Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: motor strergatoare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
raduhoria
Stergatoarele imi merg doar pe treapta a doua si cu o viteza destul de mica.Care ar fi cauza?Cum se poate monta temporizator pt stergatoare la o dacie 1300?
iuly82
desfa maneta de la stergatoare si pune pe direct, vezi ca ai minus (negru), plus (tr I), plus (tr a-II-a), plus (stopitori), daca nici asa nu vrea sa merga, demonteaza motorul de la stergatoare si vezi ca s-ar putea sa fie din cauza firului care probabil s-a dezlipit de la a II-a treapta de viteza....

P.S.: Sa scrii (pe protectia aia de plastic) cu un marker negru pozitia fiecarui fir.
raduhoria
Multumesc,am sa incerc.Daca trebuie desfacut motorul de la stergator stiu ca se da jos destul de greu sau exista vreo metoda mai simpla.Bordul il am de 1300.
bygy007
problema este de la maneta desfa-o si curata contactele
Freelancer
verifica si cuzinetii de la stergatoare, daca sunt gripati, chir si numai unul ai aceleasi simptome: stergatoarele se misca foarte greu si poti sa arzi motorasul care este mult mai scump.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.