Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] turbina megane
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
cladoveanu
pentru cei care doresc mai multi cai putere la motoarele de 1.5 dci de 82 cp vand turbina 101 cp 600 de lei 0724.276.852 Alex . astept comentarii sau sfaturi . multumesc
DANUTZICU 08
In ce stare e turbina ? Merge pe un 1.9 dci ? Pretul e discutabil ?
c3h2o
eu am megane de 82 CP. daca aceasta turbina imi ofera 100 CP sunt interesat sa o cumpar. da-mi un pm.

este diferenta intre turbina de 82 CP si cea de 100 CP sau difera doar softul ? astept si pareri ale altor utilizatori care se pricep. 10x.
cladoveanu
turbina nu are nici o problema dar trebuie sa o vezi asa este cel mai bine. normal ca difera fizic este mai mare, are paletii mai mari.....dezvolta o putre mai mare lasa un nr de telefon si te sun eu

22 Mar 2008, 15:36:
cine este interesat de turbina poate sa imi dea apel si sun eu. nu prea intru pe forum si s-ar putea sa nu vad intrebarile voastre. multumesc
Sooky
am un logan 1.5 dci 65cp...merge turbina la mine?
cladoveanu
va rog lasati un numar de telefon si va sun eu
poseidon06
Turbina de pe 1.5 dCi 100CP este cu geometrie variabila, fata de cea cu geometrie fixa de pe 1.5 80 CP. Motorul va necesita o resoftare cel mai probabil pentru a dezvolta puterea respectiva (pentru a fi adus la parametri motorului de 100CP).
c3h2o
tnx poseidon06. Intre timp aceasta diferenta am observat-o si eu citind specificatiile celor doua masini. Insa fizic pot fi inlocuite fara nici o alta modificare? Practic prinderile sunt identice ? O resoftare sunt 90% sigur ca ar trebui, o sa ma mai interesez.
poseidon06
La prinderi nu stiu, turbina cu geometrie variabila e mai mare un pic si mai grea decat cea cu geometrie fixa. Totusi, cred ca sunt sanse destul de mari sa se potriveasca, dar pentru a fi 100% sigur, fa o intrebare la un service Renault.
cladoveanu
are 10.000 de km, nu are joc in paleti e in stare perfecta. ultimul pret 550 lei
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.