Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vreau un sfat
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
C.BOGDAN
AM SI EU O NELAMURIRE daca puteti,spunetim cu sa procedez
Astazi am dus masina dacia pe injectie in servis sa-mi puna instalatie gpl masina mergea perfect cind sa ma duc sa iau masina nu mai merge sa dus bobina de inductie zic ei ,am vazut si eu ca era fisurata,ei spun ca nu este vina lor sa intimplat,masina zici ca merge in doua pistoane nici nu mam urcat in ea ,ce ma sfatuti sa fac ,este posibil sa se intimple din senin sa se strice bobina de inductie,tot ei spun sa-mi cumpar EU bobina
Rog raspuns
renotgo
Pai ...masina s-a cam stricat la service ,nu ? Cu ce esti tu de vina ?

4 Mar 2008, 21:21:
Oricum ,nu cred c-ai sa-i convingi sa-ti puna alta bobina !
pcv
poti sa te duci la OPC sa depui o reclamatie,dar nu stiu ce o sa se intample(trebuie sa dovedesti ca bobina era in stare buna cand ai dus masina).oricum daca te duci la OPC si ei se duc acolo o sa-i controleze si nu scapa ei fara o amenda(asta macar sa fie asa ca o consolare).altceva nu stiu.
AR-18-MOS
Fii atent ca nu esti tu de vina!
Tu le-ai dat masina in stare buna de functionare ... eu ti-au dat-o in stare proasta de functionare.
ydaniel
sad.gif poate au schimbat-o ei! asa se ''practica'"
mike1410
Fa scandal,cheama OPC-ul,amenintai ca ii dai in judecata ,orice mama lor de hoti internationali stiu numai sa ia bani, sume exorbitante si pe mine mau pacalit cu o volanta cumparata noua si ei miau pus un jaf care ma tinut 2 saptamani si dupa ce sa dus coroana nici nu vroiau sa ma vada desi aveam garantie la lucrare.

Cu furci, topoare peste ei 053.gif
sobolan
se mai intampla....poate nu e vina lor...daca le-ai dus-o buna roaga-i sa ti-o dea tot buna....
vii cu masina buna la service si pleci cu ea stricata radmasa.gif
kalyyyyyy
Legal si moral este vina lor.(vezi art 998-999 cod civil raportat la 1000 alineatul 3 cod civil).Acuma daca merita osteneala tu decizi.Daca ai timp si tii mult la principiile tale da-i in judecata si cheama intai opc-ul.Daca nu ma insel un service este obligat sa certifice buna functionare a masinii cand o lasi la ei iar cand nu se specifica(nu faci un inscris) este prezumat acest lucru - totusi s-ar putea sa vorbesc prostii despre aceasta prezumtie.Cum o bobina costa 40 de lei,nu sunt foarte sigur ca merita osteneala,in orice caz poti incerca cu intimidarea(proces ,opc).Daca alegi prima varianta,ai inceput prost ,trebuia lasata masina acolo,nu de alta dar prejudiciul(stricaciunea)trebuie dovedita ca fiind fapta lor,iar in instanta vorba ta(marturia) trebuie coroborata cu alte probe ca sa aiba relevanta(nu este deajuns).Scuze parantezele,dar nu pot presupune ca toata lumea stie termenii mai mult sau mai putin juridici.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.