DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Prioritate in trafic, split de la "soferii care ne enerveaza"

ravenbv
post 18 May 2005, 13:28
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 10 May 05




si acei "soferi" care chear daca tu mergi cu 120 Km/h vine el si iti face cu farurile sa te dai la o parte sa treaca am un oltcit vechi ma jur ca daca o sa conduc oltcitu si o sa am ocazia sa mia intalnesc un sofer ca cei mentionati mai sus o sa pun frana sa vad io cum opreste el cand e la 1 m in spatele meu si ii zic fraiere io cu 5 milioane imi iau alta masina tu taci si suge :smile.gif)


--------------------
oltcit special dacia 1410 - bv-05-elz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LucVer
post 18 May 2005, 13:32
Post #2


Membru foarte autentic! ;-)


Group: Members
Posts: 240
Joined: 9 October 03
From: Brasov




QUOTE(ravenbv @ 18 May 2005, 13:28)
... o sa pun frana sa vad io cum opreste el ...
*



blink.gif Tu nu-ti dai seama ca pe tine or sa te razuie aia de la descarcerari de pe blocul motor? blink.gif Gizaz!


--------------------
Renault Fluence Expression Plus 1.6 16v 2011 - BV xx XXX
ex-Logan Laureate 1.4

Fortza fie cu tine! - Star Wars
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 18 May 2005, 13:38
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




ravenbv vezi ca risti sa te incadram chiar in categoria "care soferi va enerveaza cel mai tare" smile.gif
Pai daca ala vine si-ti da flashuri insemna ca merge mai tare iar tu te afli pe banda gresita (cea de depasiri) ! Sper ca nu te-ai referit la oras ca acolo nu este cazul.
Iar chestia cu frinat sper ca a fost o gluma pt ca in Oltcit fiind te faci muci la 120 (n-am gasit lata rima)


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MAS
post 18 May 2005, 14:02
Post #4


Le Bubulateur


Group: Members
Posts: 205
Joined: 23 August 03
From: Bucuresti




QUOTE(ravenbv @ 18 May 2005, 13:28)
si acei "soferi" care chear daca tu mergi cu 120 Km/h vine el si iti face cu farurile sa te dai la o parte sa treaca am un oltcit vechi  ma jur ca daca o sa conduc oltcitu si o sa am ocazia sa  mia intalnesc un sofer ca cei mentionati mai sus o sa pun frana sa vad io cum opreste el cand  e la 1 m in spatele meu si ii zic fraiere io cu 5 milioane imi iau alta masina tu  taci si suge :smile.gif)
*




Frateee... tu esti ca sa nu zic "fara bun simt", esti inconstient...
La regulament ce scrie?
Banda 1, adica banda cea mai din dreapta, este de circulat
Banda 2 se foloseste pentru depasire

Eu am dat de "smecherasi" d-astia ieftini, si nu le-a fost prea bine...
Eu si cand merg cu BMW-u, da n-am chef de fuga, daca merg cu 120 si vine unu sa ma depaseasca, ma dau la o parte de cand il vad ca se apropie, sa nu mai fie nevoie sa dea flash-uri si sa franeze in spatele meu... las omu' sa se duca, poate e grabit, si io cu capu meu de urangutan l-as tine in drum daca nu m-as da la o parte...
Ieri, veneam de la Giurgiu, mergeam cam cu 90 km/h, eram cu BMW-u, si a venit unu cu un Hyundai sa ma depaseasca... l-am lasat sa treaca, n-am facut cum fac majoritatea romanilor, sa o calc ca sa-i arat ce sofer valabil si "dat dreacu' " sint io, si ce kkt de masina are el, si ce mare prost e ca si-a permis sa se gandeasca macar sa ma depaseasca...Pe mine... un mare smecher, cea mai mare bucsa de pe bascula drumurilor romanesti, IO, bulibasa la toata puradeimea dinc carute, care mergeam doar la caterinca cu 90 pe ora, ca sa-mi bat io joc de prosti, cand de fapt io prind viteze supersonice si ma caca/pipi pe el la orice ora...
D-aia se si circula cum se circula in tara asta, din cauza nesimtirii soferilor...

Crede-ma ca m-am dat la o parte atunci cand mergeam incet, si m-am tras cat mai pe dreapta si cand au vrut sa ma depaseasca berline, Solente, SRN, LGN, masini care au jumatate din cati cai are masina mea...
Multi soferi romani nu pricep ca drumurile publice nu sunt loc de dat mare si rupt in figuri (daca am masina de 200 de cai, io folosesc 210, ca mandea e mai jmecher decat prostii astilalti)... Drumurile publice se folosesc pentru a ajunge de la punctul A la B in conditii de maxima siguranta

Mai reflecteaza

P.S.: Asa-i ca ai intre 18-23 de ani?


--------------------
scandura cu rulmenti noua, din 2000 - B-02/36-MAS B222BIP
Daaati si mie minus la reputatie. 'dea D-zeu sanatate!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SYL
post 18 May 2005, 18:32
Post #5


doc


Group: Members
Posts: 2.876
Joined: 16 December 03
From: Bucuresti




QUOTE(ravenbv @ 18 May 2005, 14:28)
si acei "soferi" care chear daca tu mergi cu 120 Km/h vine el si iti face cu farurile sa te dai la o parte sa treaca am un oltcit vechi  ma jur ca daca o sa conduc oltcitu si o sa am ocazia sa  mia intalnesc un sofer ca cei mentionati mai sus o sa pun frana sa vad io cum opreste el cand  e la 1 m in spatele meu si ii zic fraiere io cu 5 milioane imi iau alta masina tu  taci si suge :smile.gif)


Mda, din pacate avem si astfel de specimene in RO, si din pacate sunt multi. Si ne mai intrebam cum de sunt asa multe accidente, grave, cu morti si raniti, pagube imense, drumuri europebe blocate ore in sir...Asta e in RO, nesimtenia si prostia nu au limite gun3.gif


--------------------
Dacia Duster 1.2 TCe 4x4 E6 (2015)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tase
post 18 May 2005, 20:53
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 39
Joined: 23 August 04
From: Timisoara




azi m-a enervat de mi-au iesit ochii o p***a nesimtita care vorbea la telefon si se misca ca ochiul mortului. stau eu ce stau in spatele ei de la semafor, poate o fi avind ceva lent in fata, dar nimica! se eliberaza soseaua, asta ranga, 20 la ora. aia din spate claxoane, flashuri de parca io as avea o vina. in fine apuc si io s-o depasesc prin dreapta dupa ce toti distusii cu passaturi si bamweuri din coloana au plecat lansat cu turometrul in zona rosie si pedala de claxon la fund, nu cumva sa nu inteleaga lumea ca-s sictiriti. depasesc deci si io si cind ma uit in eklase vad o vaca proasta care ciripea de zor in celular. mai sa-i inteleg pe distrusi. am vrut sa merg in paralel cu ea si s-o injur de sa sara schipitzii pe geamul ei dar m-am gindit sa-mi menajez nervii. am vrut sa dau in ea dar m-am gindit ca abia mi-am reparat cotetul si am zis ca never again. am vrut sa-i fac o poza dar m-am gindit ca i se rupe. deci ne-am inteles, contribuim la topicul care soferi ne enerveaza cel mai tare...


--------------------
dacia 1310 tx
Cisco IOS uses BGP to find out how much it sucks.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 18 May 2005, 21:04
Post #7


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




Haideti sa va zic ce face un "inapt" care il cunosc>are omu un logan si merge pe dn1 cu 60-70 km/h ,vine omu cu o dacie mai veche si da semnal ajunge sa treaca in fata lui si inaptul accelereaza!ce i-ati face?
nr b-90-wls
daca il prindeti stiti ce aveti de facut!:))era sa uit taranul si-a tras si girofar!

This post has been edited by ydaniel: 18 May 2005, 21:08


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fire
post 18 May 2005, 21:11
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 12 May 05
From: Bucuresti




orgoliu inutil..mi-am notat numaru wink.gif


--------------------
Logan Ambition - B XX RHS
"Pai sa studiem problema sa gasim pe cineva"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
horsewhisperer27
post 19 May 2005, 01:59
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.491
Joined: 15 March 04
From: Bucuresti




poate asta care esti tare cu olcitu, dai de unu cu un tir care vine la 145 la ora si se grabeste ca are de traversat tara, si poate pui si o frana, chiar iti doresc sa incerci, si dupa aia vii si ne spui impresii, si ne comentezi in continuare ce tare esti cu rablamentu tau, si cum nu-i lasi tu pe cei care poate chiar au treaba sa se duca in treaba lor....


--------------------
fan VAG!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maxiK
post 19 May 2005, 07:52
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 346
Joined: 10 May 05




gun3.gif taxi, papucari, matizari


--------------------
dacia logan laureate1.6 - B 37 KNH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_i
post 19 May 2005, 08:55
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 28 January 04
From: Bucuresti




Piturca. Eram primul la semafor, pe banda a doua, sa fac stanga, vine pe langa mine, pe contrasens un Mertzan suparat. Cand ma depaseste, sa se bage in fata coloanei la semafor: Piturca...

Bine, ca n-am apucat sa-l admir prea mult, ca a trecut pe rosu! 022.gif

This post has been edited by bogdan_i: 19 May 2005, 08:56


--------------------
RENAULT Symbol - b-45-...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stefan.A
post 19 May 2005, 08:56
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 431
Joined: 21 June 04




Bei cum ati uitat de soferii lu' peste bei, cu sapca alba si Passat Variant V6 TDI 4 Motion, platit de noi toti (astia platitori de imopozite), care merg in sau in afara localitatii cu 20-30 km sub limita de viteza, doar asa, pentru ca pot.

Si restul curcilor care merg linistite dupa ei, nu care cumva sa deranjeze organu cand a iesit la aer. Nu depasesc nici daca e voie.
Unii se scapa pe ei cand ii vad si pe autostrada. Franeaza cu dacia de la 80 la 70.." ssst, e politie"..

Si mai mult imi place de ei cand ies la furat, cand nu stiu cum sa ascunda mai bine radaru' si atitudinea aia daca te-au prins: "Ie-te ca iar facem bani aaazi.."
da hai ca sunt off-t


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddan
post 19 May 2005, 11:23
Post #13


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




Stefan, a trebuit sa depasesc un astfel de papagal care facuse pe el ca era masina Politiei pe drumul Ploiesti-Sinaia.

Eu veneam cu 110, erau doua benzi, Politia mergea cu vreo 70 pe banda unu si mocofanul se afla pe banda doi. O lasase tot la 70, si doar un pic mai mult, scurgandu-se cu incetinitorul pe langa masina politiei, doar-doar sa nu ii ia pe aia curentul. Apoi se razgandea si ramanea un pic in urma masinii politiei, asa, ca in filmele cu Stan si Bran. Tot pe banda doi. Si in afara localitatii.

Am redus viteza si am avut rabdare sa se hotarasca. Vazand ca continua sa penduleze, nu l-am lasat din flash-uri pana cand nu s-a dat in spatele masinii politiei... Eu nu pot sa-i pricep pe oamenii astia, frate, parca si-au luat sosea si tin cu tot dinadinsul sa demonstreze lumii cat sunt de prosti.

In schimb, si nebunul in berlina 1310 care a trecut cu 140km/h pe langa mine pe acelasi drum, nici pe ala nu-l vad bine.... rolleyes.gif


--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stefan.A
post 19 May 2005, 11:33
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 431
Joined: 21 June 04




Da, dar seara cand ajunge acasa el poa' sa zica mandru "am stat in fruntea tuturor".
La fel si politistii.
Si tot ce le-as face ar fi za-i mangai atunci pe cap si sa spun braaavo, esti jmecher, nimeni nu mai e ca tine. ihi, ihi..


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 19 May 2005, 13:48
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Stefan.A, ai dat exemplul politiei care circula corect, dar de cele mai multe ori ei incalca regulile.
Baga girofarul cand se apropie de intersectia aglomerata, iar dupa ce au trecut abia se taraie. Intra pe interzis, merg doar cu faruri si fara nici-un stop noaptea si multe altele. Trebuie sa arate ei cine e cel mai tare in parcare.
Si mai sunt jandarmii care si-au urcat curul in mercedes cu girofar si circula cu 30 sau stationeaza numai cu girofarul functionand. Asta ca sa atraga atentia femeilor si sa vada respectivele cum arata un barbat adevarat la volanul uni mertz.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 19 May 2005, 14:58
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




3 categorii/povestiri noi...

1. In Mamaia, politai, cu limita legala. Limita era 70, DAR la primul sens giratoriu e 30 sau 20..nu mai tin minte, dar de departe...Eu in fata, politaiu' la produs in spate..poate poate ma prinde... Am mers cu 70 bat, iar la limitare...franaaaaaa...pac..20!!! Politaiu' nedumerit mai mai sa ma loveasca... Trec de giratoriu si ma opreste...
Hehehe in gandul meu... A inceput ca de ce franez ca nebunu', ca siguranta in trafic, ca alea alea (politaiu' avea radaru cu poze si vroia sa vada daca eu reduc la 20..)
Atunci am inceput si eu...Pai de la 70 am redus la 20...sa merg legal...nu e vina mea ca nu au mai pus niste reduceri mai domoale.... Siguranta in trafic? Pai d-voastra nu trebuie sa adaptati viteza si distanta fata de masina din fata la conditiile de trafic si carosabil? ..

S-a inrosit, a mormait si a plecat... LA REVEDERE!

2. Dobitocii care se opresc in fata la hanu' piratilor PE STRADA IN CURBA!

3. La un moment dat, mergeam printr Lumina, si vazusem la ducere radaru'... Eu am mers incet, pac in spate un jeep cu peste 100 cred... Eu am pus avariile sa mai reduca bou'..ca am zis ca sa fiu finut...El sufletu'..flashuri etc...eu am facut semnale din frana..nimic...Trece pe langa mine, mai sa dea in mine, trage de volan dreapta spre mine sa ma sperie..chestii d-astea... SURPRIZA! Politia ne opreste pe amandoi! SI? I-a luat lu' ala carnetu' iar eu martor...hihihi... Ce bine m-am simtit dupa aia! Si mai mult politaiu' vroia sa declar ca a atentat la viata mea si alea alea sa-i faca dosar...In prima faza nu am vrut dar dupa ce am vazut ca ala e un beeeeeep de om (animal), am declarat tot ce trebuia...Urmarea ala dosar penal, nu stiu ce au mai facut cu el, cert e ca am fost la sectie ptr. plangeri etc.... Sper sa se fi potolit specimenu'...

Gata ca v-am plictisit!

This post has been edited by dantes: 19 May 2005, 15:00


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 19 May 2005, 20:30
Post #17


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




a fza cu oltcitul e tare rau de tot!nu stiu ce va urma dupa aia!


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MariusI
post 19 May 2005, 21:01
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 344
Joined: 24 March 03
From: Bucuresti




Mah radeti, voi, radeti, dar veneam o data de la brasov cam cu 130km/h si ce trece pe langa mine ? un oltcit...Mi-am facut cruce, ca am condus si eu ani multi oltcit si stiu cum tin franele alea la asa o viteza. Si boul avea si toata familia in masina: nevasta + copil.


--------------------
Solenza Scala
Dixit.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cornel001
post 19 May 2005, 22:45
Post #19


membru belit


Group: Members
Posts: 282
Joined: 27 June 04
From: Bucuresti




asta cu 130 la ora e mic copil. am citit aici sau pe un alt forum, spunea cineva cum merea cu 120-130 la ora, si fiindca venea din spate un mercedes, s-a dat maipe banda 1 sa-i faca loc, si au avut un soc vazand in spatele mercedesului gonind un oltcit!
Am uitat sa zic ca mercedesul avea cica vro 160 la ora. Cat avea oltcitu ce gonea dupa el ? smile.gif


This post has been edited by Cornel001: 20 May 2005, 18:40


--------------------
Lodgy 6.0 MPI 2035
It's now safe to turn off Romania
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AND
post 20 May 2005, 00:15
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




Acum o sapt eram pe la eroilor , cautam sa ma bag pe strada principala - veneam de pe o straduta (la medsana). Trec toate masiniile , si un autobuz , iar in spate la MARE distanta vad ca vine un Matiz. Imi dau seama ca vine tare , si sunt sigur ca 90 avea pe putin. Insa am considerat ca am timp sa ma bag in fata lui , si el are suficient timp sa incetineasca ( deoarece cand m-am bagat era la vreo 100m de mine ) Insa imediat cum m-am bagat pe banda , l-am vazut venind tare in spatele meu , fortandu-ma sa trag brusc dreapta!! Nici nu a incetinit , cand a trecut , deja depasise acei 90 la ora ..plus am primit claxoane! Daca nu viram , intra direct in mine smecheru...

Cine e de vina? Eu recunosc ca totusi puteam sa astept sa treaca vitezomanu ..dar el ce cauta cu suta la ora ziua la ora 17:00 ? In fata imediat se forma aglomerarea de la semafor , deci practic nu avea rost sa fuga asa tare , iar repet el ar fii avut suficient spatiu sa incetineasca pana la 60-50 la ora din momentul in care a vazut ca m-am bagat pe banda lui !


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fire
post 20 May 2005, 07:56
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 12 May 05
From: Bucuresti




pai nu vreau sa ofensez pe nimeni, dar de obicei cei cu matiz si tico si astea mai mici au un tupeu sporit,in plus poate era si ala din matiz un neghiob. Dar nu cumva trebuia sa cezezi prioritatea? wink.gif


--------------------
Logan Ambition - B XX RHS
"Pai sa studiem problema sa gasim pe cineva"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 20 May 2005, 08:16
Post #22


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.476
Joined: 1 November 04
From: sat




@AND: el: depasirea limitei de viteza in localitate; tu: neacordare de prioritate. Si eu am patit la fel ca si tine si am primit la flash-uri si injuraturi grupa mare (era vara si amandoi eram cu geamurile deschise) ! Numai ca se intampla noaptea, si ala a circulat un pic cu faza mea lunga infipta in retrovizorul lui 243.gif (ca sa nu se creeze confuzii, eu am fost cel care a iesit in fata lui, si dupa injuraturile pe care le-am primit l-am lasat sa se duca... si am aprins faza lunga)

This post has been edited by Illusi0n: 20 May 2005, 08:21


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ravenbv
post 20 May 2005, 09:56
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 10 May 05




gata nu mai am oltcitu il dau la un prieten incepator in ale condusului ....poate reuseste el ceva vreo cascadorie cu el smile.gif)


--------------------
oltcit special dacia 1410 - bv-05-elz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ant
post 20 May 2005, 10:06
Post #24


Utilizator resuscitat


Group: Members
Posts: 358
Joined: 21 June 04
From: Bucuresti




M-a enervat ala de dimineata de la semaforul de pe 13 Sept colt cu Panduri care si-a subestimat "Frigiderul" si s-a oprit in bara mea din spate. Vorbea inca la telefon si cand s-a dat jos sa vada ce s-a intamplat.


--------------------
Opel Vectra 2005 cu remorca - B .. AIT
Daca nu merge cu ciocanul din prima, incercati un ciocan mai mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AND
post 20 May 2005, 14:21
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




Poti spune ca n-am acordat prioritate cand matizache era la 100 m de mine? Chiar daca el venea tare , si eu imediat cum m-am bagat am accelerat tare pentru a nu-l face sa franeze brusc. Insa el a decis sa accelereze si mai mult huh.gif


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lexy
post 20 May 2005, 14:28
Post #26


Just ME


Group: Members
Posts: 531
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




No offence AND da n-ai procedat deloc ortodox...trebuia ca sa- cedezi indiferent ca venea matizar mertan sau bemveu....ca asa e treba nu tre' sa-l faci pe ala sa franeze ca ai considerat tu ca in 100m tu te duci si nu-l incomodezi pe ala care venea cu 90km....


--------------------
Toyota Corolla 1,6 VVTI / SOL - B-01-LEXY
Good girls go to heaven.Bad ones go to hell.
And girls with fast cars go anywhere they want.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 20 May 2005, 16:26
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




AND, trebuia sa estimezi daca in functie de viteza pe care o avea tu puteai intra in intersectie sau nu! Daca ai estimat gresit este vina ta! Vina lui era pt exces de viteza. Deci culpa comuna!


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cib
post 20 May 2005, 17:18
Post #28


fost posesor de Solenza


Group: Members
Posts: 493
Joined: 27 July 04
From: Iasi




nu e culpa comuna, e vina celui care nu a acordat prioritate. nu conteaza cu ce viteza merg eu, tu trebuie sa-mi dai prioritate oricum. Pentru sa-i dea amenda ca a depasit limita de viteza trebuiesc probe, nu se masoara viteza cu ochiometrul... Asa ca tu ramaneai pieton 3 luni,iar el cu masina lovita...

On topic: ma enerveaza cei care intra pe interzis chiar daca vad semnul mare... Daca vii spre ei tot ei se uita chioras si te injura ca nu-i faci loc, chiar daca el e pe interzis, iar eu merg pe sens unic... e plin Iasiul de cei care merg pe interzis. Ciombe nu vii pe la Iasi putin? Hai te rogg

This post has been edited by Cib: 20 May 2005, 17:23


--------------------
Nissan Almera Tekna Oltcit 12TRS 2005 - B-43-ZGO, SV-02-SST
Solenza... O masina buna! Pacat ca e facuta de romani.
nu ma cert cu nimeni, doar contrazic oamenii care spun tampenii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kunzite
post 20 May 2005, 17:19
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 23 February 05




Sa vedem... mergeam odata (cu ~160km/h) in spatele unui Jeep, cand... icon_mrgreen.gif (glumesc, n-am mers cu mai mult de ~110km/h cu olteanul)

Uite ca am avut si primul meu accident... nu cu masina mea; din anumite motive eram intr-un taxi. Hei, ce-i cu expresia aia, gen "Asa deci..." de pe fetele voastre?
Stati sa aflati toata povestea...
Asadar eram intr-un taxi, ziua-n amiaza mare. Nenea taximetristul conducea total aiurea, anormal si uluitor - regulamentar adica 173.gif Opreste el la o trecere de pietoni, ca o babuta vroia sa treaca huh.gif Dupa vreo 2 secunde, POC! un bou cu un Matiz intra in noi (din spate) 022.gif
Nici macar n-a incercat sa franeze idiotul...
Btw: toata lumea a scapat teafara. Din pacate si vinovatul (un cucui cat toate zilele macar l-ar mai fi linistit, zic eu).

Adaug deci pe lista chiorii care au lucruri mai bune de facut decat sa caste gura macar in fata mad.gif

P.S. Scuze pentru limbaj. De asemenea, stiu ca nu-i frumos sa insult animalele, idiotii si persoanele cu handicap prin asemuirea cu respectiva creatura.


--------------------
Oltena 12TRS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 20 May 2005, 17:31
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Trecerile de pietoni au ajuns o loterie. Eu cind opresc (si sint genul care opreste si daca pietonul e pe bordura) ma uit imediar in spate sa vad daca nu vine vreun bivol peste mine.......


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th May 2024 - 03:16
Forum Renault