Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: repartitor
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
KidTx
salut.
am fost astazi la ITP si mi-au gasit repartitorul blocat.
cum il pot debloca?

multumesc
AR-18-MOS
Cel mai bine e sa-l schimbi.
P.S. Se cheama < REPARTITOR >.
ydaniel
se numeste LIMITATOR.recomand achizitionarea unuia nou ambalat de uzina.pret aprox:40lei.
renotgo
Repartitorul este una...limitatorul este alta...Dupa cate cred ,ai LIMITATORUL blocat .Se schimba .nu se repara .Repartitorul poate fi doar infundat ,si-acela se poate repara usor dar n-are rost ,e o piesa ieftina care se schimba rapid.Sa nu-ti schimbi singur limitatorul...dupa schimbare trebuie facut un reglaj ,altfel risti sa ai rotile blocate ...sau sa n-ai pic de frana pe spate .Succes!
argon
se repara foarte bine, depinde ce are, dar in general, unul vechi si reparat e de 10 ori mai bun decat unul nou. Al meu a fost reparat o singura data, era blocat, totusi daca e colmatat rau, nu se mai poate face nimic. Problema nu e ca e o "piesa ieftina ce se schimba rapid" , ci ca sunt foarte proaste, si din 3 incercari poate nimeresti unul mai bun.
ydaniel
daca cumperi de uzina/strain merge fara pb;)
KidTx
s-a rezolvat .am fost la mecanic si mi-a spus ca tija acea care apasa pe
repartitor este prea stransa.acum lucreaza.
Paca
35 ron un repartitor...am schimbat eu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.