Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema semnalizare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
seby9966
La semnalizrea pe partea dreapta frecventa este in jur de1/sec iar pe partea stanga de 3-4 semnale /sec.Nu m-ar deranja daca nu ar fi pacanitul ala in interior (cred ca de la vreun releu?).Pana ieri totul a fost ok.Imi puteti spune unde e buba?
Merced
Ia vezi tu, nu cumva ti s-a ars un bec pe stanga?
kalyyyyyy
Daca ai releu mecanic(si din ce zici de pacanit asa e) ,ai un bec ars pe partea unde e frecventa mai mare.Alta posibilitate este o masa proasta ori a becurilor ,ori a releelor.Mai poate fi de vina butonul de avarii sau chiar releul,desi releul este putin probabil.
maryus_83
Cel mai probabil ai bec ars.. sau in fata ceva nu face contact cum trebuie. In spate, la triple apar mai rar probleme. wink.gif
pitiku'
un bec ars p partea stanga(la semnalizari)...sau e sarit de la locul lui... wink.gif
truman
Mi s-a mai intamplat si mie sa am aceasta problema, dar pana la urma a disparut de la sine, dupa ce am uitat sa verific de unde este. wacko.gif
seby9966
Becul nu este ars.Am schimbat blocul ieri....Nu am in schimb bec la pozitie.Nu cred ca afecteaza.Urmeaza sa verific releul de sub bord.Aveti idee cat costa?biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.