Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Matiz E 2005
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
wizzard
Vand Daewoo Matiz din 2005, 61.000km, inchidere centralizata, alarma, radiocasetofon cu telecomanda Toshiba, revizii la City Center, carte service, ITP septembrie 2008, majoritatea km efectuati in afara orasului, foarte bine intretinuta. Anvelopele sunt de vara si trebuie schimbate, iar parbrizul este fisurat (din cauza locuitorilor civilizati ai Bucurestiului care arunca diverse obiecte pe fereastra). Masina o vand pentru ca am nevoie de mai mult spatiu, calatoresc foarte mult in afara orasului, si foarte curand voi intra in posesia unei Nubira 2. Nu imi permit 2 masini pentru ca altfel as pastra-o.

Pret: 3.650EUR negociabil.

Tel: 0727800970
PVF
Cauciucurile sunt tocite? sau trebuiesc schimbate doar ca sunt de iarna?
Distributia este schimbata?
Cam care ar fii ultimul pret?

Bafta
wizzard
Cauciucurile sunt de vara: Continental Eco. Trebuie schimbate pentru ca sunt tocite. Distributia nu este schimbata pentru ca la service-urile Daewoo mi s-a comunicat ca se schimba la 90.000 km. Am doi prieteni cu Matiz si ei au schimbat distributia la 80.000 km.

Pretul de 3.650 euro este negociabil in limita bunului simt. Trebuie sa vezi masina. Daca iti place sunt dispus sa mai scad un pic la pret, sa fie o suma care se divide cu 500 smile.gif . Consider ca ar fi un pret care sa multumeasca un nou proprietar si care sa ma multumeasca si pe mine, prin gandul ca masina nu ajunge pe mainile unui samsar, ci la o persoana care sa se bucure de ea asa cum m-am bucurat si eu.

Pantru orice informatii va stau la dispozitie. Saptamana asta sunt ceva mai liber si ne putem intalni pentru a vedea masina.

Numai bine.

PS: Astazi am venit de la Giurgiu. La 90-100 km/ora, ascultand incetisor muzica relaxanta, masina este de vis. Consumul la fel wink.gif .
wizzard
Super oferta: 3.600 euro usor negociabil wink.gif.
wizzard
Masina e intr-o stare impecabila! Pretul este 3.600 euro negociabil. Consuma foarte putin!
f.marinescu
up la Matiz. Piese - service la preturi omenesti.
Poate fi parcata si condusa usor in Bucuresti.
wizzard
Multumesc pentru promovare!

Anuntul este inca valabil!
wizzard
Oferta de 8 Martie - 3599 euro!
wizzard
3.599 euro - pret final. De astazi are un parbriz nou-nout cu parasolar. Masina se cumpara se pune benzina si se merge cu ea. Nu a fost lovita sau revopsita!!!
wizzard
Am fost azi in Autovit sa prospectez piata (am fost ca vizitator). Dupa ce am vazut n-spe mii de Matizuri cazute la preturi de te intrebai daca nu cumva aia vand masini noi, aproape ca imi vine sa cresc pretul. Daca saptamana asta nu gasesc un client, weekendul urmator ma duc cu ea in targ. Pretul va fi de 3950 euro negociabil. Toate cele bune.
argon
mai bine te uitai la ce pret se vinde, nu se cere pe afisul din geam! Bafta la vanzare.
wizzard
Samsari mi-au oferit 3.300euro. Nu ma intereseaza cu cat o vinde. Diferenta pana la pretul dorit de mine este de 300 de euro. (~1000RON). Este o diferenta prea mare tinand cont de faptul ca sunt proprietar? Eu nu am de ce sa modific kilometrajul, de ce sa ascund vicii ale masinii. Din contra, il pot sfatui pe cumparator in ceea ce priveste uleiul care ii place masinii, vitezei de croaziera, piese, la ce sa fie atent, schimburi etc.

Care este pretul corect pentru acest Matiz? Chiar nu vreau sa ajunga pe mana unui samsar. Am o prietena care a vandut recent un Matiz. Si am auzit in anturajul mei de persoane care au vandut sau cumparat Matizuri si preturile, dotarile etc. Poate rationamentul meu este gresit. Vreau sa il vand unei persoane care sa se bucure de el, nu unui samsar care sa faca bani pe seama mea sau a cumparatorului final.
wizzard
Anunt valabil!
wizzard
Anunt inca valabil. Pret 3.599 euro. Pret final. Masina are consumabilele schimbate. Astazi a primit si o pereche de stergatoare noi (acelea dintr-o bucata). Va doresc o saptamana frumoasa!
wizzard
Anunt valabil!
l@u
2500.
wizzard
2500 de lire sterline?! smile.gif

Pretul final este cel mentionat de mine: 3.599 euro. Nu accept niciun euro mai putin. Masina merge foarte bine si este o placere sa merg cu ea: drumuri in Bucuresti, iesiri la sfarsit de saptamana, concedii in tara si in afara tarii. Imi doream o masina mai mare pentru a o utiliza la deplasarile in afara orasului. Mi-am promis si i-am promis si ei (masinutei) ca nu o voi vinde cu mai putin. Ar reprezenta o jignire la adresa satisfactiei pe care o ofera aceasta masinuta din punct de vedere al fiabilitatii, costurilor de intretinere si amintirilor care ma leaga de ea. Voi merge mai departe cu planul de a-mi cumpara o masina si, daca este cazul, o voi pastra si pe aceasta. Nu voi fi singura persoana care sa detina doua masini.

In vara ii voi schimba distributia si ii voi face cadou un set de anvelope de vara (Continental - cum sunt cele pe care le are acum- sau TOYO). Altceva nu am ce sa fac la masinuta asta.

Va doresc o zi buna.
elro
am un matiz de la munca,primit de nou...2007+AC,sunt incantat pana peste urechi de el,merge bine,consuma putin si gasesti loc de parcare acolo unde nu te astepti....daca nu as fi avut atatea masini,o cumparam eu pt mama mea,si in privinta pretului,mi se pare unul corect,un om care tine la masina,a ingrijit-o si a "bagat"numai ce este bun in ea se cunoaste.
Numai bine si spor la vanzare
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.