DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ssssshuierat in cutiiiieeee....

GeorgeB
post 25 Feb 2003, 18:16
Post #1


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




si face cam asa sssshshhshshshhshshhhhhh... in timp ce urca turatiile in I-taia. de cava timp a inceput sa se faca prezent un sunet vulgar pentru urechile mele icon_twisted.gif ideea este ca suiera cutia cam rau in I-ia si din ce in ce mai putin in urmatoarele viteze. in a II-ua se aude f f putin si in a III-a nu se mai aude. mi-a zis un mecanic de cutii ca cica ar fi , sau mai bine zis , nu a fost tratat cum trebuie nu stiu ce con din cutie ?!?! ideea este ca cica ar trebui schimbata cutia ... sad.gif mentionez ca am vreo 2200km adica doua mii si doua sute de km ! sunt in garantie , deci! schimba garantia sau nu schimba cutia ? ca daca e de vina piesa din cutie , inseamna , dupa spusele mecanicului, ca asa a fost montata cutia, cu piesa respectiva busita , adica netratata cum trebuie , idei, propuneri si sugestii, pe toate le astept cu multumiri ! smile.gif


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 25 Feb 2003, 18:33
Post #2





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


depinde de cum vad ei problema : daca acel con este intr-adevar defect si este independent de cutie (adica se poate gasi separat) o sa iti schimbe numai acea piesa. Asta inseamna timp, shpaga, nervi si eventual reveniri la service cu aceeasi problema. In cazul in care acel con de defecteaza de mai mult de trei ori poti solicita in virtutea certificatului de garantie inlocuirea subansamblului adica a cutiei.

:roll: ...mama ce-am putut sa debitez


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
Liviu_x
post 25 Feb 2003, 19:14
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 19 February 03




Cel mai probabil la Km aia (2200) sa nu fie ulei suficient sau deloc in cutie!!!! Din experienta i-ti spun ca eu am fost vreo 400 Km fara ulei in cutie, (f putin la inceput si pierdut pe drum restul) si s-a manifestat exact asa : treapta 1 putin zgomot iar pe masura ce schimbam nu se mai auzea, de aceea am ajuns fara ulei deloc, la mers in trepte superioare nu se auzea nimic anormal, dar la o depasire cand a trebuit sa-i dau a 2 a parca aveam galeti de tabla dupa mine.
Solutia simpla am pus ulei si merge si acum perfect. ATENTIE!!!! verifical!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 25 Feb 2003, 19:20
Post #4


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




hai ca la asta nu m-am gandit ! il verific maine , ca merg sa-i pun aparatori pe spate si ii verific si uleiul din cutie . multumesc de idee.


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu_x
post 25 Feb 2003, 19:45
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 19 February 03




Cu placere si .... :? succes, si spune daca asta a fost.............99% asa cred.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 17:15
Forum Renault