Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Parbriz zgaraiat.
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Bulldog
Am problema cu parbrizul zgaraiat de o bucata de gresie. (Nu intrebati, nu eu sunt de vina).
Ziua e ok, dar noaptea e foarte suparator de la faruri, lumini stradale.
Nu s-ar putea cu ceva solutie low-cost? Ma gandesc la Displex, o solutie de indepartat zgaraieturi de pe ecranele telefoanelor mobile, am intrebat in cateva locatii daca au asa ceva, si se uitau oamenii la mine ciudat.
CriSTI68
QUOTE(Bulldog @ 14 Feb 2008, 00:04)
Am  problema cu parbrizul zgaraiat de o bucata de gresie. (Nu intrebati, nu eu sunt de vina).
Ziua e ok, dar noaptea e foarte suparator de la faruri, lumini stradale.
Nu s-ar putea cu ceva solutie low-cost? Ma gandesc la Displex, o solutie de indepartat zgaraieturi de pe ecranele telefoanelor mobile, am intrebat in cateva locatii daca au asa ceva, si se uitau oamenii la mine ciudat.
*



fugi la un centru de parbrize ca le repara acolo
Bulldog
Precizez ca zgaraieturile sunt destul de extinse si adanci. Si cat m-ar costa? Dar un parbriz nou cat mai e zilele astea?
CriSTI68
30 - 60 ron
DiMaggio
Tovarase, problema ta se rezolva ieftin cum a sugerat si forumistul de mai sus.

Daca as fi in locul tau, nu as pierde vremea cumparand un parbriz nou, sau cautand topice un care se dezmembreaza Dacii. Cauti un Remat, dai 10 lei la nenea si ai 100 de parbrize din care iti poti alege. Eventual iti da si o mana de ajutor.

Bafta!
viorel 77
nu merita sa dai cu nu-stiu ce solutie ( parerea mea) biggrin.gif
unul nou costa cam 100 lei cu montat tongue.gif biggrin.gif
v_razvan_c
Vreau sa schimb si eu parbrizul ca este fisurat... Am bord CN, intrebarea mea este: trebuie sa dau jos bordul ca sa pot pune parbizul la loc? ...mi se pare cam inghesuit si un unghi destul de urat, nu vad cum ar putea sfoara sa iasa de acolo cand il voi pune pe cel nou...
baranga
nu trebuie sa dai jos bordul ca sa schimbi parbrizul,in schimb trebuie sa dai jos parbrizul cand schimbi bordul wink.gif
v_razvan_c
radmasa.gif Am inteles, asta e o veste buna, merci mult de tot! smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.