DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Surub bascula carter

post 23 Feb 2003, 20:51
Post #1





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Acum catva timp in urma, la masina, mi s-a rupt surubul bascula carter, masina fiind in garantie. Cei de adras mi-au facut-o in post garantie. Oare este normal asa ceva? Plus de asta, mi-au pus un surub care nu a fost calibrat la duritatea respectiva si acuma trebuie sa schimb si bascula deoarece i-mi trage usor dreapta si mi-au bagat la manopera ca piesa de schimb si o tija pe care nu au schimbat-o! Ce sa fac? icon_evil.gif


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 23 Feb 2003, 23:38
Post #2


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




daca defectul a fost sesizat in garantie nu platesti nimic, chiar daca reparatia sa efectuat dupa expirarea perioadei de garantie. Fa gat rau. si daca nu merge am o idee. hai sa mergem toti peste ei.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 24 Feb 2003, 09:16
Post #3


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




daaaaaaaa.... hai pe capul lor, doar asa de distractie , daaaaa icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 24 Feb 2003, 11:45
Post #4


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




io merg.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 24 Feb 2003, 12:08
Post #5





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


oameni buni cei de adras au spus ca surubul s-a rupt din vina mea si sint bun de plata 022.gif la manopera mi-au trecut un cod cica ar fi al fabricii (acest cod este in toate service-urile din tara) si l-au trecut la manopera ca si cum ar fi fost schimbat(brat inferior suspensie cod 42.270) cind i-am intrebat cum vine asta ei au spus ca este manopera ca nu aveau cum sa asimileze demontatul-montatul pieselor respective deci normal sa-l schimbe acest brat ca doar l-am platit si au recunoscut ca este greseala lor cu bascula si o vor schimaba in garantie. asa ca aveti grija cind v-a duce-ti la oricare service vedeti ce va baga pe deviz!!!acum astept un raspuns la cei de la vocea clientului laugh.gif


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 25 Feb 2003, 00:16
Post #6


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




la mine nu mai conteaza, ca nu mai am garantie, dar lupt pentru cei ce au biggrin.gif :x biggrin.gif


LA LUPTA


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 25 Feb 2003, 09:06
Post #7





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Daca e sa ii dam in gat pe aia de la adras atunci ma bag si io . Am patit multe belele cu ei.


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
post 13 Mar 2003, 12:18
Post #8





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


am reusit si mi-au schimbat bascula iar a doua zi s-a rupt surubul si pe partea stinga!!! 022.gif l-au inlocuit dar acuma i-mi trage foarte rau dreapata cu toata geometria facuta de cei de la adras !!!a treia zi mi-a crapat catalizatorul si l-au schimbat cred ca cei de la adras fac in mod intentionat cite ceva la masina mai ales ca vad ca ies din garantie numai sa te duci inapoi la service si sa platesti


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
post 13 Mar 2003, 14:03
Post #9





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


spune si mie de unde ai luat pasla de motor ,e special facuta pt dsn?, cat ai dat pe ea?,cum ai fixat-o...etc


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
post 13 Mar 2003, 14:28
Post #10





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


si pe mine ma intereseaza detalii
pls


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
post 13 Mar 2003, 14:32
Post #11





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


se pare ca nu vrea sa ne spuna :shock: :shock: :x :x :cry:


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
post 14 Mar 2003, 11:12
Post #12





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Va rog io mult NU VA MAI DUCETI LA ADRAS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Spuneti la toti prietenii vostrii , cunostinte ,la toata lumea .NU MAI VA DUCETI LA ADRAS !!!
Totul e naspa acolo .Incepand de la mecanici terminand cu Atelierul in sine . Acolo e sat fara caini . Seful de service in loc sa il pocneasca pe mecanic cand face o prostie se bucura cu el "Mama ce l-am farierit p'asta !". Nu vor sa faca nimic in garantie de parca nu primesc bani de la dacia . Inca odata : NU VA DUCETI LA SERIVICE ADRAS !!!!!


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
post 18 Mar 2003, 14:44
Post #13





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


am alergat mai mult pe la adras s-a rupt si celalat surub de bascula 022.gif ,iar de vreo 2 saptamini adrasul se chinuie sa faca masina sa mearga drept nu sa traga dreapta Acum au spus ca surubul este in garantie ,nu mai inteleg nimic din logica (ilogica )celor de la adras odata m-au pus sa platesc acum garantie! adrasul din militari constat ca pe linga dotarea proasta au si mecanici slab pregatiti geometria o fac cu un aparatel din anii 70-80 si la ochi aveti grija cu adras-ul ce face-ti nu acceptati gogosile lor -clienti fideli si alte cele-dupa ce face-ti scandal
iar despre pisla am luat-o din vitan din tirg


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 06:30
Forum Renault