Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] HYUNDAI ACCENT 1.5 CRDI
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
vali vtk
Masina a suferit un accident , anul de fabricatie 2007 , 12000Km . Masina se vinde cu toate elementele de tinichigerie (usa stanga , aripi si capota fata )si spiolerul fata care sunt pregatite de vopsit lipsesc farurile si intercooler-uliar la interior ceva elemente plastice.Masina are calandrul motor nou ,trebuieste schimbat bratul pe partea dreapta fata, acesta fiind evariat la accident pretul este de 5000 euro
[attachmentid=1627433132][attachmentid=1627433133][attachmentid=1627433134][atta
chmentid=1627433135][attachmentid=1627433136][attachmentid=1627433137][attachmen
tid=1627433141]
balky
Cat mai trebuie bagat in ea ca sa o aduci aproape de starea initiala ? Astept raspuns aici sau pm.
Bogdan_F
parerea mea ca masina asta o sa fie cumparata de cineva care este mecanic sau are acces la un atelier auto. Daca scoti manopera si profitul atelierului, ar mai trebui max 2000 euro presupunand ca stii de unde sa iei piesele (nu de la importator)

parerea mea ca masina poate fi reparata si utilizata fara probleme. Bineinteles ca daca mergi cu ea la reprezentanta, contravaloarea reparatiei devine o cu totul alta chestiune...

vali, ai idee cat costa intercoolerul? instalatia de a/c e ok?
vali vtk
Intercoolerul nu am idee cat costa iar instalatia de AC este buna, am un intercooler de nissan skyline dar ar trebui facut traseul din teva de inox.Intradevar piesele de la importator sunt scumpe dar pentru cineva care are acces la un service HYUNDAI se rezolva foarte ieftin.Masina noua a costat 13400euro deci eu cred ca se da la un pret destul de bun tinand cont ca nu mai este mult de munca la ea. Mentionez ca masina a avut montate pe ea aripile fata ,capota ,spoilerul si usa stanga si veneau toate perfect s-au dat jos pentru a fi vopsite.

13 Feb 2008, 16:42:
up excl.gif ca se merita

14 Feb 2008, 13:31:
up! Am gasit pe cineva care o repera cu 2000 euro .Deci cine vrea un diesel bun la 7000 euro.Masina poate fi reparata in maxim 2 saptamani.
lucian_v
In banii astia ii pune si airbag-urile la loc? Adica sa functioneze la un alt eventual impact?

P.S. Acesta nu este un post off topic
vali vtk
Doar un airbag au baietii cu care am vorbit sa o repare sad.gif parca cel de dreapta
vali vtk
up! se mai negociaza usor
vali vtk
E dusa la reparat ,se poate inchide
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.