DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Condens abundent podea

post 7 Apr 2003, 12:20
Post #1





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Ieri m-am uitat din curiozitate sa vad ce este sub buretele (sau ce o fi) cu care este captusita podeaua fata si am descoperit acolo un condens ca aproape baltea apa (plus vreo doua broaste care sareau de colo colo biggrin.gif ) .Tot materialul ala care are vreo 2cm grosime era imbibat cu apa. Nu cred ca ar fi putut intra apa prin alta parte. S-a mai uitat cineva acolo? Aveti vreo solutie de rezolvare a problemei?


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
ion73
post 7 Apr 2003, 13:02
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 12 December 02
From: Timisoara




eu am patit-o.mocheta era imbibata de apa.solutia a fost o dupa amiaza de munca in care am demontatjumate din bord,am scos mocheta afara si am uscat-o o noapte pe soba de teracota si dupa aceea am montat-o la loc.
acum sa iti spun pe unde a ajuns apa acolo.apa a intrat in compartimentul dintre prag si aripa (ele nu comunica)si datorita faptului ca ,canalul de scurgere (o sa il vezi sub aripa)era infundat(din fabrica),apa a urcat pina ca s-a umplut si s-a revarsat prin gaura aia care o sa o vezi pe interior linga prag sum mocheta.
initial am bagat un furtun acolo si am tras toata apa,iar dupa aceea am descoperit gaura ai ainfundata pe care am desfundat-o .acum e ok.
neaparat sa iti usuci mocheta aia pentru ca altfel te trezesti cu un miros urit si nu face bine nici la podea


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 7 Apr 2003, 13:22
Post #3





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


sub aripa sunt niste aparatori de plastic .Trebuie sa le dau jos? N-am inteles prea bine unde e canalul ala de scurgere


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
ion73
post 7 Apr 2003, 13:37
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 12 December 02
From: Timisoara




de fapt m-am exprimat eu gresit.gaura aia este la stilpul usilor fata,in partea de jos.o sa vezi o ridicatura care este umpluta cu mastic


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ion73
post 7 Apr 2003, 13:40
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 12 December 02
From: Timisoara




si ca sa fac din nou o corectura apa a intrat in stilpul de la usa dreapta fata,si nu in aripa.scuze pentru exprimarea gresita.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spooky
post 13 Apr 2003, 16:10
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 16 February 03
From: Bucuresti




ghinion, si eu azi am patit la fel... mai putin broastele. laugh.gif am scos cu un burete apa.... dar cred ca mai este. nu am chef sa scot mocheta si sutff... dar cred ca am sa ma duc la un service sa imi desfunde gaura aia...


--------------------
Dacia SupeRNova - B-43-PHP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 08:37
Forum Renault