Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Carburator dublucorp
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Buyaka
- Carburator dublucorp + galerie papuc - 250RON fix carb-ul e in stare buna, surubul de amestec sigilat (din fabrica) se da impreuna cu galeria, pot asigura montajul, garantez un consum decent. L-am demontat de pe masina mea pentru ca mi-am pus gaz. Am facut si am trecut ITP-ul cu el montat pe masina, omul nu a comentat nimic, a iesit super la noxe.

- Carburator dublucorp de papuc, complet si asta e in stare buna, trebuie reglat pe banc. 100RON.

- 2 x carburatoare VERTICALE Weber, de la o ALfa Romeo, in stare buna, n-am apucat sa le montez pe masina, prea multa bataie de cap sa faci galerie (pt. dacie) astea se dau impreuna, asa cum au venit 250 RON.

- Bord scoica pt berlina + accesorii (scrumiera, repartitor, grila+plastice, butoane) demontat de pe masina mea (am CN acum) in stare buna, necrapat, nears de soare 200 RON + Aeroterma 50 RON (buna, nu fluiera, nu uruie) + bonus caloriferul.
Buyaka
up, pentru cine e interesat se mai negociaza la preturi wink.gif
Buyaka
UP!!!
Carburatorul merge si la nova si la oltcit si sta bine la consum, garantat.
Bordul e asa cum l-a nascut fabrica, nu a fost niciodata dat cu silicon sau alte maclavaisuri.
Buyaka
UP!!!

si ceva poze:

Carburatoarele de Alfa: [attachmentid=1627440848]

Dublucorpul nereglat: [attachmentid=1627440849]

Bordul+acareturile: [attachmentid=1627440850] ce se vede pe el e doar praf.

Aeroterma: [attachmentid=1627440851]

Cutie acte: [attachmentid=1627440852]

Grila + colturi: [attachmentid=1627440853]
gabi1
QUOTE(Buyaka @ 14 Mar 2008, 09:04)

- Carburator dublucorp de papuc, complet si asta e in stare buna, trebuie reglat pe banc. 100RON.


*



Lipseste de la el electrovalva,capsula de dezanecare,parghiile de la soc,dispozitivul dash-pot.Le ai... ?
Buyaka
@gabi: da, carburatorul se vinde, cum am spus, complet, chiar daca in poza nu e, am tot ce trebuie pt el.

Un mic update cu primul carb scos la vanzare scade la 200RON si poze:
[attachmentid=1627440974]
[attachmentid=1627440975]

si filtrul "sport":
[attachmentid=1627440976]

se pot da si separat:
150RON carburatorul
70 RON galeria
25 RON filtrul+cagula
Buyaka
Up! cu preturi noi:

Dublucorp+galerie+filtru - 200RON

Dublucorp papuc - 70RON

Verticale Weber - 200RON

Bord - 190RON

Aeroterma - 40RON
alinushy
sal, filtru se poate spala sau numai se sufla cu aer?
Buyaka
Se poate spala fara probleme sau se poate curata cu solutie speciala, dupa curatare se pulverizeaza cu un lubrifiant special pe partea interioara. Dar atentie! Filtrul e noname, n-am avut nici probleme dar nici mari satisfactii cu el, adevarat ca masina tragea de rupea la demaraje cu dublucorpul si pe toata plaja de turatii.
alinushy
sal, ai avut pompa de benzina normala?
Buyaka
Da, a functionat fara probleme cu pompa clasica de dacie, fara nici un fel de modificare.
alinushy
daca nu le dai pana pe 10 cand iau banii mai vb smile.gif (carb+galerie+filtru)
alinushy
sal, intre timp am facut rost de carb si galerie de la un prieten, ma intereseaza filtru+cagula. trimiti prin posta?
Buyaka
Imi pare rau, nu prea am timp sa umblu pe la posta, poate daca ai drum prin Bucuresti sau Giurgiu, cu cea mai mare placere!!!
alinushy
sal, daca te rasgandesti cu filtru si cagula da-mi un pm
NCR
ai dat filtrul? cat vrei pe galeria fara carb dublu?
Buyaka
QUOTE(Buyaka @ 26 Mar 2008, 09:59)

se pot da si separat:
150RON carburatorul
70 RON galeria
25 RON filtrul+cagula
*




si UP!!!!
NCR
pastreaza filtrul+cagula ca il iau eu sambata, te sun eu! mersi si lasa numaru tau pe PM wink.gif
Buyaka
Se pastreaza...

Up la restull!!!
Buyaka
S-au dat cagula si filtrul... UP la restul!!!
ovidiuionita
Salut. Mai ai cutia de acte ? La ce pret e ?
borkanel
despre carburatoarele de Alfa ce poti sa-mi zici? ce model sunt si de pe ce model de Alfa vin ? ce pb au ?
Buyaka
Cutia de acte 10 RON
Carburatoarele sunt Weber, de pe o alfa 33, din cate stiu au mers pe motor de 1.7, sunt verticale, nu orizontale, eu am vrut sa le pun pe dacie dar e bataie de cap mare cu galeria si nu merita investitia, n-au nici o problema, sunt complete, curate, asa cum le-am luat.
Buyaka
up!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.