DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cum sunt vazuti romanii in afara

Marty
post 2 Mar 2004, 15:36
Post #1


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Incep acest topic cu un articol. Dezbaterile pot incepe!

http://www.expres.ro/investigatii/?news_id=147480


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 2 Mar 2004, 15:50
Post #2


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Pai s-a spus cam totul in link-ul urmator http://www.expres.ro/comments/showtext.php?id=263263


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 2 Mar 2004, 15:51
Post #3


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland






--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 2 Mar 2004, 15:52
Post #4


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Si asta e adevarat! O mica omisiune, Quebecul e plin de tigani romani, insusi Fane Spoitoru' se refugiase acolo.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 2 Mar 2004, 16:19
Post #5


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Si daca stai sa te gindesti ca Mihai_E de pe acest forum gindeste EXACT ca acel avocat irlandez... icon_mrgreen.gif (a se vedea comentariile lui in privinta ciinilor, cu atac direct la persoana) Deci daca romanii gindesc asa despre ei, ne mai miram ca strainii ne preiau ideile? :shock: icon_mrgreen.gif


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 2 Mar 2004, 18:11
Post #6


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




coooooooooool


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 5 Mar 2004, 00:24
Post #7





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Buna pentr-u toti care scrieti,dar nu toti RO.... sint vazuti rau in strainatate;,daca-esti cinstit,sitivezi de atributiile tale fata de colegi,prieteni,sau statul in care te afli; vei vedea ca toti au oimpresie buna desre RO....,,SINT DE 14 ANI IN STRAINATATE SI NUMAI INTRE STRAINI,scuzati ca mi-am permis sa intru in problemele Dv., dar....................... etc.


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
SGN_1310
post 5 Mar 2004, 09:12
Post #8


sgn_1310


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 9 June 03
From: Buftea, judetul CALIFORNIA




Nu cred ca ar trebui dezbatut sb'ul asta in conditiile in care realitatea spune ca romanul cand e om de omenie e respectat in calitate de om shi cetatzean uneori in tzara in care a cautat "adapost". Daca sunt tzigani romani shi chiar romani care sunt atat de certati cu legea incat aceasta nu ii mai deranjeaza macar, e normal sa apara astfel de reactii. Nu ramane decat sa stam ca "prostii" in fata acestor reactii pentru ca rezolvarea lor nu consta in atitudinea noastra ci a celor pe care ii alegem. Eu unul de exemplu de eram din vestul europei shi aveam putere de decizie, as fi lasat vizele , as fi detasat vameshi shi aparatura la vamile de la limita uniunii plus as fi finantat puscarii in tzarile cu probleme pt pedepsirea celor care nu respecta legile uniunii europene.


--------------------
Dacia 1310 - B-xx-XSK
Inaction it's a weapon of mass destruction.....
Agitatorul sef!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EEN
post 5 Mar 2004, 23:12
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 30 March 03
From: Bucuresti




Am mai scris undeva pe forum: nu trebuie sa ne victimizam- toti est europenii sunt vazuti mai prost in vest; in general vesticii nu fac o diferentiere foarte clara intre diferitele tari estice si incearca sa le memoreze acum asociindu-le cu cite un simbol (polonezii sunt in general asociati cu papa, rusii cu bogatasii ce cheltuiesc averi uluitoare , romanii cu cersetorii si tiganii...). Simbolurile sunt create de presa care , nu trebuie uitat, traieste (si) din publicitate - si un mic santaj nu strica niciodata. Dar si intre westici am vazut segregari interesante (nemtii ii persifelaza pe italieni pentru coruptiea politica; spaniolii, portughezii si grecii abia asteapta noile tari in UE pentru ca s-au saturat sa fie cei mai saraci)... In SUA / Canada lucrurile stau diferit pentru ca aceste tari au un program de admitere de emigranti foarte agresiv. De aceea nu cred ca sunt astfel de discutii nici in Australia sau Noua Zeelanda. Cred ca daca te simti European si te porti ca atare totul e OK.


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 2007
[FONT=Arial][SIZE=7]Adevarul "pur si simplu" e rareori pur si niciodata simplu![SIZE=7]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 8 Mar 2004, 16:02
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




nu sunt diferite lucrurile nici in america; nu-ti vine sa crezi ce "nationalisti" daca poti spune asa, sunt americanii in ceea ce priveste zona geografia, statul din care sunt, etc..

probabil ca asta e omul;

japo nu dau 3 lei pe coreeni si chinezi, in schimb sunt in limba dupa americani..


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 19 Mar 2004, 11:02
Post #11


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Si ia uitati-va cu ce masinin umbla ROMANII prin strainatate.
P.S.: Rog vorbitorii de limba germana sa traduca ei textul de sub poza, eu vorbesc o germana cel putin jenanta.

Attached thumbnail(s)
pic11538.jpg ( Size: 47.56k ) Number of downloads: 1333


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
silviumc
post 19 Mar 2004, 14:17
Post #12


Members


Group: Members
Posts: 309
Joined: 17 January 03
From: Bucuresti




QUOTE
Si ia uitati-va cu ce masinin umbla ROMANII prin strainatate.


Romani!? Au scris o familie de romani, m****i masii, de aia se c**a toti pe noi. Sa scrie naibii o familie de tzigani.

Ce ziar e ala, ca eu le scriu! Asa finutz le spun.

Editat de moderator: fara injuraturi, sau daca e musai nevoie, macar cu stelute ceva.


--------------------
Renault Megane 3 hatchback 2011 Sporty Dynamique TCe 130
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kaspersky
post 19 Mar 2004, 14:47
Post #13


maistru Zen


Group: Members
Posts: 1.063
Joined: 23 April 03
From: Cluj-Napoca




QUOTE

Romani!? Au scris o familie de romani, m****i masii, de aia se c**a toti pe noi. Sa scrie naibii o familie de tzigani.  

care e problema? daca au pasaport romanesc = cetateni romani, deci roman autentic.


--------------------
KIA Cee'd SW 1.6 GSL Base 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 19 Mar 2004, 16:55
Post #14


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




si totusi ce scrie acolo, in articol?

poate au avut oamenii accident pe undeva...adica masina o fi fost buna dar au patit ceva cu ea... trebuie sa ajunga cumva acasa sau altundeva sa o repare, nu?

cat despre tinagi vs. romani, ma abtin!...nu uitati insa ca si intoleranta vesnica fata de alte natii din interiorul rarii noastre este blamata de cei din vest cand vorbesc despre noi!.... si au mare dreptate!

s-auzim numai de bine.... si sa nu aveti parte de evenimente prin strainataturi ca sa trebuie sa veniti inapoi cu masina "in punga"...!


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
silviumc
post 19 Mar 2004, 17:10
Post #15


Members


Group: Members
Posts: 309
Joined: 17 January 03
From: Bucuresti




QUOTE
si totusi ce scrie acolo, in articol?


(N-am facut eu traducerea)

Acest "bolid" a fost scos de pe sosea de catre politia rutiera. O familie de
romani veneau din Italia in Opel Senator sa-si petreaca vacanta in tara lor
de origine. Dupa accident, putin "zdruncinat" (adica probabil beat pulbere)
soferul a recunoscut ca a legat usa cu o bucata de sarma si luneta a
infasurat-o cu o folie lipita cu scotch.

QUOTE
cat despre tinagi vs. romani, ma abtin!...nu uitati insa ca si intoleranta vesnica fata de alte natii din interiorul rarii noastre este blamata de cei din vest cand vorbesc despre noi!.... si au mare dreptate!

De aia au si dat articolul ala, din toleranta. Sa-i tolereze la ei, daca sunt asa ciumegi, altfel sa ne lase, da?

Si sa ne intelegem, ce nu tolerez eu e hotia tiganilor, lenea, tupeul si alte "caracteristici" stiute.


--------------------
Renault Megane 3 hatchback 2011 Sporty Dynamique TCe 130
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kaspersky
post 19 Mar 2004, 17:17
Post #16


maistru Zen


Group: Members
Posts: 1.063
Joined: 23 April 03
From: Cluj-Napoca




QUOTE

Dupa accident, putin \"zdruncinat\"

nu stiu cine stie ce germana dar cred ca era cam: "Dupa accident s-a cam spart(stricat) un pic a spus soferul"


--------------------
KIA Cee'd SW 1.6 GSL Base 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alf99
post 28 Jul 2004, 14:30
Post #17


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 28 July 04




Parerea mea e ca daca te comporti civilizat, mergi cu o masina cit de cit decenta, nu are nimeni absolut nimic cu tine! Nici politie nici nimeni altcineva! Daca faci cine stie ce gainarie pe acolo se schimba treaba! Am vazut in Austria politisti care cautau un urmarit sa asa ceva cu pistoale automate la git si care sincer pareau mult mai fiorosi decit celebrii nostri mascati de la DIAS si alte trupe speciale! Dar asa cum am spus nu aveau treaba cu tine daca esti in regula!Am vazut in Germania cersetori romani (tigani!!!)intr-un orasel mic.Dar asa cum s-a mai scris daca ei au pasaport romanesc sint considerati pe buna dreptate romani!!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 29 Jul 2004, 07:45
Post #18


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Oi fi eu ghinionist.... am fost oprit de politie fara motiv, doar pentru control, pe autostrazi din Italia si Germania... si chiar de catre politia de frontiera franceza, la iesirea din tunelul Mont Blanc... apropae ca s-a aruncat individul in fatza masinii de agitat ce era sa ma opreasca si asta din secunda in care a vazut numarul masinii.... Intr-adevar, s-au comportat civilizat si nu au avut nimic cu mine, insa de fiecare data mi-a sarit inima... mai ales ca toti stau cu mana pe pistol in acele momente, cu tocul descheiat... Altceva ma doare...acesta e rezultatul faptului ca romanii sunt totusi priviti cu suspiciune prin alte parti.... din cauza celor care fac potlogarii si mitocanii pe acolo...si nu ma refer doar la tigani si cersetori ci si la multi din cei care pretind ca ne reprezinta oficial.


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 29 Jul 2004, 08:50
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




La benzinaria Shell cum intri in Austria am prins odata un control. Erau vreo 2-3 pustani de 20 de ani, echipati pana in dinti, de parca erau in Irak. Unul cara ditamai rucsacul cu echipamentul de comunicatie si antena de 1.5 m din el. Foarte civilizat ne-a cerul pasaportele si dupa ne-a salut. Verificau cam tot ce era numere de non-UE, nu doar RO.


--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alf99
post 30 Jul 2004, 07:04
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 28 July 04




Am vazut si eu baietii de la benzinaria Shell de la Nickelsdord! Am oprit acolo sa luam vigneta i-am salutat din cap dar nu ne-au intrebat nimic! Oricum aratau super aveau si ochelari de soare!! Si mai era la primul pasaj care traversa autostrada un pichet pe el unde mai era un baiat de-asta care se uita cu binoclul pe autostrada! Cred ca avea si o mitraliera acolo!! Daca scapai de aia doi asta chiar te dovedea!!!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ckristi
post 2 Aug 2004, 13:55
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 4 June 04
From: botosani




[quote]
Cred ca avea si o mitraliera acolo!!
[/quote]

Cred si eu!!!
Dupa 11 septembrie (America), Madrid si amenintarile care se prolifereaza acum ...


--------------------
Laureate 1.4
Nu-i masina ca Loganul decat, poate, doar Mertanul. Sau ..invers ??
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dj05dpx
post 8 Oct 2004, 20:52
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 21 September 04
From: craiova




Si asta e adevarat! O mica omisiune, Quebecul e plin de tigani romani, insusi Fane Spoitoru' se refugiase acolo.

D-le Marty,cred ca am retinut bine numele dumneavoastra,eu va scriu din Quebec si va urmaresc cu simpatie site-ul,aici sunt 700 de romani si NU SUNT TIGANI ROMANI va spun pt ca stiu mai bine decat cei care scriu in fituicile lor sa-si vanda ziarele. Fane Spoitoru a venit cu alte treburi aici(refugiat sau in vizita) si cred ca are casa la Montreal unde e cu totul alta ``lume ``:multi negri,multi cu pistoale...etc
Ca sa vi in Canada iti trebuie 5000$ cel putin, studii superioare,si sa vb limba franceza sau engleza satisfacator(un tigan nu poate indeplinii aceste cerinte,si chiar daca le indeplineste sunt fff putini care stiu sa vb 4 limbi).ASA CA NU MAI LANSATI ZVONURI AUZITE DE LA BADEA GHEORGHE ca aici e plin de tigani.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 8 Oct 2004, 22:53
Post #23


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE(dj05dpx @ 8 Oct 2004, 20:52)
      Ca sa vi in Canada iti trebuie 5000$ cel putin, studii superioare,si sa vb limba franceza sau engleza satisfacator(un tigan nu poate indeplinii aceste cerinte,si chiar daca le indeplineste sunt fff putini care stiu sa vb 4 limbi).ASA CA NU MAI LANSATI ZVONURI AUZITE DE LA BADEA GHEORGHE ca aici e plin de tigani.


Hehe, POVESTI! E suficient sa aduci in bancile din Canada minim 100,000 euro si GATA, nu mai trebuie sa stii nici o limba franceza sau engleza... tongue.gif Si cam 90% din tiganii din Romania AU acesti bani. Asa ca... tiganii indeplinesc o a treia conditie, cea a... bistarilor tongue.gif


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dj05dpx
post 9 Oct 2004, 20:29
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 21 September 04
From: craiova




MoneyTalk
dry.gif dry.gif sleep.gif sleep.gif
1- asta sa o crezi tu mai bine te-ai interesa la ambasada procedeura de emigrare aici si nu ai mai vb prosti.
2-cine are 100,000 euro nu mai vine in Canada ,sta in Romania
3-aici nu ajung toti dupa muschiul lor:90%sunt cu studii superioare si suntem selectionati pt a ajunge aici
4 suma minima de investitie la Québec e de 200,000$ + un partener canadian .....
5-dai dovada de aroganta
6-eu nu vorbesc ``din auzite``ci direct de la sursa
7-dupa tine toti rromii sunt bogati dar situatia e alta majoritea sunt saraci traiesc in conditii mizere nu au ce manca traiesc din gunoaie si alte........sunt cativa bogati dar nu reprezinta majoritea ....
Iti doresc o zi buna!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 9 Oct 2004, 22:55
Post #25


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




dj05dpx >> Nu vreau sa intru in polemica cu tine, dar:

1. NU exista rromi!!! PUNCT. Exista numai TIGANI.
2. Toti marii borfasi ai Romaniei s-au refugiat in Canada. Oare DE CE? tongue.gif
3. Pentru TINE, romanul de rind plecat prin efort propriu acolo, sint ALTE legi decit pentru borfasii romani care au bani seriosi. Adica ei au atitea milioane de $ citi $ ai tu wink.gif Si ei TREBUIE sa plece cu banii aia din tara, altfel ii pierd. Si se duc ghici unde? Evident, in... Canada biggrin.gif tongue.gif

Asa ca las-o mai moale cu Canada si cu legile ei de primire. Ele exista pentru tot poporul, NU pentru cei cu bani.

Si incearca sa mergi prin Franta, Spania sau Italia si sa zici ca esti roman din ala plecat in Canada, sa vezi ce bine esti primit... biggrin.gif


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dj05dpx
post 10 Oct 2004, 02:36
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 21 September 04
From: craiova




Nici eu nu vreau sa intru in polemica cu tine dar tot sustin ca aici la Quebec ville nu sunt tigani din Romania.Sunt aici de 7 luni si nu am aflat ca sunt /vazut tigani romani si nimeni nu stie sa fie tigani romani aici.
Am mai spus si altora de ce ziceti voi ca aici sunt tigani romani si au ... biggrin.gif blush.gif .
In general romanii sunt vazuti un pic mai bine aici majoritatea vb bine franceza si se zbat sa faca ceva..deh asa e firea noastra.
Toti est-europenii sunt vazuti ``prost`` suntem considerati oameni de categoria 3 ei cred ca noi suntem coborati din bananier ieri si ce au ei aici in Canada noi nu am mai vazut,sunt multi care ne resping dar sunt si multi care sunt amabili.
Imi cer scuze daca mesajul meu te-a deranjat nu am vrut/vreau sa te supar....dar pana acum la intalnirile noastre duminicale nimeni nu a auzit/vazut/spus ca aici sunt tigani.
Rasismul fata de emigranti este peste tot in lume si mai ales fata de noi est-europenii.
Inca o data imi pare rau daca msj meu te-a suparat nu am facut-o in mod intentionat eram doar suparat de ce ziceti voi ca aici sunt tigani.

ps: cu rasismul de aici si cu privirile ciudate fata de noi....nu se compara situatia din Canada fata de Romania..e mult mai bine

ps_2: foarte multi emigranti isi doresc reintoarcerea in tarile lor fie ele si Vietnam,Cambogia..pt ca aici nu este ``casa noastra``


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 10 Oct 2004, 08:06
Post #27


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Hehe, cam asta am vrut si eu sa spun in final... smile.gif Ai spus-o singur, mai clar nici ca se poate smile.gif

S-auzim numai de bine!


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jhr
post 10 Oct 2004, 23:30
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 276
Joined: 23 March 03
From: Bucuresti




bai, oricum romanul e neam de hoti.. uitati-va in jurul vostru, toti vor sa insele pe cineva, incepand din maxi taxi , sau in gara de nord, unde ti se cere biletul pentru decontare.. si terminand cu intelectuali plecati in strainatate si care nu se pot abtine sa nu sterpeleasca si ei ceva... am vazut cazuri... let's face it: daca noi, aici pe forum, nu suntem sau nu ne consideram asa, foarte multi din jurul nostru sunt asa.e in gena, ce sa mai vorbim, uitati-va in ardeal si veti compara oameni crescuti la fel, in acelasi sat, cu aceeasi educatie, de natii diferite si cu obiceiuri diferite...


--------------------
AUDI A6 2006,2.7 TDI QUATTRO, 180 CP TIPTRONIC - bo1xxx
www.horiaroman.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 7 Nov 2004, 12:22
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




QUOTE(jhr @ 11 Oct 2004, 00:30)
bai, oricum romanul e neam de hoti.. uitati-va in jurul vostru, toti vor sa insele pe cineva, incepand din maxi taxi , sau in gara de nord, unde ti se cere biletul pentru decontare.. si terminand cu intelectuali plecati in strainatate si care nu se pot abtine sa nu sterpeleasca si ei ceva... am vazut cazuri... let's face it: daca noi, aici pe forum, nu suntem sau nu ne consideram asa, foarte multi din jurul nostru sunt asa.e in gena, ce sa mai vorbim, uitati-va in ardeal si veti compara oameni crescuti la fel, in acelasi sat, cu aceeasi educatie, de natii diferite si cu obiceiuri diferite...
*


Romanul hot din Gara de Nord este cam negru! In cea mai mare parte infractorii sunt tigani. Trebuie luat in calcul ca tiganii sunt minoritari, dar in puscarii sunt majoritari. Dupa parerea mea rasa asta ar trebui inchisa in rezervatii, cum erau candva indienii in America.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 7 Nov 2004, 20:49
Post #30


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Domnule Sony, pentru afirmatii cu caracter rasist stai pe bara 7 zile.
Asa ceva e intolerabil!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 06:24
Forum Renault