Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nu stiu ce are
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
BV07DEF
salutare
nu stiu daca o sa ma exprim prea bine dar sper sa ma fac inteles.
problema mea se manifesta astfel:un timp de (3 4 min)masina merge super bine dupa care incepe sa dea rateuri mai ales cand incerc sa accelerezdupa care incepe sa tremure si in sfarsit sa se opreasca.am schimbat si platina si bujiile si capac delcou si fise dar nimic parca e nebuna.si cum am spus intr-un topic mai recent si turometru a luato razna.arata ce are el chef nu ce ar trebui.nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai schimb ce sa repar.sfaturi si pareri.


off topic
cum reusesc si cu ce scula pot sa scot siguranta care este pe rotorul electromotorului asta ptr a schimba bendixul
mircea.a
1.Probabil ca trage aer fals pe undeva sau poate sunt probleme cu lantul de distributie.
2.Se prinde rotorul intr-o menghina, se pune un patent peste inelul de siguranta si se loveste cu un ciocan pana trece peste inelul de otel, apoi se scoate inelul de otel cu o surubelnita.

Mult noroc.
kalyyyyyy
Votez tot pentru aer fals.Am patit ceva asemanator.La mine era de vina furtunul de vacuum relanti dar poate fi deasemenea furtunul de vacuum servofrina sau t-ul de plastic.Ideea e ca are o fisura,plasticul se incalzeste,se dilata si deschizaura permite circularea aerului mai bine.Verifica-le atent pe cele enumerate,prealabil curatate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.