Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Zgomot pe spate
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ag02cws
Salut!

Problema apare la gropi mai dure sau cand cobor de pe bordura. Asa cum spune si titlul, problema a aparut de cand am schimbat amortizoare. Cele vechi, dupa cum mi s-a spus la service, erau varza. Dar nu aveam problema asta cu ele (poate pt ca erau mai varza alea de pe fata smile.gif). In fine, pe fata am pus noi, pe spate tot noi, dar cumparate acum 10 ani biggrin.gif. Toata lumea imi zice ca nu e din amortizoare pt ca nu joaca airea de spate. Si asa e, dar cand cobor de pe bordura, face ca naiba (si zgomot, si soc). Deci, va rog sa va dati cu parerea ce ar mai putea fi. Credeti ca se prind aia la service sau ma pun sa schimb si arcuri, si amortizoare degeaba?

P.S.: Arcurile sunt de fata, taiata o spira. Au mers ok 14 ani, de cand e masina. Asta a fost un prim "tunning" pe care l-a facut tata smile.gif
vis-a-vis
Poate nu ti le-au prins bine si s-au desurubat piulitele... mai ales la prinderea pe punte, trebuie sa ai tubulara potrivita ca sa strangi bine.
mad toz
Sau poate au uitate baietii de la service sa iti puna acele bucse de cauciuc ,unde se prinde amortizorul de punte.Se pune una sus si una jos.Cum zicea si vis-vis trebuie sa aia o tubulara buna sau o cheie daia + pentru roti,dar trebuie sa ridici masina mai sus ca sa incapa.
ag02cws
Imi recomandati un service in Bucuresti sau vreun mecanic care sa se uite la ea?
Adrian_Boy
Intoarcete tot acolo sa-ti faca reparatia tot in acei bani pe care i-ai platit !
CriSTI68
QUOTE(ag02cws @ 11 Feb 2008, 15:15)
Imi recomandati un service in Bucuresti sau vreun mecanic care sa se uite la ea?
*



pana la urma ai schimbat amortizorul ala care troncanea? vezi la bucsile de prindere daca le ai sau nu le ai
98YMV
bate fier pe fier cand cobori bordura ... dry.gif
CriSTI68
ignora sunetul cum ignor eu arcurile alea rupte pe spate smile.gif
ydaniel
bucsele de la bascula pot fi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.