DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Accident, Posibil dauna totala

cnada
post 15 Aug 2012, 15:42
Post #1


membru subiectiv


Group: Members
Posts: 409
Joined: 18 May 11
From: Vâlcea




Am avut un accident saptamana trecuta, mai exact un individ a facut stanga si nu s-a asigurat, rezultatul...mai jos!
Acum cei de la Uniqa (firma de asigurare a respectivului) mi-au comunicat avariile nevazute la prima vedere dar si faptul ca s-ar putea sa fie incadrat la dauna totala.
In afara a ceea ce se observa la prima vedere ar mai fi jugul indoit, un telescop, radiatorul de AC.
As vrea sa stiu parerea celor care s-au confruntat cu asa ceva si mai exact ce sa aleg dintre dauna totala sau piese mai putine schimbate! [attachmentid=1627829950] [attachmentid=1627829951] [attachmentid=1627829952]
...si partea frumoasa..eram in concediu la cca 400km de casa, norocul meu a fost ca nu s-a spart radiatorul biggrin.gif

15 Aug 2012, 16:51:
..inca doaua poze![attachmentid=1627829954] [attachmentid=1627829955]
Multumesc anticipat!!

This post has been edited by cnada: 15 Aug 2012, 15:51


--------------------
renault megane 1 1.4 16v RXE + GPL 2000
"Nu te lasa biruit de rau,
ci biruieste raul prin bine" Rom. 12.21
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
r3d
post 15 Aug 2012, 15:56
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 576
Joined: 5 October 11
From: buzau




parerea mea cauta pa cat posibil sa reparii masina.daca iti da dauna totala ramai si fara masina si iti vor da o suma de banii doar sa iti manjeasca ochii ,nu mai zic ca banii ii vei primii dupa multe multe luni cu sute de cererii si mii de telefoane la firma de asigurari.si ce ai tu acolo nu e chiar asa grav stai linistit fieru sa taie sa indreapta nui asta problema.


--------------------
dacia 1310 1999 - bz 03 gat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabriel.bv
post 15 Aug 2012, 15:58
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 325
Joined: 4 June 10
From: Brasov




destul de urat lovita..erai cumva in Poiana Brasov?daca vrei cu bara de fata te pot ajuta eu..singura "problema" ar fi ca bara pe care o am eu e neagra toata(nevopsita)..parerea mea, schimba pe asigurarea omului capota, faruri si eventual reparata rama din spatele grilei...radiator de AC gasesti la dezmembrari si nu cred ca vei mai avea nevoie de aer rece de acuma ca au cam trecut zilele de canicula..smile.gif


--------------------
Dacia SuperNova Rapsodie 2002 - BV xx NIG
[B]Never drive faster than your angel can fly ![/B]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cnada
post 15 Aug 2012, 16:01
Post #4


membru subiectiv


Group: Members
Posts: 409
Joined: 18 May 11
From: Vâlcea




Eram la Slanic Moldova...mi-au spus ca devizul este gata joi, asa ca astept!!


--------------------
renault megane 1 1.4 16v RXE + GPL 2000
"Nu te lasa biruit de rau,
ci biruieste raul prin bine" Rom. 12.21
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vad_sunete
post 15 Aug 2012, 16:35
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 631
Joined: 20 November 07
From: bucuresti




eu am fost in situatia asta. lipseau cateva milioane pt dauna totala. am vb cu unu cu altu pe acolo si aproape ca batusem palma pt dauna totala. imi luam mai putini bani decat toata suma de dauna totala si ramaneam si cu masina mai ales ca aveam tot ce imi trebuia pt a o repara. dar din comoditate am ales sa mi-o repare.

This post has been edited by vad_sunete: 15 Aug 2012, 16:36


--------------------
dacia supernova 2001
dacia supernova 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
emil_t
post 15 Aug 2012, 17:10
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 519
Joined: 12 August 07




depinde peste ce "inginer" de daune dai peste.
La un accident un pic mai punternic nu au dat dauna totala desi costul reparatie a ajuns sa egaleze valoarea masinii.

Daca iei dauna cred ca iti lasa si masina, asta cred ca depinde de asigurator.



--------------------
Dacia Supernova '03
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 15 Aug 2012, 21:49
Post #7


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Pfff hai sa o luam pe rand din cate imi aduc eu aminte...
-2 faruri =300
-2 semnale =60
-spoiler fata =300
-2 proiectoare= 150
-cadru motor =600 dar nu se mai gaseste
-telescop =80
-radiator ac=200 cred
-capota=300
-grila radiator=30
+ inca 1000 vopsitul si ce nu se mai vede ajungem pe la 3000 de lei + manopera alora din service + inca 10-20 % din valorea de achizitie a pieselor, pentru ca umfla si ei la randul lor ca sa ia mai mult, si sari de 1000 de euro.

In cataloagele lor super nova nu cred ca valoreaza mai mult de 1400 de euro, si avand in vedere ca reparatia costa mai mult de jumatate din pretul de catalog, eu zic ca ai dauna totala. Acum depinde cum interpreteaza dauna inteligentii de la asigurari.

Daca se poate repara si accepta si ei o sa ti-o tina in service cel putin o luna, o luna si jumatate. Am prieteni care au stat 2 saptamani pentru o aripa si un spoiler... sau mai putin daca ai tu vreo pila prin vreun service, insa problema este ca trebuie sa aiba contract cu firma de asigurari a aluia de a intrat in tine.

Daca mergi pe dauna totala, ramai cu tabla si iei banii. Sa zicem ca te descurci cu o capota sh, un spoiler sh si te duci la un prieten cu garaj si o faci usor usor, si iesi mai ieftin.

Adica te duci la ce service vor ei, nu la ce service vrei tu.

Acum depinde de tine daca esti dispus sa iti faci nervi prin service-uri sau la tine acasa...


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
HUMMER H1
post 16 Aug 2012, 00:19
Post #8


Membru cu S.U.V.


Group: Members
Posts: 660
Joined: 21 December 09
From: Galati




de reparat se repara la orice service doresti nu esti obligat sa repari unde vor ei ,e lege si eu asa am facut cand mam lovit de asigurari , am fost la un alt service ce nu figura pe listele lor dar unde stiam pe cineva si sa putut face reparatia si acolo smile.gif


--------------------
Ro S.U.V. Double Cab 1.9d 2005 - GL-13-FHM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 16 Aug 2012, 07:26
Post #9


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




In mod normal pentru ca lucrurile sa mearga repede, si cei din service sa isi primeasca banii, si tu masina, trebuie ca service-ul sa aiba contract si deconatare directa de la asigurator. Ca tu te-ai dus prin usa din spate si ai avut pe cineva este alta mancare de peste. Daca era cineva fara cunostinte probabil era refuzat.

Acum depinde si ce masina ai si ce pagube are aceasta, pentru ca nu isi bat capul daca nu au decontare directa, cu reparatii minore din care nu ies bani multi.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vad_sunete
post 16 Aug 2012, 09:00
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 631
Joined: 20 November 07
From: bucuresti




QUOTE(Maskatu @ 15 Aug 2012, 22:49)
Pfff hai sa o luam pe rand din cate imi aduc eu aminte...
-2 faruri =300
-2 semnale =60
-spoiler fata =300
-2 proiectoare= 150
-cadru motor =600 dar nu se mai gaseste
-telescop =80
-radiator ac=200 cred
-capota=300
-grila radiator=30
+ inca 1000 vopsitul si ce nu se mai vede ajungem pe la 3000 de lei + manopera alora din service + inca 10-20 % din valorea de achizitie a pieselor, pentru ca umfla si ei la randul lor ca sa ia mai mult, si sari de 1000 de euro.

In cataloagele lor super nova nu cred ca valoreaza mai mult de 1400 de euro, si avand in vedere ca reparatia costa mai mult de jumatate din pretul de catalog, eu zic ca ai dauna totala. Acum depinde cum interpreteaza dauna inteligentii de la asigurari.

Daca se poate repara si accepta si ei o sa ti-o tina in service cel putin o luna, o luna si jumatate. Am prieteni care au stat 2 saptamani pentru o aripa si un spoiler... sau mai putin daca ai tu vreo pila prin vreun service, insa problema este ca trebuie sa aiba contract cu firma de asigurari a aluia de a intrat in tine.

Daca mergi pe dauna totala, ramai cu tabla si iei banii. Sa zicem ca te descurci cu o capota sh, un spoiler sh si te duci la un prieten cu garaj si o faci usor usor, si iesi mai ieftin.

Adica te duci la ce service vor ei, nu la ce service vrei tu.

Acum depinde de tine daca esti dispus sa iti faci nervi prin service-uri sau la tine acasa...
*




foarte mare dreptate ai. la mine stiu ca era vreo 28 de milioane dauna si era foarte aproape de dauna totala. si nu am avut decat semnalul spart, aripa indoita, capota indoita intr-un colt, spoileru crapat si partea din spate al unui far sparta. atat biggrin.gif dar din comoditate nu am mai vrut nici sa imi iau eu banii sa o repar in regie proprie. imi dadeau vreo 18 milioane. biggrin.gif


--------------------
dacia supernova 2001
dacia supernova 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
emil_t
post 16 Aug 2012, 09:12
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 519
Joined: 12 August 07




Recomand cu multa caldura daca iti lasa epava cand iti da dauna. SA IEI DAUNA TOTAL si dupa ti-o repari tu. Altfel daca dai peste un service normal o sa violeze pretul total cu manopera ca afli ca-ti pun numai cele mai ieftine piese.

Apropo eu ca sa conving un service de kkt recomandat de cei de la asigurari sa-mi repare masina - care mi-au reparat-o foarte prost in sensul ca roata dreapta aproape atingea aripa.
Le-am zis sa-mi dea hartie semnata si stampilata de firma ca reparatiile sunt conforme legilor in vigoare si ca nu pericliteaza siguranta conducatorului si participantilor la trafic. Numai vezi cum dupa o saptamana cum aveam piese de origine si masina vopsita la nuanta.


--------------------
Dacia Supernova '03
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutzoo
post 17 Aug 2012, 07:37
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 215
Joined: 23 October 09




Deoarece sunt patit,pot sa-ti dau un sfat prietenesc.Si eu am avut pe cineva la service-ul care mi-a reparat-o,si n-a fost mare sfaraiala.Sfatul meu:masina e reparabila.O capota buna gaseti la dezmembrari,iti iei doua telescoape noi,far+semnalizare gasesti la dezmembrari,la fel si radiator AC.Gasesti un tinichigiu bun care stie sa-si faca treaba cum trebuie si ai rezolvat-o.Si cel mai important lucru,esti tot timpul cu ochii pe lucrare si-ti iese ceva ca lumea.La service e treaba de mantuiala.Deci:ia-ti banii de dauna si repar-o tu.Daca esti chibzuit,mai faci si ceva pe langa wink.gif .Bafta multa si sincere pareri de rau pentru accident.


--------------------
dacia supernova 2001-RAPSODIE;Peugeot 406.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiSN
post 17 Aug 2012, 08:15
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 799
Joined: 20 December 10
From: Bucuresti




La dauna totala iti da o suma de bani.
Daca vrei sa ramai si cu masina iti mai scade 25% din suma aia .....
Nu cred ca merita dauna totala.


--------------------
Dacia Supernova 2001 Confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cnada
post 18 Aug 2012, 07:29
Post #14


membru subiectiv


Group: Members
Posts: 409
Joined: 18 May 11
From: Vâlcea




Maskatu nu m-am dus pe usa din spate, m-am dus unde mi-au spus cei de la asigurari sa ma duc si astept devizul celor de la service iar in functie de acesta se va stabili daca este dauna totala sau daca se poate repara. Oricum dupa cum m-ati sfatuit multi dintre voi, voi incerca in cazul unei daune totale sa o repar singur.
Are idee cineva de pretul de catalog actual al supernovelor?
Totuși mi se pare absurd ca diferente intre cei ce au bani si masini scumpe si ceilalti sa se faca si aici, adica daca ai o masina ieftina sa nu o repare daca depaseste o suma care sa fim sinceri nu este enorma pentru firmele de asigurari! Legea se pare e gandita prost!
Am sa va tin la curent cu ce se va mai intampla, deocamdata dosarul am inteles ca este la Bucuresti iar in cursul zilei de luni voi primi un raspuns!


--------------------
renault megane 1 1.4 16v RXE + GPL 2000
"Nu te lasa biruit de rau,
ci biruieste raul prin bine" Rom. 12.21
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 18 Aug 2012, 08:01
Post #15


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Gandeste-te totusi ca vorbim de o masina veche de 10 ani a carui pret de noua nu a fost de nici 6000 de euro.

Bafta pentru luni.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_timisoara
post 18 Aug 2012, 08:55
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 207
Joined: 31 August 11
From: TIMISOARA




sa nu fie ,,luni''de zile blink.gif


--------------------
dacia super nova 2002-campus - TM-54-NMG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cnada
post 18 Aug 2012, 09:00
Post #17


membru subiectiv


Group: Members
Posts: 409
Joined: 18 May 11
From: Vâlcea




Imediat ce aflu va spun, nu de alta dar sa stiti si voi in caz de Doamne fereste..
Si mutumesc de incurajare!


--------------------
renault megane 1 1.4 16v RXE + GPL 2000
"Nu te lasa biruit de rau,
ci biruieste raul prin bine" Rom. 12.21
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gcgeorgescu
post 18 Aug 2012, 10:05
Post #18


Membru


Group: Members
Posts: 923
Joined: 25 December 08
From: Bucuresti




Eu daca as fi acum as lua alta. Banii de la asigurari si vre un mic credit ceva.
Va spune unu care a trecut prin 2
accidente din care unul am urme la prag si usa si acum.


--------------------
Renault Fluence 30 dec 2010/ 1.5 Dci 110cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lvi
post 18 Aug 2012, 10:46
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 15 October 11




un sfat prietenesc iti dau ia banii de dauna totala ,o sa iesi muuuult mai castigat,iti spun din experienta proprie nu te apuca sa o duci la ei in service


--------------------
renault clio2 clio 2004 hatchback
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 18 Aug 2012, 12:13
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




Salut-din poze nu pare a fi foarte rau.
Parerea mea ,nu cumva sa accepti sa fie dauna tolala,mai bine o repari pt ca este pacat de ea,vad ca arata bine aripi,si masina asa in general.
Sa va spun ce am patit eu in 2010 cu SRN.-A intrat un prost in masina la trecerea de pietoni,norocul meu a fost ca a tras dreapta ca ma lua in plin si nu cred ca o mai facem bine.am fost la politie totul bine si frumos ,am dus masina la service in ploiesti intr-o joi sa vedem piesele afectate.-stop dreapta,stop stanga,cheder,hayon+eleron,aripa dreapta,bara spate,armatura si cam atat.
Dupa o saptamana ma duc sa las masina sa o repare ,au tinuto 1 luna jumate ,am zis ca mor fara masina ca imi trebuia si le-am facut o vizita si ei o tineau bine mersi in garaj reparata .i intreb de ce nu am fost contactat ca masina a fost reparata ca sa vin sa o ridic de la servis ,si mi-au zis ca nu a venit toti bani de reparatie m-am inervat si am fost de m-am certat cu seful serviceului sa imi dea cheia ca vreu sa plec cu masina si pana la urma am reusit ca o iau acasa.
Reparatia masini a fost de aproape 44mil cam 1100e.nici nu a fost vorba de dauna totala si masina a iesit tipla nici nu zici ca a fost busita vreodata.si nu am stat langa muncitori sa vad daca o face bine sau alte chesti.
Parerea mea e ca merita reparata .


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 18 Aug 2012, 16:02
Post #21


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Incurci borcanele, cine a zis ca nu o repara daca ii da dauna totala? O repara si ii ramane si un profit.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutzoo
post 18 Aug 2012, 17:13
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 215
Joined: 23 October 09




Si sa-i pistonezi cu telefoane ca altfel te apuca Craciunul asteptand.Bate fierul cat e cald,nu-i lasa sa te amane ca ramai si fara bani si fara reparatie.Bafta multa!


--------------------
dacia supernova 2001-RAPSODIE;Peugeot 406.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cnada
post 21 Aug 2012, 17:11
Post #23


membru subiectiv


Group: Members
Posts: 409
Joined: 18 May 11
From: Vâlcea




Am vorbit cu domnul de la asigurari și mi-a confirmat că mi se va oferi cca 4000 ron, acum ma gandesc sa-mi iau alta masina iar cu cea lovita nu stiu cum sa procedez, sa o dau asa sau să o dezmembrez, chiar nu stiu! Imi pare rau ca inainte de concediu am bagat vreo 2000 ron pe putin in ea, am schimbat directie, distributie uleiuri si multe altele ca sa nu mai zic ca are doar 90000 km clima geamuri electrice etc, chiar nu stiu cum sa procedez mai bine!
Astept sfaturi de la cei patiti si nu numai!


--------------------
renault megane 1 1.4 16v RXE + GPL 2000
"Nu te lasa biruit de rau,
ci biruieste raul prin bine" Rom. 12.21
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
emil_t
post 21 Aug 2012, 17:25
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 519
Joined: 12 August 07




incearca sa vezi cat ai ia pe ea intreaga. Sau o repari (nu cred ca ar depasi cei 4000 ron, problema este sa gasesti pe cineva sa faca treaba buna) si dupa o vinzi. Numai din cate am auzit de la oamenii pietei aka. "bijnitzari" nu se prea vand acum masini.

Dar daca ce zici tu e adevarat si masina e buna. Decat sa-ti iei ceva hoit de masina "adus din germania cu 160.000 km" mai bine tine-o pana ce vin vremuri mai bune.

Si ca tot intrebai de patiti, daca te duci sa ti-o repare asiguratorul. Cel mai probabil serviceul la care mergi o sa puna preturi maximale la manopera si piese cat mai ieftine.

This post has been edited by emil_t: 21 Aug 2012, 17:29


--------------------
Dacia Supernova '03
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GrOzOy
post 21 Aug 2012, 17:28
Post #25


Membru cu Dacie !


Group: Members
Posts: 839
Joined: 8 September 09
From: Ramnicu Sarat,Buzau !




Sincer eu nu as mai repara.o . Cu banii care ii scoti din dezmembrare + cei de la asigurator poti sa iti iei o masina mult mai calitativa. E mai mult de munca si de asteptat dar eu asa as proceda. Banii aia care i-ai primit de la asigurari daca ar fi sa o faci o sa ii bagi in ea si nu vad rostul. Stima!


--------------------
Dacia SuperNova 2002 , fara piele :D - BZ 52 MTG
Cazan Romanesc !

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
emil_t
post 21 Aug 2012, 17:30
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 519
Joined: 12 August 07




un coleg pe forum un an tot dezmembra o supernova. Un an fara masina cam mult. Iar daca dai piese ieftine sa te scapi repede nu faci cine stie ce, si-ti mai trebuie garaj, timp liber si multi nervi cu oameni care nu ridica piesele dupa ce le trimti.


--------------------
Dacia Supernova '03
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cnada
post 21 Aug 2012, 17:39
Post #27


membru subiectiv


Group: Members
Posts: 409
Joined: 18 May 11
From: Vâlcea




Ma gandesc ca asa cum este nu o dau sau daca o dau o dau pe nimic, de aceea si eu ma gandesc sa o dezmembrez...nu ar fi cine stie ce de schimbat respectiv spoiler, masca, radiator AC faruri si o semnalizare, dar stiu ca voi avea parte mai mult de bisnitari ce vor sa ofere mai nimic...
Cum nu prea se mai gasesc piese poate o dau dezmembrata mai repede!

This post has been edited by cnada: 21 Aug 2012, 17:41


--------------------
renault megane 1 1.4 16v RXE + GPL 2000
"Nu te lasa biruit de rau,
ci biruieste raul prin bine" Rom. 12.21
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_timisoara
post 21 Aug 2012, 18:09
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 207
Joined: 31 August 11
From: TIMISOARA




mai bine o repari ce masina mai iei la banii stransi de pe ia si asigurare?la masina ta ai clima ,kilometri putini ,geamuri electrice....pacat sa nu o repari.


--------------------
dacia super nova 2002-campus - TM-54-NMG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cnada
post 21 Aug 2012, 19:37
Post #29


membru subiectiv


Group: Members
Posts: 409
Joined: 18 May 11
From: Vâlcea




gabriel.Bv te rog trimite-mi un mesaj cu nr. tau de telefon vreau sa vb cu tine in legatura cu bara fata! Multumesc, nu pot sa dau PM de asta am procedat asa!


--------------------
renault megane 1 1.4 16v RXE + GPL 2000
"Nu te lasa biruit de rau,
ci biruieste raul prin bine" Rom. 12.21
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 21 Aug 2012, 21:08
Post #30


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Mie nu mi se pare atat de lovita.... Am vazut masini cu plafonul facut acordeon si care acum merg bine-mersi fara probleme... o ruda de-a mea detine o astfel de masina de vreo 3 ani si nu are nici pe dracu...


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th May 2024 - 02:27
Forum Renault