Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: carlig de remorcare
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
Pages: 1, 2
bogidan21
Pentru cine mai are nevoie sau va avea atasez o poza cu semnificatia pinilor si culorile firelor pe majoritatea prizelor electrice.
atibu
Va putem oferi carlig remorcare fix Dacia

1. Logan berlina - 350 leicu tva.
2. Logan MCV - 370 lei cu tva.
3. Sandero - 420 lei cu tva.
4. Duster - 480 lei cu tva.
5. Dacia Papuc - 420 lei cu tva



Pachet electric universal in 7 pini inclus in pret.
Pentru montaj nu se prevede o decupare vizibila a spoilerului spate.
Carlig omologat CE si RAR.
Termen de livrare - stoc .
sobolan
care lonjeroane la logan ? ori n-am vazut eu bine pe-acolo !
la symbol aveam niste profile "L" pe sub ea,de acolo l-am prins bine...la asta ioc !
care are carlig pe logan e rugat sa puno o poza facuta sub masina ca sa inteleg si eu prinderea la logan !
atibu
Masina are gauri date din fabrica, ca sa le puteti vedea, trebuie indepartate dopurile de plastic, aflate in interiorul portbagajului - sunt cate 2 lateral stg/dr.
Apoi bagati o surubelnita si vedeti unde aceasta v-a strapunge banda adeziva de sub masina.
rue
am gasit in TM cu 590 lei cu montaj cu tot pe demetriade. imi pare cam scump.
are cineva alte idei sa ies mai ieftin cu carlig la logan berlina?
Mita Becherescu
Salut daca ai pe cineva prin Craiova gasesti mai ieftin (pe dezrobirii) eu am luat cu 300ron cu cablaj cu tot,se monteaza mai usor ca la dacia 1300,mai greu este pentru cablaj trebuie sa demontezi bara spate fiindca are gauri din fabrica,nu te grabi mai cauta si mie mi se pare cam scump,eu l-am montat singur...
DHL
QUOTE(atibu @ 20 Jun 2011, 15:03)
Va putem oferi carlig remorcare fix Dacia

1. Logan berlina - 350 leicu tva.
2. Logan MCV - 370 lei cu tva.
3. Sandero - 420 lei cu tva.
4. Duster - 480 lei cu tva.
5. Dacia Papuc - 420 lei cu tva
Pachet electric universal in 7 pini inclus in pret.
Pentru montaj nu se prevede o decupare vizibila a spoilerului spate.
Carlig omologat CE si RAR.
Termen de livrare - stoc .
*




Pentru Logan berlina in Bucuresti, pretul de 350 lei este cu tot cu montaj carlig si kit electric? Va multumesc. biggrin.gif
ssandulescu
Daca il vrei cu omologare rar e mai scump ai grisa ca sunt si fara omologare si multi nu iti spun ori nu stiu
atibu
Carlig remorcare Logan berlina 320 lei cu tva. Pachet electric inclus.
Manopera service 180 lei.
Are omologare CE. - chiar stiu ca are
Ktulu
QUOTE(einstein1984 @ 23 May 2006, 08:58)
Intreb si eu: cum naiba carlig fara priza? Adica rulota/remorca fara semnalizare?
*



Eh! Acuma, si tu! Este vorba de semnalizare wireleeeeesss!
bogdanelkva
Deci,pana la urma,legaturile electrice se fac doar in portbagaj,la lampile spate sau ar mai fi si alta solutie? intrebare.gif
atibu
Da ,legaturile pentru instalatia electrica se fac din lampile din spate.
aicidincolo
cine stie unde sunt cele mai ieftine carlige mai aproape de Valcea Sibiu Pitesti Bucuresti? Doar la Brasov sunt cu 270ron in rest am gasit 350 320 chiar nu se gaseste in bucuresti cu 270 sau max 290 ?
Ktulu
Cele mai ieftine shituri le gasesti la dezmembrari, prietene. Uite, unu' de langa Galati a facut accident cu Sandero si mi-a vandut carligul cu tot ce-i trebuie pe langa, la 200 lei.
Acum... Am avut eu pe cineva care mi l-a adus de-acolo, dar asta-i partea a doua... Pt. ca e cam scump prin curier.
Probabil m-ar fi costat vreo 80 lei.
Dar tu, prin Bucuresti, sau pe la margini, sigur ai gasi dezmembrari.
Fiindca, gandeste-te daca accidentul n-a fost serios, carligul ala nu are absolut nimic smile.gif
ansil2004
Montajul in doua cuvinte se face in felul urmator:

- se scoate capitonajul din portbagaj
- se localizeaza cate doua gauri in fiecare parte (ar trebui sa fie protejate de niste dopuri de plastic)
- prin aceste gauri se introduc niste suruburi cu care se prind doua brate metalice amplasate sub masina
- de cele doua brate se prinde o bara transversala care sustine si nuca propriuzisa.
carligeauto46
Carlig pentru : dacia nova - solenza - super nova

Vand >> Carlig pentru : dacia nova - solenza - super nova

Carlig de remorcare de calitate superioara cu cel mai bun finisaj de suprafata (zincat)
NU in ultimul rând tratamentul de suprafața (zinc la cald), care previne apariția ruginii este cel mai bun tratament de suprafața folosit la realizarea unui cârlig de remorcare acest procedeu fiind folosit si de producătorii de mașini pentru protecția anticoroziune a șasiului, durata de viata a cârligului fiind comparabila cu cea a șasiului mașinii.
Tara de origine Slovacia.
Toate produsele noastre sunt noi de cea mai buna calitate, la cel mai bun pret.
Puteti gasi si mai ieftin, dar aveti grija la calitate!
Carligele sunt omologate R.A.R.
- Garantie 36 luni
La cerere se poate expedia cu orice curier FAN CURIER // URGENT CURIER , trimitem oriunde in tara .
- Pretul aproximativ pentru expedierea unui produs intr-o localitate unde curierul are sediu este
de30 - 40 lei cu tva.
Pentru informatii suplimentare sunati la : 0722 898 697
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.