Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Demontare aeratoare
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
mono
Am si eu o nelamurire, poate se gaseste cineva sa ma ajute cineva. Am incercat sa demontez un aerator, pentru a pune acele inele de prestige, nu mi-au placut cum arata si l-am pus la loc pe cele vechi...numai ca atunci cand am dat jos aeratorul era o bucatica de metal, care a cazut si nu am mai gasit-o...si acum parca aeratorul se misca in gol, nu mai are acele secvente...

20 Feb 2008, 17:23:
cineva...cineva....scuze, am scris in graba!
AR-18-MOS
Nu stiu sa fie ceva metalic pe acolo ... unsure.gif
Si cauta ca s-a mai discutat. smile.gif
iuly75
QUOTE(mono @ 20 Feb 2008, 18:22)
Am si eu o nelamurire, poate se gaseste cineva sa ma ajute cineva. Am incercat sa demontez un aerator, pentru a pune acele inele de prestige, nu mi-au placut cum arata si l-am pus la loc pe cele vechi...numai ca atunci cand am dat jos aeratorul era o bucatica de metal, care a cazut si nu am mai gasit-o...si acum parca aeratorul se misca in gol, nu mai are acele secvente...

<span class='edit'>20 Feb 2008, 17:23:</span>
cineva...cineva....scuze, am scris in graba!
*


nu este nici o bucata de metal, cel putin eu nu am gasit la mine cand am desfacut
chelloo83
nici eu nu am gasit nimic metalic cand am schimbat inelele la aeratoare
mono
era o chestie mica, de vreo 1,5 cm, un fel de bold indoit la capete...ma gandesc ca facea legatura intre inel si dintii aia, sa se miste in secvente...la mine acolo era, intre inel si lamelele care se deschid. cred ca a cazut inauntru, prin galerii, ca nu o mai gasesc.sper sa nu fie vreo problema daca a ajuns in galerii ca daca as putea sa o scot usor as scoate-o smile.gif
Dsign
este o bucatica de metal, ai dreptate... nasol daca ai pierdut-o, ca nu stiou sa se gaseasca asa ceva, decit de la alta masina
klaus
S-ar putea face dintr-o alta tabla, ca nu e mare si nici nu are forme complicate.
Si se ia ca model una de la un alt aerator.
Insa cand il desfaci sa fii cu grija ca sa nu mai patesti la fel
mono
va multumesc mult pentru sfaturi! m-am gandit sa incerc cu un magnet. Vrand sa o scot am legat un magnet de o ata si l-am bagat in galerie. Ata s-a agatat undeva, s-a rupt si mangetul a ramas in galeria de aerisire. Stiu ca pare amzant dar ma gandesc sa nu am probleme mai incolo, sa nu inceapa sa se miste sau sa influenteze debitul aerului Ajutati-ma va rog, spune-ti-mi cum as putea sa il scot, fara sa dau bordul jos...multumesc mult!!!
OAP
Cu alt magnet. Dar roaga pe altcineva sa faca operatiunea.
florinel_lva
smile.gif
mono
da, dar mai dureros e ca a ramas intepenit prin galerii...o sa incerc cu ceva mai flexibil, poate il pot urni...nu poate sa cada prin gurile de ventilatie pentru picioare? daca nu voi incerca cu un metal sau cu un magnet....
mono
se poate inchide...
g_dani
Profit de titlul topicului si va intreb cum se demonteaza aeratorul dupa ce a fost dat jos inelul ?
lucianblagaovidiu
Despre lamela asta e vorba, are rol de arc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.