Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] chiulasa r5 alpine
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
DannY_SmekeruL
piese in dotare

1 buc chiuloasa r5 alpine "reconditionata" adica...

a fost curatata luna,verificat planeitate (nu a fost necesara planarea) si pasuirea supapelor pentru orice eventualitate...asa,de chitibushar nebun ce sunt

la chiuloasa mai intra: capacul de chiuloasa,evident,curatat si ala bec
rampa de culbutori
tijele impingatoare drepte,neindoite,julite,pocnite,alea alea
galeria de admisie originala de r5 alpine
galeriile de evacuare de r5 alpine (astea nu-s prea folositoare
dar macar sa tai ceva din ele si sa sudezi mai departe)

1 buc delco r5 alpine ca nou

1 buc axa cu came stock de alpine ce ncesita "scurtata" pe strung si executata o bucsa...asta o poate rezolva oricine are acces la un strungar

ma gandesc ce ciuveie ar mai fi.... in mare cam asta este...poate o mai fi vreo piulita ceva

deci vanzarea pe bucati nu prea merge

pretul de vanzare este de 370 euro usor negociabil
Muttley
De ce le dai, nu mai merg pe motorul de 1289 cmc?
DannY_SmekeruL
merge pe motor dar e cam lenes la turatii mici.la turatii mari rupe tot.ajung intra I la 40km/h.dar pt oras e cam lenes.acum caut un motor r5 alpine complet(am gasit dar trebuie sa vand astea intai).chiulasa asta e o adevarata comoara pe un motor de 1.4 sau un 1.6.
finutu
cumpar eu delco-ul!
DannY_SmekeruL
nu prea vreau sa vand pe bucati piesele.daca gasesti pe cineva care sa cumpere restul(chiulasa si axa) iti dau delcoul.daca nu nu le dau.cel putin nu acum.nu ma grabesc

29 Feb 2008, 21:13:
chiar nimeni nu vrea asa ceva?
razvannn
cam mare pretul sincer . la banii astia iei un motor puternic de chiar ca atunci rupi tot , scuze dar asta e parerea mea

29 Feb 2008, 21:39:
nu inteleg de ce atata valva pt r5 alpine era o masina de 107 cp ce era asa de spectaculos la ea si daca cumva te loveai erai ko e ca un tico mai mare putin . scuze pt cei care le place dar francezii astia nu au facut masini bune niciodata cu nemtii nu colaboram si noi ...................................
DannY_SmekeruL
nou pret.280 de iepuroi.
bartenders
Ma intereseaza tijele si prezoanele(poate si rampa de culbutori).Daca vrei sa le dai ne intelegem la bani. 0724.375.917
DannY_SmekeruL
am spus si mai sus.nu vreau sa le dau pe bucati(cel putin pentru moment
DannY_SmekeruL
up up

2 Mar 2008, 15:33:
chiar nimeni nu vrea? pana acum erati inebuniti ca nu gasiti acum cand se vinde nu mai vrea nimeni.a dat soarele.merge sa mai modificati pe la masinii smile.gif
alinushy
pt a fi montata pe 1.4 ce modificari st necesare?
DannY_SmekeruL
ti-am trimis un pm.te intereseaza?
DannY_SmekeruL
up up

8 Mar 2008, 11:55:
up

9 Mar 2008, 10:06:
chiar nimeni nu vrea sad.gif
DannY_SmekeruL
up up
DannY_SmekeruL
este in continuare valabila oferta
DannY_SmekeruL
chiar nimeni nu doreste.haide-ti pana nu ma razgandesc sa fac un 1,6 cu ea.smile.gif
DannY_SmekeruL
se poate inchide.sa vandut
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.