Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cine stabileste reguliele nescrise?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
BiGBearRO
Deci am facut asa :
Am citit regulamentul sectiunii si scrie :
Sectiunea tehnica NU este destinata discutiilor libere ci doar postarii de informatii/articole corecte pentru cei ce vor sa invete ceva.
Cine vrea sa contribue este liber sa posteze un articol nou, sau sa completeze un articol existent.
Apoi completarea regulamentului :
Va rog nu postati off topic!
Nu puneti intrebari aiurea !
Completati articolele (daca doriti) in limita bunului simt cu informatii corecte.

Deci din cata limba romana stiu eu nu se face in nici un fel referire ca nu ai voie sa deschizi un topic in care sa dai oamenilor un link catre un site.

Asa ca am creat un topic cu link catre un site, eu consider aceasta ca o informatie.

Pe acel site sunt explicate tot felul de chestii utile de stiut uni posesor de masina, adica datele inscrise pe uleiuri, cauciucuri, cum calculezi ce cauciuri poti sa pui in schimb, cum functioneaza o cutie, si multe alte informatii pe care eu le consider utile.

Dupa o jumatate de zi postul a fost sters, de moderator banuiesc, adunase cred ca aproape 50 de vizualizari deja, doresc sa stiu si eu in baza carei reguli scrise a fost sters?

Daca cumva a fost mutat undeva sa mi se spuna si mie, ce cum unde, sa pot sa imi cer scuze ca l-am postat aiurea.

Parca ideea forumului este schimbul de informatii intre cei care il folosesc, ma insel cumva? sau pe sectiunea respectiva e altceva? adica posteaza doar modeatorul si cei pe care ii agreaza el, sa stim si noi
Tudor
A fost sters dintr-un motiv foarte simplu: link-ul exista deja pe forum in multe topicuri, acolo unde informatiile de pe site-ul respectiv erau utile; nici un alt motiv rau, diabolic sau comunist.
einstein1984
Sorin a mentionat ca in zona aia postezi ceva scris de manuta ta, nu linkuri sau copy-paste. Si mi se pare o idee buna.
BiGBearRO
Unde este mentionat clar in regulament sau completarea lui?

Nu credeti ca ar fi util sa se creeze un topic doar cu linkuri? clasificate frumos
pe domeni (ex. tehnice, dealeri, serive-uri, etc)
dil
QUOTE
8. Dispozitii finale

a) Prezentul regulament poate sa nu acopere toate situatiile care pot aparea pe forum. In acest caz masurile care se vor lua vor viza intotdeauna bunul simt si buna functionare a forumurilor.


Conform regulamentului masurile sunt luate de administratori si moderatori.

Fiecare este liber sa-si gestioneze linkurile, majoritatea navigatoarelor Web ofera aceasta facilitate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.