DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Apa in locul din spate dreapta...va rog...........ajutor

post 28 Nov 2002, 14:46
Post #1





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Hellp ....
In fata am inteles, intra pe la geam am rezolvat sper...cu un tub de silicon. In spate...in porbagaj...am inteles...pe la luneta...am siliconat si am rezolvat......desi parca mai intra putzin..dar oricum rezolv.....
Dar pe unde dumnezeu ajunge apa in spate pe locul din dreapta....m-am uitat pe la cheder si nu mi s-a parut ca ar intra pe acolo..
Stie cineva...helppppppp.................nu de alta dar a inceput sa miroasa nasol...............


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 28 Nov 2002, 15:28
Post #2


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Cel mai probabil este sa iti intre pe la ...... (surpriza...) ... triplele spate.

Am vazut cui ochii mei la masina altcuiva cum intra apa pe la tripla spate stanga ... se scurgea bine merci pe "podeaua" portbagajului .. apoi ajungea finutz de tot sa se scurga pe SUB bancheta din spate exact la picioare sad.gif ....
Verifica si tu chestia asta ...

Bafta!


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 28 Nov 2002, 15:32
Post #3





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


tongue.gif nu vreau sa fiu stupid...nu ca n-as fi laugh.gif ...dar ce sunt ale "triple"..ca pe bune nu-mi dau seama...
Multumesc


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 28 Nov 2002, 15:35
Post #4


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Troplele sunt BLOCURILE DE LUMINI DIN SPATE .... tot ansamblul se numeste popular TRIPLA SPATE smile.gif.

Chestiile astea se monteaza cu o garnitura mai buna sau mai putin buna ... si apa care se scurge de pe canalele laterale ale hayonului ajunge direct pe triplele astea ... daca garnitura sucks ... intra si in portbagaj cate ceva H2O smile.gif


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 29 Nov 2002, 11:47
Post #5


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




mai poate intra apa in zona amortizoarelor spate, pe partea de sus... sunt acolo niste gauri care ar trebui sa fie astupate cu mastic... la unule masini nu este astupat sau masticul a cazut...


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 7 Dec 2002, 15:10
Post #6





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Bineinteles ca si eu am balta in spate dreapta. N-am inteles nimic din explicatia data. Va rog mai multe detalii.


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
post 20 Dec 2002, 12:30
Post #7





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


la mine este patinoar acum in spate.... biggrin.gif


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
PorumbelL
post 15 May 2010, 19:53
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 62
Joined: 5 February 07
From: Bostonshani - Iasi




si eu am avut problema asta....
rezolvare: am scos chederul usii..si am batut profilul in care vibe chederul mai spre exterior cu un ciocan.
dupa asta nu am mai avut probleme acolo


--------------------
Dacia SuperNova 2001 - BT-02 TWE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wizard5
post 17 May 2010, 16:07
Post #9


Wiz


Group: Members
Posts: 90
Joined: 18 October 07
From: Pitesti




din pacate m-am lovit si de problema asta ! de curand i-am scos rugina de peste tot ! in special la telescoapele din spate ! sau pe romaneste la OALE tongue.gif

dupa ce mi-a desfacut tot , tinghigiu meu mi-a zis ca exista o problema la toate supernovele si anume : intra apa pe la telescoape ! si are tendinta sa o arunce inspre picioare la bancheta dupa spate ! constructorul a lasat niste gauri acolo ...inca nu le-am inteles rolul lor ...pe acolo intra apa !fix unde se prinde telescolpul la shurub ...dar nu prin masina se poate vedea acea gaura ...ci pe sub masina ...sau poti sa faci cum am facut eu ! indepartezi tabla din masina (a mea era mancata de rugina ) si ai sa vezi acele gauri ! l-am rugat pe cel care sa ocupat de masina sa le astupe cumva ...asta este una !


si 2 mai poate intra apa pe la chederele de la usii ...pe acolo imi intra mie initial ! nu sunt foarte scumpe ...pe mine m-au costat 35 de lei ! dar merita toata investitia !


--------------------
Dacia Supernova 2003 - AG 85 WIZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Acristi
post 17 May 2010, 18:59
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 60
Joined: 11 April 10
From: mizil/prahova




si eu am patit la fel dar dupa ce am dat cu silicon pe marginea stopurilor nu am mai avut probleme.


--------------------
dacia supernova clima 2002 - PH 12 KBT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 17 May 2010, 20:47
Post #11


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




Pentru protejarea oalelor din spate singura treaba e sa cumperi plasa din fibra de sticla si chit tot din fibra de sticla care se aplica pe plasa pe interior care in prealabil a fost prinsa pe interiorul aripilor.
Dupa ce s-a intarit chitul se da jos de pe aripa si se aplica chit si pe exterior .
Asta e singura sansa de a scapa de rugina .


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 23:02
Forum Renault