DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> tamponare usoara+"fuga de la locul accidentului"

DrGdRg
post 3 Nov 2009, 19:26
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 3 November 09




Este prima data cand postez si sper sa ma ajutati in dilema mea. In urma cu o saptamana am fost la tara pt un anumit motiv cu masina lui taica-miu, seara mi-a lasat-o ca sa merg la discoteca... in fine. Am luat niste fete si am plecat la discoteca ... cand o dacie din fata mea semnalizeaza dreapta fix cand a facut virajul ... eu am reusit sa o ocolesc insa cred ca i-am atins/zburat oglinda. Tinem minte ca asta s-a aintamplat cu in jur de 10 zile in urma si abea azi primesc o "invitatie" la politie. Eu stiu ca in 24 sau 48 de ore se face reclamatia dar nu stiu exact in cat timp se primeste... acuma nu stiu ce sa fac ... sau mai bine zis la ce sa ma astept maine. Va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine. Multumesc anticipat !


--------------------
dacia sandero 2008 1.6 mpi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 3 Nov 2009, 19:39
Post #2


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




Nu mai conteaza cum s-a produs accidentul, daca ai stiut ca l-ai lovit trebuia sa opresti. Este foarte importanta si reactia celui acrosat, el a oprit, s-a luat dupa tine, era noapte? Tu ai urme pe masina cauzate de impactul cu oglinda? Oricum e greu de dovedit, cel mai bine dai de pagubit si rezolvati amiabil problema. Daca recunosti ca ai stiut ca l-ai acrosat si nu te-ai prezentat in termen la politie e cam nasol. Dar vad ca nu stii sigur. rolleyes.gif


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrGdRg
post 3 Nov 2009, 19:41
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 3 November 09




Era noapte, eram la tara, mi-a facut semn cu farurile ... dar sincer imi era putin frica , daca erau vreo 3 tarani pusi pe scandal? ... imi luam o mama de bataie ... si nu, nu am nicio urma pe oglinda mea doar o ciupitura minuscula de vopsea. Acuma ce ma paste ? amenda ... suspendare ? Ce ma surprinde pe mine e ca abea peste 10 zile am primit in posta "invitatia" ...


--------------------
dacia sandero 2008 1.6 mpi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 3 Nov 2009, 19:51
Post #4


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




Ciupitura aia e de ajuns sa-ti faca probleme. In loc sa te gandesti de ce a venit asa tarziu( eu zic ca repede) invitatia, mai bine vezi cum te impaci cu "victima" , e necesar acest lucru si moral. Si, poate aveai muzica data la maxim si nu ti-ai dat seama de impact. Sper ca ai inteles wink.gif , oricum despagubeste omul ca sa nu iti faci si mai mari probleme, e in interesul tau sa linistesti apele. Sper ca si politia sa se multumeasca cu atat pt ca nici lor nu prea le place sa lucreze la cazuri complicate , daca nu e absolut necesar.


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrGdRg
post 3 Nov 2009, 19:54
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 3 November 09




pai in tocmai ... aveam muzica data tare si sincer am simtit impactul ca si pe o groapa ... nici nu am bagat de seama ca l-am lovit pana nu mi-a facut din faruri ... oricum am um alibi plauzibil si suficient de bun ca sa ma scoate din necaz ... dar poate fi vorba de vreo complicatie? pt ca masina e pe numele lu tata si citatia a venit pe numele lui adica ... eu stiu :|


--------------------
dacia sandero 2008 1.6 mpi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 3 Nov 2009, 19:59
Post #6


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




sa fim seriosi o ciupitura sa ii faca probleme smile.gif. Aia ar putea fi de oriunde. Daca nu ai oglinda rupta, bara sparta, tabla infundata ce naiba sa zica politistu?

eu nu prea am inteles povestea ta, el a vrut sa faca dreapta brusc tu l-ai evitat si totusi i-ai atins oglinda. Cum vine asta ?

This post has been edited by rtBK: 3 Nov 2009, 20:00


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 3 Nov 2009, 19:59
Post #7


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




QUOTE(DrGdRg @ 3 Nov 2009, 19:54)
p... oricum am um alibi plauzibil si suficient de bun ca sa ma scoate din necaz .
*


N-ai inteles nimic, n-ai niciun alibi. mad.gif Daca pleci pe ideea asta pierzi clar.
La cea de a doua problema nu stiu sa-ti raspund, tatal tau ce zice? Sper ca l-ai informat corect si sincer.


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrGdRg
post 3 Nov 2009, 20:01
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 3 November 09




Deci ... in cel mai bun caz ii dau omului bani pt oglinda si ceva pt efortul lui... iar in cel mai rau caz ? :|

3 Nov 2009, 20:03:
Nu prea l-am informat nici corect nici sincer dar ii zic maine pe drum ce s-a intamplat k nu sunt prost sa merg asa de nebun cu el fara sa stie ce s-a intamplat ...

This post has been edited by DrGdRg: 3 Nov 2009, 20:03


--------------------
dacia sandero 2008 1.6 mpi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 3 Nov 2009, 20:04
Post #9


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




Deobicei fuga de la locul accidentului, acum sa ma corecteze cineva daca gresesc, in cel mai rau caz se termina cu proces penal. Tu poate erai beat/drogat si nu aveai ce cauta la volan... sau poate chiar nu erai tu la volan si trebuie sa se afle adevarul.

Totusi explica cum i-ai atins oglinda

This post has been edited by rtBK: 3 Nov 2009, 20:05


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrGdRg
post 3 Nov 2009, 20:05
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 3 November 09




Pai el a semnalizat si a franat in acelasi timp inainte cu cativa metri de viraj si eu l-am depasit... adica nu a apucat sa traga de volan dreapta.

3 Nov 2009, 20:06:
Nu am fost nici beat, nici drogat, nu stiu daca aveam 70 posibil mai putin. Si chiar daca eram nu poate sa demonstreze asta dupa 10 zile .

This post has been edited by DrGdRg: 3 Nov 2009, 20:06


--------------------
dacia sandero 2008 1.6 mpi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 3 Nov 2009, 20:08
Post #11


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




Parerea mea,

Te duci la politie vezi ce au de spus si tu le povestesti exact cum s-a intamplat. Mai ales ca e vorba de pagube materiale... in orice caz schimba destinatia...ca daca le spui ca te duceai la discoteca deja arata putin mai rau smile.gif. Spui ca nu ti-ai dat seama ca ai atins oglinda celuilalt si nu lasa pe nimeni sa iti bage vorbe in gura...

This post has been edited by rtBK: 3 Nov 2009, 20:09


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrGdRg
post 3 Nov 2009, 20:10
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 3 November 09




Pai faza e ca eu nici nu mi-am dat seama pe loc ... muzica data tare etc. Pana azi stateam in dubii ... nu eram sigur ... acuma is sigur si sper sa o rezolv cu proprietarul.


--------------------
dacia sandero 2008 1.6 mpi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 3 Nov 2009, 20:12
Post #13


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




Sti cine e? Tot de la politie o sa afli. Gandeste-te ca tu ai o ciupitura... eu pe oglinzile de pe clio am 3 dare de culori diferite care habar nu am de unde sunt. Pe logan nu mai zic.. as intra la inchisoare pe viata smile.gif... Ce sa fac? sa stau sa revopsesc in fiecare luna, fiecare lovitura gasita in parcare?


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrGdRg
post 3 Nov 2009, 20:20
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 3 November 09




Mai astept sfaturi ... o oglinda de dacia 1310 cam cat costa ?


--------------------
dacia sandero 2008 1.6 mpi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Madriann
post 3 Nov 2009, 20:52
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 967
Joined: 1 April 06
From: Tunisia




QUOTE(rtBK @ 3 Nov 2009, 21:04)
Deobicei fuga de la locul accidentului, acum sa ma corecteze cineva daca gresesc, in cel mai rau caz se termina cu proces penal.
*


Iar in cel mai bun (de fapt, cel mai des intalnit), 4-5 puncte amenda.

This post has been edited by Madriann: 3 Nov 2009, 20:53


--------------------
Renault Megane RT 1,6e 8v 1996
Peugeot 407 SV Executive 2.2l/163CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrGdRg
post 3 Nov 2009, 20:54
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 3 November 09




Dupa cum stiu ... asta nu e considerata fuga de la locul accidentului de aia am pus in ghilimele. Deoarece nu a existat accident , si se pedepseste penal doar daca au fost victime(dupa cum stiu eu) sa ma corectati daca gresesc ...

3 Nov 2009, 21:09:
O sa postez maine la ce rezultat ajung...

This post has been edited by DrGdRg: 3 Nov 2009, 21:09


--------------------
dacia sandero 2008 1.6 mpi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 3 Nov 2009, 21:12
Post #17


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




Cum sa nu se considere fuga de la locul accidentului. Tu daca erai beat ranga si loveai orice, chiar si un gard politia iti deschidea proces penal chit ca era fara victime. cam asa se pune problema.


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 3 Nov 2009, 21:38
Post #18


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti





@rtBK,
Nici chiar asa, ai la dispozitie 24 de ore sa declari un astfel de eveniment timp in care se duc toate urmele de alcool. Nu era obligat( legal) sa opreasca atunci ci sa se incadreze in cele 24 de ore pentru declararea evenimentului. Ce fuga de la locul accidentului in acest caz ( fara victime)?
Si, legat de cele trei zgarieturi de culori diferite pe oglinzi, nu esti obligat sa le vopsesti, esti insa constrans de lege sa le declari.


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_bok
post 3 Nov 2009, 22:09
Post #19


Nu stiu pe ce as da laguna.Ba stiu.Nu as da-o!


Group: Members
Posts: 573
Joined: 24 April 09
From: Deva HD, Jud Sibiu




la genul asta de evenimente este necesar sa te prezinti in 48 de ore de la data evenimentului sa dai o declaratie lu nenea politistu, in caz contrar, la depasirea acestui termen se dispune suspendarea permisului de conducere pe o perioada de 30 de zile de la expirarea dovezii, care dpvada se da cu drept de circulatie si pe 15 zile, si cu amenda de 240 lei(120 lei in 48 de ore)

asta daca recunosti, si daca nu recunosti tre sa te tii tare pe pozitie, dar e posibil sa pierzi, ca daca nenea cu dacia era cu "vreo 3 tarani pusi pe scandal", aia pot veni ca martori si atunci poti avea surpriza unui dosar penal pt. declaratie mincinoasa, cu proces si tot meniu....

asa ca pe moment asta e, dar pe viitor, cand te urci la volan, sa iti asumi in totalitate ceea ce faci ca acu stai fara permis 30 de zile, dar data viitoare poti sa stai cu niste flori pe piept si sa plinga ai tai ca ti-au dat masina sa-ti ducu pipitele la "discobal" la tara


--------------------
REnauLT LAguNA 1.9 dCi B56, 1.9 dCi K56, ex 1.6 16v, 1.8 16v - HD 08 AIK, SB 11 VGI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 4 Nov 2009, 00:03
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




nu mai speriati omul, nu e fuga de la locul accidentului! legea nici nu spune ca trebuie sa opresti, spune sa te prezinti la politie in termenul legal ca sa declari accidentul, BZN are dreptate. ca e mai bine sa opresti, sa vorbesti intai cu omul, e altceva.

cel mai bine, te duci la politie, o sa te confrune cu respectivu, spui ca te-ai speriat ca erau multi in masina, iti ceri scuze si rezolvi pe cale amiabila (adica cu formular, direct la asigurari). acum, in functie de ce acte a facut politistul (ti-a trimis si proces verbal, sau doar chemare?), poate scapi de amenda si suspendare ...
oricum, o mare prostie ai facut pt o amarata de oglinda


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 4 Nov 2009, 00:33
Post #21


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




QUOTE(DrGdRg @ 3 Nov 2009, 19:26)
... cand o dacie din fata mea semnalizeaza dreapta fix cand a facut virajul ... eu am reusit sa o ocolesc ...
*


E si asta o problema, cum ai reusit sa-l ocolesti? Chiar nu stiu cum o sa faci schita la politie, ca la tara nu cred ca sunt doua benzi pe sens, sau ai luat-o prin sant? Bine, exista si posibilitatea ca cel lovit sa se inscrie in viraj la dreapta de pe banda din stanga, am vazut multi astfel de soferi care parca conduc combina Gloria...


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Supapa_jR
post 4 Nov 2009, 01:00
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 685
Joined: 18 October 05
From: Bucuresti




smile.gif) doamne ce sfatosi sunteti unii...pana acu trebuia sa am vreo 35 de dosare penale pt fuga de la locul accidentului daca erati voi politisti...legea zice clar ... fara atingere nu exista accident...exista vreo dovada ca el a lovit un cenzurat de oglinda? eu in locul lui ziceam ca e ala chitros si s-a sucarit ca l-am depasit...nu altceva...si ca vrea sa profite sa-si ia oglinda la cazan...ce panicati omu degeaba...


--------------------
Cagiva STX 350 / 30cp Enduro xt 660x SOLD
www.KawaMotors.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kaspersky
post 4 Nov 2009, 01:12
Post #23


maistru Zen


Group: Members
Posts: 1.063
Joined: 23 April 03
From: Cluj-Napoca




QUOTE(DrGdRg @ 3 Nov 2009, 19:26)
cand o dacie din fata mea semnalizeaza dreapta fix cand a facut virajul ... eu am reusit sa o ocolesc insa cred ca i-am atins/zburat oglinda. Tinem minte ca asta s-a aintamplat cu in jur de 10 zile in urma si abea azi primesc o "invitatie" la politie. Eu stiu ca in 24 sau 48 de ore se face reclamatia dar nu stiu exact in cat timp se primeste
*


radmasa.gif
1. chestie de 2 lei vechi: auto XXXX din fata da semnalizeaza dreapta si face dreapta, tu observi tirziu, incerci sa eviti dar acrosezi auto XXXX (daune oglinda stinga a auto XXXX), poti sa ai 20 de martori, n-ai respectat distanta regulamentara fata de auto XXXX, orice politist te prinde la faza asta radmasa.gif
2. din cauza sunetului din interior n-ai habar daca ca i-ai luat oglinda lu' XXXX sau nu
3. te plingi ca ab"e"a acum primesti reclamatie "dupa 10 zile" de la politie

din experienta mea, preventiv, avind in vedere ca am fost lovit de un auto de care nimeni nu a mai reusit sa-i dea de urma (desi a fost dat in urmarire) si reparatiile au fost suportate pe casco (caci, normal, a sters-o pina am apucat eu sa redevin constient dupa accident), prima si prima mea grija ar fi sa-l fac pe celalalt sa fie in imposibilitatea de a parasi locul accidentului si dupa aia mai discutam (vorba aia, ca barbati ce merem la discoteca). Deci daca mai ai o urma de bun simt, plateste-i la ala oglinda!

4 Nov 2009, 01:37:
QUOTE(Supapa_jR @ 4 Nov 2009, 01:00)
smile.gif) doamne ce sfatosi sunteti unii...pana acu trebuia sa am vreo 35 de dosare penale pt fuga de la locul accidentului daca erati voi politisti...legea zice clar ... fara atingere nu exista accident...exista vreo dovada ca el a lovit un cenzurat de oglinda? eu in locul lui ziceam ca e ala chitros si s-a sucarit ca l-am depasit...nu altceva...si ca vrea sa profite sa-si ia oglinda la cazan...ce panicati omu degeaba...
*


radmasa.gif radmasa.gif
ce simplu e radmasa.gif radmasa.gif (in conceptia unora)
acum vreo citiva ani, numai ce-mi luasem solenza si coboram pe turzii in jos (CJ) pe banda 1. o autoutilitara peugeot era pe banda 2, eu eram cu botul solnitzei undeva in fata rotilor din spate a peugeotului, cind soferul ei a vrut sa treaca pe banda 1, eu ca sa evit impactul am tras dreapta de volan si am sarit peste bordura, daune: cauciuc + janta aliaj, am claxonat si a oprit si mister, care mi-a oferit 300.000 ROL (pt. cauciuc si janta), am zis sa si-i bage adinc undeva si ne intilnim in instanta smile.gif). culmea culmilor a fost la SPR, unde a ajuns si el si se agata exact de aceeasi chestie, ca n-a fost coliziune smile.gif). In declaratie am explicat cum s-a petrecut accidentul, nu e chestie de 2 lei sa iesi in decor pe Turzii in jos, politistul l-a dat vinovat in procesul verbal si i-s zis ca e norocos ca nu s-a ales cu vatamari fizice din partea mea. Am vrut sa-mi schimb janta si cauciucul pe casco dar baietii mi-au zis sa ma duc la RCA-ul aiuritului si s-a rezolvat toata treaba cu un telefon smile.gif.

This post has been edited by kaspersky: 4 Nov 2009, 01:37


--------------------
KIA Cee'd SW 1.6 GSL Base 2008
"Să fii patriot în România înseamnă să puți a iesle în timp ce constați că toate celelalte popoare ne sunt inferioare."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 4 Nov 2009, 08:32
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE
Deobicei fuga de la locul accidentului, acum sa ma corecteze cineva daca gresesc, in cel mai rau caz se termina cu proces penal.

Numai dacă sînt victime. excl.gif
Acuma, fuga ca fuga, dar ce se întîmplă dacă pleci încet de la locul accidentului? Atunci mai e penal? biggrin.gif

QUOTE
Cum sa nu se considere fuga de la locul accidentului. Tu daca erai beat ranga si loveai orice, chiar si un gard politia iti deschidea proces penal chit ca era fara victime. cam asa se pune problema.

Crezi că dacă lovești un gard și nu te duci să declari, gata, te-au și băgat la zdup? biggrin.gif

QUOTE
ce simplu e  (in conceptia unora)
acum vreo citiva ani, numai ce-mi luasem solenza si coboram pe turzii in jos (CJ) pe banda 1. o autoutilitara peugeot era pe banda 2, eu eram cu botul solnitzei undeva in fata rotilor din spate a peugeotului, cind soferul ei a vrut sa treaca pe banda 1, eu ca sa evit impactul am tras dreapta de volan si am sarit peste bordura, daune: cauciuc + janta aliaj, am claxonat si a oprit si mister, care mi-a oferit 300.000 ROL (pt. cauciuc si janta), am zis sa si-i bage adinc undeva si ne intilnim in instanta ). culmea culmilor a fost la SPR, unde a ajuns si el si se agata exact de aceeasi chestie, ca n-a fost coliziune ). In declaratie am explicat cum s-a petrecut accidentul, nu e chestie de 2 lei sa iesi in decor pe Turzii in jos, politistul l-a dat vinovat in procesul verbal si i-s zis ca e norocos ca nu s-a ales cu vatamari fizice din partea mea. Am vrut sa-mi schimb janta si cauciucul pe casco dar baietii mi-au zis sa ma duc la RCA-ul aiuritului si s-a rezolvat toata treaba cu un telefon .

Ai avut noroc că a fost omul cinstit și a oprit, iar la poliție a recunoscut ce s-a întîmplat.
Dacă ar fi plecat mai departe și s-ar fi făcut niznai, nu i-ar fi putut face nimeni nimic.

QUOTE
prima si prima mea grija ar fi sa-l fac pe celalalt sa fie in imposibilitatea de a parasi locul accidentului

Ai grijă, că sechestrarea este o chestiune foarte gravă. Și penală. Dacă folosești forța ca să-l imobilizezi, poliția te va umfla pe tine, nu pe el, cu atît mai mult cu cît el nu încalcă legea (are dreptul legal de a pleca dacă nu sînt victime!)

This post has been edited by VladSoare: 4 Nov 2009, 08:56


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrGdRg
post 4 Nov 2009, 09:03
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 3 November 09




Erau 2 benzi pe sens ... nu e problema cu schita. dry.gif Mai incolo ma duc la politie ... si vad exact, eu ii zic adevarul k nu stiam pe moment daca i-am atins oglinda omului pt ca a mea nu are nimic, si din cauza muzicii nu am auzit nimic. Sper sa scap cu puncte si doar amenda ...


--------------------
dacia sandero 2008 1.6 mpi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 4 Nov 2009, 09:10
Post #26


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




nu spune de muzica... spune-i ca ai crezut ca e un greiere ceva...


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrGdRg
post 4 Nov 2009, 09:11
Post #27


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 3 November 09




Le spun ca am crezut k am luat o groapa. Ca inteleg ca si muzica ma baga la belea.


--------------------
dacia sandero 2008 1.6 mpi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 4 Nov 2009, 09:14
Post #28


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




Nu te baga la belea, dar se interpreteaza muzica data tare = distractie = neatentie la volan


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrGdRg
post 4 Nov 2009, 09:20
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 3 November 09




Da, asa e :-).


--------------------
dacia sandero 2008 1.6 mpi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aleksanders
post 4 Nov 2009, 09:27
Post #30


.


Group: Members
Posts: 2.976
Joined: 6 November 07
From: ...




incearca sa vb si sa spui ca doresti o constatare amiabila, lucru ce l-ai fi facut si atunci dar nu ai realizat ca l-ai atins intrucat a ta nu a avut nimic - si poate asa scapi si de amenda si de puncte- bafta


--------------------
. . . - .
....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 9th May 2024 - 02:28
Forum Renault