Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnire la...ARAD
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2
ar_logan
Eu propun o intalnire la Arad pt. cine doreste.
Doar posesorilor de Dacia.
Mai punem tara la cale. smile.gif
RCS
Si celor cu Renault !!! Avand in vedere ca www.daciaclub.ro este infratit cu www.reno.ro eu zic ca la intalnire se poate conta si pe cei cu Renault cu atat mai mult cu cat Logan este by Renault !!! Nu ??? biggrin.gif
kaspersky
la anu' o sa-mi fac si eu prezenta prin zona smile.gif)
ar_logan
Da si celor cu renault .Doar noi doi ,RCS,suntem din Arad pe forum???
RCS
Din cate am observat eu mai sunt inca doi !!!! ph34r.gif rog si cia !!! De altii nu mai stiu.
OFF TOPIC: de cat timp ai loganul ? Intreb ca as vrea sa vad si eu cum merge la drum intins ??
ar_logan
Pe 15.12.2004 il primesc.Dupa cum spun ei,Verbita.
RCS
QUOTE(ar_logan @ 13 Dec 2004, 09:32)
Pe 15.12.2004 il primesc.Dupa cum spun ei,Verbita.
*


OFF TOPIC: ce model ai comandat ?
Ciombe
Pe cei care au oltcic ii primiti?? biggrin.gif Ca noi (oltcitistii) ne-am intalnit deja de doua ori: in octombrie si in noiembrie.

wacko.gif
RCS
QUOTE(Ciombe @ 13 Dec 2004, 10:45)
Pe cei care au oltcic ii primiti?? biggrin.gif  Ca noi (oltcitistii) ne-am intalnit deja de doua ori: in octombrie si in noiembrie.

wacko.gif
*


Sigur ca da !! ph34r.gif Unde a avul loc intalnirea ma refer la locatie ???
ar_logan
off topic: preference 1.4, sper ca o sa vina pe 15.12 caci din fabrica a iesit in 09.12.

Unde v-ati intalnit mai "oltcitistilor"???????
RCS
QUOTE(ar_logan @ 13 Dec 2004, 16:09)
off topic:  preference 1.4, sper ca o sa vina pe 15.12 caci din fabrica a iesit in 09.12.

Unde v-ati intalnit mai "oltcitistilor"???????
*


OFF TOPIC: ai primit Loganul ???
ar_logan
off topic:Astazi, 16.12, am fost de dimineata sa platesc tot avansul la banca si sa duc o.p.-ul la Verbita sa-l trimita la RCIleasing.Cand le plateste RCIleasing masina la Verbita pot sa o ridic ,sper ca astazi.
ar_logan
Nu este nimeni interesat de o intalnire in Arad?????????/

Aradeni trezirea!!!!!!!!!!!!!!!!
RCS
QUOTE(ar_logan @ 20 Dec 2004, 16:17)
Nu este nimeni interesat de o intalnire in Arad?????????/

Aradeni trezirea!!!!!!!!!!!!!!!!
*


Pai in afara de eu si tu ..nimeni !! ph34r.gif OFF TOPIC: ai primit masinuta ?? cool.gif
ar_logan
Off topic: am primit-o .
RCS
QUOTE(ar_logan @ 21 Dec 2004, 15:26)
Off topic: am primit-o .
*


OFF TOPIC :Si nu cinstesti cu nimic...masinuta ??? biggrin.gif Deci... ???
ar_logan
Stabileste unde,cand???????
RCS
QUOTE(ar_logan @ 22 Dec 2004, 13:27)
Stabileste unde,cand???????
*


Vezi ca ti-am scris pe pm !!! ph34r.gif
ar_logan
Si eu.
ar_logan
Ce mai faci RCS mai traiesti????????
RCS
Da !!!! Stai cumva in zona 300 ??? cool.gif Astept sa cinstesti masina !!!! biggrin.gif Deci... ?
dacicuss
unsure.gif No, pe cand bulbucam si io ochii dupa ceva intalniri mai aproape de zona mea, vad ca vecinu de AR propune intalnire, da' aia far'de Dacie n-au acces....pai asta-i democratie badie? Daca ascund masina in garaj si-i confisc lu' tata Dacia, pot aparea? ph34r.gif
Pai corect e cum vrei matale?
RCS
QUOTE(dacicuss @ 12 Jan 2005, 13:57)
unsure.gif No, pe cand bulbucam si io ochii dupa ceva intalniri mai aproape de zona mea, vad ca vecinu de AR propune intalnire, da' aia far'de Dacie n-au acces....pai asta-i democratie badie? Daca ascund masina in garaj si-i confisc lu' tata Dacia, pot aparea? ph34r.gif
Pai corect e cum vrei matale?
*


Daca citeai mai bine observai ca au voie si cei cu Renault, Oltcit deci nu numai cei care au Dacie. biggrin.gif Asa ca se poate cu orice masina inclusiv Seat !!!! cool.gif
dacicuss
QUOTE(RCS @ 12 Jan 2005, 15:12)
Daca citeai mai bine observai ca au voie si cei cu Renault, Oltcit deci nu numai cei care au Dacie. biggrin.gif Asa ca se poate cu orice masina inclusiv Seat !!!!  cool.gif
*


Boierule, vazut-am, da' mi-am zis sa dau si eu din gura...pardon, tastatura ! cool.gif
Acum, ca sa facem niste flotari intelectuale, pot spune ca faptul ca vine si Renault sau Oltcit, nu e o conditie sine qua non ca au "acces" toate marcile: Renault e taticu' sau mamica lu' Dacia, Oltcit e tot romaneasca si tot cu radacini la broscari, deci sunt in "familie", veri, unchi, matusi, etc. Seat e nemteasca ( spaniola daca vrei da' acia zic nemteasca biggrin.gif )....dusmanul de veacuri al francezilor...no, fortam logica in continuare?
RCS
QUOTE(dacicuss @ 14 Jan 2005, 09:58)
Boierule, vazut-am, da' mi-am zis sa dau si eu din gura...pardon, tastatura ! cool.gif
Acum, ca sa facem niste flotari intelectuale, pot spune ca faptul ca vine si Renault sau Oltcit, nu e o conditie sine qua non ca au "acces" toate marcile: Renault e taticu' sau mamica lu' Dacia, Oltcit e tot romaneasca si tot cu radacini la broscari, deci sunt in "familie", veri, unchi, matusi, etc. Seat e nemteasca ( spaniola daca vrei da' acia zic nemteasca biggrin.gif )....dusmanul de veacuri al francezilor...no, fortam logica in continuare?
*


Pardon ! biggrin.gif Oltcit nu este cu radacini la broscari, adica italieni, ci la francezi... ph34r.gif iar seatul e ... spaniola 100 % chiar daca aspira spre nemti la fel cum si Dacia Logan este romaneasca si ,,never'' frantuzeasca !!! biggrin.gif
ar_logan
Vecine, dacicuss, vii la o intalnire la Arad ????
Pot veni si eu cu un Seat Cordoba a lu' tata.
La prima intalnire , RCS, ai berea.
RCS
QUOTE(ar_logan @ 14 Jan 2005, 17:08)
Vecine, dacicuss, vii la o intalnire la Arad ????
Pot veni si eu cu un Seat Cordoba a lu' tata.
La prima intalnire , RCS, ai berea.
*


Bun !!! Saptamana viitoare se poate ? Pe vineri mai precis. Unde ? mellow.gif Eu am stabilit cand tu stabilesti unde!! Ai mingea la fileu !!! ph34r.gif As vrea un vin alb ca berea nu-mi place (da ce pretententii si pe mine) !!!
ar_logan
off topic: Salve,RCS, mai am avut ghinionul sa-mi sparga garajul ziua, si prin acoperis caci lacatul ia dezamagit si am de lucru sa mi-l refac. Noroc caci masina nu a fost in garaj deoarece am fost plecat la servici. Asa ca ai grija si tu sa n-ai experiente, apropo garajul meu este in zona 700.

Mai discutam poate se mai anunta cineva.
dacicuss
Coane RCS , faptul ca la Seat tabla mai e "indoita" in Spania, nu inseamna ca e 100% spaniola...motorul, interiorul nu e spaniol...de fapt, din partea mea sa fie si Made in Congo, mie sa-mi placa, nu? Daca chiar esti curios, baga un ochi pe la o reprezentanta si vezi cat % mai e spaniol in ea...acum cu platforma comuna, nimic nu prea mai e original: uite la Toledo, bordul e A3, motorul e acelasi cu restul familiei, Skoda, VW, Audi...si o gramada de alte maruntisuri sunt folosite de la una la alta...crede-ma, ca lucrez in domeniu! cool.gif ...si sa nu crezi ca am ceva cu cele frantuzesti...chiar vreau anul asta un Peugeot....ba as lua si un Logan da' numa' dupa ce-l mai finiseaza biggrin.gif
No, Aradu-i fain, cine a propus intalnirea, da si niste date mai concrete?
ar_logan
Eu am propus "boierule"si in ceea ce priveste Seat-urile ai dreptate.Eu zic ca in fata unui hotel (Phenix) ar fi bine caci putem sa bem si o cafea.
Ce zici RCS?
RCS
Locatia e buna !!! Atunci, pe vineri in fata la hotelul Phoenix la ora 18,00 !!! dacicuss hotelul respectiv este chiar la iesirea din Arad spre Nadlac, pe partea stanga in zona reprezentantei Dacia !!!
Off topic: Seat este o masina 100 % Made in Spain !! biggrin.gif tongue.gif
ar_logan
In principiu,da. Daca intervine ceva o sa anunt pana joi.
RCS
O.K. !!
ar_logan
Mai vine cineva??????????
RCS
QUOTE(ar_logan @ 18 Jan 2005, 16:10)
Mai vine cineva??????????
*


Pai nu suntem suficienti: eu si cu tine !!! laugh.gif Pai vrei sa faci cinste la atata lume (trebuie sa uzi masina) !!! dacicuss parea interesat si el de intalnire dar vad ca..nici un semn de la Deva !!! Apropo dacicuss...Seat este ,,Made in spain'' cool.gif !!
ar_logan
As vrea sa ne adunam cat de multi.
De facut cinste este altceva, mai punem tara la cale, vorba aia, poate organizam ceva pe la Arad.
RCS
Si eu as vrea sa fim mai multi, dar daca din Arad suntem pe forum numai noi doi cine este de vina ?? Lui dacicuss i-am trimis un pm si nu stie daca poate sa vina si el vineri ! Ar trebui sa incercam ceva si cu cei din Timisoara !!
ar_logan
Lasa-i, mai bine caci destul sunt ei peste tot, deocamdata.
Mai era cineva dar inca nu a primit Solenza si mai era cel cu topicul de calatoria in Helsinki...parca.
ar_logan
Cel cu Solenza este"atesz" dai un pm si vezi.
RCS
QUOTE(ar_logan @ 19 Jan 2005, 11:57)
Cel cu Solenza este"atesz" dai un pm si vezi.
*


I-am trimis si lui un pm !!
OFF TOPIC: ti-am vazut masina in vlaicu luni, era parcata in zona la lebada !! ph34r.gif
ar_logan
M-ai prins!!!!!!
RCS
QUOTE(ar_logan @ 19 Jan 2005, 17:45)
M-ai prins!!!!!!
*


OFF TOPIC: Asta e !! 1-0 pt mine !!!! ph34r.gif
ar_logan
Si unde o sa fie?????Dar sa ramana la ora 18 .
RCS
QUOTE(ar_logan @ 21 Jan 2005, 08:06)
Si unde o sa fie?????Dar sa ramana la ora 18 .
*


Ti-am trimis noua locatie pe pm ph34r.gif . La casa jelen la ora 18,00 !! Citeste ce ti-am scris pe pm excl.gif
ar_logan
Daca mai este cineva din Arad pe forum, il asteptam la discutii si la intalnire vinerea de la ora 18 in fata la Casa Jelen .(Catre toti oltistii, renaultistii si cei cu daciile).
Merci.
RCS
QUOTE(ar_logan @ 24 Jan 2005, 16:47)
Daca mai este cineva din Arad pe forum, il asteptam la discutii si la intalnire vinerea de la ora 18 in fata la Casa Jelen .(Catre toti oltistii, renaultistii si cei cu daciile).
Merci.
*


Eu sunt cu..Renault !!! ph34r.gif Si pe forumul reno din cate am observat din Arad sunt numai eu, asa ca alti posesori de Renault sa vina la intalnire...nici o sansa. O reclama prin ziar de genul ,,toti pasionatii de Dacii, Renaulturi si Oltcituri pot veni in data de .... in locul ... pt discutii cu si despre masini''. Mai in gluma mai in serios nici forumul Renault nici Daciaclub nu prea este cunoscut la noi in Arad, dar cu ceva reclama... !! Una din modalitatile de a face reclama la cele doua forumuri este autocolantele lipite pe parbriz. La daciaclub este asa ceva pe cand la renault...nimic. mad.gif Fara o mai buna mediatizare a celor doua forumuri nu cred ca aradenii se inghesuie la intalnirile noastre.
ar_logan
Tin sa le multumesc lui RCS si lui Atesz caci au venit la intalnire , asteptam si altii.
RCS
ar_logan : excl.gif vezi ca ti-am trimis pe pm ce si cum astazi. Ne intalnim tot la vechea locatie si stabilim acolo ce si cum. Deci...azi la ora 18,00 (fix) la casa Jelen !!!!!!! ph34r.gif
ar_logan
Ok , BOSS !! smile.gif
ar_logan
Alllooooooooo!
Pentru o intalnire in Arad nu se inscrie nimenii???
Ce-i cu voi fratilor???
Va salut si grija la gheata dupa carosabil.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.