DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Frane Logan fara ABS - Blocare prematura, Blocare prematura roti si la 30km/h

elzorab2003
post 8 Jan 2007, 12:41
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 18 December 06




Salutare . Sunt si eu posesorul unui Logan 1.4 MPI Preferance si am o singura problema : Cand franez la 30-40 km/h , ca e uscat ca e umed , mi se blocheaza rotile foarte repede si ma duc ca sania . Care poate fi cauza ? Ati mai patit si voi ? Mentionez ca masina are 3 saptamani si 2 randuri de cauciucuri : Kormoranele cu care a venit echipata masina si Pirelli Winter .Cu amandoua aceiasi treaba . Multumesc


--------------------
Dacia Logan Preferance 1.4 MPI 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nyll007
post 8 Jan 2007, 12:52
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 199
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




asa pateam si eu la inceput depinde si de ce masina aveai inainte
daca apesi prea repede si prea tare pedala de frana asa se intampla cu timpul o sa te obisnuiesti sa dozezi forta cu care apesi frana


--------------------
dacia logan preferance 2006 - OT-00-xyz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 8 Jan 2007, 13:28
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




Mai incearca o masina asemanatoare si daca ii blochezi rotile si la aceea atunci totul depinde de tine pana ai sa te obisnuiesti cu franele daca nu face la fel fuguta la garantie.


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bloodem
post 8 Jan 2007, 20:44
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 699
Joined: 29 December 06
From: Brasov, Romania




eu am un Logan 1.5 dCI, si ptiu ptiu ptiu ! sa nu-l deochi, saracu` de el nu are ABS dar se comporta ca si cum ar avea - frane impecabile si fara sa blocheze rotile.


--------------------
Renault Megane 4 Estate - Intens, 1.5 DCi 110cp, Euro 6 Iulie 2018

Crickets! Crickets! They're everywhere!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gogota_69
post 8 Jan 2007, 21:35
Post #5


JUST ME


Group: Members
Posts: 437
Joined: 5 July 06




pentru ca te-ai acomodat f repde cu ele


--------------------
DACIA LOGAN 1.5 DCI PREFERANCE - B-51-W U D
GOGOTA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicus
post 8 Jan 2007, 21:58
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 4 January 07




intrebarea e: se blocheaza toate 4?
caci am si eu o problema asemanatoare dar la mine e din cauza diferentei de apasare intre fata si spate si mi se bloca fata fara sa simt eficienta la frinare pe care o aveam cu break-ul 1310.
am rezolvat-o mergind cu frina de mina trasa 2 click-uri. dupa ce am fost la service si mi-a zis ca e totul ok. am verificat si nu se incalzeste la mers in gol deci ferodourile nu freaca tamburul. trebuie sa ai grija de asta. i-am lasat in pace deocamdata caci oricum se mai lasa un pic frinele dar pe la 3-4mii km o sa ma duc sa mi le regleze. parerea mea ca s-au schimbat numai la suprafata. sint amabili binevoitori dar cind vine treaba sa rezolve o problema adevarata nu sint deloc doritori sa o faca. pacat de masina cu asemnea servicii.


--------------------
DACIA Logan MCV 1.5DCI 2006 dec
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 9 Jan 2007, 09:10
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




QUOTE(elzorab2003 @ 8 Jan 2007, 12:41)
Salutare . Sunt si eu posesorul unui Logan 1.4 MPI Preferance si am o singura problema : Cand franez la 30-40 km/h , ca e uscat ca e umed , mi se blocheaza rotile foarte repede si ma duc ca sania . Care poate fi cauza ? Ati mai patit si voi ? Mentionez ca masina are 3 saptamani si 2 randuri de cauciucuri : Kormoranele cu care a venit echipata masina si Pirelli Winter .Cu amandoua aceiasi treaba . Multumesc
*




Domnu' elzorab2003 sunteti cumva clona de aici a domnului slipperyshadow daca da ATENTIE!!!! http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...ndpost&p=770302


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th May 2024 - 04:31
Forum Renault