinta egoista careia ii pasa sa-i fie numai lui bine. Ma includ si pe mine in categoria asta. Asta nu inseamna insa ca sunt si nesimtit sau ca nu ma ghidez dupa conduita moral/sociala.

Asadar, asa cum nu-i pasa lui de spatiul verde, asa nu mai pot eu de amenda lui si de cererile disperate de ajutor. Prietene, nu ai sa castigi nimic. Atata timp cat au actionat in baza unei hotarari legale, poti sa renunti linistit la orice demers. Plateste taxa ca altfel nu-ti ridici masina si plateste si amenda ca altfel nu-ti mai p[oti plati impozitele.

Cei de la ridicari au anumite zone de operare si anumite ore de program. Nu o sa ii obligi tu sa se duca sa ridice masini care incurca cu adevarat circulatia in afara orelor de program, ridica si ei ce prind in orele de program.

In ceea ce-l priveste pe nenea ala care si-a parcat masina in fata maternitatii si i-a ridicat-o, el a facut o alegere optima: ori nevasta, ori masina. Evident ca s-a pisat pe ea de masina si a parcat unde i-a fost mai bine, si eu as fi facut la fel. De ce o fi avut castig de cauza dracu stie. Trebuia sa plateasca ca orice cetatean. Asa cum el avea o problema cu nevasta care ii nastea, asa puteau si altii sa aiba o problema si sa aiba nevoie sa circule pe acolo.

This post has been edited by Thanatos: 4 Mar 2009, 09:17


--------------------
Renault Scenic RXE 1.6 16V 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sorinator
post 4 Mar 2009, 13:52
Post #12


Toriphile (EWF)


Group: Members
Posts: 188
Joined: 23 June 06




Hai ca daca eu am luat-o pe pamant batatorit, unii chiar au luat-o pe aratura si se erijeaza in moralisti mai abitir ca agentii constatatori, de parca ar fi fost la fata locului. Curios ce lup moralist virulent devine romansul cand nu e vorba de el, isi vede vecinul la ananghie si reinterpreteaza faptele astfel incat sa-i pice bine lui si sa se descarce un pic levitand cu toate rotile (sic) la mare dinstanta de fapte si realitate. laugh.gif

"Prietene" Thanatos, vezi sa nu mori (thanatos= moarte) de grija altora. Poate in procesul asta dai si de Eros pe drum ca sa intregiti cuplul freudian si nu mai existe frustrari dureroase. biggrin.gif
Si BTW, asta nu e o cerere disperata de ajutor (nu-mi sta in fire, ma descurc excelent in situatii de criza) ci, daca reusesti sa buchisesti cu atentie, o solicitare de sfat legal din partea celor care au suferit asemenea abuzuri.
Cat despre nepasarea ta... chiar nu-mi pasa. tongue.gif

Se poate inchide din ratiuni agricole: araturi de primavara. biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan Prestige 1.6, 16 V, 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
logan1.5dci
post 4 Mar 2009, 14:04
Post #13


Nu Există Informații


Group: Members
Posts: 881
Joined: 29 September 05
From: Dobrogea




Atitudine de smecher, de care s-a umplut Romania, din cauza acestei atitudini nu avem vizibilitate in intersectii, tot din cauza lor nu putem sa trecem pe trecerea de pietoni, pentru ca au masina parcata pe trecere, lor li se cuvine si au dreptul. Cand sunt prinsi in fapt si arsi se dau raniti, procese si altele. Erai cu rotile pe pamant, platesti, erai baut, platesti , nu faceai nimic dar esti supus unui abuz, racnesti. Dar tu si cu vina si cu pricina.


--------------------
Nu Există Informații Nu Există Informații Nu Există Informații - Nu Există Informații
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 4 Mar 2009, 14:11
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Despre ce abuz tot vorbesti? Ai parcat cumva regulamentar si ti-o ridicat masina?


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Thanatos
post 4 Mar 2009, 14:31
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 301
Joined: 22 July 08




QUOTE(Sorinator @ 4 Mar 2009, 14:52)
(thanatos= moarte)



Mama ce perspicac esti. Fii convins ca stiam ca Thanatos este zeul m o r t i i in mitologia greceasca atunci cand mi-am ales nickul. Nu am obiceiul sa folosesc cuvinte al caror inteles nu-l cunosc wink.gif

QUOTE(Sorinator @ 4 Mar 2009, 14:52)

"Prietene" Thanatos, vezi sa nu mori de grija altora. [...]
Cat despre nepasarea ta... chiar nu-mi pasa. tongue.gif




Pai cum e bre? Ori mor de grija altora, ori nu-mi pasa? Pune-ti ordine in idei.

This post has been edited by Thanatos: 4 Mar 2009, 14:34


--------------------
Renault Scenic RXE 1.6 16V 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 4 Mar 2009, 14:31
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Sa arunce cu piatra cel ce n-a pacatuit niciodata. Sfintilor! Monumente de cinste si corectitudine ce sunteti!
Ma podideste navalnic rasul cand ma gandesc cum, in ani de zile, n-ati facut nicio parcare neregulamentara, n-ati facut nicio greseala.
Dati in el pe forum pentru fapta ce-a comis-o, ca in viata reala sunteti trimisii lui Dumnezeu pe Pamant sa faca bine oamenilor.

Vreti sa va mai spun ceva? Imi bag........ impotentu' asta de stat care nu-i in stare decat sa puna taxe si impozite. Au facut tara praf, iar acum vor s-o scoata din cenzurat cu amenzi si taxe.
Macar daca s-ar duce banii intr-un fond pentru parcari moderne... Nu, se duce-n buzunarele smecherilor. Si vin sfintii sa le tina isonul.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Thanatos
post 4 Mar 2009, 14:35
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 301
Joined: 22 July 08




QUOTE(Victoras2001 @ 4 Mar 2009, 15:31)
Sa arunce cu piatra cel ce n-a pacatuit niciodata. Sfintilor!



Stii, unii dintre noi chiar nu sunt dusi la biserica si nici nu am citit noul testament.

Un citat din era noastra se poate? biggrin.gif


--------------------
Renault Scenic RXE 1.6 16V 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 4 Mar 2009, 14:42
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Ce legatura are una cu alta?
Gresesti... iti asumi greseala si platesti. Normal ca multi dintre noi din graba, lene sau alte motive am mai parcat aiurea, dar nu am venit sa urlam ca ne-o ridicat masina sau ne-o amendat si ca abuzuri sau mai stiu io ce. Abuz ar fi daca i-ar fi ridicat masina parcata regulamentar.
Daca ar fi dupa mine io le-as ridica masinile si celor care parcheaza aiurea, jumate in parcare jumate cu curu'n drum, sau unde este marcata parcarea, sa parchezi intre marcaje nu cum te duce capu. Nu sti sa parchezi, invata, si pana atunci platesti.


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 4 Mar 2009, 14:43
Post #19


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Iar altii nu parcheaza pe spatiul verde...


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 4 Mar 2009, 14:45
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Eu probabil ca sunt mai nationalist si mai patriot si mai corect si mai cinstit decat multi. Dar asta e problema mea personala. Insa nu pot sa sar la gatul cuiva, sa-i scot ochii, sa-l fac muci pentru ca a comis o fapta pe care si eu am comis-o la randul meu. Iar daca voi sustineti ca n-ati parcat neregulamentar niciodata, sau pe spatiul verde (indiferent ca era verde sau pamant - a dezvoltat argon o adevarata teorie pe tema asta) io ma duc dracu-n treaba mea si va las in pace.

LE. Simplu fapt ca-mi ridica masina mi se pare un abuz, indiferent ca e sau nu parcata regulamentar. Ca sa nu mai spun ca in majoritatea cazurilor nu sunt semne care sa arate acest lucru, si-s o gramada pe care-i poate lasa inima cand vad ca le-a disparut cazanul.


This post has been edited by Victoras2001: 4 Mar 2009, 14:48


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 4 Mar 2009, 14:47
Post #21


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(Victoras2001 @ 4 Mar 2009, 15:31)
Ma podideste navalnic rasul cand ma gandesc cum, in ani de zile, n-ati facut nicio parcare neregulamentara, n-ati facut nicio greseala.
*


Rar trece zi in care sa nu incalc regulamentul rutier, parchez pe iarba(loc nepermis), nu las pietonii enervanti pe trecere, merg cu 70 in oras, trec linia continua. Dar nu o sa ma vezi vreodata facand topic 'ca cum' sa ocolesc legea si sa ma sustrag de la consecinte in caz ca sunt sanctionat.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 4 Mar 2009, 14:52
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Pai la cat se pisa statu asta pe noi, ar cam fi cazu' sa ne pisam si noi pe el. Deci, in opinia mea, orice topic menit sa ne invete cum sa fentam statu' mi se pare excelent. tongue.gif
Vedeti zilnic ce face politia, ce fac politicienii, ce fac functionarii publici, ce fac multi medici si lista poate continua... Pai io sunt prostu' paulei? Atata cat am sa pot, ma voi sterge la cur cu toate amenzile statului si cu toate impozitele si taxele lui.
Voi fi cel mai corect contribuabil din Romania, cand se va purta statul roman cu mine la fel cum se poarta statul elvetian cu un elvetian.

This post has been edited by Victoras2001: 4 Mar 2009, 14:54


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 4 Mar 2009, 14:57
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Pe altii poate ii lasa inima cand trebuie sa ocoleasca masinile parcate pe trotuar si trebuie sa treca pe drum, cu copilul in brate sau de mana, si mai trece un bezmetic pe langa el crezandu-se la F1, eventual si un claxon cand ii langa el...
Sau drumuri cu 2-3 benzi cu masini parcate aiurea, unde deabia mai ramane o banda libera... oare cum ar trebui procedat? Ca in prima faza o fost cu amenzi doar, dar nu a avut nici un efect.


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 4 Mar 2009, 15:09
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Pai in loc sa intre 500 in buzunarul particularilor si 200 in al statului, dau doar amenda. 1000. Amenda care intra toata in fondul pentru parcari. Dar de... Pe unii chiar a reusit cenzuratu' asta de stat sa-i duca de nas. Se duc linistiti si constiinciosi sa-si plateasca birurile, crezand c-o sa creasca PIB-ul. Vai ce mila mi-e de ei! radmasa.gif

LE. Poftim. Nu-ti convine 1000 de lei? Bun. 2000 de lei amenda. Te asigur ca nu mai parcheaza nimeni neregulamentar. Iaqr firmele particulare nu vor mai avea ce ridica. Banii vor merge catre fondul de parcari. Atunci as fi mai multumit. Da cand stiu unde se duc banii si ca numai ce trebuie nu se face cu ei, apoi mai apar si cativa care tin isonul astora cu ridicatu', ma apuca damblalele.

This post has been edited by Victoras2001: 4 Mar 2009, 15:11


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sorinator
post 4 Mar 2009, 15:19
Post #25


Toriphile (EWF)


Group: Members
Posts: 188
Joined: 23 June 06




QUOTE(Thanatos @ 4 Mar 2009, 15:31)
Mama ce perspicac esti. Fii convins ca stiam ca Thanatos este zeul m o r t i i in mitologia greceasca atunci cand mi-am ales nickul. Nu am obiceiul sa folosesc cuvinte al caror inteles nu-l cunosc wink.gif
Pai cum e bre? Ori mor de grija altora, ori nu-mi pasa? Pune-ti ordine in idei.
*


Hai sa-ti pun eu ordine in cultura generala, ca se pare ca dincolo de truisme ieftine nu esti in stare sa treci. Thanatos este termenul grecesc pentru moarte, el fiind de asemenea atribuit si zeului mo rtii in mitologia respectiva. Pentru ca probabil te intrebi de unde legatura dintre eros si moarte, Eros si Thanatos reprezinta un cuplu terminologic explicativ folosit de catre Sigmund Freud (asta nu-ti mai zic cine e, iti dau tema de casa sa te informezi singur), pentru a explica functionarea sistemului personalitatii umane conform teoriei psihanalitice. Erosul reprezinta la Freud pulsiunile ale vietii (sexualitate, libido), iar Thanatos pulsiuni ale m ortii si agresivitatii. Asadar, tocmai am demostrat ca FOLOSESTI termeni pe care nu-i cunosti, anume, nu cunosti toate sensurile lor.

Nu degeaba ti-ai ales acest ID, se pare ca inconstientu-ti a vorbit in numele tau, pentru ca tocmai agresivitate, orbire irationala si lipsa de echilibru scrie pe fruntea ta.

In fine, se pare ca n-ai inteles ca incoerenta si contradictia se afla la tine. Pe de-o parte scrii o poliloghie moralizatoare de doi bani pe topicul meu, pe de alta parte declari ca nu te intereseaza cei ca mine. Pai daca nu te intereseaza abuzul comis asupra-mi, atunci de ce te bagi singur in seama? Cu alte cuvinte, una spui ("nu ma intereseaza") si alta faci (debitezi fabulatii despre situatia mea, deci te intereseaza).

Daca mai ai si alte nelamuriri, nu te jena.

This post has been edited by Sorinator: 4 Mar 2009, 15:41


--------------------
Dacia Logan Prestige 1.6, 16 V, 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 4 Mar 2009, 15:20
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




ADP-ul ii firma particulara?
In Cluj de exemplu, RADP-ul se ocupa de ridicarea masinilor, nu ceva particulari.


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 4 Mar 2009, 15:27
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




ADP-ul in Bucuresti pune trandafiri la Universitate. Masinile le ridica firmele de smecheri. Si tot firmele de smecheri iti iau si banii pe parcare, desi n-au bagat un leu in parcari. Da voi tineti-o tare cu ridicatu, ca-i in folosu' comunitatii. radmasa.gif Pai masinile de pe trotuarul de vis-a-vis de caminele din Grozavesti (adica de pe malulu garlii) n-au fost ridicate pentru a fluidiza traficul? radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Supercom ti se pare un fel de ADP? Stii a cui e firma?

This post has been edited by Victoras2001: 4 Mar 2009, 15:30


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sorinator
post 4 Mar 2009, 15:28
Post #28


Toriphile (EWF)


Group: Members
Posts: 188
Joined: 23 June 06




QUOTE(argon @ 4 Mar 2009, 15:47)
Rar trece zi in care sa nu incalc regulamentul rutier, parchez pe iarba(loc nepermis), nu las pietonii enervanti pe trecere, merg cu 70 in oras, trec linia continua.  Dar nu o sa ma vezi vreodata facand topic 'ca cum' sa ocolesc legea si sa ma sustrag de la consecinte in caz ca sunt sanctionat.
*



Daca-mi spui unde am scris sau am implicat ca vreau sa ocolesc legea, poate reusesti sa-ti recastigi credibilitatea serios subrezita cu prilejul asta. A cere un sfat despre modalitatea in care se contesta in mod legal o amenda nu inseamna ocolire a legii. Eu solicitam un raspuns intr-o problema P R O C E D U R A L A.
Oricum, "succes" in incalcarea constanta si neabatuta a legii... Se pare ca avem inca un lup moralist in blana de oita.... biggrin.gif

This post has been edited by Sorinator: 4 Mar 2009, 15:29


--------------------
Dacia Logan Prestige 1.6, 16 V, 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 4 Mar 2009, 15:38
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Nu stiu si nici nu is prea curios, io iti ziceam cine se ocupa in Cluj, si am vazut ca si initiatorul topicului zicea tot de ADP, nu de ceva particulari.


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 4 Mar 2009, 15:40
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Pai da, ca e din Timisoara. In Bucuresti sunt mai smecheri. wink.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 01:49
Forum Renault