DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> AJUTOR, CONECTARE STATIE CU SUBWOOFER LA CASETOFON

alecku
post 18 Aug 2012, 21:48
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 60
Joined: 18 August 12




salutare . in primul rand imi cer scuze daca nu ma exprim cum trebuie .am o incinta + statie , si vreau sa le conectez la un dvd auto .inainte erau conectate la casetofonu din fabrica cu adaptor high low . acum problema e ca sunt 2 mufe rca care vin din portbagaj din statie , si dvd ul auto asta nou are decat o intrare sub .cum conectez ambele mufe ? trebuie alte modificari facute in statie avand in vedere ca erau conectate cu adaptorul ala high low ? mersi frumos


Attached thumbnail(s)
IMG025.jpg ( Size: 332.98k ) Number of downloads: 707


--------------------
renault symbol 2009 - aku
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CHYBRYT
post 20 Aug 2012, 10:29
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 20 July 05
From: Bucuresti Sector2




salut, statia ta este stereo atunci cand o folosesti ca amplificare difuzoare insa atunci cand este pusa in punte (bridge) cum este acum pe subwoofer devine mono si poate fi folosita doar cu unul din mufele RCA, cel mai bine alimentezi tot sistemul si vezi cu care din RCA-uri se aude mai bine, iar daca nu esti multumit de rezultat poti cumpara sau confectiona un adaptor care sa-ti transforme 2 RCA-uri in 1. Bafta


--------------------
Renault Megane 2.2 2007 - B888BAZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alecku
post 21 Aug 2012, 21:12
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 60
Joined: 18 August 12




mersi frumos CHYBRYT


--------------------
renault symbol 2009 - aku
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel93
post 22 Aug 2012, 17:06
Post #4


Membru cu serie mare


Group: Members
Posts: 456
Joined: 21 October 08
From: Vatra Dornei




Din toate RCA-urile alea trebuie sa ai si o iesire stereo. Daca nu, fa-i un adaptor RCA tata-2RCA mama. Eu asa am facut, pentru ca din player am 2 RCA-uri de iesire, iar statia are 4 de intrare..


QUOTE(CHYBRYT @ 20 Aug 2012, 10:29)
salut, statia ta este stereo atunci cand o folosesti ca amplificare difuzoare insa atunci cand este pusa in punte (bridge) cum este acum pe subwoofer devine mono si poate fi folosita doar cu unul din mufele RCA, cel mai bine alimentezi tot sistemul si vezi cu care din RCA-uri se aude mai bine, iar daca nu esti multumit de rezultat poti cumpara sau confectiona un adaptor care sa-ti transforme 2 RCA-uri in 1. Bafta
*



Se aude mono, dar daca pui semnalul de pe un singur canal, se aude mult mai incet (TESTAT).

This post has been edited by daniel93: 22 Aug 2012, 17:08


--------------------
Dacia 1300/1310 TLX 1976/1988
Opel Astra F C20LET cu cheaturi
Ford Focus 1.8 TDCI
Logan 1.4 mpi

Gunoaie romanesti, si plastice fara valoare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tuning1979
post 15 Nov 2012, 11:31
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 46
Joined: 29 October 12




QUOTE(alecku @ 18 Aug 2012, 21:48)
salutare . in primul rand imi cer scuze daca nu ma exprim cum trebuie .am o incinta + statie , si vreau sa le conectez la un dvd auto .inainte erau conectate la casetofonu din fabrica cu adaptor high low . acum problema e ca sunt 2 mufe rca care vin din portbagaj din statie , si dvd ul auto asta nou are decat o intrare sub .cum conectez ambele mufe ? trebuie alte modificari facute in statie avand in vedere ca erau conectate cu adaptorul ala high low ? mersi frumos
*


In primul rand Player-ul nu are INTRARE pentru sub.
Exista in comert RCA ramificat care iti poate furniza semnal la cele doua RCA-uri din amplificator..asta trebuie sa cauti tu


--------------------
renault megane2 2003
http://www.be-loud.ro/forum/megane-2-t9341.html
ciocirlanflorin@yahoo.com
0726174764
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alecku
post 8 Jan 2013, 21:57
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 60
Joined: 18 August 12




multumesc frumos .se poate inchide


--------------------
renault symbol 2009 - aku
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 11:11
Forum Renault