DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> GPL / Bujii / Fise, GPL / Bujii / Fise

costinelstanila
post 11 Jun 2010, 16:33
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 17
Joined: 2 June 10




Salut,

O noua problema - rezolvata intre timp, dar, just in case - poate cineva stie sa-mi dea o explicatie: Am venit cu masina de la service-ul unde mi-au schimbat rulmentul de presiune si am constatat ca la trecerea pe gaz, masina imi mergea in 2 timpi. M-am intos la ei - ei cica nu au umblat acolo si ca nu se baga la gaz. Ma rog, m-am certat cu ei vreo juma de ora, am vazut ca nu ies la liman, i-am bagat undeva si am plecat. Azi dimineata - am fost la un alt service, le-am povestit tarasenia, si au zis, hai sa o bagam la stand. Au bagat-o, au verificat-o, si mi-au zis: trebuie schimbate bujiile si fisele ca nu dau scanteie cum trebuie. Ok, le-am schimbat, acum pare ca merge ok, nu mai face figuri, insa vreau, daca stie cineva, sa-mi spuna ce treaba are partea electrica - bujii/fise - cu functionarea pe GPL. Mentionez ca pe benzina mergea cum trebuie.

Multumesc!


--------------------
DSN europa 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 11 Jun 2010, 19:42
Post #2


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




pai daca ti-au schimbat fisele si bujiile si ti-au pus speciale pentru gpl atunci asta e buba. De obicei bujiile sunt pe diferite categori.
Fisele ma gandesc ca nu aveau de ce dar na hai ca sa-i luam banu .


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
powertodacia
post 13 Jun 2010, 22:32
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




Salut, am gpl merge mai bine ca pe benzina.
1 Punei bujiile originale,
2Io folosesc fise tesla, faci cum te tine buzunarul
3Atata timp cat pe benzina merge ok dute si regleazo pe gpl , calculator/ diuse/distrubitor, plaman, si vede unde e buba, deobicei se aduna mizerie in rampa de presiune. daca stai prin bucuresti dami un pm si iti recomand un service bun.
ciao

This post has been edited by powertodacia: 13 Jun 2010, 22:35


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th May 2024 - 02:55
Forum Renault