DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Tip injectoare, specificatii tehnice.

alex
post 14 Oct 2003, 10:19
Post #1


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Stie cineva ce tip sunt injectoarele de pe supernova (ma intereseaza modelul si codul)? Sau macar niste specificatii ca de exemplu: debit, frecventa maxima la care lucreaza. AlexV, Andu, cand ati facut voi experienta aia cu injectia, cam ce frecvente ati masurat (si la ce turatie).


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 14 Oct 2003, 12:14
Post #2


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Siemens...nu stiu codul dar voi incerca sa il aflu....poate din manual...tot in manual este rezistenta [ohmi] bobinei injectorului......debit ...nu stiu dar depinde de turatie... la turatia de relanti motorul consuma in mod normal 1 l benzina/ora!... deci debitul unui injector ar fi 250 ml/ora la turatia de 750-800... nu stiu frecventa maxima insa injectorul se deschide o data la fiecare 2 ture (invartiri) ale motorului (volantei).... si trebuie sa functioneze cel putin pana la turatia maxima a motorului.... deci poti face ceva corelatii.... dar cel mai bine este sa cauti pe site-ul siemens>auto>injectoare>etc. ... sau ranault>piese>clio etc.


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 15 Oct 2003, 09:13
Post #3





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Face Bosch-ul injectoare pt. E7J-A2 La orice dealer Bosch au catalog de injectoare si aflii de la ei codul. Saptamina trecuta am fost pe la Meteor si mi-au spus ca au dar nu m-a interesat codul, ca nu-mi trebuie sa cumpar, dar oricind imi pot furniza la cerere injectoarele. Daca vrei sa schimbi injectoarele, eu n-as desconsidera oferta de la Bosch.


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 15 Oct 2003, 21:18
Post #4


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




ne trebuie specificatii, nu de cumparat.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian
post 27 Oct 2003, 23:01
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 7 March 03
From: Brasov




LA CE PRET ERA UN INJECTOR?


--------------------
Renault Megane Sedan 1,6 16v 2005 Privilege
BV 99 DYK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 28 Oct 2003, 10:14
Post #6





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Pt. Adrian :nu stiu pretul pt. ca nu mi l-au spus, tot incercau sa ma lamureasca ca injectoarele sint pe viata masinii ( atunci de ce mai au la vinzare nu am inteles ??) si ca se infunda numai si ca sa ma duc cu ele la desfundat si ca nu trebuie sa cumpar. Ce fel de comercianti or fi si astia, sa incerce sa te faca sa nu cumperi de la ei din magazin nu prea stiu ...


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 30 Oct 2003, 00:38
Post #7


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




un injector original siemens cu garantie costa in timisoara la autoovarom 2.500.000


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvan911
post 18 Jul 2004, 23:10
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 71
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




eu zic sa faceti asa:te duci frumos la orice service renault,desfaci injectoarele ,le dai la curatat(ultrasunete+substante si ce mai baga acolo) si sunt ca noi.eu fac treaba asta odata la 10.000 km si motorul merge super.ganditi-va numai la ce benzina bagam in masina
toata distractia costa 1,6 milioane dar eu zic ca merita macar o data pe an laugh.gif


--------------------
Nu furati,guvernul nu suporta concurenta !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 03:16
Forum Renault