Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema grava
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
balky
Joi a trebuit sa fac un drum pana la iesirea din Popesti leordeni .
Am fost cu papucul pt ca urma sa ma intorc incarcat de acolo.
Toate bune si frumoase pana cand la un moment dat cazanul a inceput sa faca ca toti dracii , sa huruie si sa miroasa foarte tare incins .Am oprit pe marginea drumului si nedescoperind ce are am incercat sa plec.
Nu am facut mai mult de 500 de metri ( cu a 2 a ) si s-a auzit un mare BUM , rotile spate s-au infranat brusc si cu chiu cu vai am reusit sa o trag la marginea drumului .
Dupa vreo 2 ore de intrebat in stanga si in dreapta unde gasesc un service am dus-o mergand cu spatele pe sosea ( pt ca numai cu spatele mai mergea ) tot vreo 500 de metri.
Concluzia a fost simpla : din nu se stie ce motiv mi-a aruncat tot uleiul din grup si a mers asa pana cand probabil din cauza caldurii toate rotitele din el s-au sudat intre ele .
Intrebarea e : se mai poate face ceva sau trebuie sa cumpar un grup nou ?Masina inca nu a fost desfacuta .
Norocul meu e ca nu am avut viteza pt ca altfel va povesteam toate astea la " stirile de la ora 5"

Adevaru e ca atunci cand e sa ai ghinion trebuie sa ai pana la capat , cu o zi in urma scosesem cielo-ul din service acum intra papucul .

Toata intamplarea asta vine sa raspunda intrebarii de pe alt topic " tineti la masina voastra ? " radmasa.gif
djasu82
Dar tu ai tinut la papucul de servici ? Zici lasa ca are casco si se repara pe casco ...
balky
Tocmai asta e problema , ca nu e papucul de la servici . E al meu . Si nu am casco .
razvannn
am si eu papuc dar nu cred ca e de la grup , tu zici ca in spate merge asa ca grupul cred ca e ok poate din cutie mai repede
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.