Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: trage putin dreapta
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bogdanhanu
Am schimbat bieletele antiruliu si pivotul superior dreapta caci aveau jocuri(cel putin bieletele erau terminate)si de atunci trage dreapta.volanul,fata de inainte,am luat spita ca reper,si-a modificat pozitia cu aproximativ 15 grade.
Ma poate lamuri cineva ce s-a intamplat? sad.gif
fenyxx
trebuia sa le pui si pe cealalta parte urmat de unghi de fuga
Merced
Am patit si eu cand am schimbat un pivot pe stanga. Si-a modificat volanul pozitia chiar cat sa stea iarasi rotile drepte cand si el e drept.
Intr-adevar astea se schimba toate, si daca nu se schimba toate se fac oricum unghiurile dupa operatiuni de genul.
bullet
Hehe bre baieti eu am cumparat un break 1310 cli din 2002 am constatat cu timpu ca volanu an mers ancet si chiar 100kh tremura face o mica rotire stanga dreapta ...multi miau spus ka de la pivoti schimbasi asa ceva si pe dreapta si pe stanga si inferior si posterior + biela antirotire ...cum io zice amdoua ...ka kestie nu am rezolvat nika volanul la fel park vrea sa fac jaloane biggrin.gif plus ka trage ptin dreapta alti mia spus ka trebe roatele echilibrate da totusi kand merg cu 10kh sa faka la fel stiam ka plumbu ala are efect la cva viteza unsure.gif alti au zis ka de la pneuri kre adevaru sunt cva vechi omu a tinuto an garaj cva ani anka nu leam schimbat sper sa fie asa ceva si nu puntea stramba cum am auzit si de pe la alti ....ehe maine zi grea si mare ma duc la RAR sa vdem ce zic aia promit sa va zic ce era d vina tongue.gif peace ....
bogdanhanu
eu pina la urma am fost si am facut directia,roata din dreapta cica era spre interior(oricum am verificat toate jocurile inainte de asta,am schimbat si celalalt pivot superior-stinga)acum merge bine pe strada smile.gif
ZTV
Hehe bre baieti eu am cumparat un break 1310 cli din 2002 am constatat cu timpu ca volanu an mers ancet si chiar 100kh tremura face o mica rotire stanga dreapta ...multi miau spus ka de la pivoti schimbasi asa ceva si pe dreapta si pe stanga si inferior si posterior + biela antirotire ...cum io zice amdoua ...ka kestie nu am rezolvat nika volanul la fel park vrea sa fac jaloane plus ka trage ptin dreapta alti mia spus ka trebe roatele echilibrate da totusi kand merg cu 10kh sa faka la fel stiam ka plumbu ala are efect la cva viteza alti au zis ka de la pneuri kre adevaru sunt cva vechi omu a tinuto an garaj cva ani anka nu leam schimbat sper sa fie asa ceva si nu puntea stramba cum am auzit si de pe la alti ....ehe maine zi grea si mare ma duc la RAR sa vdem ce zic aia promit sa va zic ce era d vina peace ....


--------------------

dacia 1310 cli 2002 - ct 23 nej



----- parca limbajul gen mIRC nu este permis ?.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.