Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vopsea matuita la masina
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
nirosbogos
Asadar,cum pot face ca vopseaua de pe dacia mea sa straluceasca,ca alta data?
Acum un an si jum.am lustruit-o cu polish si de atunci ,treptat,treptat a capatat o matuiala.
maryus_83
Polish profesional, din nou. tongue.gif
vis-a-vis
Pai la polishare se face in prealabil o matuire, dupa un timp dispare polishul si trebuie reinnoit. Daca vrei sa fie lucioasa permanent, trebuie sa dai cu lac deasupra, cat mai multe straturi.
argon
Ceara de calitate, la 2-3 luni, efect garantat.
vis-a-vis
O iei la smirghel cu granulatie fina si apoi ii dai polish.
Daca vopsea peste, cea de deasupra se aseaza peste solzii existenti si n-ai facut nimic.
Orice ai alege trebuie s-o freci bine, ca sa zic asa 04.gif






mihai_crazy
Frecata bine cum a spus si colegul meu, si un lac dupa degresare...ca sa iesi mai ieftin. Asta in cazul in care scoti deniverarile fara sa o freci pana la chit...sau tabla:D
SSilent
tot la vopsea vin si io acu... si-a pierdut luciu pe plafon si portbagaj... m-ar bate gandu' la un polish sau lac dar pb este urmatoarea... cand o spal si frec mai tare cu carpa pe locurile respective se ia vopseaua... pur si simplu se inroseste carpa... ce e de facut?
Kruger
Aceeasi problema o am si eu in momentul de fata. Mi s-a explicat ca la vopsirea trecuta nu a fost destul intaritor si lac.

Luni o duc la vopsit, scap de chestia asta.
SSilent
pei si fara revopsit nu se poate remedia problema? ca din cate am inteles imi ia 5-10 mil pt ce am io si cu banii astia fac ceva mai bun la masina...
Kruger
5-10 e foarte bine. Mie imi ia 20.
psihoursu
din cate stiu eu toate daciile rosi se decoloreaza. Pe la sala palatului am vaz o dacie sport care era mai mult visinie decat rosie
SSilent
cam ai dreptate ... e vopseaua foarte proasta, la mine acum are o tenta de vermillion decat rosu pe spate iar pe fata e rosie aprinsa ... pot sa zic ca am vopsea cu efect de perla radmasa.gif
einstein1984
O carpa cu motorina! O stergi, o degresezi si gata!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.