DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

67 Pages « < 22 23 24 25 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Duster sau mai bine alta masina, povesti, povestiri, pareri, ganduri

Squirrel
post 4 Jun 2013, 13:24
Post #672


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!






--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iszy
post 4 Jun 2013, 13:53
Post #673


Membru autentic


Group: Members
Posts: 509
Joined: 17 April 10
From: Cluj




IU-hu, that's cool man!
Kilometrii?
Ai mutat Babele?


--------------------
Dacia DUSTER 1,5 DCi 110 HP 4 x 4 2012/Laureate
' Intilnirea - un inceput; a ramine impreuna - un avans; a conlucra - un succes ' (Henry Ford)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zerookool
post 4 Jun 2013, 14:02
Post #674


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 9 October 10
From: Alba Iulia




Nu cred ca e a lui Squirrel, el nu are Duster Negru?


--------------------
DACIA 1310 2003 Berlina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bradone
post 4 Jun 2013, 20:08
Post #675


Membru autentic


Group: Members
Posts: 622
Joined: 5 March 07




este cea supusa testului de anduranta de 100000km de Autobild


--------------------
skoda octavia II 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 5 Jun 2013, 10:33
Post #676


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




Exact…
Oricum și la cea din dotare a început să aibă atingere oarecum punctuală bara de protecție cu portbagajul cam în aceeași zonă cu rugina celor de la AutoBild…Mă cam sperie, dar încerc să ignor aspectul până la revizie.


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 12 Jun 2013, 08:09
Post #677


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




Salutare all,
am mai adaugat ceva albume noi din calatoriile de week-end dar si din concedii.
Transfgarasan, Dumbrava Sibiului, Vatra Dornei, manastirile celebre ale Moldovei, litoralul romanesc, plimbari de week-end in Cheile Zanoagei, Moeciu, Cascada Urlatoarea, Sinaia, Cabana Diham, Valea Doftanei-Paltinu.

http://www.flickr.com/photos/taviro/sets/

<span class='edit'>12 Jun 2013, 15:09:</span>
As dori sa stiu si eu cum participantii cu anvelope de strada (continental bla bla) au reusit (conform filmului prezentat) sa treaca de noroaiele alea. Ca eu nu am reusit aceasta performanta pe terenuri chiar mai bune calitativ, in care masina se transforma in saniuta.....Precizez ca am si lopata chiar daca nu de firma.
O aranjare inspirata a clipurilor/pozelor sau chiar am o racheta de masina si nu stiam ????
Rog participantii impartiali sa posteze si pozele care exprima realitatea mai indeaproape. Eventual si scenele cu table indoite, vopsea sarita sau numere pierdute smile.gif sau ....

This post has been edited by tavi_ro: 12 Jun 2013, 15:23


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adailton_ms
post 12 Jun 2013, 16:44
Post #678


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 19 April 13
From: Targu-Mures




QUOTE(tavi_ro @ 12 Jun 2013, 08:09)
Salutare all,
am mai adaugat ceva albume noi din calatoriile de week-end dar si din concedii.
Transfgarasan, Dumbrava Sibiului, Vatra Dornei, manastirile celebre ale Moldovei, litoralul romanesc,  plimbari de week-end in Cheile Zanoagei, Moeciu, Cascada Urlatoarea, Sinaia, Cabana Diham, Valea Doftanei-Paltinu.

http://www.flickr.com/photos/taviro/sets/

<span class='edit'>12 Jun 2013, 15:09:</span>
As dori sa stiu si eu cum participantii cu anvelope de strada (continental bla bla) au reusit (conform filmului prezentat) sa treaca de noroaiele alea.  Ca eu nu am reusit aceasta performanta pe terenuri chiar mai bune calitativ, in care masina se transforma in saniuta.....Precizez ca am si lopata chiar daca nu de firma.
O aranjare inspirata a clipurilor/pozelor  sau chiar am o racheta de masina si nu stiam ????
Rog participantii impartiali sa posteze si pozele care exprima realitatea mai indeaproape. Eventual si scenele cu table indoite, vopsea sarita sau numere pierdute smile.gif sau ....
*


Salut,
Daca te referi la Intalnirea Dusteristilor, afla ca singurele pagube au fost reprezentate de un ambreiaj ars, dintr-o prostie, o bara sparta, deoarece unul din participanti s-a ciocnit cu altul, in parcare.
Masinile s-au miscat admirabil pe un teren execrabil. A fost o feriee 4x4. Eu cu 4x2, am fost tras de alt Duster din echipa mea prin noroi. In rest am tras de masina pana la limita ei, fara absolut nici o problema. Eu habar nu am de ce ti tu masina. Vinde-o. Ti-o cumpar eu. A .....!! e pe benzina. Nu ma bag
Esti invidios. Reiese din comentarile tale. Nu e o jignire.

12 Jun 2013, 16:52:
@tavi, tu vorbesti fara sa sti. Nu ai fost prezent, habar nu ai cum a fost. Vorbesti balarii. Daca vroiai sa vi puteai veni incognito.
Nu poti sa pui la indoiala veridicitatea a 60 persoane, cate am fost. Cand doi iti spun ca esti beat, te duci si te culci.
Ceea ce faci tu este rautate!, invidie.
Imi cer scuze adminilor, din toata inima mea, dar atitudinea lui @tavi este una de maidan. Nu poti cauta conspiratii chiar in orice.
Nu ai fost...taci din gura. Nu cunosti realitatea! Acuzatia ta de minciuna e grava, camarade

This post has been edited by adailton_ms: 12 Jun 2013, 16:52


--------------------
Dacia Duster 2011 - MS10JHF
.....de meserie...calator....

"Hai Fetito!"-Ioan Dicezare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4x4
post 12 Jun 2013, 16:58
Post #679


Übermensch


Group: Members
Posts: 3.394
Joined: 24 March 07




Unde pot gasi filmul in discutie?


--------------------
W S S
Attere Dominatum!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 12 Jun 2013, 19:11
Post #680


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




Eu zic sa vorbesti civilizat ca nu suntem pe maidan. Nu am participat la acesta intrunire si nici nu imi doresc sa particip. Nu am acuzat pe nimeni, si asa cum am spus nu cred ca se poate trece de noroaiele alea cu cauciucuri de strada fara sa fii troliat sa macar impins/tras de altii cu AT/MT.

Limbajul tau este sub orice critica, invidios, minciuna, conspiratii, "esti beat", vorbesti balarii, taci din gura.....

In clipurile de off-road apar trolieri la greu, impins, tras de masina, table indoite, cauciucuri sparte, etc, spiritul de echipa al participantilor.
Referitor la masina nu ma obosesc sa iti raspund.

Zici ca am pus la indoiala veridicitatea a 60 de persoane, eu am intrebat de niste poze si de daune....

Ia mai citeste odata CU ATENTIE ce am scris.

Clipul e indexat de youtube, se gaseste usor pentru cine doreste (IND 5 ZETEA).

PS: Aia cu venit incognito chiar e buna. Mai tii minte de ce am plecat de pe forumul ala ?

This post has been edited by tavi_ro: 12 Jun 2013, 19:23


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adailton_ms
post 12 Jun 2013, 19:31
Post #681


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 19 April 13
From: Targu-Mures




Eu am fost singurul tractat de un alt Duster, in vreo 4 situatii, deoarece eram singurul cu 4x2. Iti convine sau nu Dusterele s-au dus ca in branza, spre dezamagirea ta. In rest ca ai plecat tu de pe un forum, spatiu virtual, nu ma intereseaza.

12 Jun 2013, 19:38:
Apropo:in film ala cu steagul sunt eu.

This post has been edited by adailton_ms: 12 Jun 2013, 19:38


--------------------
Dacia Duster 2011 - MS10JHF
.....de meserie...calator....

"Hai Fetito!"-Ioan Dicezare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 12 Jun 2013, 19:40
Post #682


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




"Camarade" tu cred ca ai o problema mare, tot ii dai inainte ca ca sunt dezamagit, invidios etc. Pentru ce naiba sa fiu, ca nu m-am bagat in noroaiele alea, sau ca nu te-am cunoscut personal, sau pentru ce?
Ca nu am participat la minunata, superba, inaltatoarea intalnire ?
Te las pe tine sa demonstrezi cat de "racheta" e Dusterul. Ca al meu e mai saracut si nu poate.


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adailton_ms
post 12 Jun 2013, 19:46
Post #683


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 19 April 13
From: Targu-Mures




Nu are rost sa mai continuam.
Concluzia mea Tavi:ai ce ai cu aialalti.


--------------------
Dacia Duster 2011 - MS10JHF
.....de meserie...calator....

"Hai Fetito!"-Ioan Dicezare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
masiu
post 12 Jun 2013, 19:48
Post #684


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 11 July 11




Tavi_ro, eu am facut filmuletul, adica din masina mea sunt imaginile si dupa cum ai vazut nu eram tras de nimeni. Am sa-ti arat si anvelopele daca vrei, desi nu cred ca e cazul sa -ti demonstrez ca nu ai dreptate. Scopul acestor postari este altul si sincer din comentariile tale de pe ambele forumuri imi lasa o alta impresie despre tine. Nu stiu sincer ce discutii ai avut cu adminul de dincolo dar cred ca nu e cazul sa ne tratezi pe toti ...
Nu vreau sa intru in polemica cu tine pe tema asta dar sa sti ca adailton a intrat si iesit in 95 % din gropile in care am intrat si noi. Au fost cateva situatii in care sincer daca eram singur nu aveam curaj sa merg mai departe. Cu siguranta ca si masina ta trecea dar repet trebuie sa ai mai mult curaj si incredere in tine si masina ta.
Cu ocazia asta te felicit pentru iesirile tale si pt ca ne impartasesti si noua pe unde te plimbi.


--------------------
DACIA DUSTER 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 12 Jun 2013, 19:56
Post #685


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




@adialton_ms Nu am nimic cu nimeni de impartit. Nici macar cu cei care au considerat ca trebuie sa ma jignesca ca nu am fost de acord cu ei. Doar constat ca INTREBARILE mele deranjeaza. Chiar crezi ca "mi se falfaie" ca ai fost tu troliat sau ai iesit pe primul loc ? Sau ca ti-a cazut motorul in drum ? E masina ta , faci ce vrei cu ea. Am vrut sa vad si scene ceva mai "dramatice" dar vad ca ti-a sarit mustarul...
Ma intorc pe club 4x4 ca acolo am ce vedea....

@masiu Nu are rost sa ne mai intoarcem la ce a fost. Ai dreptate poate pe undeva am lasat loc si de interpretari in posturile mele, totusi nu am acuzat sau denigrat pe nimeni. Si nu am jignit pe nimeni.
Eu stiu forte bine ce poate sau nu poate masina mea. Ai AT-uri pe masina ? Stabilizarea de pe youtube te pacaleste. In filmarea ta sunt mai multe clipuri. Intamplator am vazut niste poze in care apareau ceva "muschi" la lucru, dar si sufe sau cabluri. Drumul pe care ai filmat avea piatra la baza ?
Singurul forum unde am mai postat a fost acesta, dupa ce am plecat.
Sincer nu cred(eam) ca pot sa trec cu cauciucurile mele de fabrica pe unde ati fost voi. Mai ales ca am avut ceva experiente neplacute cu noroaiele si a trebuit sa renunt sa mai abordez acest tip de drumuri.
Multumesc pentru urari si iti doresc multi km inainte si sa te bucuri de masina.

LE:O sa fac o precizare "O aranjare inspirata a clipurilor/pozelor" nu insemna a TRUCA/FALSIFICA un clip sau poza.


This post has been edited by tavi_ro: 12 Jun 2013, 20:53


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
masiu
post 12 Jun 2013, 20:52
Post #686


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 11 July 11




Chiar daca suntem off topic cer permisiunea sa-i raspund lui tavi.
Am anvelope Continental, cele cu care a venit masina, adica 2 ani vechime si 28000 km, drum de piatra am avut cred ca doar 1-2 km, aici poate sa ma corecteze adailton.
De sufa nu a avut nevoie decat adailton care are 4x2 si asa cum spuneam, eu i-am spus pe statie sa nu intre pe acea portiune de drum unde vreo 400 m era namol de 30 cm adancime, dar asa era traseul si trebuia sa-l respectam.
Toate cele 6 masini din echipa noastra aveau anvelope de strada.
Eu am filmat aproape tot traseul dar nu avea rost sa postez 4 ore de traseu, am ales cateva momente in care am fost depasit de alte masini ca altfel vedeam doar noroi, nu si dusterele in actiune.
Sa sti ca si eu am avut acelasi sentiment ca nu cred ca pot face fata traseului mai ales ca eram cap de coloana, dar odata intrat in joc mi-am dat seama ca poate mai mult si asa a fost. de aceea iti spuneam ca trebuie sa ai experienta, curaj si incredere in tine si masina ta.
Numerele au fost singurele daune pe care le-am avut cei din echipele de la standard. Cei cu AT si MT au cam dat in ele si problemele au fost din cauza vitezei nu a traseului.
Mai multe cred ca nu e cazul sa mai spun. Poate ca iti va trece supararea si vei veni si tu odata sa ne cunoastem si ai sa vezi ca nu suntem chiar asa de rai... :-)


--------------------
DACIA DUSTER 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 12 Jun 2013, 21:04
Post #687


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




@masiu multumesc pentru precizari.
Chiar nu sunt suparat, poate dezamagit de reactia unora. Multumesc de invitatie.
@adialton_ms Multam pentru publicitate. Vrei sa vezi ce inseamna o poza trucata ? Acus te "cocotz" in varful unui stalp cu tot cu duster smile.gif

This post has been edited by tavi_ro: 12 Jun 2013, 21:07


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
masiu
post 12 Jun 2013, 21:09
Post #688


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 11 July 11




tavi daca ai timp da o fuga la Mures sa vezi Dusterele in actiune si poate iti mai schimbi parerea...


--------------------
DACIA DUSTER 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 12 Jun 2013, 21:15
Post #689


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




Din pacate am alte prioritati anul acesta, dar cine stie poate intr-o zi ajung si in Mures. Si am o parere destul de buna despre masina. Si foarte buna despre anumiti membrii ai forumului smile.gif
O seara excelenta in continuare.

This post has been edited by tavi_ro: 12 Jun 2013, 21:21


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel_cojocar
post 12 Jun 2013, 22:48
Post #690


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 29 January 07
From: Bucuresti




N-am sa inteleg niciodata de ce-i da lumea prea multa importanta unui personaj care nu stie decat sa aduca cuvinte de ocara la adresa tuturor. Si a celor care organizeaza si a celor care participa la diverse evenimente.
@tavi_ro, nu prea am inteles de ce nu te indrepti spre o alta masina daca si-asa n-ai putut trece pe drumuri mai usoare ca cele prezentate de @masiu. Iti pot eu recomanda sa-ti iei BMW X6!
Cred ca, pana la urma, ar trebui sa ramai la povestioarele tale cu drumurile pe care le parcurgi cai, mai departe de asta... se pare ca te faci de rusine pe toate partile pe unde apari (chiar dac-o faci sub diverse pseudonime)

This post has been edited by daniel_cojocar: 12 Jun 2013, 22:51


--------------------
dacia 1310 1976
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 12 Jun 2013, 23:42
Post #691


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05





Stimate D-le Daniel Cojocar. Nu imi aduc aminte sa fi adus "cuvinte de ocara" la adresa tuturor. Oricum daca prin intrebarile mele am adus ofensa organizatorilor dar si participantilor la aceste intruniri in special imi cer public scuze.
Nu credeam ca intrebarile mele or sa ajunga ofense sau insulte. In fine, mea culpa.













--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 13 Jun 2013, 09:00
Post #692


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(daniel_cojocar @ 12 Jun 2013, 22:48)
de ce-i da lumea prea multa importanta unui personaj care nu stie decat sa aduca cuvinte de ocara la adresa tuturor.
*

Mie personal nu mi s-a parut ca userul "tavi_ro" ar fi spus ceva de genul:
QUOTE(daniel_cojocar @ 22 Jan 2012, 23:44)
Vai de steaua marii... domn Organizator...
:
de ce te bagi in seama, si in halul asta de cunoscator
:
Multi oameni pe lumea asta sun destepti in fata oglinzii... Incearca sa te uiti si pe geam caci atunci vei vedea mai  multe si vei culege mai multe informatii.
*


sau
QUOTE(daniel_cojocar @ 22 Jan 2012, 05:21)
Daca ar vorbi cineva care are bun simt despre acest lucru, cred ca atunci mi-as cere scuze. Dar cand vorbeste unul in totala lipsa de cunstinta despre un subiect despre care nu are habar nici cat ii negru sub unghie...
Se numeste "tupeist" unul care incearca sa te trezeasca la realitatea existenta, nu cea imaginara?!?
*


Asta daca tot vorbesti de personaje simtite si nesimtite in exprimari...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel_cojocar
post 13 Jun 2013, 10:45
Post #693


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 29 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(klaus @ 13 Jun 2013, 09:00)
Mie personal nu mi s-a parut ca userul "tavi_ro" ar fi spus ceva de genul:

sau
Asta daca tot vorbesti de personaje simtite si nesimtite in exprimari...
*


As dori, daca tot se extage din contextul conversatiei, sa se extraga si ceea ce spuneau si celalalti participanti la discutie.
Si... daca nu pun pe tapet (pentru a sustine ceea ce am afirmat), tot ceea ce face acest coleg de forum, este pentru faptul ca nu doresc sa lungesc prea mult o problema care nu ne face cinste!
Si mai este o chestie, daca este de sustinut cineva atunci cred ca ar trebui sustinuti oamenii care au paricipat fizic in acel subiect si nu cei care vorbesc fara sa fi avut contact, vreodata, cu acel subiect. D.p.m.d.v., atata timp cat oamenii care au participat la acel eveniment(e), cu Dusterele lor, si au adus cuvinte de lauda la organizarea evenimentului este suficient, caci evenimentul(ele) nu au fost create pentru cei care stau pe tusa si improasca!
Eu am terminat polemica si activitatea!


--------------------
dacia 1310 1976
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 13 Jun 2013, 14:01
Post #694


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




In momentul in care exista o singura opinie la toti, ori e spalare de creiere, ori e dictatura.
Daca exista o singura opinie de-a lungul istoriei, nu se descoperea nici electricitatea, nici ca pamantul e rotund, etc iar tu mergeai in continuare in caruta (daca nu cumva erai in continuare o maimuta cu caracteristici umanoide), nu in Duster.
Divergenta de opinii duce la progres.
Insa interuman e important si cum iti exprimi divergenta.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adailton_ms
post 13 Jun 2013, 16:56
Post #695


Membru incepator


Group: Members
Posts: 90
Joined: 19 April 13
From: Targu-Mures




QUOTE(klaus @ 13 Jun 2013, 14:01)
In momentul in care exista o singura opinie la toti, ori e spalare de creiere, ori e dictatura.
Daca exista o singura opinie de-a lungul istoriei, nu se descoperea nici electricitatea, nici ca pamantul e rotund, etc iar tu mergeai in continuare in caruta (daca nu cumva erai in continuare o maimuta cu caracteristici umanoide), nu in Duster.
Divergenta de opinii duce la progres.
Insa interuman e important si cum iti exprimi divergenta.
*


Da, asa este @klaus. Poate exprimarile mele si ale celorlalti au fost dure, dar...
daca urmaresti postarile lui@taviro, vei observa, ca tot ceea ce este legat de celelalt forum, automat este trecut la lucruri negative, indiferent ca sunt fapte bune sau rele
E pacat...
Si eu am terminat discutia pe acest subiect.
Drumuri Bune tuturor!


--------------------
Dacia Duster 2011 - MS10JHF
.....de meserie...calator....

"Hai Fetito!"-Ioan Dicezare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 14 Jun 2013, 15:50
Post #696


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




Multumesc Domnilor administratori ai acestui forum si in special D-lui Klaus.
Toata stima si respectul meu.

Am ajuns la concluzia ca punand intrebari simple, cu un ton politicos se considera jignire grava, ocara, acuzatii mincinoase,conspiratii, ba chiar am fost acuzat de injurii la adresa unor persoane. Sistemul de a prelua un cuvant/fraza din mesajul respectiv si a o transforma in altceva, de cei interesati, e la moda azi in Romania. Dupa care pozeaza in victime, dar folosind un limbaj trivial.
Am constatat cu surprindere ca pana si unii din fostii mei colegi au fost impresionati de acesta campanie de intoxicare, foarte eficienta si cu rezultate imediate.
Imi e rusine ca am fost tentat sa raspund pe aceeasi limba interlocutorilor mei, dar considerand ca limbajul folosit in exprimare reflecta cultura si educatia unui om am renuntat la aceasta idee. Asa ca in ciuda invectivelor am ramas la un limbaj politicos. Sunt sigur ca in viitor or sa gasesca un Mr. "beep beep" care ii pasa prea putin de aceste considerente si o sa le raspunda pe masura.

Cei care au citit dealungul vremii postarile mele poate si-au format o idee mai apropiata de realitate.

Cei care citesc acum nu cred ca au cum sa inteleaga cele intamplate, poate doar ca unu (adica eu) si-a pus in cap sa "improaste evenimentele" in scopuri oculte. Exact ce isi doresc persoanele specificate mai devreme. II sfatuiesc doar sa se documenteze mai bine sau sa citeasca macar cateva posturi mai sus, pentru a vedea cu cine converseaza. Se vor lamuri imediat.

Oricum acesta este ultimul post referitor la activitatea "creatorilor de evenimente" dar si a partenerilor cu limbaje "exotice". Am coborat prea "jos".

Ca incheiere ii salut cu stima pe cei care intr-adevar au priceput ceva din aceasta poveste, si ma intorc la
"povestioarele tale cu drumurile pe care le parcurgi cai, mai departe de asta" ....conform indicatiilor....din cateva posturi precedente....

PS: drumul care e in clip a fost parcurs de o masina 2X4....scuze @masiu !!

This post has been edited by tavi_ro: 15 Jun 2013, 09:20


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 17 Jun 2013, 09:49
Post #697


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




Plimbarea de week-end s-a concretizat printr-o participare pe post de spectator la Raliul Aerian al Romaniei de la Banesti, raliu finalizat prin decernarea premiilor de catre Alteța Sa Regală Principele Nicolae, dar si de un superb spectacol aerian combinat cu efecte audio si pirotehnice. Din pacate din cauza intunericului ultimile poze cam lasa de dorit.
http://www.flickr.com/photos/taviro/sets/72157634155991661/

Duminica, o iesire la cabana Susai, drumul forestier de ~4km Cioplea-Susai este foarte bun (pentru masini cu garda inalta). Se poate parcurge si cu 2x4 cu garda joasa fara probleme dar cu ceva atentie in plus. Chiar mi-a placut comportamentul dustericiului pe acest drum. Recomandat pentru o plimbare de duminica. O incercare de intrare in traseul spre Piatra Mare (traseu de 6 ore dus-intors "per pedes" ) s-a soldat cu un esec datorita lui Mos Martin care si-a facut prezenta in zona. Asa ca stanga-imprejur si am ramas in poiana din fata cabanei. Peisajul e fain.
http://www.flickr.com/photos/taviro/sets/72157634162220326/

Drumuri faine tuturor.

This post has been edited by tavi_ro: 17 Jun 2013, 09:59


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tavi_ro
post 18 Jun 2013, 22:29
Post #698


Membru autentic


Group: Members
Posts: 868
Joined: 11 September 05




Fostul meu "cazan"... de care m-am bucurat timp de 3 ani. Scumpa distractia dar pot sa zic ca a meritat din plin. Acum am cu ce sa compar diferitele motorizari si masini. O masina superba, daca indivizii de la VW faceau recall-ul pentru injectoare cand trebuia acum eram in continuare fericitul posesor al acestui agregat. Si poate in loc sa "bantui" prin mocirla si namoale, sa ma vait de mijloc si de calitatea dacia, sa ma cert cu toti ...beep... beep... bantuiam prin tari straine si ma bucuram de superconfortul si eleganta oferita de aceasta masina. In plus am dus acul de la vitezometru aproape de maxim ca eram curios cum se comporta. Motorul chiar la capacitate maxima nu se auzea, stabilitatea era beton. Sa mai zic ca aceasta masina a costat undeva la 25 mii euro ?
Am un prieten care contrar ideilor nu e "cocalar", a luat un "cazan" de passat VARIANT cu 5 mii de euro din Germania,productie 2005 sau 2006 masinuta aia chiar merge brici, face anul si nu a avut nici cea mai mica problema cu ea. Culmea e ca tot 2.0 140CP, 320Nm, dar injectoare Bosh si nu Siemens cum aveam eu.
E bun si dustericiul dar e departe de passat. Pretul se apropie insa de passat.

http://www.flickr.com/photos/taviro/sets/72157634201935132/

PS: Sunt pozele inainte de vanzare. Si ca sa nu am mustrari de constiinta referitor la injectoare am vandut-o unui dealer de masini pe care l-am informat de problemele care le-a avut acesta masina.


--------------------
Duster Laureate 2012-1.6 16V, 4x4, GPL Tomasetto Stag4 Q-Box plus
Logan Laureate 2005-1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulian_1976
post 18 Jun 2013, 23:06
Post #699


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 30 October 12




Din moment ce vii de pe Passat B6 ar trebui sa privesti cu intelegere Duster,nu pari impacat cu multe lucruri de pe el,chiar pari surprins. smile.gif
Esti un client oricum atipic de Duster.

Expierenta buna pentru ca stii acum foarte bine pe banii tai smile.gif cam unde este diferenta intre ele,cam ce vrei pe viitor.
Apropo pe viitor cam ce ai intentiona sa cumperi prin prisma celor 2 experiente?

This post has been edited by iulian_1976: 18 Jun 2013, 23:09


--------------------
Audi A4 1.8i
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andri1940
post 19 Jun 2013, 00:02
Post #700


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.741
Joined: 23 March 08
From: Pitesti




tavi_ro, imi pare rau dar mi se pare aberant sa compari Passat cu Duster. VW are garda la sol cat un pachet de tigari. Daca aveai inainte un Tiguan ceva, da, mai era o chestie, dar deja vorbim de limuzine vs SUV-uri ieftine, de autostrada vs drumuri de munte, etc.



--------------------
Renault Laguna 2 1.8 16v Dynamique 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asgard1955
post 19 Jun 2013, 07:29
Post #701


membru


Group: Members
Posts: 1.665
Joined: 8 July 09
From: BH




Treaba e simpla, eu ajung unde ajunge cineva cu passatul chiar daca mai tarziu si mai inconfortabil, dar cineva cu passatul unde ajung eu nu va ajunge niciodata. Din ce situatii ma scos dusterul si asta fara sa le caut cu lumanarea nu ieseam cu o masina gen passat niciodata.


--------------------
Dacia Duster Laureate 1.6 16V 4x4 Noir Nacre 2011
"Uite, copilul meu, exista doua puteri in lume: Dumnezeu si Diavolul. Depinde cu cine se inrudeste cineva. Eu sunt cu Dumnezeu, cu Hristos."Pr. Paisie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
67 Pages « < 22 23 24 25 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 21:55
Forum Renault