DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Scaune confortabile!!!!

Alberto
post 4 Apr 2003, 13:50
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 26 March 03
From: Bucuresti




Ce tipuri de scaune mai confortabile mai cunoasteti ca sar putea pune (adapta mai usor) pe DSN-urile noastre in afara de RECARO :?: :?: .

Multumesc mult si o zi buna tuturor
DSN Confort


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 26 Jan 2006, 15:36
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.728
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




Pentru a nu face un topic nou il reinvii pe acesta:

ma intereseaza daca exista persoane care au schimbat scaunele DSN pt a obtine un spor de confort.
Nu ma intereseaza ideea de sport, cool etc.

Eu am probleme cu coloana, iar scaunele de DSN mi - au dat intotdeauna dureri de spate de la condus indelungat (ceea ce nu pateam cand aveam berlina spre exemplu). Deci ma intereseaza strict din acest punct de vedere.

Plus ce ar trebui facut ca o schimbare de acest gen sa fie si legala (e nevoie/suficient sa merg la RAR).

Multumesc.


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 26 Jan 2006, 16:36
Post #3


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Mai, eu am schimbat scaunele de dsn cu unele de megane smile.gif . Astea de megane sunt mult mai bune ... dar a trebuit sa inlocuiesc si restul pe langa scaune ...

Serios acuma ... se pot pune ORICE scaune vrei pe dsn. Totul este ca tu (sa cel care ti le monteaza) sa fii putin indemanatic la manuit flexul.

Eu am vazut intotdeauna acele inaltatoare care tin scaunele ca pe o oportunitate ... adica prin transformari bine facute se poate prinde orice fel de scaun de ele.

Mergi la un cimitir de masinni si alege-ti un set de scaune fata care sa iti placa ..
Ai grija la latimea lor (nu cumva sa nu iti acopere frana de mana atunci cand le montezi). Dupa aceea calculeaza-ti cum trebuie taiati suportii ca sa poti prinde astea.

Despre faza cu rar-ul .. nu sta nimeni sa se uite la scaune. Ideea e sa le prinzi cu simt de raspundere.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 26 Jan 2006, 18:15
Post #4


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




Liviu are dreptate ! Mergi la un SCHROT si iti iei niste scaune super de BMW . Trebuie sa gasesti un mecanic care se pricepe cat de cat si o rezolvi fara o foarte mare investitie .


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 27 Jan 2006, 09:10
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.728
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti





Merci Liviu, dar eu deocamdata nu pot face genul de upgrade pe care l -ai facut tu...

Am altele mult mai stringente si muuuult mai costisitoare.

Ok, eu inteleg ca se pot monta multe. Dar as vrea sa stiu care se potrivesc solicitarii mele (deci nu ma intereseaza sa fie 'cool'). Din cei care detineti/ati condus alte masini care ati ajuns la concluzia ca asigura un confort mult mai bun in sensul solicitat de mine?

Multumesc.


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucianselaru
post 22 Feb 2010, 22:01
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 13 February 10
From: Otopeni Ilfov




Alta problema de care era sa uit, in legatura cu scaunele care m-au inebunit . Ce credeti merg schimbate cu ceva mai calumea. Apropo ma gandeam sa schimb bancheta din spate cu una de dacie 1300 , cea cu cotiera la mijloc , sa vad daca se potrivste.


--------------------
Dacia SuperNova 2003 - B 93 CCH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 11:06
Forum Renault