DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Probleme inchidere centralizata

bondoo7
post 28 Jan 2003, 08:25
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 155
Joined: 9 September 02
From: Roman




poate sa ma ajute cineva? de aproape 3 luni am necazuri cu telecomanda de pe cheie. defectul se manifesta prin nefunctionarea inchiderii centralizate atunci cand apas butonul de pe cheie si nici led- ul nu se aprinde (martorul). ciudat este faptul ca defectul nu se manifesta cu regularitate sau legat de ceva anume (cheie langa telefon, radio, tv cum au sugerat cei din service). am fost in service de 3 ori pana acum si nu am rezolvat nimic (defectul nu s-a produs acolo). a mai patit cineva asa ceva? exista solutii?

P.S. inteleg si pe cei de la service: daca acolo cand am fost nu facea probleme, evident ca ziceau ca nu au ce sa schimbe

eu stau in Roman si cel mai apropiat service e in Bacau. de doua ori acasa nu functiona cheia si cand am ajuns la service mergea ca si cand nimic nu s-ar fi initmplat


--------------------
dacia supernova confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 28 Jan 2003, 11:20
Post #2


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Ia pune telecomanda langa ureche si zdruncina de ea putin. Se aude un zdranganit? Daca da, atunci este microcontactul dezlipit de pe placa. Chiar daca nu zdrangane, iti recomand sa o desfaci si sa citesti tutorialul de aici http://www.dsn.as.ro/viewtopic.php?t=39


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bondoo7
post 28 Jan 2003, 12:23
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 155
Joined: 9 September 02
From: Roman




multumesc pt sfat, am sa incerc si-ti spun daca merge.


--------------------
dacia supernova confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bondoo7
post 29 Jan 2003, 08:14
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 155
Joined: 9 September 02
From: Roman




Am verificat microcontactul(fixare + daca inchide circuit) si era o.k., bateria o.k. cred ca solutia ramane tot service-ul cu conditia sa nu functioneze pana se decid sa-mi schimbe cheile :shock:


--------------------
dacia supernova confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 00:47
Forum Renault