Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am scos masina din service ...
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
raptordivx
Am scos masina din service dupa ce mi-au schimbat astia placa de presiune si discul de ambreiaj, mi-au schimbat si cablul de ambreiaj , insa degeaba, dupa ce debreiez se aude un "hjjjjjjjjjssss" (scuzati onomatopeia) si nu stiu de unde dreaq mai poate sa vina si asta. Poate a mai patit careva asa ceva, asa facea si inainte de a o baga in serice asa face si acum ..la ce dreaq mai e bun un service in afara de ati lua banii nu stiu.
Nu stiu ce dreaq sa mai schimb.....dati si voi o idee.Masina merge bine acum nu zic ..da se aude inca chestia aia si e suparatoare.
haiducro
Se aude cumva ca un fashait? Asa face a mea, de cand am cumparat-o. O gramada de mecanici au zis ca e rulmentu' de la placa de presiune. L-am schimbat si face la fel, asa ca nu stiu ce sa mai cred. Oricum, nu-i nici o problema, poti merge linistit cu ea.
nicolaev
QUOTE(raptordivx @ 10 Dec 2004, 09:07)
Am scos masina din service dupa ce mi-au schimbat astia placa de presiune si discul de ambreiaj, mi-au schimbat si cablul de ambreiaj , insa degeaba, dupa ce debreiez se aude un  "hjjjjjjjjjssss" (scuzati onomatopeia) si nu stiu de unde dreaq mai poate sa vina si asta. Poate a mai patit careva asa ceva, asa facea si inainte de a o baga in serice asa face si acum ..la ce dreaq mai e bun un service in afara de ati lua banii nu stiu.
        Nu stiu ce dreaq sa mai schimb.....dati si voi o idee.Masina merge bine acum nu zic ..da se aude inca chestia aia si e suparatoare.
*


Poate mai trebuie strans.
ionut232
in locul tau m-as duce prima data la service-ul la care ai fost...si le-as spune...

eu zic ca e de la cablu de ambreiaj care mai trebuie reglat...strans...intra greu in viteza?
draku
io am auzit ca harjaitul asta (scuze, nu stiu cum sa-i spun altfel) care apare la eliberarea pedalei de ambreiaj in sarcina (deci la ambreiere) s-ar datora volantei care ar avea ceva pe suprafata de frictiune cu discul de ambreiaj (adica crapaturi sau altceva....)
dar asta este numai din auzite, repet, luati-o ca atare
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.