DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> exista servicii de scos masini din santuri?, ma intereseaza in iasi in primul rand

stasi
post 28 Jul 2005, 12:24
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 142
Joined: 3 December 03
From: Iasi




presupunand ca te-ai dus aiurea pe dealuri, uitand ca n-ai masina de teren si ai cazut intr-un sant cu masina cu tot, exista vreun numar la care sa suni si sa vina sa te scoata?
si nu la prieteni cu tractoare. ca-s rari. ci la ceva organizat, o firma, orice.
dacia asistenta cade, acr la fel. au fost verificate.

am fost sunat zilele trecute de cineva. sa ma duc sa-l scot. ce sa scoti? ca era saracul bagat cu juma' de masina-n sant. toata partea dreapta. ce sa scoata daciuta mea berlina. ca abia se cara pe ea. mare noroc ca a trecut cineva pe acolo si a venit cu un cal. al dracu' gloaba, nu-mi inchipuiam ca poate avea atata forta.
dar daca nu era pamanteanul ala cu cal cu tot, ce se intampla?

e vorba de un deal de langa iasi, departe de lume, un drum pe care nu incape decat o masina, in stanga perete de pamant, in dreapta un sant. ora locala 23.

ce-ati fi facut? presupunand ca ati fi fost la fel de nechibzuiti sa ajungeti in situatia asta.


--------------------
Dacia Berlina 96
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BAC
post 28 Jul 2005, 13:21
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 450
Joined: 1 September 04
From: Reghin




Eu am vazut masina de ACR cu platforma si macara. Altceva mai specializat nu este. Se apeleaza la masinile sau utilajele existente: tractoare, automacarale sau camioane.


--------------------
ex. Opel ex.Vectra C 2007 OPC line - MS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stasi
post 28 Jul 2005, 13:36
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 142
Joined: 3 December 03
From: Iasi




QUOTE(BAC @ 28 Jul 2005, 13:21)
Eu am vazut masina de ACR cu platforma si macara. Altceva mai specializat nu este. Se apeleaza la masinile sau utilajele existente: tractoare, automacarale sau camioane.
*



a sunat la acr. i-au spus ca au o masina dar e defecta. si oricum la ora aia zicea ca e inchis. dar, chiar daca exista o masina cu platforma, nu avea cum sa ajunga acolo. era prea stramt, prea abrupt.

la dacia asistenta am sunat eu. mi-a spus de la inceput ca nu are cum sa ma ajute insa a inceput cu intrebarile: cum ma cheama, de unde sun, ce masina am, ce numar. si mai urmau. am oprit-o. i-am sugerat ca nu am timp la ora aia sa fiu interogat pe banii mei daca tot nu are cum sa ma ajute. s-a scuzat ca are de completat formulare, m-am scuzat ca suntem in criza de timp si ne-am luat la revedere.

chiar mare noroc cu calul aluia. altfel trebuia sa stea pana dimineata cand poate gasea un tractor. si eu cu el, ca mi-e prieten.


--------------------
Dacia Berlina 96
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 28 Jul 2005, 14:00
Post #4


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Este chiar la mine in cartier o firma care se ocupa cu tractari, mutari si chestii de astea.
Au o masina cu platforma, dar mai au si alte "atelaje" gen Jeep Cherokee wink.gif
O sa caut nr de telefon si-l pun pe forum pentru cei aflati in situatii din astea.


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 28 Jul 2005, 14:11
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




pune si adresa unei herghelii ceva ca se pare ca-i mai de folos smile.gif


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RIon
post 28 Jul 2005, 14:13
Post #6


pasionat


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 22 May 04
From: CJ




wink.gif p[utin off-topic, dar un coleg a tractat recent, dintr-un sant, un opel astra..cu matizul smile.gif


--------------------
Skoda Octavia 2 2005, TDI 160CP 2008, Ford Focus 115 CP - de CJ
www.raresion.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lexy
post 28 Jul 2005, 14:28
Post #7


Just ME


Group: Members
Posts: 531
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(stasi @ 28 Jul 2005, 13:24)
si a venit cu un cal. al dracu' gloaba, nu-mi inchipuiam ca poate avea atata forta.

*



Am ras copios la faza asta.... biggrin.gif biggrin.gif
Sa inteleg ca una bucata cal bate hergelia daciei de 47 de martoage? biggrin.gif


--------------------
Toyota Corolla 1,6 VVTI / SOL - B-01-LEXY
Good girls go to heaven.Bad ones go to hell.
And girls with fast cars go anywhere they want.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 28 Jul 2005, 14:35
Post #8


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(stasi @ 28 Jul 2005, 12:24)
mare noroc ca a trecut cineva pe acolo si a venit cu un cal. al dracu' gloaba, nu-mi inchipuiam ca poate avea atata forta.
*


Putin off-topic: calul ala n-a lins mai intai toba de esapament? Daca da, TE-AI INTILNIT CU FAT FRUMOS!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 28 Jul 2005, 14:36
Post #9


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(Lexy @ 28 Jul 2005, 15:28)
Am ras copios la faza asta.... biggrin.gif  biggrin.gif
Sa inteleg ca una bucata cal bate hergelia daciei de 47 de martoage? biggrin.gif
*



Daca iei una bucata cal si in tii in brate sa nu aiba cu picioarele contact cu solul, cred ca martoaga va fi intrecuta la orice si de un melc. Plus ca un cal poate urca pante mai mari decat orice masina de serie.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 23:59
Forum Renault