DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> [CUMPAR] CHIULOASA DACIA 1397, Teleorman, judete vecine sau Bucuresti

angheloaia
post 6 May 2013, 16:12
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 123
Joined: 2 October 07




Am probleme cu chiuloasa si vreau sa cumpar una sh dar de la o persoana de incredere si cred ca aici pe forumul nostru voi gasi pe cineva onest care vinde o chiuloasa buna, fara modificari facute sau fara sa necesite modificari. Nu conteaza daca este echipate sau nu, important este sa nu fie ondulata, rectificata sau cu reductie. Sunt din Alexandria, deci as dori sa fie din Teleorman, judetele limitrofe sau Bucuresti unde de altfel ajung mai des decat in judetele vecine.
Apelez la voi pt ca am mai multa incredere decat in anumite firme de dezmembrari sau cei ce dau anunturi prin ziare sau online.

This post has been edited by Ov: 6 May 2013, 19:39


--------------------
dacia 1410 2000 - tr 17 evy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulica89
post 6 May 2013, 17:51
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.251
Joined: 6 August 08




De banii pe care ii vei da pe o alta chiulasa ti'o faci pe a ta. Nu se stie ce kilometraj a avut motorul, ce jocuri ai la supape sau daca e "ovalizata" sau nu. Daca ai noroc dai de una buna iar de nu vei da banii degeaba!


--------------------
Dacia 1310 1989 MLS - PH 10 SIA
Iulian
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
angheloaia
post 6 May 2013, 18:09
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 123
Joined: 2 October 07




Problema este că (mă gândeam să scriu asta încă de la început dar am uitat) chiuloasa mea are vreo două locuri in care a fost pur și simplu ,,mâncată”, adică s-au format mici cratere pe suprafața dintre doi cilindri și e asa de adâncă încât după cum zice mecanicul ar fi prea mult de intrat în ea. Deocamdată am schimbat garnitura de chiuloasă dar asta va tine maxim un an apoi va trebui să intervin iar să o schimb, în cazul în care până o schimb nu suflă iar în locul ăla și adâncește găurile. Este adevărat că acel mecanic nu face decât mici intervenții la planeitate și posibil dacă asta îl depășește, să imi recomande mai degrabă schimbarea ei. Oricum, nici eu nu pot să dau chiuloasa jos doar de curiozitate și să mă duc cu ea la un atelier de rectificare. Mi s-a părut mai comod să cumpăr alta dar dacă nu voi găsi voi încerca și această variantă.
Mă gândeam că poate are cineva o chiuloasă bună, de pe un motor cu alte defecțiuni și e sincer. Chestia pe care o descrii mai sus cu cat de bună poate fi este valabilă f mult în cazuri de cumpărare di n târguri, mica publicitate, etc. Bănuiesc că pe aici mai sunt useri care au ceva bun pe care nu îl mai folosesc și vor să facă atât un bine cât și ceva bani.

This post has been edited by angheloaia: 6 May 2013, 18:11


--------------------
dacia 1410 2000 - tr 17 evy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladut88
post 6 May 2013, 18:10
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.973
Joined: 22 May 09
From: Beius judetul bihor




Se poate incarca cu sudura


--------------------
dacia ARO SOLENZA scala 10,4 diesel 1,9 DRA 2004 1994 - bh 10 twa
I hate BMW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
angheloaia
post 6 May 2013, 18:11
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 123
Joined: 2 October 07




Problema este că (mă gândeam să scriu asta încă de la început dar am uitat) chiuloasa mea are vreo două locuri in care a fost pur și simplu ,,mâncată”, adică s-au format mici cratere pe suprafața dintre doi cilindri și e asa de adâncă încât după cum zice mecanicul ar fi prea mult de intrat în ea. Deocamdată am schimbat garnitura de chiuloasă dar asta va tine maxim un an apoi va trebui să intervin iar să o schimb, în cazul în care până o schimb nu suflă iar în locul ăla și adâncește găurile. Este adevărat că acel mecanic nu face decât mici intervenții la planeitate și posibil dacă asta îl depășește, să imi recomande mai degrabă schimbarea ei. Oricum, nici eu nu pot să dau chiuloasa jos doar de curiozitate și să mă duc cu ea la un atelier de rectificare. Mi s-a părut mai comod să cumpăr alta dar dacă nu voi găsi voi încerca și această variantă.
Mă gândeam că poate are cineva o chiuloasă bună, de pe un motor cu alte defecțiuni și e sincer. Chestia pe care o descrii mai sus cu cat de bună poate fi este valabilă f mult în cazuri de cumpărare di n târguri, mica publicitate, etc. Bănuiesc că pe aici mai sunt useri care au ceva bun pe care nu îl mai folosesc și vor să facă atât un bine cât și ceva bani.

<span class='edit'>6 May 2013, 18:12:</span>
Cum cu sudură?
Ce fel de electrozi?
[I][U]

This post has been edited by angheloaia: 6 May 2013, 18:13


--------------------
dacia 1410 2000 - tr 17 evy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulica89
post 6 May 2013, 19:17
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.251
Joined: 6 August 08




Electrozi de aluminiu sau pur si simplu solutie Bizon pentru metal(asa am facut eu) si nu am probleme de mai bine de un an jumatate...


--------------------
Dacia 1310 1989 MLS - PH 10 SIA
Iulian
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cata_unu1
post 6 May 2013, 20:18
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 29 June 12




Vand eu chiuloasa, 50 de lei, cu pompa de apa, elicie tot.


--------------------
Dacia 1310 rat style '97 - bv XX cia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
angheloaia
post 6 May 2013, 22:01
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 123
Joined: 2 October 07




Din cate vad, esti din Brasov. Prea departe de mine. In caz ca e ceva in neregula e greu sa returnez. As fi vrut si un fel de garantie sau perioada scurta de proba. Altfel, destul de tentanta oferta.


--------------------
dacia 1410 2000 - tr 17 evy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fullhouse
post 7 May 2013, 07:58
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 771
Joined: 13 June 07
From: Satu Mare




Daca in rest chiulasa e buna e pacat sa nu o repari pe a ta. Dupa cum a spus mai sus un coleg se poate incarca cu sudura, de erai in zona mea ti-o faceam eu gratis la firma unde lucrez. Dupa sudura ii faci o rectificare si e ca noua. Tre sa fie si la tine-n zona o intreprindere care se ocupa cu sudura. La noi se sudeaza constant tot felul de piese din aluminiu de la diferite persoane fizice, firme etc. Ai toate sansele sa investesti mai mult in alta chiulasa, asta depinde doar in ce stare e a ta si daca merita reconditionata.


--------------------
dacia 1310 Li 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutbrf
post 9 May 2013, 17:04
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 5 August 12




dezmembrez si io dacia berlina pe injectie an 2000 iti pot da si eu chiuloasa si alte piese bune urmarestemi topicu la bursa .alegerea e a ta

This post has been edited by ionutbrf: 9 May 2013, 17:05


--------------------
dacia berlina li dacia 2000 - ph-78-brf
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Clublife
post 9 May 2013, 17:44
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 115
Joined: 8 January 11




QUOTE(angheloaia @ 6 May 2013, 22:01)
Din cate vad, esti din Brasov. Prea departe de mine. In caz ca e ceva in neregula e greu sa returnez. As fi vrut si un fel de garantie sau perioada scurta de proba. Altfel, destul de tentanta oferta.
*


De unde din Teleorman esti? In Alexandria exista un atelier specializat in reconditionari de chiulase si alte chestii legate de motoare cu garantie,factura si cu ce vrei tu. Ti- a zis si un coleg mai sus cea mai buna treaba e sa o faci pe a ta.Bafta


--------------------
dacia logan 2005 Ambiance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
angheloaia
post 9 May 2013, 20:32
Post #12


Membru


Group: Members
Posts: 123
Joined: 2 October 07




QUOTE(Clublife @ 9 May 2013, 17:44)
De unde din Teleorman esti? In Alexandria exista un atelier specializat in reconditionari de chiulase si alte chestii legate de motoare cu garantie,factura si cu ce vrei tu. Ti- a zis si un coleg mai sus cea mai buna treaba e sa o faci pe a ta.Bafta
*


Da, din alexandria sunt si cred ca stiu atelierul. In urmacu multi ani reconditionat acolo u arbore. Cred ca locatia e tot acolo. Dar dupa cum am mai spus, mecanicul (nu iau 100% de bun ce zice dar...) a zis ca nu prea mai poate lua el din ea. Am sa merg si acolo sa intreb daca se poate rectifica in vreun fel dar mi-ar parea rau sa o dau jos degeaba.


--------------------
dacia 1410 2000 - tr 17 evy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 13:34
Forum Renault