DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Antifonare

post 17 Mar 2003, 11:17
Post #1





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Am o DSN Clima care in curand va implini o luna si intentionez sa o duc la un service pentru clasica "antifonare". Denumirea mi s-a parut intotdeauna oarecum improprie, dar s-a incetatenit acest termen pentru acea grunduire a sasiului in vederea protejarii impotriva ruginei.
V-as ruga sa imi dati cateva detalii in caz ca ati facut asa ceva la masinile voastre - la ce service, cam ce preturi sunt, daca sunt diverse variante (diverse tipuri de protectie, respectiv grunduri etc). Precizez ca sunt interesat de service-urile din Bucuresti.
Va multumesc!


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
Mihai_E
post 17 Mar 2003, 16:08
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 687
Joined: 21 October 02
From: Bucuresti




Io am antifonat-o si pe interior si pe exterior, dar am vorbit cu un tinichigiu care avea garaju' lui. M-a costat cam 3.000.000 lei jumate manopera, jumate materialul. Am antifonat-o cu un antifon cauciucat E-Body 950 daca mai tin bine minte. Il gasesti in Vitan la mai toate tarabele.


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 1.5dCi 100 CP
Shit happens!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 19 Mar 2003, 18:25
Post #3





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


shi e vreo diferentza? sau itzi trebuie un cas de 4x100W k sa auzi ceva daca mergi cu 140?


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
Mihai_E
post 20 Mar 2003, 08:31
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 687
Joined: 21 October 02
From: Bucuresti




Diferenta prea mare nu e, dar parca cind inchid usa nu mai suna asa a tabla chioara. In rest sper macar rugina sa n-o ia (prea curind cel putin).


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 1.5dCi 100 CP
Shit happens!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 02:07
Forum Renault